Keresés

Részletes keresés

káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 476
aha, de nem biztos, hogy van elbarmolós szomszéd (nálunk nincs:), megeshet, hogy nem lakótelep-szerű a hely (a miénk szélső, a kertvárosra nézünk, nem másik panelra, és mögüttünk is csak egy pár ház van)... és van úgy, hogy nem magas a rezsi. Na jó, ez relatív... de víz, villany mérés alapján, gáz átalány 500 Ft, fűtés meg nem drágább, mint budai tégla társasházban volt (villany cserépkályhás), pedig az területre a fele volt ennek. Szóval ezért szoktam csodálkozni a kategorikus elutasításon.
Előzmény: belepofazok (474)
sandoravandor Creative Commons License 2006.05.02 0 0 475

Félkizárólagos, vagyis ők, és én is eladhatom, viszont minimum alatt nem...

Még nincs eladva, de van komoly kp-s érdeklődő...

Előzmény: káttya (473)
belepofazok Creative Commons License 2006.05.02 0 0 474
A panelnek az a baja, hogy hatványozottan több potenciális barommal vagy körülvéve, minthogy nagyobb az egész ház, sőt, panel nem áll egyedül, lesz még melletted más panelház is. És az egy dolog, hogy kertvárosban is elég egy állat szomszéd ahhoz, hogy elbarmolja az életed, de panelban tízszer annyi ember lakik körülötted, akiből egy elég, hogy elbarmoljon mindent....

Meg hogy állat drága a fűtése/rendelkezésre állása, ha felszorzod azzal, hogy mondjuk 10 évig fogsz ott lakni...... annyi erőből felvehetsz több hitelt is.

Csak ahhoz meg nincs gusztusom.
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 473

konkrétan benne van a szerződésben, hogy az alatt az ár alatt nem hirdetheted/nem adhatod el? (ugye nem kizárólagos a szerződés?)

eladtad már, vagy csak tervezed?

 

több megoldás is lehet jó, de ezektől függ.

Előzmény: sandoravandor (469)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 472

nincs másik címed?

 

ha gondolod, belinkelhetem ide is a szupert, de én nem mutogatnám, amíg meg nem vettem. :D

Előzmény: nici76 (470)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 471

:)

"Persze láttam már pl. az ingatlan.com-on képeken egy-két nagyon helyes felújított, átalakított panellakást"

Biztos azt láttad, amit most adtunk el. ;))) Azért kérdeztem egyébként, mert lassan 4 éve lakunk ebben a lakásban, ami panel:), és azt kell mondjam, hibátlan. Jó beosztás (szomszédok nem hallatszanak át:), király kilátás, tágas-világos konyha, nyugis folyosó, rendes szomszédok... nagy nappaliból nyíló tágas erkély, soha egy darab bogár, tiszta szemétledobó, semmi kapcsolat a ház mögötti kukákkal... :) ja, egy kicsit sajnáljuk is itthagyni.

Előzmény: nici76 (467)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 470

sajnos nem jött át...

persze ez nem csoda, hiszen a freemailre sem tudtam belépni kb. fél óráig :DDD

 

na de most kb. 2 perce beléptem és nem jött semmi :(

 

újratábla?

Előzmény: káttya (466)
sandoravandor Creative Commons License 2006.05.02 0 0 469

Ok.

 

Mit csinálnál, ha valamivel az ingatlanos minimum alatt adnád el a lakásodat?

Nincs kikötve, hogy adásvételit kell küldened, csak vevő nevet, és vételárat kell lejelentened.

Az ingatlanos nem hozott még egy érdeklödőt sem, viszont határozott idejű megbízása van minimumárral...

 

 

???????????????????

Előzmény: káttya (460)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 468

küldönböző=különböző

excuse me!

Előzmény: nici76 (467)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 467

Nos elsősorban a drága fűtés, az elmebeteg szomszédok nagyfokú hallhatósága, az időszakos csótányjárás,az az iszonyat meleg nyaranta, meg a küldönböző szagok átjönnek a szomszédból... az egész lakótelep-feeling szemeteskukákkal, a csőkonyha, a legkisebb szobából nyíló erkély-megoldások, aztán ehhez képest hasonló árban kínálják, mint a téglákat vagy "csúsztatott zsalusokat"...Azbeszt szigetelés rákkeltő mivoltáról nem is beszélve bár az annyira nem érdekel..

 

Persze láttam már pl. az ingatlan.com-on képeken egy-két nagyon helyes felújított, átalakított panellakást, de azoknak meg ugyanúgy megkérik az árát, mintha nem is tudom milyen király lenne...

 

Nnnna szóval én panelbe nem mernék beugrani...ha lehet választani :)

 

De most aztán nehogy megharagudjanak a panelban lakó kedves fórumozók, mert tudom ám hogy itt mindig kialakulnak ilyen "viharok"...

Előzmény: káttya (464)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 466
hülye vagyok, közben már láttam, hogy publikus a címed... úgyhogy már elküldtem. Majd azért írd meg, hogy tetszett-e valamelyik, jó?:)
Előzmény: nici76 (465)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 465

Nagyon köszönöm szépen!

 

nici76@freemail.hu

 

 

Előzmény: káttya (463)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 464
ööö, csak a lényegre nem válaszoltál. :)) miért zárod ki? Nem rábeszélni akarlak, még véletlenül sem, csak kiváncsiság. Mik a rossz tapasztalataid vele?
Előzmény: nici76 (462)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 463
találtam neked egy csúcsszupert, mai hirdetés, baromi jó feltételek (szerintem. Én megvenném, de hirtelen, mielőtt mások is megtalálják.:). Meg pár másikat is, szemezgess csak. hova küldjem a linkeket?
Előzmény: nici76 (462)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 462

minimum 2 szoba=2 szoba vagy annál több tehát 1+2 még jobb :)

 

nem földszinti=nem magasföldszint nem félemelet, hanem minimum első emelet vagy attól fölfelé

 

erkély (nagyon fontos), lehet loggia is, de a franciaerkély(=kilépő...) kizárva

 

sajnos nem tudok szerezni 4-4,5 millát kölcsön :DDD

 

macerát nem vállalok, így is üldözési mániám van :)

 

ha felújítandó ne kerüljön 12 millába :) de inkább legyen felújított, és kerüljön 12 millába...

 

igények lenni nagy pénz lenni kicsi :)

 

Laktam már néhányszor panelben (számos albérletem során...) úgyhogy kizárom.

 

 

 

 

Előzmény: káttya (461)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 461

minimum 2 szoba: 1+1? 1+2?

nem földszinti: magasföldszint? félemelet?

erkély: loggia? francia erkély? (az a kinyitod az ajtót és ott is a korlát)

 

tudsz-e 4-4,5 M Ft-t (mínusz az önerőd) szerezni kölcsön a hiteled megérkezéséig?

Vállalsz-e macerát (kicsit bonyolultabb de jogtiszta átírás)?

lehet-e felújítandó a lakás?

 

Mást most nem kérdezek. :)

 

vagyis még egyet, de ez csak egyszerű kiváncsiság. Miért zárod ki a panelt?

Előzmény: nici76 (453)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 460
ilyen is, olyan is. Inkább meséld a helyzetedet, és elmondom, amit tudok, megmondom, én mit tennék.
Előzmény: sandoravandor (457)
sandoravandor Creative Commons License 2006.05.02 0 0 457
nagy ingatlanos cég volt, vagy kisebb?
Előzmény: káttya (456)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 456

telefonon elég volt szólni, de megtehetik, hogy kérnek adásvételi másolatot (nem szoktak). Áron adtam el, de ugye így jobban jártam, mert a közvetítői díj a zsebemben maradt, az ügyvédet meg úgyis a vevő fizeti. :)

 

Ár alatt eladhattam volna, de sok szerződés kiköti, hogy ár (ilyenkor az ügynökségnél megadott árról beszélek) alatt nem hirdethetem.

Előzmény: sandoravandor (454)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 455

mennyi az önrészed? mikor tudnál foglalózni, és mennyivel? Ezek is fontos kérdések, bármennyire is indiszkrétek. :)

 

Milyen elvárásaid vannak még? állapot? kábelnet?;) külün WC, fürdő, ablakos konyha, akármi?:)

Előzmény: nici76 (453)
sandoravandor Creative Commons License 2006.05.02 0 0 454

Az ingatlanosokat kellett értesíteni az eladásról, és ha igen akkor hogyan?

Az ingatlanosok árán adtad el, vagy alatta?

 

Köszi!

Előzmény: káttya (436)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 453

Nos szerintem semmi extra,

 

XIII. kerület

minimum 2 szoba

nem udvari

nem földszinti

nem panel

erkély

csendes csakhogy árban max. 12 milla, az is hitelből ugyebár és szerintem EZ lehet a bökkenőjük :) :) :)

 

Előzmény: káttya (444)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 452

a közvetítőnek nem dolga utánajárni a megbízó (eladó) állításainak. Persze szerződése válogatja, de én láttam egy párat az utóbbi időben, és azokban nem volt benne ilyen kitétel. Egy helyen láttam mindössze, hogy ha kell, kikérik a vevőnek a tulajdoni lapot... de itt ugye az még messze nem lenne elég.

Ha az a 300E a közvetítői díj, akkor meg nem értem, miért te fizetted - a közvetítőnek az eladó szokott fizetni, a szerződéskötéssel (foglalózással) egy időben. ha meg nem közvetítői díj, de a közvetítőnél van (letétben, vagy mi?), akkor végképp nem értem. Pontosan mi ez az összeg? És te mit írtál alá, amikor kifizetted a közvetítőnek?

Előzmény: Törölt nick (451)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 450
Öhömm. Gondolom, nekik azért nem fekszik az ügyvédi letét, mert kéne a foglaló összege a befejezéshez, engedélyeztetéshez. (mert én ilyen jóindulatú vagyok. :) Nem lehet velük normálisan átbeszélni a dolgot?
Előzmény: Törölt nick (449)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 448

"Habár éppen ilyen csapdahelyzetből próbálunk jelenleg kikecmeregni ."

 

ezt írtad, erre kérdeztem vissza.

 

Egyébként ha az ember nem hitelből vesz lakást, akkor azt mondom, jobban járhat önkormányzati és/vagy adósságos lakással. nehezebb a szervezés, de milliókat is lehet spórolni akár.

Előzmény: Törölt nick (447)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 446
még így sem vagy elég konkrét. Milyen csapdából kéne most kimásznotok? átvert valaki, vagy csak elhallgattak hátulütőket? Ti meg besétáltatok a csőbe, azaz megvettétek a lakást? közvetítőn keresztül, vagy tulajtól? és hogyan próbáltok ebből kimászni? meg ilyenek. :)
Előzmény: Törölt nick (445)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 444

szerintem, akkor te nem gyakori, hanem kifejezetten ritka adottságú lakást keresel. :)

 

milyent szeretnél? segítsek? (ingyen, mert ráérek, meg mert az utóbbi hónapokban nagy gyakorlatra tettem szert keresésben. :)

Előzmény: nici76 (442)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 442

Én is pont ezt kérdezném mi lehet csapda?

 

Egyébként vevőként valamiért jobban bíznék a közvetítőkben de sajnos azt tapasztalatom, -bár lehet hogy én keresek túl gyakori lakástípust-, de: kb. fél éve intenzíven keresgélek, regisztrálok a "nagy közvetítőknél" + mindenféle hírleveleket kapok és a drága közvetítőksegítségével eddig 1-et azaz egyet (!)nézhettem meg :) :) :) az is pont nem stimmelt az igényeimhez úgyhogy én inkább magam keresgélek...

Előzmény: Törölt nick (440)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 441
leírnád a csapdahelyzeteteket?
Előzmény: Törölt nick (440)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 439
bocs, látom.
Előzmény: káttya (438)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!