Keresés

Részletes keresés

aztamindenit Creative Commons License 2000.03.22 0 0 109
És mi legyen az új cím?
Előzmény: alfalfa58 (107)
riverain Creative Commons License 2000.03.22 0 0 108
Hazugság. Március 1-e óta hallgat. Március 5-én jelent meg a Maóban is. 22 napja, de legalább 17 napja hallgat. A topic cimet pedig ne változtassuk meg, mert ez szenvedést okoz azoknak, akiket a topiccím jobban bánt, mint VM aljas viselkedése. Hadd égjen bélyegként arcukon.
Előzmény: aztamindenit (103)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.22 0 0 107
Kedves szalonna!

Kissé vonakodva, de támogatom javaslatodat.

Azért támogatom, mert engem is undorral tölt el Vásárhelyi Mária úrnő "lámpaernyőzése".

Azért vonakodva, mert a "lámpaernyőt" Vásárhelyi Mária úrnő helyezte asztalunkra. SzVSz neki is kellene onnan elvinnie.

:-(

PS. Reménykedem, hogy szociálliberális T.asztaltársaink a topic címének megváltoztatását gesztusértékűnek tekintik, és ennek hatására elhatárolódnak Vásárhelyi Mária úrnő "lámpaernyőzésétől".

Előzmény: szalonna (104)
aztamindenit Creative Commons License 2000.03.22 0 0 106
Inkább :(
Előzmény: Rsüni (105)
Rsüni Creative Commons License 2000.03.22 0 0 105
Jézus! Mária! Itt is számolni kell?
:-)
Előzmény: aztamindenit (103)
szalonna Creative Commons License 2000.03.22 0 0 104
Kedves daisy2,

Csatlakozom az elöttem szólókhoz, meg lehetne változtatni a topikcimet. Én a "Vásárhelyi Mária hallgat" címet javasolnám. A moderátoroknak kéne írni ezügyben, szerintem.

Üdv

szalonna

aztamindenit Creative Commons License 2000.03.22 0 0 103
Sem FT, sem VM esetében nem akarok tapogatózni - pedig jók a reflexeim: vmi más, vmi meghatározhatatlan tart vissza.
VM indítéka viszont érdekelne, lejjebb már esett róla szó, de _mondja el VM maga is_ végre!
Mióta is hallgat? Még csak 3 napja: van időnk bőven a megszólalásig.
Előzmény: alfalfa58 (101)
Rsüni Creative Commons License 2000.03.22 0 0 102

Ami azt illeti eddig is tudtuk, hogy az ellenzék nyomja a süket dumát a külföldi sajtómunkásoknak és közben az nem fordul meg a fejükben, hogy talán a haza előbbre való a hatalom minden áron való visszaszerzésénél. De miért kellett ebbe belekeverni a Napimaót?
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.22 0 0 101
Hát, SzVSz, tapogatózz bátran - de csak akkor, ha jók a reflexeid - !

:-)

Előzmény: aztamindenit (100)
aztamindenit Creative Commons License 2000.03.22 0 0 100
Kedves RAMBO,
a topic címe, és a személy tette, akinek sugallatára ilysmi megjelenhetett Magyarországról Hollandiában: egyaránt undorító. A topic címe viszont VM hazugsága miatt lett ilyen, VM pedig nem a topic címe miatt lett olyan, amilyen. Meg lehetne változtatni a címet ily módon: Vásárhelyi Mária hallgat/dezinformált/lépjen nyilvánosság elé, Mi volt Vásárhelyi Mária indítéka? stb.

Kedves alfalfa58, FT-t illetően a sötétben tapogatóznék, ha tapogatóznék :)

Előzmény: RAMBO (98)
Kovács bácsi Creative Commons License 2000.03.22 0 0 99
A címe tényleg undorító, de többek között éppen ezért kell róla beszélni. Mert:

1. Ez nem egyedi eset, hanem VM és társai rendszeresen hasonló módon informálják a külföldi tudósítókat és beláthatatlan időre lejáratják az országot napi belpolitikai érdekeik miatt.

2. Mert végre meg kellene szólalnia Vásárhelyi Máriának, hogy miért hazudozik külföldi tudósítóknak,

*. Hozzászólásod arra utal, hogy vagy nem olvastad az alanti hozzászólásokat és a topicindítót, ill. fejleményeit, vagy csatlakozol azok táborához, akik nem túl leleményesen szeretnék elterelni a figyelmet egy gusztustalan jelenség tetten ért megnyilvánulásáról.

Előzmény: RAMBO (98)
RAMBO Creative Commons License 2000.03.22 0 0 98
Ennek a topicnak a címe (és amit sugall) undorító. Ne alázzuk már meg a Törzsasztalt ilyesmivel.
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.22 0 0 97
Jó-jó. De nem jár le a szerződése a közeljövőben?
Előzmény: aztamindenit (96)
aztamindenit Creative Commons License 2000.03.22 0 0 96
FT szabad demokrata "listán" van, lásd dekóder hozzászólását alant
Előzmény: alfalfa58 (95)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.22 0 0 95
1. No ebben van valami. Talán meg kellene nézni, nincs-e Fényi éppen szabad listán... :-)

2. Ha valamitől Vásárhelyi Mária úrnőnek nem szabadna megrettennie, az éppen a NYILVÁNOSSÁG.

3. Kedves Vásárhelyi Mária úrnő: Hic Rhodus, hic salta!

Előzmény: aztamindenit (94)
aztamindenit Creative Commons License 2000.03.22 0 0 94
Kedves alfalfa58!

VM kevesek előtt válik hiteltelenné, mivel erről a húzásáról kevesek tudnak, és ezek a kevesek nem fogják telekürtölni a világot (mert nem is tudják, hisz nincs Fényijük stb.). Ilyen egyszerű a feladvány :(

Előzmény: alfalfa58 (93)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.22 0 0 93
Kedves aztamindenit!

1. Azannyát. Feladványodat nem tudtam megfejteni. Szabad a gazda.

2. Először azt magyarázd meg légy szíves: mit csinálnak a kevesek?

Előzmény: aztamindenit (92)
aztamindenit Creative Commons License 2000.03.22 0 0 92
Kevesek előtt (és ezek a kevesek mind olyanok, akik nem híresztelik el külföldön, hogy VM-től nem érdemes információt kérni) :(
Előzmény: alfalfa58 (91)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.22 0 0 91
dekóder, ne bosszants! :-)

SzVSz, amennyiben Vásárhelyi Mária úrnő a továbbiakban sem vállalja a NYILVÁNOSSÁGOT, teljesen hiteltelenné válik.

Előzmény: dekóder (90)
dekóder Creative Commons License 2000.03.22 0 0 90
A nyilvánosság egy klub. Ha van belépőd, megtudhatod, mit gondol VM.
;-)
Előzmény: alfalfa58 (89)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.22 0 0 89
Kedves szalonna!

1. Egyetértek hozzászólásoddal.

2. Kérdéseidre nem tudom a választ (talán jobb is így).

3. És, bizony-bizony, Vásárhelyi Mária úrnőnek nem kellene tovább kerülnie a NYILVÁNOSSÁGOT.

Előzmény: szalonna (88)
szalonna Creative Commons License 2000.03.22 0 0 88
Kedves alfalfa,

1. Nagyon érdekes a hasonlóság - bár lehet, én is tévedek. A vulgármarxizmusnak (én fôként ezzel találkoztam) jellemzô vitatechnikája volt, hogy ráolvasott valami értelmetlen nevet a vitapartnerre (pl empiriokriticista), és akkor annak illett megsemmisülve elhallgatni. Ez kb olyan volt, mint az démonűzés az ókori népeknél: Elegendô volt a démon nevét kitalálni, és a démon elmenekült. Engem a cimkézés sokszor erre emlékeztet.

2. A külföldi tekintélyekkel való fenyegetés, amit idézel, lelsô pillantásra ellentmondásosnak tűnik, mert az ember arra gondol, hogy Moszkvának itt azért komoly helyi érdekeltségei, helyi szervei voltak, tehát ôk nemcsak fenyegetés voltak hanem fizikai realitás is. Ez azonban csak részben igaz, a mostani történészek ugyanis rámutatnak, hogy pl. Rákosinak szabad keze volt sok mindenben, tehát a hétköznapi helyztekben Moszkvával csak mint mumussal fenyegetözhetett, saját véleményének támogatására.

3. A külföldre való szaladgálás azonban szerintem a weyerbélázásnak nevezett mechanizmussal lépett új szakaszba: itt saját véleményünket elöször leközöljük egy magyar lapban, majd a magyar lapot lapszemle formájában betápláljuk egy külföldi lapba, majd onnan a magyar média csatornáin át szétkürtöljük: lám, milyen elitélô a mértékadó nyugati körök véleménye. Ez ma már közhely, a módszernek több változata is ismert.

De ne felejtsük el, ennek is van elôzménye. A Beszélô kör írásai annak idején titokzatos csatornákon át kijuthattak a Szabadeurópához, ahol azokat nyugati véleményként olvasta vissza Kasza László (aki egyébként hazatelepülve ma a Nyilvánosság klubhoz közeli újságíróként működik). Így tehát lényegében az történt, hogy egy Kádár-ellenes vélemény hiteles nyugati véleményként jelent meg. Hát nem érdekes a párhuzam? Akkor a Szabadeurópa volt a hiteles nyugati forrás, ma a Frankfurter Allgemeine vagy ahova kapcsolat adódik. Kérdés persze, hogy kinek és mit kellett errôl a csatornáról tudnia, tudott-e pl. az elhárítás errôl is annyit, mint mondjuk Konrád kéziratainak kijuttatásáról. Aczél kapcsolata a Beszélô-körrel közismert. Mi volt az ô szerepe Kádár gyengítésében és a Szabadeurópás-kapcsolatban? Ô csak egy balek volt? Vagy már a weyerbélázást is ô találta ki?

4. Egyébként én is türelmetlenül várom Vásárhelyi Mária úrnő megszólalását.

Üdv

szalonna

Előzmény: alfalfa58 (87)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.22 0 0 87
Előrebocsátom: meglehet, tévedek.

Azt hiszem, Magyarországon egy korábbi (még az egypártrendszerű diktatúra idejéből származó), jól bevált gyakorlat továbbéléséről van szó.

Ez abból állt, hogy a (kisszámú) politikai vita szorult helyzetbe került képviselői a "munkáshatalom veszélybe kerül!", "a nép ellensége!", "szovjetellenes!" kiáltásaikkal söpörték le ellenfeleiket. Néha egyetlen Lenin-idézet elegendő volt a vitapartner/ellenfél megsemmisítéséhez. Ha a megbélyegzéses módszer nem vezetett eredményre, egyenesen Moszkvába szaladtak elenfeleiket mószerolni.

Ma vitáinkban az "antiszemita!" vette át az egypártrendszerű diktatúra során évtizedeken át sikerrel használt "érvek" helyét. Mint láthatjuk, a szociálliberális oldal kezében e fegyver kiválóan "működik".

Alkalmazva a kommunista diktatúra idején elsajátított technikát, a szociálliberális "vitázók" ma is gyakran futnak külföldre segítségért (ma már/még? nem Moszkvába).

E korántsem dícséretes eljárás eklatáns példájának tűnik Vásárhelyi Mária úrnő "lámpaernyőzése", amit most egy holland folyóiratban ejtett meg.
---------------

Türelmetlenül várom Vásárhelyi Mária úrnő megszólalását.

Roppant érdekelne emellett szociálliberális T.asztaltársaink véleménye is.

Előzmény: szalonna (86)
szalonna Creative Commons License 2000.03.22 0 0 86
Kedves dekóder, igen tanulságos, amit írsz.

Egyébként kit tisztelhet(n)ek (a ballibek) az Új Generáció vezetojében? :-)

Sajnos egyértelmüen kirajzolódik itten valami: Azt tudni lehetett, hogy a magyar politikai életben a cinikus és szélsöséges sárdobálás természetessé és elfoghatóvá vált. Most azt is látni, hogy — a ballib oldal nagy családjainak példája nyomán — ezt egyes fiatalok még értelmiségi életformának is hajlandók tekinteni. Hát itt valami nagyon félrement. Vagy ez már Európa? :-)

Üdv

szalonna

Előzmény: dekóder (84)
rezső Creative Commons License 2000.03.22 0 0 85
Mikor volt a tájékoztatók negyedik része? Én még ott tartok, hogy három után abbahagyták tavaly júniu közepén.

Érdekelne mi volt a negydik részben. Az SZDSZ honlap nem világosít fel róla.

Előzmény: dekóder (84)
dekóder Creative Commons License 2000.03.22 0 0 84
Ez a történet Vásárhelyivel egészen elképesztő.

Nem vagyok paranoiás (csak a szükséges mértékben:-) ), mindenesetre az elmúlt hét sajtójában megjelentekből is érdekes történetet lehet összerakni.

A Beszélő múlt héten megjelent számában Fényi Tibor írt az 1992. évről. Fényi abban az évben (1995-ig) a Die Presse budapesti tudósítója volt.

A HVG múlt heti számában az Új Generáció vezetőjével készült interjúban pedig ez olvasható:
"(…)
­ Akkor meg mire ez a szerénykedés? Honnan fogjuk így megtudni, hogy miként lesz manapság egy filozófusjelöltbol politikus? Volt e téren is eloiskolája?
­ Meghatározó volt, amikor Fényi Tiborral s Haraszti Miklóssal megcsináltuk az Eörsi­Kuncze-féle, a Fidesz közeli cégek ügyeit lajstromozó, négyrészes sajtótájékoztatót. Nem hiszem, hogy lett volna még egy hónap az életemben, amikor annyit tanultam volna, mint a két "öreg" mellett...
(…)"

Aztán megtudtam (ÉS, 1999. 42. szám), hogy Fényi az SZDSZ sajtófőnöke lett, miután 1998-ban leváltották a bécsi Collegium Hungaricum éléről.

emberhegy Creative Commons License 2000.03.22 0 0 83
Ha te europeer vagy, akkor én lámpaernyő.
Előzmény: europeer (78)
szalonna Creative Commons License 2000.03.22 0 0 82
:-)

Kicsit komolyabban. A ballib oldal taktikai alapelve nyilvánul meg most is. XY saját érdekében, egyéni figyelemfelkeltés céljából elkövet mond valami vaskos hazugságot. Mikor ezt számonkérik töle, a ballibek néhány tájékozatlan tagja védelmébe veszi, hogy "bántják a ballibeket". Mivel a védelmi reakció nagyon eros, vissza lehet élni vele. XYZ (:-) pl. azért lövi magát a Dunába kötöszó szinten, mert tudja, általános SzDSz-elleni támadásnak lehet majd beállítani az ellene irányuló kritikát. A ballibek derékhada pedig nem veszi észre, hogy néhány pojáca nagypolgári életszinvonalát védi, nem pedig a saját érdekeit. Saját érdekeiknek ugyanis árt, mert a finomságokban nem járatos TV-nézö a ballib oldalt a képernyön tolongó XY után itéli majd meg.

Előzmény: riverain (76)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.22 0 0 81
Kedves europeer!

Lehet, hogy csalódást fogok Neked okozni.

A topiccal kapcsolatos érzelmeink között hajszálnyi különbség sincs.

A szándékos "lámpabőrözést" én is végtelen visszataszítónak, az európainak tartott kultúrától fényévekre távol állónak vélem.

Hogy ez a mocsok eltűnhessen - és a sokunk által útálatosnak talált topic végre elsüllyedhessen - pusztán egyetlen apró dolog hiányzik:

Vásárhelyi Máriának NYILVÁNOSSÁG elé kellene lépnie...

Előzmény: europeer (78)
Patmore Creative Commons License 2000.03.22 0 0 80
Na, hát a végén még én leszek a bunkó. Meg a Lovas. Hogy mer Trouw-t olvasni, és még bele is írja a NapiMaoba, ez mégis csak hallatlan. A szemét jobboldaliak meg topicot csinálnak belőle, ez aztán mindennek a teteje.

Te europeer, az esetleg nem jutott az eszedbe(?), hogy talán Vásárhelyinél kellene óvást benyújtani? Ha Ő nincs, ma mi sem vagyunk ilyen idegesek.

Előzmény: europeer (78)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!