Keresés

Részletes keresés

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.11.07 0 0 47195

Tiszaalpár területére adtak már ki erre környezetvédelmi engedélyt? Ha igen, mikor?

Elvileg ebben az engedélyezési lépésben lehet újragondolást elérni, a lakott területeten várható környezeti terhelések miatt (levegőminőség, zaj stb.)

Ha még nem tart ennél a lépésnél a dolog, akkor persze informálisan lehet előre jelezni, hogy itt gondok lehetnek...

Előzmény: Freeholder (47188)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.11.07 0 0 47194

Összemézve a feltöltött térkép-részletet a Google Maps-szel, ez alighanem a 4502-es út Nyárlőrinc felé meghosszabbításáról szól, és a Tiszatáj TSZ lakótelepről Tiszaalpáron.

Előzmény: mash.69 (47192)
nyebojsza Creative Commons License 2019.11.07 0 0 47193

Ugyan már... ott örülni kell, hogy egyáltalán épül út :(

Még a szegedi IC-knek is úgy kell kikerülni egymást az állomásokon, mert csak egy sínpár van... bezzeg ahol utasforgalom sincs, kínai szurepvasút épül!!!

Előzmény: Freeholder (47189)
mash.69 Creative Commons License 2019.11.07 0 0 47192

1. Ez hol is van pontosan?

2. Melyik út?

3. Milyen forgalom? Lehet nem volt indokolt?

Előzmény: Freeholder (47188)
RadiX Creative Commons License 2019.11.06 0 0 47191

És mi épülne? A Kecskemét felől érkező földút fejlesztése rendes közúttá? Szerintem a 'lakótelep' lakói örülni fognak ha leaszfaltozzák az utcájukat. Hatalmas forgalom biztosan nem lesz rajta.

Előzmény: RadiX (47190)
RadiX Creative Commons License 2019.11.06 -1 0 47190

Hol van ez? Tiszaalpár-alsó?

Előzmény: Freeholder (47189)
Freeholder Creative Commons License 2019.11.06 0 0 47189

Freeholder Creative Commons License 2019.11.06 0 0 47188

A velemenyeteket kernem ezzel a tervezett utepitessel kapcsolatban. Szamomra nem igazan vilagos, hogy miert is nem terveztek elkerulo

utat, ami vagy nyugatra, vagy a falu fele keletre kerulte volna el a lakott telepulesreszt.

Ugye, a terv jelen allapotaban, a mar meglevo ut kiszelesitese es lakohazak kisajatitasa tortenne meg.

 

ghosty9 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 47187

"Darabszámban szerintem sem enyhít sokat, de az út áteresztő kapacitásában szerintem mégis nagyobb hatás várható ha egy alternatív útvonal elviszi a nagy teherautók jelentős részét."

 

Illetve ha még azt is hozzávesszük, hogy nem Pest tövében épül, ezért sokkal olcsóbb...

Előzmény: ÁsítóSárkány (47184)
aladar644 Creative Commons License 2019.11.06 -1 2 47186

abszolut nem arról van szó,hogy mennyi a vidéki lakosság. Kishazánkban ez sem teljesen egyértelmű,hogy mi az hogy vidéki. A városok,régiók, gazdasági régió központok kapcsolódási lehetőségéről beszéltem,ami nálunk lényegében,esetleg a 60-as évek szintjére konzerválódik ezzel a sugaras ,központosított megkövesedet sztalinista rendszerrel.

Ennélfogva mifelénk sem régiók, sem azok központjai nincsenek,ennélfogva szintiszta igaz,hogy nem is kell összekötni azokat. Ezt neveztem hungarikumnak,magyar(országi) fejletlenségnek. hazánkban minimum 5 reptérrel rendelkező gazdasági régió kellene legyen,amelyeket egy gyorsforgalmi úthálózat (akár 2x1) kössön össze.

 De itt csak a mesterségesen felpumpált vizfej és a vidék létezik. Költözhetnék én is oda,meg még néhány milliónyian,de akkor lehetne igazán vakarózni az utak telítettségén,hogy hány sávos kellene legyen az M0-ás De ha az ország,vagy VIDÉK kárára megy,akkor ez be is fog következni.

Trianonban tévedtek: túl sok területe maradt meg Bp-nek,amivel nem nagyon tud mit kezdeni országként értelmezni végképp nem tudja.Egyetlen baj van: ez a szomszédainknál sem így van,Európában végképp nem így van,ott az ország fejlődik

 

 

 

Előzmény: NAR (47185)
NAR Creative Commons License 2019.11.06 0 0 47185

Svédországban a vidéki megyék 2/3-ának fogyott a lakossága 1985 óta: https://www.thelocal.se/20170205/swedens-urban-rural-divide-growing És ez nem harmadik világ. Németországban is lassan, de biztosan csökken a vidéki népesség aránya: https://tradingeconomics.com/germany/rural-population-percent-of-total-population-wb-data.html

Előzmény: aladar644 (47180)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.11.06 0 0 47184

Felőlem az M8 is jó, csak az eredeti vázlatnak nem volt sok értelme, amit mindketten kritizáltunk. Extra sok költség kevés nyereségért...

 

Amiben nem teljesen értünk egyet, az a nagyságrendi enyhítés kérdése.

Darabszámban szerintem sem enyhít sokat, de az út áteresztő kapacitásában szerintem mégis nagyobb hatás várható ha egy alternatív útvonal elviszi a nagy teherautók jelentős részét. Leginkább a kamionok miatti torlódások gyakoriságának csökkenésén, és az így elérhető átlagsebesség növekedésen keresztül.

Előzmény: dimelo (47177)
netuddkivogymuk Creative Commons License 2019.11.06 -2 0 47183

A városi lakosság részaránya egyre nő szerte a világon. 

Már túl van az 50 %-on, és 2050-re 75 % is meg lesz. 

Előzmény: aladar644 (47180)
netuddkivogymuk Creative Commons License 2019.11.06 -4 1 47182

Csak mert engem kérdezel. 

A kátyúzás percíz munkát és jó alapanyagot igényel. Többnyire egyik sincs meg. Így hát olyan is. Alapállás, hogy a hibátlan felületig négyszög alakban fel kell bontani a sérült burkolatot min. 5 cm mélységig, a négyszög oldalai a forgalom irányába, és arra merőlegesen állnak. Az tehát, hogy a gödörbe bedobunk pár lapát aszfaltot, semmit sem ér, pedig gyakran alkalmazzák. 

Ami nem trehányság, de igen nehéz (rutint kíván) az a megfelelő mennyiségű friss aszfalt beépítése. Ha kevés az aszfalt, akkor gödrös lesz az út, ha sok, akkor meg dombos. Ami ezután következik, az megint a trehányság kategória. Ez a tömörítés, ill. annak a hiánya. 

 

"milyen minőségben kell átvenni egy ilyen javítást"

 

Először is ki kellene menni.....mondom, kellene. 

 

"1. a csatornák nem képesek vizet nyelni,"

 

Az esetek 99 %-ában nem a csatornával van baj, hanem a burkolat megsüllyedésével. A csatorna ugyanis nem tud süllyedni, mert nem töltésen van, hanem a termett talajon. Így a lefolyó rács sem süllyed, a burkolat viszont igen. És láss csodát, nem folyik el a víz. 

 

"2. ha nyelnék is, mellettük lesz a hatalmas tócsa, mert valakik balfasz módra buherálták össze az utat."

 

Magyaros munkavégzés. Ilyen az, amikor a munkásosztály úgy szocializálódik, hogy övé a hatalom. 

Előzmény: troglodita (47169)
netuddkivogymuk Creative Commons License 2019.11.06 -7 0 47181

Nyugodj már meg, az m4 fizikailag kész van. 

Eccer malyd át is lesz adva. 

Előzmény: dimelo (47168)
aladar644 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 47180

Ezt aztán mikor álmodtad? Hallottál már egyébként Európáról?,néztél már térképet ? vagy csak a 3. világ lebeg a szemed előtt, aminél talán szebbek,jobbak vagyunk.

 

Előzmény: NAR (47178)
ghosty9 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 47179

Ezek az adatok simán tudnak ennyit változni, ha egy pici paramétert kicsit odébbtolsz, mondjuk két évvel korábban-később nézed, csak az EU-s kamionokat nézed, vagy a teherautókat (és mi a teherautó, a Punto van? A trailert húzó 7-személyes Sharan? A 9-személyesek?).

 

Megjegyezve, hogy szerintem is több értelme van az egész hóbelevancot Kecskemét körül bekötni az M5-be (Kiskunfélegyházánál még több értelme lett volna sztem, de akkor az M44-et is délebbre kellett volna megépíteni, úgyhogy most már ez stornó), azért a tranzitforgalom (nem feltétlenül teher, bár az is) mind a 43-on, mind az 55-ösön szemmel látható. Ha most az a kérdés, hogy a teherforgalom Győrnél még meglévő részének mekkora hányada köt ki a kb. M4-vonalon, és mekkora része megy onnan még szignifikánsan délebbre, akkor számoljunk ezzel (szerb irány) is nyugodtan. Bár eleve nem értem a nemzetközi megkötést, a Bécs-Hódmezővásárhely vonalú kamionnak pont ugyanannyi keresnivalója van az M0-on, mint a London-Isztambulnak.

Előzmény: dimelo (47173)
NAR Creative Commons License 2019.11.06 -1 1 47178

Az egész fejlett világra jellemző, hogy elnéptelenedik a vidék, nincs az az autópályamennyiség, ami változtatna ezen.

Előzmény: aladar644 (47163)
dimelo Creative Commons License 2019.11.06 0 1 47177

Komárom-Székesfehérvár masszív üzleti érdek,

délebbre esetleg lökést ad az M8 építésnek. (minimum Kecskemétig)

 

Az M7-M6-M5-(M44)- M4 összekötése is forgalmat vesz le az M0-ról, de nem nagyságrendi enyhítés...

Nyári turistacsúcsban érzékelhető lenne.

Előzmény: ÁsítóSárkány (47176)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.11.06 -1 0 47176

Ezzel együtt, a maradék 10-15% forgalom megoszlása össztömegben, megengedett és tényleges sebességekben jelentősen eltérhet a maradék 85-90%-tól. A kétsávos autóúton tilosban kamion előz kamion gyakori esetéről nem is beszélve...

 

Szóval volna értelme egy a 10-15%-ot átvevő útvonalnak, és talán az M1-M5 valóban a legerősebb tranzit. De ezen akár egy Óbarok-Szigetcsép-Inárcs összekötés is segítene kb 60-65 kilóméteren, ami azért nagyságrenddel rövidebb.

Előzmény: dimelo (47141)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.11.06 0 1 47175

Szerintem a Bp. III. kerület Flórián téri felüljáróhoz hasonló jobb ötlet lenne. Persze drágább is, valamit valamiért.

Előzmény: -Smiley- (47162)
nyebojsza Creative Commons License 2019.11.06 0 2 47174

Nincs itt semmi gond, hétvégén Albertirsától Abony-északig 11 percen át élveztem az új utat :)

A Szolnok-északi elkerülőnek meg 2016-ban kellett volna kész lennie...

Előzmény: troglodita (47145)
dimelo Creative Commons License 2019.11.06 0 2 47173

Kíváncsi lettem a különböző forrásból származó adatok azonosságára.

Ehhez kiböngésztem az M1 Győr-kelet teheradatot is:

 

M5 Kecskemét          alatt (dél)  felett (észak)

                                      285           384

                                      181           392

M1 Hegyeshalom                 2859         Győr-K   1592

M15 Rajka                            2493                         1158

 

 

Nekem az M5-M43 (Kecskemét-Dél) nem jön ki 25 %-nak. (jóindulattal 20%)

De a belföldi tgk-kal együtt is necces lenne...

 

Még egy érdekesség:

 

Hegyeshalomnál belépő kamionok közül több megy a 4. főútra (233 db/nap)

                                                                           mint az M43-ra (230 db/nap)

Rajkánál még inkább így van:  4. főút 128 db/nap

                                                M43       81 db/nap

 

Tehát napi 309 db belépő kamionnak lenne hasznos a 81-63-M8...

ugyanennyi kifelé + a belföldi desztinációk...

Előzmény: troglodita (47151)
troglodita Creative Commons License 2019.11.06 0 1 47172

Látom még kezdő vagy összeesküvés elméletben, de nyilván Mészárosék előre látták a csúszást, ezért előre megszervezték, hogy szerencsétlen koreaiakat elüsse az ukrán pilóta az amcsi turistákkal a fedélzeten. Egyetlen magyar áldozata nem volt az egésznek, cserébe a hajódarut volt miért elmozdítani, most pedig szépen le lehet írni a végelszámolásban, hogy hja, másfél hónap kiesés a Hableány miatt. Ilyen egyszerű ez ;-)))

Előzmény: rm40 (47147)
troglodita Creative Commons License 2019.11.06 -1 2 47171

Engem alapvetően a kötbér része izgat ezeknek a dolgoknak, ennek vajon hol lehetne utána nézni? A tökhülye Swietelsky is még mindig ott tart a 3. kerületi Emőd utcában, hogy söprögeti a falevelet, no meg nyomtalanul eltüntették a táblákat az október 20-i átadásról, oszt ennyi. Írtam még a nyáron, hogy alapból túlzás másfél hónapig basztatni egy 1 kilométeres utat, na de már bőven túl vagyunk az előzetes határidőn is, aztán mégsem történik semmi. Ja, de, szétbontották a járdaszegélyt és feltörték a friss betont is, hogy akadálymentes átkelőket építsenek, miután először megépítették az egészet szép magasan ;-)))

A másik már OFF itt, de a Market is olyan szép nyugodtan építgeti a békásmegyeri piacot, mintha nem a választásokra akarta volna Bús Balázs átadni az egészet. Tavaszra talán meglesz, de gondolom nem lennének ilyen lazák a nemzet burzsujai, ha napi néhány tízmillió folyna ki a zsebükből...

Előzmény: dimelo (47168)
troglodita Creative Commons License 2019.11.06 0 0 47170

Most nézem éppen, ott azért nagy szerencse volt, hogy pont a víztoronnyal szemben volt egy nagyjából üres placc, ahová a körforgalmat be lehetett nyomni...

Előzmény: -Smiley- (47162)
troglodita Creative Commons License 2019.11.06 0 3 47169

Útépítés, úttervezés ->

Inkább arról beszéljen itt valaki hozzáértő, hogy kinek vagy minek a bűne az, hogy minden egyes út/közműjavítás után olyan gidres-gödrös lesz a végeredmény, hogy rossz nézni. Az a minimum, hogy a toldozás szélén a bitumenes csík totál értelmetlenül és funkcióját vesztve lifeg-lefeg valamerre, aztán jönnek a különböző sülyedések és repedezések, széttöredezések. Nincs erre valami szabvány protokoll, hogy milyen minőségben kell átvenni egy ilyen javítást és az hány évig kell hiba nélkül szolgálja a forgalmat? Döbbenet, hogy a tegnapi eső után is totál járhatatlanná válik a város, mert:

1. a csatornák nem képesek vizet nyelni,

2. ha nyelnék is, mellettük lesz a hatalmas tócsa, mert valakik balfasz módra buherálták össze az utat.

 

Előzmény: netuddkivogymuk (47166)
dimelo Creative Commons License 2019.11.06 0 3 47168

Megint kaptál egy adag hülyeségszérumot?

Vagy alapból így vagy összerakva?

 

Arról írtam, hogy hallgatnak az M4 szakaszátadás csúszásának okairól.

 

Az elmúlt 9 év csak a sikerekről szólt...  szerinted.

(2015-ig nem adtak át semmit, csak az előző ciklusból áthúzódókat... ellenben leállították az M4-et)

 

Ha valaki belekezd valamibe, akkor fejezze is be, mert a lelkén szárad minden elvesztegetett nap és emberélet...

 

Ever...

Előzmény: netuddkivogymuk (47158)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2019.11.06 -3 6 47167

OFF: még véletlenül sem azért látsz egyre több hajléktalant az aluljárókban, mert a Föld nap körüli keringésében ismét elértük azt a periódust, amikor az Föld forgási tengelyének északi fele van messzebb a Naptól :P

Előzmény: netuddkivogymuk (47166)
netuddkivogymuk Creative Commons License 2019.11.06 -8 0 47166

"Vigasztaljon az a tudat, hogy eddig annyira tökéletes volt minden Budapesten, hogy azt nem is lehet majd elrontani."

 

Sajnos annyira tökéletes nem volt minden, így aztán karigeriék el is tudják rontani. 

És hogy ne csak a levegőbe beszéljek. A hajléktalanok máris gyors ütemben foglalják vissza az aluljárókat. Mert ugye nekik jogai vannak, a budapesti polgároknak meg kötelességei (tűrni). És ez a szemlélet (mindenféle kisebbségek egyre szemtelenebb uralma) egyre nagyobb teret fog nyerni

Előzmény: troglodita (47164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!