Keresés

Részletes keresés

káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 455

mennyi az önrészed? mikor tudnál foglalózni, és mennyivel? Ezek is fontos kérdések, bármennyire is indiszkrétek. :)

 

Milyen elvárásaid vannak még? állapot? kábelnet?;) külün WC, fürdő, ablakos konyha, akármi?:)

Előzmény: nici76 (453)
sandoravandor Creative Commons License 2006.05.02 0 0 454

Az ingatlanosokat kellett értesíteni az eladásról, és ha igen akkor hogyan?

Az ingatlanosok árán adtad el, vagy alatta?

 

Köszi!

Előzmény: káttya (436)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 453

Nos szerintem semmi extra,

 

XIII. kerület

minimum 2 szoba

nem udvari

nem földszinti

nem panel

erkély

csendes csakhogy árban max. 12 milla, az is hitelből ugyebár és szerintem EZ lehet a bökkenőjük :) :) :)

 

Előzmény: káttya (444)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 452

a közvetítőnek nem dolga utánajárni a megbízó (eladó) állításainak. Persze szerződése válogatja, de én láttam egy párat az utóbbi időben, és azokban nem volt benne ilyen kitétel. Egy helyen láttam mindössze, hogy ha kell, kikérik a vevőnek a tulajdoni lapot... de itt ugye az még messze nem lenne elég.

Ha az a 300E a közvetítői díj, akkor meg nem értem, miért te fizetted - a közvetítőnek az eladó szokott fizetni, a szerződéskötéssel (foglalózással) egy időben. ha meg nem közvetítői díj, de a közvetítőnél van (letétben, vagy mi?), akkor végképp nem értem. Pontosan mi ez az összeg? És te mit írtál alá, amikor kifizetted a közvetítőnek?

Előzmény: Törölt nick (451)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 450
Öhömm. Gondolom, nekik azért nem fekszik az ügyvédi letét, mert kéne a foglaló összege a befejezéshez, engedélyeztetéshez. (mert én ilyen jóindulatú vagyok. :) Nem lehet velük normálisan átbeszélni a dolgot?
Előzmény: Törölt nick (449)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 448

"Habár éppen ilyen csapdahelyzetből próbálunk jelenleg kikecmeregni ."

 

ezt írtad, erre kérdeztem vissza.

 

Egyébként ha az ember nem hitelből vesz lakást, akkor azt mondom, jobban járhat önkormányzati és/vagy adósságos lakással. nehezebb a szervezés, de milliókat is lehet spórolni akár.

Előzmény: Törölt nick (447)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 446
még így sem vagy elég konkrét. Milyen csapdából kéne most kimásznotok? átvert valaki, vagy csak elhallgattak hátulütőket? Ti meg besétáltatok a csőbe, azaz megvettétek a lakást? közvetítőn keresztül, vagy tulajtól? és hogyan próbáltok ebből kimászni? meg ilyenek. :)
Előzmény: Törölt nick (445)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 444

szerintem, akkor te nem gyakori, hanem kifejezetten ritka adottságú lakást keresel. :)

 

milyent szeretnél? segítsek? (ingyen, mert ráérek, meg mert az utóbbi hónapokban nagy gyakorlatra tettem szert keresésben. :)

Előzmény: nici76 (442)
nici76 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 442

Én is pont ezt kérdezném mi lehet csapda?

 

Egyébként vevőként valamiért jobban bíznék a közvetítőkben de sajnos azt tapasztalatom, -bár lehet hogy én keresek túl gyakori lakástípust-, de: kb. fél éve intenzíven keresgélek, regisztrálok a "nagy közvetítőknél" + mindenféle hírleveleket kapok és a drága közvetítőksegítségével eddig 1-et azaz egyet (!)nézhettem meg :) :) :) az is pont nem stimmelt az igényeimhez úgyhogy én inkább magam keresgélek...

Előzmény: Törölt nick (440)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 441
leírnád a csapdahelyzeteteket?
Előzmény: Törölt nick (440)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 439
bocs, látom.
Előzmény: káttya (438)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 438
milyen nehézségekre gondolsz?
Előzmény: belepofazok (431)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 437
szerintem az olcsó lakásokat (kategóriában olcsó) elég leadni egy ingatlanoshoz, tuti hozni fog rá embert. De ha nem akarod bagóért vesztegetni, jobb, ha magad teszel az ügyért (mert az ingatlanoshoz betérőnek kapásból mutatnak 10 olcsóbbat)!
Előzmény: tgabika11 (432)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 436

én most adtam el a miénket, saját hirdetéssel. 3 ingatlanos is foglalkozott a dologgal, közülük egy hozott is embereket, sőt, olyant is, aki megvette volna - jóval kevesebbért. Az általam feladott netes hirdetések alapján meg jöttek ketten, akik a hirdetett áron, alku nélkül vitték volna. A gyorsabbé lett. :)

 

Előzmény: tgabika11 (432)
káttya Creative Commons License 2006.05.02 0 0 435
www.ingatlan.com vagy www.expressz.hu. Mindkettőn van részletes kereső, és jó sok találat. :)
Előzmény: belepofazok (434)
belepofazok Creative Commons License 2006.05.02 0 0 434
Tényleg, tudtok mondani használt lakás kereső portált?

Jól kereshető, lényegretörőt? Köszi
Előzmény: belepofazok (433)
belepofazok Creative Commons License 2006.05.02 0 0 433
Megfelelőt kiválogatásához kényelmes a nép, ebben lehet valami, de valójában nem értem.
Felmész bármelyik ingatlanos oldalra, bejelölöd, hogy melyik kerületek érdekelnek, milyen árú lakások, hány szobája legyen, majd ok. És listázza. Igaz, az emberek jó része nem internetezik, hanem irány az expressz, az meg tényleg kényelmetlen.

Füllenteni meg az ingatlanos is szokott, tapasztalatom szerint kábé annyit, mint az eladók.
Előzmény: tgabika11 (432)
tgabika11 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 432

Én is azt gondoltam, hogy majd ingatlanos nélkül eladom a lakásom, saját hirdetésekre támaszkodva, de be kellett látnom, hogy ez manapság szinte lehetetlen.

Saját hirdetésre jelentkezett 2 ember, ennyi idő alatt 3 ingatlanos cég hozott 15-öt.

 

Manapság elkényelmesedtek az emberek. A rengeteg hirdetésből kiválogatni a megfelelőt, felhívogatni, tisztázni a hirdetésben megjelenő füllentéseket sok idő.

Az ingatlancéghez bemegy, elmondja az igényeit, és megmutatnak neki 1 nap alatt 3-10 nagyjából megfelelő lakást...sokkal kényelmesebb, neki semmi dolga, csak "bámulni".

Előzmény: belepofazok (429)
belepofazok Creative Commons License 2006.05.01 0 0 431
Az irodába betoppanó, környéken kereső vevő - talán - érthető.

De ha az eladandó lakásom csak 8MFtot ér (ennyit minimum ér egy valamirevaló bp lakás), és a közvetítő csak 1%ot kér, akkor is 80 rongyért igazán ráérek meghirdetni a lakásomat néhányszor.

És akkor máris letudtam a közvetítő okozta nehézségeket is.

Ha viszont a lakás ér 15Mt, és 2% a jutalék, akkor már 300 rongy.
Előzmény: gabi0826 (430)
gabi0826 Creative Commons License 2006.05.01 0 0 430

A véleményem...

 

- Sokan nem érnek rá (máshogyan: képtelenek) rendszeresen hirdetni a lakásukat.

 

- Egy ingatlanirodába sokan betoppannak, akik pl. egy konkrét kerületben/környéken keresnek lakást, bemennek egy irodába, és eléjük tesznek egy csomó, ízlésüknek megfelelő ajánlatot. Tehát az irodák több potenciális vásárlót elérnek - ezt az előnyt lehet mérlegelni a valóban magas jutalékkal szemben.

 

Saját példámból kiindulva - a családunkban jelenleg három eladó ingatlan is van - az a benyomásom, hogy a közvetítők bizony több érdeklődőt tudnak becsődíteni, noha magunk is hirdetünk. Eladva még egyik sincs...

Előzmény: belepofazok (429)
belepofazok Creative Commons License 2006.04.30 0 0 429
Sziasztok,

egyszer már kerestem rá a választ itt az indexen is, de most újra megpróbálom.

Mi indít egy lakástulajdonost arra, hogy ingatlanközvetítőre bízza lakása eladását?

Hiszen:
- az ingatlanközvetítő is csak hirdetni tud újságban, interneten, stb. - ezt bárki meg tudja tenni
- az ingatlanközvetítő csak nehézséget okoz, amikor megtekintést kell szervezni, hiszen nem csak az eladó és vevő kell, hogy ráérjen, hanem a közvetítő is, ráadásul a közvetítőn KERESZTÜL időpontot egyeztetni igen nehéz - ugyanakkor a tulajdonos mondja el úgyis a lényeget a lakásról
- általában az ingatlanközvetítő egy roppant idegesítő figura
- áralkunál állandóan az ingatlanközvetítőn keresztül kell tárgyalni - egyszerűbb lenne nélküle
- sok vevő nem szereti az ingatlanközvetítőt
- és végül de legfontosabb: iszonyat sok pénzbe kerül a közvetítő, ez nehezíti az alku megkötését, vagy a vevőnek drágább, vagy az eladónak olcsóbb, mindenképp rossz.

Szóval szerintem előnye semmi, hátránya viszont igen sok. Akkor miért mégis a hirdetett lakások 85%-át közvetítők árulják?

/Természetesen, ha az üres lakást árulom és odaadom a kulcsot a megbízható közvetítőnek, aki egyedül bemutatgatja, stb. akkor értem. De eddig én kispénzű emberek LAKOTT lakását láttam csak mindannyiszor közvetítőkkel./

Miért?
Szunya Creative Commons License 2006.04.28 0 0 428

Zuglói panellakásomat eladnám:

8. emeleti 56 m2, 1+2 fél szoba, fürdőszoba és wc külön, világoskonyha, külön kamra. a szobák keleti, a konyha déli fekvésű.

A lakást 2003-ban teljesen felújítottuk, minden nyílászárója új.

közlekedése nagyon jó.

 

ára 11,5 millió

érdeklődni lehet: E-mail cím: lakieva@gmail.com

maya.t Creative Commons License 2006.04.28 0 0 427
Sziasztok!

Van egy eladó lakásunk Zuglóban, az Ilka u-ban, 64 nm-es, két szobás+ cselédszoba, kamra, pince. Nagy belmagasságú, az egyik szoba galériázott, gázfűtéses, magasföldszinti, zárt belső udvarban, az ablakai belső kertre néznek. Szeretnénk minnél hamarabb eladni, mert két kisebbet kéne vennünk belőle, ha tudnátok valakit akit érdekelne: 06 70 234-2333 Iár.:14.900.000.-
gabi0826 Creative Commons License 2006.04.28 0 0 426

Egy kedves barátnőm max. 19 millióért sürgősen legalább 55 m2-es lakást keres!

 

A feltételek:
- I., II., III., V., VI., XI., XII. kerületben vagy Újlipótvárosban
- remek közlekedés (villamos, metró-megközelítés előnyben)
- legalább 55 m2 (max. 80 m2)
- legalább 2 szoba, melyek külön is megközelíthetők
- jó beosztás, nem "hurka" szobák
- nem földszinti
- csendes és világos
- régi építésű, ebből adódóan legalább 3 méteres belmagasság
- lehetőleg terasz vagy erkély
- lehetőleg felújítandó

 

Mindezért azonnal tud fizetni,
- ha felújítandó, max. 19 milliót,
- ha az ízlésének megfelelően fel van újítva, akkor max. 20,5 milliót.

 

* * *

Kontakt:
telefon: (30) 592-9091
bardi.katalin@vipmail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2006.04.20 0 0 425

0,5 %-os jutalék? :-))) Hát...

 

A komolyabb ingatlanközvetítők 3-5%-kal dolgoznak, nemigen fogják magukat sokan eröltetni :-)

Előzmény: ceze99 (424)
ceze99 Creative Commons License 2006.04.20 0 0 424

Sziasztok!

Szeretném eladni a lakásom. Ha segítesz, akkor a következő ajánlatot teszem

neked.

 

50.000 Ft-ot fizettek annak a levélküldőnek akinek a leveléből a lakásom

vásárlója tudomást szerzett az eladási szándékomról.

 

Apró betűs rész:

- A "jutalékot" a teljes vételár kifizetése után tudom kifizetni

- Amennyiben a vevő több helyről is megkapja ezt a mailt, a vevő dönt, hogy

kinek fizessem a jutalékot.

Nincs veszíteni valód, csak küld tovább ezt a mailt minél több embernek.

Soha nem tudhatod ki keres lakást.

Köszi

Kálmán

 

A LAKÁS:

X. kerület zöldövezeti részén, 42 nm-es, 1.5 szobás, galériás lakás eladó.

Jellemzők: alacsony rezsi, téglaépület, gázkonvektor, egyedi mérőórák,

hőszigetelt ablakok, beépített bútorok, zárt udvar, bérelhető garázs, jó

közlekedés (28,37-es villamosok a Baláhra, 85-ös busz az Őrsre vagy a

Kökire, 95-ös busz a Népstadionhoz).

Irányár: 9.9 Mft

Érdeklődni: 0630/565-2841, 0630/284-8835

mano--- Creative Commons License 2006.04.19 0 0 423
Sziasztok! Garzon öröklakást keresek Budapesten kb 5 millió Ft-ért. Ha valakinek van eladó keressen meg. Előre is köszönöm.
gabi0826 Creative Commons License 2006.04.18 0 0 422

Hátha van érdeklődő... kínálnék két lakást, a sajátomat és a férjemét, melyek közül az egyik lenne eladó vagy elcserélhető:

 

78 m2-es lakás bel-Óbudán, az Amfiteátrumnál most 1 MILLIÓVAL olcsóbban!
Bauhaus ház második emeletén tulajdonosától eladó egy 2 + 1/2 szoba + hallos, két erkélyes, tágas lakás.
A közelben: Új Udvar, Eurocenter, Flórián, óbudai kisvendéglők (Kerék, Zöld Kapu), Lukács, Komjádi, Daubner.
Most 24,5 millió helyett 23,5 millió forint!

* * *
Kontakt, képek, alaprajz:
http://zapor2b.tar.hu

 

 

----------------------------------------------------

Bel-zuglói lakás eladó vagy kisebbre cserélhető!
A Stefániától egy sarokra, a Semsey Andor utcában (XIV.) eladó vagy kisebbre elcserélhető* egy 64 m2-es, magasföldszinti Bauhaus lakás. Cirkós, egyedi térélményű, alakítható, hangulatos - otthonnak, irodának, rendelőnek egyaránt alkalmas.
Remek közlekedés: 7-es, piros 7-es, 73-as buszok, metró Stadionok állomása, 1-es villamos, 72-es és 75-ös trolik. 10 perc séta és a Városligetben találja magát az ember...
Irányára 16,9 millió.

* * *
Képek, alaprajz, egyebek:
http://semsey-64.tar.hu

 

* Csere az alábbi feltételekkel:
- kislakás a belső kerületekben (V., VI., VII., belső VIII. és Újlipótváros)
- értékkülönbözet: LEGALÁBB 6,5 millió forint
- nem legfelső emeleti vagy ha igen, a tető új
- normális szomszédság.

 

Acin Creative Commons License 2006.04.17 0 0 421

Sziasztok!

Szerkezetkész vagy felújításra szoruló lakást keresek 6-7 mFt körül Budapesten. Bármilyen információt ezzel kapcsolatban a cirrucumulus@vipmail.hu címre várok.

Kutyaólam már van, köszi!

Válaszokat köszönöm!

Waratah Creative Commons License 2006.04.06 0 0 420
írjál nekem waratah88 kukac hotmail.com
Előzmény: Sas882 (413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!