Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.04 0 0 14
:)
blueye Creative Commons License 2000.03.12 0 0 13
Várjál egy kicsit, míg a célcsoport megérti az üzenetet, s csak akkor csinálj felmérést a kampány hatékonyságáról! :o)
Előzmény: inverz (11)
BPC Creative Commons License 2000.03.12 0 0 12
Viszont én ismerem a reklámarcot :)

legalább egy jó hír legyen ezzel kapcsolatban, u.i. kedves fickó :)

inverz Creative Commons License 2000.03.12 0 0 11
A hétvégi forduló egy-két eseménye arra vall, hogy ez a kampány még nem épült be a drukkerek tudati világába, igy magatartásformájuk, és megnyilvánulásaik , hát hogy finoman fogalmazzak, még nem a kampány hatásaként elvárt.
rokakutya Creative Commons License 2000.03.06 0 0 10
Az angliai javulás a drákói szigor és szankciók - csapat vmint a rendbontók irányában - eredménye.
Az itthoni ultrák a társadalmi célú hirdetésekre nagy ívben tesznek - viszont jól hoz a konyhára. :-)
Előzmény: viktor a takarító (9)
viktor a takarító Creative Commons License 2000.03.06 0 0 9
Mindent fel lehet fogni úgy is, hogy "ezek a szemetek megint hülyeséget csinálnak".
Ami tény: a futball mindenhol jó üzlet, nálunk csak pénznyelde. Máshol a bérletekért ölik egymást a szurkolók, nálunk egy zöld/lila/kék/ sálért. Sőt, máshol szurkolók vannak, nálunk szinte csak a csürhe maradt a pályák mentén (tisztelet a kivételnek).
Tehát valamit tenni kellett. Hogy a kampány értelmetlen-e? Mi lesz a hatása? Elvileg ezek mérhető, előre számítható (hibaszázalékkal) adatok. A megtérülés is az. Tegyük fel: néhány ezerrel több néző meccsenként - több bevétel a klubboknál - kevesebb elengedett köztartozás (százmilliókról van szó!) - talán meg is térül. Rövid távon fel lehet lépni erővel (néha egyáltalán nem ártana), de hosszabb távon csak a nevelés használ. Ez is tény (angliai tapasztalatok).
Gondolkodjatok el ezeken is, nem kell csípőből szidni mindent, ami FIDESZ. Nekik is bejöhet vlami "vaktyúkistalálszeget" alapon.

uff beszéltem...izé írtam

eMM Creative Commons License 2000.03.06 0 0 8
És neMM tehetünk semmit,csak moroghatunk egyet kettőt.
Előzmény: Mogorva (3)
blueye Creative Commons License 2000.03.05 0 0 7
Háááááát, a Fidesz nem a jogi kollégiumból indult????!!
Kollégium rulez, bát én sosem voltam, de sokat jártam oda.
Előzmény: rokakutya (6)
rokakutya Creative Commons License 2000.03.05 0 0 6
Értelmetlen döntésekért nem megy a szomszédba az ISM. Ha jól tudom még pörre is mentek az ISM 001-es rendszámért. Ha a fontosságtudat a jog magas szintű ismeretével párosul abból csuda dolgok születnek. :-)
okika Creative Commons License 2000.03.05 0 0 5
Nem a McCann-Erickson az ügynöksér?
blueye Creative Commons License 2000.03.04 0 0 4
OFF Most is ISM-100? Mindig újra csináltatják? 1-2x már kölcsönvették a verdát...
Előzmény: Mogorva (3)
Mogorva Creative Commons License 2000.03.04 0 0 3
Ugyanmár a vak is láthassa mi van a hátérben.

Dájcs Tompika érzi a véget és így ment ki egy jókora falatot a mi tortánkból. Csak csendesen kérdezem meg tisztában vagytok-e vele, hogy mennyibe kerül egy ilyen falméretű "társadalmi célú" plakát és pár tízmásodperces, szintén "társadalmi célú" hírdetés a médiákban?

Azt lenne érdekes megnnézni melyik "marketing és reklámiroda" koordinálja a "feladatot".

Erősen csodálkoznék ha nem lenne köze valamelyik FIDESZ közeli "Hírdetési céghez".

Kis baksis erre, kis baksis arra (természetesen szigorúan számlára és megbízási szerződésre), és máris lehet csinálni a "költséget", amivel szépen elmossák az egész zsozsót.

Aki milliókra tippel, az nagyon téved. Persze a SZÁZMILLIÓK is milliók...

A kampány értelméről nincs is értelme vitát nyitni. Az egészben a legborzasztóbb, hogy a MI PÉNZÜNKRŐL VAN SZÓ!!!!!!!!!!!!!!

Ugye kedves Tompika, ott az ISM-100 rendszámú verdában?

torrente Creative Commons License 2000.03.04 0 0 2
Lehet hogy a kampányra fordított pénzt inkább a megyeri üti pálya felújítására kellett volna költeni?
blueye Creative Commons License 2000.03.04 0 0 1
Társadalmi célú reklám: Megnézném, ha az a reklámügynökség NEM nyereségesen jönne ki (no jó nullszaldósan) a kampányból. No, az ISM pénze SZVSZ bőven elég egy ilyen kampányhoz.

Amúgy kell az ilyen is, ha jól van összeállítva (amire azért a gyakorlott médiavásálók garanciát is jelenthetnek) - ugyanis ezzel hívják föl a figyelmét az emberek többségének a jelenségre, különben elmennének mellette, pedig a pályákon az állapotok inkább a háborúra hasonlítanak, s ha az innen kiszabaduló erőszak az utcán pl. véletlenül arra járó embert találnak meg, nem lenne túl jó. Nem kell megvárni míg egy tragédia bekövetkezik.

Előzmény: inverz (-)
fej Creative Commons License 2000.03.04 0 0 0
Semmit sem ér a kampány, azaz egy nagy 0.
Előzmény: inverz (-)
inverz Creative Commons License 2000.03.04 0 0 topiknyitó
A napokban nagy hírveréssel TV, rádió sajtó beharangozták, hogy egyik nagy nemzetközi reklámügynökség kezdeményezésére, az ISM támogatásával a világon egyedülálló országos reklám kampányt indítanak, hogy a spotpályákról kiszorítsák a bunkó, garázda elemeket, hogy a szurkoló, netán gyermekével ne félve menjen ki egy meccsre...Az egyik szlogen: Szurkolj, ne háborúzz.

Alapvetően egyetértek a megfogalmazott célokkal, de biztos, hogy ez a legmegfelelőbb módszer? Megjelentek az oriásplakátok és az egyéb midiamegjelenések is jönnek. Na és akkor mi van. Az a bunkó, aki eddig is anyázott, szidott mindenkit, netán bedobált a pályára az ettől megjavúl? Szvsz nem. A sors fintora(?), hogy a kampány beindulását követően, talán az eddigi egyik legsúlyosabb incidens történt az UTE pályán (lásd az idevágó topicokat).

Ez a kampány biztos, hogy milliókat emészt fel, mér akkor is, ha valaki támogatja.

Nem arról szól e az egész, hogy a reklámügynökség így akar "bevágódni" az ISM-en keresztűl a kormánynál, "zsíros" munkák reményében?

Az ISM pedig élükön sportrajongó miniszterével olcsó propagandát remél?

Inverz, _aki_nem_érintett_a témában, maximum, mint szurkoló, aki nemigen szeret az utóbbi időben meccsre járni, és ne csak a sport színvonala miatt.

A topicból nem akarok politikát kreálni, ezért tettem a tasztalra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!