Biztos, hogy át kell jelentkezni? Én is a Privátban vagyok, de ha többet megyek 10 óránál, akkor átcsúszik az Alapba. Tehát ilyenkor értelemszerűen úgy kéne lenni, hogy a kedvezmény is az Alapé legyen azután.
Biztos, hogy át kell jelentkezni? Én is a Privátban vagyok, de ha többet megyek 10 óránál, akkor átcsúszik az Alapba. Tehát ilyenkor értelemszerűen úgy kéne lenni, hogy a kedvezmény is az Alapé azután.
Nekem is tetszett ez a levél, csak az a baj, hogy eddig a Privátban voltam, és rendszeresen átcsúsztam az Alapba. Ahhoz viszont, hogy ezt az új akciót ki tudjam használni, meg kell változtatni a szerzodést. Privát -> Alap.
Örömmel tájékoztatjuk, hogy cégünk szeptember 15-tol újabb kedvezményes
idoszakot biztosít az "Alap" díjcsomagra elofizeto felhasználóinak.
Hétköznap délután 4 órától reggel 6 óráig, hétvégén délután 3 órától másnap
reggel 6 óráig nem mérjük az interneten töltött idot, így a fenti
díjcsomagot választó telefonvonalas és ISDN
elofizetoink ingyen használhatják a hálózatunkat.
A "Privát" díjcsomagra elofizeto felhasználóink az alábbi kedvezményes
idoszakot élvezhetik: munkanapokon 16-tól 20 óráig, hétvégén pedig a 15-tol
20 óráig."
A Privát díjcsomag (10 óra) 2000+ÁFA, míg az Alap (20 óra) 3000+ÁFA. Nocsak, lehet, hogy mégis megérte, hogy kitartottam az Elendernél???? :)))
ma olvastam,az elender nyari akciojarol: korlatlan internet hozzaferes jun 1-tol aug 31-ig 6000 ft+afa
matavnet elofizeto vagyok (OTTHON csomag)
erdemes nyarra atterni az elenderhez???
Érdekes, hogy míg az elendernek ugyan nem telik arra, hogy a megfelelő adatvédelmet biztosítsa előfizetőinek (lásd a rettenetes tizenéves hackereket), arra telik, hogy vélt vagy valós követeléseiket egy kasolvenzia kft. nevű pénzbehajtó cégen keresztül beszedje. Persze arra sem tellett nekik, hogy a számlakifogásokra egyáltalán válaszoljon az ügyfélszolgálat. Hiába, az extraprofit mindenek előtt, hajrá csak így tovább lelender.....
A matáv mindenkinet csomagja nagyon gusztusos, főleg ha pároztatod az általánydíjjal. Így 8,5 bruttó ft. a fix számla, és ha mentőt kell hívni nyugodtan kiléphetsz arra az 5 percre. A Datanet is lyo, és szerződéskötésnél azt ígérték, hogy júniusig maradnak a kedvezmények. Az l&r-től meg megkaptam a visszaigazolást a szakításról + egy kérdőívet!, hogy miért döntöttem így. A papíron szerepelt (nagyon helyesen) a szolgáltatás túl drága, és a jobb ajánlatot kapott egy másik szolgáltatótól kitétel.
Ja, persze én is leléptem. De Dobcsi, neked hogyan jön ki az, hogy a matávnet olcsóbb?
A 20 órás előfizetéssel az elendernél átlag 40-50 órát lazán lehetett nyomni.
A Matávnetet én is próbáltam mostanában, messze a legjobb mind közül.
Szomoru szivvel tudatom, hogy az elender es en szakitottunk....
nem is erdekli, hogy miert.. jo neki, biztos sorban allnak nala a jobbnal jobb cegek, mindegyik szolgaltatot keres. a kis mezei elofizetok nem is fontosak, hadd menjenek.
Így elöljáróban férfiasan bevallom, nem olvastalak végig benneteket, korábban be-be nézegettem. Most mégis billentyűt ragadtam, mert van, ami nekem is csípi a szemem. Régi elenderes júzer vagyok, nem tántorított vissza két szerver feltörés sem, változtatgatom a jelszavaim rendesen, jó a kapcsolat, megegyebek. DE. Lévén, haladunk a korral (sütünk is valamilyen sütőporral), megrendeltem otthonra én is az ISDN-t, hadd jöjjön gyorsabban az áldott hálóanyag. Nade ugye az élet nem eccerű, én botor, úgy gondoltam, ha van ISDN, akkor 128k-val haladunk, DE NEM! Nézem legnagyobb konkurens ajánlatát, havi plussz 6700 helyi fizetőegység ellenében hajlandóak biztosítani az autópálya sebességet. Na gondolom, minek fizessek én ezért ennyit, ott az én eddig "jól bevált" szolgáltatóm, majd adják ők biztos ingyen is. Sajnos azonban csalódnom kellett. Mikor az ügyfélszolgálatnál érdeklődtem, felsötétítettek, hogy ha üzlei előfizető leszek, és havi plussz 30.000(!) helyi fizetőegységért....
Na nem. Ez már nem teccik. Lecserélem sok pénzért az analóg vonalamat, új modemet kell vennem, szóval egy rakás beruházás, és a végén kiderül, hogy a jelenleginek alig több, mint a másfélszeresével tudok csak hálózni :o( Szóval részemről, ha ezen a vonal cseréig nem változtatnak, pá L/R......
4 Egyedi Előfizetői Szerződés általános feltételei
4.4 Egyedi Előfizetői Szerződés módosítása
4.4.3 A szolgáltatás körében és/vagy feltételeiben bekövetkező változások
Szolgáltató a szolgáltatás körében bekövetkező jelentős változásokról legalább 15 nappal előre köteles tájékoztatni az Előfizetőt.
=================================================
Lehet hogy en ertek felre valamit, de szerintem az uj kedvezmeny csomag eleg jelentos valtozasnak tekintheto, es a marcius 1-i bevezeteshez kepest kb. 2 oraval korabban tortent az ertesites, de nyugodtan javitsatok ki ha nincs igazam.
Mivel az elenderes emilemet nem hasznaltam, igy egesz veletlenul, mikor meg akartam nezni az elhasznalt idomet ma, csak most tudtam meg hogy mit muvelt kedvenc szolgaltatom. Igazan aranyos toluk, hogy irasban nem kozoltek, sot a hirlevel is kb. 2 oraval hatalyba lepese elott erkezett, nevetseges, bar most inkabb csak kinomban tudnek nevetni, sot lehet hogy meg aprilisra is megvagnak ha ma lemondom, es meg az IK-t sem kepesek tovabb kuldeni, hisz az is 300-400 ft plusz penz nekik per koponya, amibol remelhetoleg egyre kevesebb lesz naluk.
Mindezt azzal a hivatkozassal hogy a papir alapu kommunikacio elavult, meghogy aprilistol uj szolgaltatast inditanak, csak a _sajat_ elofizetoiknek (ha lesz meg kinek).
Rohej!!
En is azok koze tartoztam, akik a 2 szerverfeltorest meg "elneztek" az addig biztositott technikai szinvonal miatt, de ez mar sok, valtanom kell, mert nem kivanok havonta 7500 ft-t fizetni ezentul, plane nem, 20-50 ora netezesert.
Mindenesetre drakulalok az l&r-nek, es byebye szasa .
Az ugymond hackereknek, meg jobbulast, es erot egeszseget, hogy legkozelebb is kezelesbe vehessek az elendert.
Reszemrol Datanet, es Interware kozott lavirozok, Matav elvbol nem.
Udv.
Egyetetek veled tamagocsi madar, egyre vigyazz, egy emil nem old meg semmit, vagy szemelyesen vagy faxon kell lemondani, es siess, mert 15 nap a lemondasi ido, aminek allitolag holnap van a hatarideje, vagyis ha holnap nem mondod le, akkor aprilisban is meg fizetned kell nekik.
Javaslom, hogy nézzetek el ide.
Aki egy picit is jártas a hálózatokban, itt láthatja a magyarországi ISP-k rendszerét, bel- és külföldi sávszélességét.
Grafikusan meg lehet nézni, hogy mely szolgáltató milyen sebességget képes.
Itt láthatjátok, hogy az Elender-Matáv-Datenet trió _magasan_ a leggyorsabb, különösen külföldre.
A kis ISP-k (Interware, Alarmix, Externet, stb, stb) csak vergődnek külföld felé.
Ezért van az, hogy hangzatos reklámok, akciók ellenére nincs olyan sok előfizetőjük. Aki a kapcsolat minőségére/sebességére is ad valamit, az kénytelen lenyelni a békát, és marad a "nagy" ISP-knél.
És számomra inkább legyen paraszt az üfsz., legyen kisebb a kedvezmény, de normális sebességgel tudjak kapcsolódni.
A BIX teljesen objektiv, nem lehet elfogultsággal vádolni őket.
Hali!
Az emil nem elég, lehet, hogy letagadják. Írj egy faxot, hogy a mai nappal felmondom... Én így csináltam, az üszolgon mondták. A felmondási idő 15 nap. Szvsz jól bírtad, én 3.-án pát intettem...
Azt hiszem abban, hogy egy kapcsolat lebont nem feltétlenül a szolgáltató lehet a hibás.
Tegnap előtt gyalázatos volt minden ahhoz képest ami előtte vagy ma van.
Valami a MATÁV körül lehetett 23 óra után, volt olyan periódus, hogy fél óráig foglalt volt a vonal. hajnal 2-ig 3x bontott le.
Ma meg már négy és fél órája hiba nélkül, elsőre
csatlakozva muxik.
És most már nem is érdekel ha lebont, mert úgyis aludni fogok.
Ja és már 20 órát elhasználtam, hogy csak esténként vagyok fenn, pedig mégcsak 10-e van.
Így megéri a 3000 nettot a korlátlan csomag.
Szoval en most eppen netto 3000 ft-os korlatlan csomagba vagyok egy nem kivant reklamozni szolgaltatonal..
Az elenderhez kepest kicsit lassabb, este 8 utan fellepni kesz gyotrelem, bar beallitottam itt egy kis linuxos gepet hogy 6-kor bejon ha kell ha nem, reggelig itt van fenn a neten, igy nem zavaro.. Az hogy lassabb se veszes, igazabol ha le van halva a halo az a traceroute szerint vhol a matavnetnel van..
Szoval ez olyan ar / ertek aranyban van, mindenesetre kenyelmes, es ritka hogy lehalna az egesz koceraj.. cserebe csak napkozben van support. ha 7vegen lepusztul az egesz hetfo reggelig nincs net.. :) de ilyen 3 honap alatt 1* fordult elo...
szia érdekes amit írsz.
Én hónap végeken tapasztaltam ugyan ezt.Rendszeresen!! Amikor szerencsétlen felhasználó próbálná percre pontosan kihasználni a kifizetett szolgáltatást nem tud belépni a serverükre.
De most már úgyis mindegy:-)))
Hogy hogy nem váltottál még??? Már kifizetted ezt a hónapot?
tau
Nezzetek meg:
Mivel gyanusan kozeledem a 20 oras tarifam felso hatarahoz ( sajna en az este 8 utan belepok nepes
taboraba tartozom..) gondoltam lekerdezem a felhasznalt idot:
Az alábbi URL letöltésekor: http://tacacs.elender.hu/usage/
a következő hiba lépett fel:
Sikertelen kapcsolatfelvétel
A rendszer válasza:
(111) Connection refused
A kiszolgáló szerver vagy az adott hálózat valószínűleg nem működik. Kérjük, ismételje meg kérését!
MIERT nem mukodik? komolyan mr Koka, miert nem?
en tenyleg kenytelen vagyok otthagyni magukat...
ez abnormalis, hogy minden masnap valami maguknal nem mukodik....
Egy kis ellenreklám: A Datanetnél kötöttem új szerződést, de még nem műxik. (Úgy kell nekem, kellett levélben kérnem az értesítést.) Kölcsön kóddal-loginnel megnézegettem a nagy szolgáltatókat. (Este) Sajnos azt kell mondanom, hogy a sokat szídott Matáv rulez. De ki a f*** akar ennyit fizetni a hobby netezésért? :-(
Az Interware nevu cegnel van egy 4k lehetoseg azt hiszem 19-07-ig,nem hangzik rosszul,csak nem tudok semmit a minosegrol,valaki pro es contra.
Meg annyit en leginkabb jatekra hasznalom a nettet,az Elenderben eddig nem csalodtam,de vajon az Interware-nel tudok e majd jatszani normalissan?
Help me!
Már leírtam ebben a topicban, hogy melyik szolgáltatónál vagyok, igazán nem reklámot szeretnék nekik csinálni, mert se rokonom, se ismerősöm nem dolgozik ott, egyszerűen nem vagyok a bukszám ellensége. Hogy bűzlik-e náluk valami nem tudom. De mire is gondolsz? Milyen technikai magaslatok kellenek egy magamfajta átlagfelhasználónak?
Stabilan működik, de nem dicsérem tovább, mert Murphy törvéynei szerint.....
Kurvára ciki, hogy úgy néz ki, mintha az Elender lenne a szívem csücske, és meg akarnám védeni minden áron. De akkor is elmondom a véleményemet! :)
Nemtom melyik szolgáltatónál kerül kb. 4000pénzbe a korlátlan csomag, de akkor ott valami bűzlik.
És mégvalami: igaz hogy az Elendert többször megtörték. Igaz, hogy parasztok az üfsz-nál. Igaz, hogy elvették a kedvezményeket. De _technikailag_ szerintem még mindig jóval magasabb szinten állnak mint a "kis" ISP-k. Lehet, hogy tévedek, de nekem ez a tapasztalatom.
????
Én ugyanúgy korlátlan előfizetésért a felét fizetem, és ahogy olvasom a többieket, semmivel sem kapok kevesebb szolgáltatást.
Ezért a kitartásért nem kapsz hűségpontokat.
Úgy látom mindenki tesztelgetni kezdte a szolgáltatókat. Ez jó, bár nem tudom, hogy ez mennyire érdekli az Elendert.
Most én is egy kölcsönkódot használok ( Matávnet ), ez nem rossz, az Elenderessel csak nagyritkán megyek fel napközben néhány percre leveleket nézni.
Kiváncsi lennék, hogy az Elendernél tudnak-e már erről a topicról?
Sziasztok! Ujra itt, immár a harmadik napon, a harmadik szolgáltatót próbálom:)) Interware jó, átlag 46-48000 a kapcsolódás, nem szakadt, Matávnet: /kölcsön loginnal és passworddal/ kapcsolódás sebessége szintén mint előbb, de reggel 6-7 között egyszer foglalt volt! Ez sem szakadt! Ma: Tiszanet, kapcsolódás 48000, 5 órája fenn vagyok, nem szakad, letöltés belföldröl 5-7 Kb/sec átlaggal jön! Ja és mindegyikre elsőre fel tudtam csatlakozni
Watson:
Az 56K az tudomásom szerint a max. adatátviteli seb. amit normál telefonvonalon el lehet érni.
Azonban a Matáv vonalai nem mindenhol oly kitűnő minőségűek. (Mondjuk én nem panaszkodom, nálam elég jó) Továbbá: a másik oldalon lévő modemek közül egyszer ezt, egyszer azt fogod ki különböző vonalfeltételek mellett (hisz mi más lehetne az oka, h 1x 49,3K egyszer 48K).
Szerintem emiatt a 49K elfogadható.
Üdv.
HoD
Tuzson:
>>Ha van egy 56 kbps belső modemem, és azon a
>>szolgáltatóm 49333 v 48000 bps sebességet ad az mennyire normális?
HoD:
>Asszem jó, bár csak rövid ideig használtam 56-os modemet.
>Össze-vissza kapcsolódik fel jobb-rosszabb bps-sel, ahogy kijön.
>Az én 33.6-osom is gyakran csak 31.2-vel kúszik fel. Mint pl. ma is :o)
Semmiképpen nem akarom témán kívülre vinni e topikot (annál is inkább, mivel tudomásom szerint van modem-problémákkal foglalkozó topik is), csupán rövid megjegyzést tennék a fentiekkel kapcsolatban. Először is: egy 56k-s modemmel mindenképpen illene 56 kbps-el kapcsolódni a szolgáltatóhoz. Amennyiben a kapcsolat sebessége mégis alatta marad a modem névleges sebességének, az a következőkből adódhat (valószínűségi sorrendben):
nem megfelelő drivert használsz a modemedhez (néha csodákra képes egy driver-update...)
szoftver-modemed van, de a géped nem elég combos hozzá
a telefonvonal minősége nem elég jó - az adott modemnek! (Előfordul, hogy az egyik 56k-s modem gond nélkül kommunikál a névleges sebességével egy olyan vonalon, amelyen egy másik - szintén 56k-s - képtelen 33,6 fölé menni! Ez azonban sajnos csak kísérletezgetések árán derül ki.)
a szolgáltató sávszélesség-problémákkal küszködik
a szolgáltató nem ismeri a V90 (vagy a K56Flex) protokollt, a modemed viszont éppen azt használná
a telefonvonal minősége valóban nem megfelelő (pl. fizikailag közösítve van más vonalakkal az elosztódobozban - a Matáv szereti az ilyen spórolós megoldásokat...).
Én - Tuzsonnal ellentétben - nem tudok nagyvonalúan eltekinteni attól, ha - valami miatt - nincs meg a modememet megillető sávszélesség. Mindenesetre ha 33,6kbps-el sem tudsz kapcsolódni, akkor ott valami nagy gubanc van... érdemes lenne leellenőrizned a rendszeredet a fentebbi lista alapján. (Ezt javasolnám a 48k-s problémára is.)
Egy kis TopikON a végére:
Icecube:
Alapszabály, hogy nem szabad a szolgáltató által (az előfizetés idejére) biztosított email-címet (és web-címet) használni - hacsak nem akarsz "röghöz kötött" lenni... (Ott vannak a jó kis freemailes lehetőségek! Manapság már minden menőbb portálnak van ingyenes email-szolgáltatása. A Freemail-ről nem is beszélve.) Egyébként sem okos dolog egy hetente meghekkelt Internet-szolgáltatónál használni a postát...
Kivi:
Amiket írtál, abban nagyrészt igazad van. Én sem a szolgáltatás technikai részét kifogásolom (bár van egy olyan "kényszerképzetem", hogy a kulisszák mögött valójában hatalmas káosz uralkodik és csupán isteni csoda, hogy a rendszer még nem omlott össze). Nagyobb problémának tartom a szolgáltató morális hozzáállását. Az ügyfélszolgálatuk tényleg dupla nulla, a most bevezetett "kedvezményeikkel" pedig egészen egyszerűen hülyére vették az előfizetőket. A távközlésben nyomuló szolgáltatók megállás nélkül arról pofáznak, hogy egyeztetik az idősávokat, kedvezményes időszakokat, és a felhasználó számára egy optimális megoldást alakítanak ki (mert ugye első az előfizető...).
Ehelyett mi történik valójában?
A Matáv limitálja a hétvégi kedvezményes időszakait 15-07-ig (nem tetszett neki, hogy sokan "pofátlan módon" kihasználták a könnyelműen biztosított teljes hétvégi kedvezményt...), az Elender meg bevillant egy (nevetséges) hajnali 04-08-ig tartó sávot, valamint egy hétvégi 08-16-os (hasznavehetetlen) baromságot.
Én nem azért fizetem az Elendernek a havi díjat, hogy cserébe hülyének nézzen.