Keresés

Részletes keresés

Bea.7505 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 20829

Sziasztok! Mi a tapasztalatotok a gyakorlatban (bíróság előtt) van valami jelentősége, hogy ki miatt történik a válás (az egyik fél új partnert talált)? Ha a felek nem tudnak megegyezni a gyermek elhelyezése ügyében, a "csaló" fél hátrányban lesz a gyermekelhelyezésnél?

Várom válaszaitokat! Köszi! Bea

Mumu Creative Commons License 2010.11.19 0 0 20827

Ha akarsz irhatsz nekunk is..

Előzmény: indal (20826)
indal Creative Commons License 2010.11.17 0 0 20826

Szia Catu!

 

Remélem még visszanézel néha a topicba.

Szinte szóról-szóra gyanabban a helyzetben vagyok most, mint te voltál két évvel ezelőtt.

Nagyon érdekelne, hogyan alakult a sorsod a gyerkőcökkel. Talán tanulnék a tapasztalataidból. Jó lenne, ha felvehetnénk a kapcsolatot.

Üdv,

Indal

Előzmény: Catu (20792)
Mumu Creative Commons License 2009.07.14 0 0 20825
nem mindenki magyar itt es foleg nem mindenki jart magyar iskolaba..nem gondolod ?
Előzmény: Törőlt_nick (20824)
Törőlt_nick Creative Commons License 2008.12.10 0 0 20824
na menj a picsába, egyetemre jársz de egy rohadt mondatot nem tudsz leírni ezer hiba nélkül? Most hülyének nézel minket vagy te vagy az má' ne haragudj.
Előzmény: zsefibo (20819)
seepheerd Creative Commons License 2008.12.10 0 0 20823
A halgatót mifelénk pedig két ll-lel írják. Persze gondolom nem mindenhol van ez így.
Előzmény: HollyGolightly (20820)
timeajulia Creative Commons License 2008.12.04 0 0 20822
Sziasztok! Tud róla valaki valamit, hogy együtt maradtak-e? Én is hasonló helyzetben vagyok most.
Előzmény: CUSO4 (19222)
dabaka Creative Commons License 2008.09.10 0 0 20821
Sőt, előszőr "vallást" írt! Most vallás vagy válás? Oké, a szövegkörnyezetből megérti az okos ember, de aki szakdolgozatot ír, az figyeljen egy kicsit jobban!
Előzmény: HollyGolightly (20820)
HollyGolightly Creative Commons License 2008.09.09 0 0 20820
Nem akarok kekeckedni, csak majd a szakdolgozatban egy L-el írd a válást..
Sok sikert hozzá!
Előzmény: zsefibo (20819)
zsefibo Creative Commons License 2008.09.09 0 0 20819
Kedves Szülők !
Végzős pszichológus halgatókénta diplomámat a vallással kapcsolatban írom. Ezért keresek olyan, eggyütműködő családokra, ahol egy vagy két 8-15 éves gyerek van és a vállás 3 éven belül történt.
A gyerekekkel 4, a szülővel 2 tesztet vennék fel. A teszteket akár E-mail-ben is el tudom küldeni. Igény esetén visszajelzést is tudok küldeni a tesztek, illetve a vizsgálatom eredményéről.
Ha résztvenne családjával munkámban, kérem jelentkezzel az alábbi E-mail címen, és elküldöm/átadom a teszteket.

Segítségét elölre is köszönöm.

Brousil Tímea
csodacsiga@freestart.hu
kaycee17 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 20818
nem, mivel van kapcsolatom, csak a lánnyal hosszú ideje ismerjük egymást, de a barátságnál többről nem is volt soha szó, de azért nagyon aggódok miatta, de sajnos mindig kifogja a rosszabb pasikat, de hiába mondom neki, hogy ismerje meg jobban, nem mindig hallgat rám se
Mumu Creative Commons License 2008.05.25 0 0 20817

Kedves Krisztian,en komolyan veszem kerdesedet ,mert mindne korosztalyban azonos problemak vetodnek fel,a fiatalabb,tapasztalatlanabb  szerelmeseknel is.

A visszautasitasnak van ongerjeszto hatasa. Amenyivel szilardabb a visszautasitas annal ertekesebb lesz (igazsagtalanul) a visszautasito..ez mar igy van. A dolog azonban idovel  es konzekvens elutasitasnal valamikor abbamarad (vannak tragikus kivetelek is de remelem az eseted a  nagy tobbseghez tartozik).

..de ugye Neked is tetszik a kisleany ?

Előzmény: krallure (20815)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.24 0 0 20816
te eltévesztetted a házszámot baszki:)
Előzmény: krallure (20815)
krallure Creative Commons License 2008.05.24 0 0 20815
Van egy barátnőm, aki csak barát, de nagyon nagy problémája van.

Van pasija, igen van sajnos... bár ne lenne. Elmondása és tapasztalatom szerint, ez a pasi nagyon szereti őt. Túlságosan nagyon. Állandóan azt mondja neki hogy nagyon szereti, örökkön örökké vele akar élni, megad neki mindent csak szeresse, ezt mondja ha nála van, jah meg rá akar sokszor mászni. A probléma: a csaj 17 éves, a pasi 24... azt akarja hogy ha 18 éves lesz költözzön hozzá, legyen az asszony, megad neki mindent, csak szeresse. De a csaj ezt nem bírja, mert a pasi nem engedi el sehova, ha velem találkozik, azt is csak titokba, a szülei is ellenzik, de azt mondja neki hogy oldja meg, elmegy dolgozni akkor is e-mailen mondja hogy szereti. Próbált már szakítani vele, de nem tud. Először is mert nem meri megbántani. Másodszor mert ha összeveszik vele, akkor is azt mondja hogy szereti, meg ha elhagyja, akkor meg csöndbe fogja szeretni. A pasi nem fogja fel hogy a csaj szakítani akar vele. Olyan mintha egy rab lenne. Nélküle egy senki a pasi mert elmondása szerint még sose volt szerelmes, és ez az első barátnője. A csaj barátnője anyjának súlyos betegsége van, ezt elmondta a pasinak hogy most ritkábban fognak találkozni, hogy segítsen neki meg minden, erre meg az volt a válasza hogy mikor dugnak. Tehát nem éppen egy épeszű.

Várom ötleteiteket,

Üdv, Krisztián

csipiketörp Creative Commons License 2008.05.14 0 0 20814
Ha a lakás a tiéd, akkor te döntesz. Ehhez különösebben bíróság sem kell. Vagy megbeszéled vele, hogy elmegy, vagy ha nem lehet vele kommunikálni, akkor zárcsere, cuccok pedig az ajtó elé. Ha mindezt azért nem tudod megtenni, mert nem érzed fair-nek, akkor vagy sántít valami a történetedben, vagy balek módjára viselkedsz.

Viszont nem biztos, hogy az expasidra kéne dühösnek lenned, ha engedted visszaköltözni. Mert ezzel végülis te adtad alá a lovat. Ha elköltözött, akkor onnantól kezdve nem a te gondod lett volna, hogy szerencsét próbált vagy hogy mit gondol a fia. A pasas felnőtt ember, nem a te ügyed, hogy van-e hova mennie. Ha annak érzed, akkor készülj fel rá, hogy ezt akár életed végéig is simán kihasználhatja.
Te magadért és a fiadért tartozol felelősséggel. Nem mellesleg a gyerekednek mutatsz példát azzal, hogy tudsz-e dönteni.

A fickó helyzetéről te döntesz, a gyerektartásról meg a bíróság. Bár ha nincs normális bejelentett munkahelye, akkor nem igen van miben reménykedni.
Előzmény: myb-soft (20812)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.14 0 0 20813
"Magyarul: a farkánál fogva kéne kivágnod a lakásodból és az életedből, de minél előbb."

Szerencsétlen leendő exférjed...:))
Előzmény: Tóthika (20807)
myb-soft Creative Commons License 2008.05.13 0 0 20812

..szió, de igen gyanús :)

Biztosan velem van gond, de nem csak ilyen volt, viszont ezekről marad rám a szar..már bocsi :)

Amúgy valóban túl jóhiszemű vagyok, sokáig bízok a helyzet javulásában.

 

Úgy varrták a nyakamba, hogy szerintük mi nem szakítottunk, csak szerencsét próbált vidéken. Nomeg a pasi is úgy gondolta, hogy neki úgyanúgy itt van mindene, meg néha küldött némi aprópénzt az adósságok részleteihez, ezért joga van pár hónapot itt lenni.

A fia kerek perec kijelentette, hogy igenis találjuk meg újra a hangot és éljünk békében. Ő hozta fel kocsival is, övé lett a lenti ház... én is szabadulni akarok tőlük. Csak baromi nehéz.

 

 

Azt tudom hogy max 6 hónap, de pont az indulás az ami nekem sem tiszta, azért köszi.

Előzmény: Tóthika (20807)
Tóthika Creative Commons License 2008.05.07 0 0 20811
Júni 26-án záróvizsga, utána bármikor. :-)
Utóbbitól tartok én is. :-(
Előzmény: quilla (20810)
quilla Creative Commons License 2008.05.07 0 0 20810

Kave mehet, juni 23 es juli 6 kozott valamikor, ha az jo :)

Pernek asszem vege azzal, hogy dontottek az evi egy minimum hazautrol, illetve hat meg lehet, hogty apuka fellebez :)

Előzmény: Tóthika (20809)
Tóthika Creative Commons License 2008.05.07 0 0 20809
Csak nem ilyen "óriási" emelés történt? ;-) Bár ez még így is :-(.

OFF
Hogy áll a pered?
Kávézunk még ebben az életben? ;-)
ON
Előzmény: quilla (20808)
quilla Creative Commons License 2008.05.07 0 0 20808

En anno a birosagon inteztem. Bementem, ott segitettek es megirtuk a papirt az elmaradasrol es ok kuldtek a vegrehajtonak.

De hallottam rola, hogy lehet a rendorsegen is...de teny, hogy max vissza 6 honap.

A 12 ezer (ezt miert neked irom?? :DDD) meg nem is olyan nevetseges... vagyis hat persze az, de hat ugye vannak es nem kevesen akik ennel is kevesebbet kapnak. (en vegre 10-et...de volt ez ugye 3000 is :DDD)

Előzmény: Tóthika (20807)
Tóthika Creative Commons License 2008.05.07 0 0 20807
Valamit nem értek. Mi az, hogy a családja a nyakadba varrta?!? Felnőtt ember, nem a te felelősséged, mi történik vele. Ha már itt tartunk, a gyerekednek tartozol felelősséggel, talán nem egy olyan léhűtő gondját kéne felvállalnod, aki miatt ő is nehezebb helyzetbe került... (Magyarul: a farkánál fogva kéne kivágnod a lakásodból és az életedből, de minél előbb.) Nem gyanús, hogy mindig ilyen megbízhatatlan pasikkal van dolgod?

Egyébként a gyerektartást hat hónapra visszamenően tudod megreklamálni, de nem tudom, hogy a bíróságon vagy a rendőrségen kell intézkedni.
Előzmény: myb-soft (20805)
Mumu Creative Commons License 2008.05.07 0 0 20806
Az en tanacsommal nem sokat ersz mert en osztrak jogasz vagyok s a MO torvenykezesei nem eppen logikusak. Annyi biztos hogy azt az ossezget amelyet megiteltek neked behajthatod nem tudom emnyni itt a prescripcio deaz minden fizetesu kotelesegu honap elejen ujra kezdodik.Ha a gyermek,vagy a fizetesre koteles fel helyzetebe valtozas tortent ujra lehet nyitni a pert uj  eltartasi kotelezetseget megalapitatni. De magyar jogaszt kell megkerdezned.
Előzmény: myb-soft (20805)
myb-soft Creative Commons License 2008.05.06 0 0 20805

Sziasztok!

 

Így rögtön elsőre tanácsért jövék, ha tudtok esetleg gyakorlati rúgást adni nekem...nem tudom hogyan induljak el, de már sajna muszáj lépnem. Elváltam 2002-ben, szépen, közös megegyezéssel ( ekkor már két éve nem éltünk együtt - így könnyű volt) de mivel a volt férjem mindig is egy kötelezettségkerülő alak volt, természetesen csak valami mondvacsinált tartásdíjat rögzítettek. ( 12.000 Ft )  A bírónő kérdezte is , hogy jajj szegény munkanélküli ember, meg tud majd élni? ( két műszakot nyomott akkor nyomdászként - természetesen bejelentés nélkül..szóval volt pénze rendesen) én meg is jegyeztem : mondja bírónő, nem mindegy mit írunk le, úgysem fogja ezt sem fizetni..

Így is lett..azóta nagy ritkán - szülinap, karácsony, húsvét  - elviszi egy hétvégére a gyereket, akkor ad neki némi aprópénzt és ennyi. Viszont engem meg a legutóbbi élettársam belevitt egy lakásvásárlásba, az én nevemen, mivel nekem volt rendes jövedemem - aztán rámhagyott még ezen kívül egy rakás adósságot, az ő hitelét amiben kezes voltam, az autót - amit visszavett a bank, de maradt rajta jócskán..illeték stb. Levonult vidékre, hogy majd üzletet csinál...persze nem lett belőle semmi, most visszajött pénz, munka nélkül pluszként a nyakamra...

 

A fiam ma 13 éves, és már szeretnék neki nyugalmat. Úgy volt, hogy az élettársammal megszakítottuk a kapcsolatot, mikor levonult vidékre. De a kedves családja visszavarrta a nyakamba, két hónap haladékot adtam neki, hogy találjon itt újra munkát, keressen pénzt és költözzön el. Február óta itt van a nyakunkon és már végrehajtások sorát nyögöm, amiből nagyon elegem van. Kirakni nem tudom hová..állítólag OVB-nél képzik brókernek..aki tudja mi ez, gondolom sejti, hogy abból sosem lesz rendes lé..

 

Szóval oda jutottam, hogy a gyerekemnek már az is gond, ha az ebédjét kell befizetni, vagy a bérletét kell megvenni. Hó végén meg már a kaja is veszélyben forog, pedig a főállásomban jól keresek és azóta mellékállásom is van..éhbérért. Mégsem elég semmire.

 

Összesítve, oda jutottam ,hogy szeretném végre igénybe venni a gyerektertást, csak nem tudom, hogyan indítsam el az eljárást. A volt férjem lakóhelyének megfelelő bíróságot kell felkerenem a listával melyen szerepelnek a volt férjem által most bitorolt dolgok, ez ugye vicc? Mert ennyi információt találtam csak a témában..

 

 

 

 

 

 

Mumu Creative Commons License 2008.04.04 0 0 20804
Ezt sajnalatosnak de eszszerunek tartom.
Előzmény: Törölt nick (20800)
_cseszo Creative Commons License 2008.04.03 0 0 20803

Jézusom! Hogy tudtál egy ilyen emberrel élni? Már bocs de a hiba benned volt hogy hozzámentél o))

Sajnálom!

Előzmény: Catu (20793)
Mumu Creative Commons License 2008.02.06 0 0 20799
Sajnos nagyon kevés megállapodás amelyben  a partner természetétöl függö dolgokrol mond le, teljesedik.
Előzmény: Törölt nick (20796)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.06 0 0 20798
Ez is egyfajta gondoskodás. Mondom, az exem direkt ilyet keresett..:))
Előzmény: Catu (20797)
Catu Creative Commons License 2008.02.06 0 0 20797

Whale

Az nem "gondoskodás", amikor valaki uralni, sőt, birtokolni akarja a másikat. Legalábbis én nem tartom annak.

Mindenkinek szüksége van szabadságra.

Az nem fair, hogy az egyik éli az életét, dolgozik (tudom, sokan boldogan lemondanának róla, de próbáljatok csak meg éveket otthon tölteni!), baráti társaságba jár, a másiknak pedig csak az marad, amit a társa elmesél otthon.

 

Előzmény: Törölt nick (20796)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.06 0 0 20796
Vagy ami még jó lehet, ha mediátor jelenlétében próbáljátok meg megbeszélni a problémáitokat.

Az lenne a szerencsés, ha a férjed megértené, hogy csak úgy marad egyben a családja, ha figyelembe veszi a te igényeidet, szükségleteidet is -és itt nem elsősorban anyagiakra gondolok.

Az szerintem egy sehova sem vezető parttalan vitát eredményez, ha kicsinyes, pitiáner módon elvesztek a részletekben és a múltat hánytorgatjátok. Az biztos, hogy nem lesz konstruktív, előrevivő. Ezt próbáld megértetni vele szépszóval.

Egyébként azon gondolkoztam, hogy milyen fura az élet. Te több önnállóságot, "saját életet", szabadságot szeretnél, az én exem meg olyan partnert keresett- és talált-magának, aki úgy gondoskodik róla, mint a férjed...:))
Előzmény: Catu (20795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!