Keresés

Részletes keresés

charoite Creative Commons License 2014.07.13 0 0 70040

Köszönöm az ötletet!

Előzmény: ULAIVA (70039)
ULAIVA Creative Commons License 2014.07.13 0 0 70039

Van egy külön varrógépes topik, próbáld meg ott is feltenni a kérdést, hátha szerencséd lesz.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9048066

Előzmény: charoite (70038)
charoite Creative Commons License 2014.07.13 0 0 70038

Sziasztok!


Kezdő foltvarró vagyok, nagyon kezdő jó pár párnán egy takarón és egy félen túl...
Aztán bedöglött a varrógépem, ami egy primus nm230, elég régi gép és őszintén szólva úgy éreztem, nem igazán alkalmas erre. Vásároltam hozzá többféle talpat, leginkább a kukacolósat próbáltam használni, de nem varrt szépen és nagyon sok tűt el is tört, mert nem bírta.
Szeretnék most egy olyan varrógépet, ami alkalmas foltvarrásra, applikációk készítésére hobby szinten.
Nagyon megköszönném ha esetleg megírnátok Nektek milyen varrógép vált be. 
Találtam egy toyota quiltmaster 226 típusú varrógépet, ami szimpatikus lenne, de nyilván nem ismerem, hátha akad köztetek olyan aki ismeri vagy esetleg tud róla véleményt mondani.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Szilvi

slybácsi Creative Commons License 2014.07.08 0 0 70037

köszi szépen!

Előzmény: dalia (70036)
dalia Creative Commons License 2014.07.07 0 0 70036

IKEA-ban van

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50078746/

 

ezenkívül függöny szaküzletekben szokott még lenni.

Előzmény: slybácsi (70035)
slybácsi Creative Commons License 2014.07.07 0 0 70035

sziasztok!

 

segítséget szeretnék kérni. vasalóval alkalmazható ruhavarrás-hegesztő szalagot keresek, csak a neten sehol sem találok. mármint itthon.

 

erről lenne szó:

 

 

http://www.rockywoods.com/Hardware-Zippers/Seam-Sealers-Seam-Tapes/MELCO-Seam-sealing-tape-for-2-layer-fabrics

ancsaborcsa Creative Commons License 2014.02.21 0 0 70033

Szerintem is, nézd át először, hogy a tű, illetve a behelyezése megfelelő-e? Aztán alul a bobin rendben van-e, abban az orsó jól van-e? Érdemes a bobin tartóját, meg a talpat (leszedve a tűlemezt) megtakarítani, mert a szösz belerakódik a szövettoló talp tűlemez felé eső felületébe, a fogazások közti résbe, meg annak a tengelynek a tövére is, amin az orsó forog.

Ha kis kefével, levegőfújással(biciklipumpa) áttakarítottad a gépet, megolajoztad ahol kellett, a tűt kicserélted, és jól raktad be, a cérna fent és lent azonos vastagságú, megfelel a varrt anyagnak és a tű vastagságának, és mégse működik rendesen - szerelőt kell hívni.

Előzmény: htimi86 (70030)
yrb Creative Commons License 2014.02.21 0 0 70032

Nekem az alsó szállal problémáim akkor voltak, amikor nem volt jól betéve a tű. Volt olyan, hogy nagyon fel volt tolva, és volt olyan is, amikor nagyon nem. Ezt érdemes lehet megnézni, esetleg nagyon picit mozdítani rajta. A tűnek elég mélyre kell mennie ahhoz, hogy felvegye az alsó szálat.

Egyszer olyan is volt, hogy egy kicsit kilazult a csavar, ami beszorítja a tűt, és emiatt a tű felső vágott része el tudott fordulni. Én itt keresném a bajt.

Vagy esetleg a tű lehet elgörbülve.

 

 

Nem tudom, hogy merre laksz. Nálunk Debrecenben a  Solidor Bt. Varrógép Szaküzlet és Szerviz ( Cegléd utca 11.) foglalkozik  Naumann gépekkel is.  Én csak hozzájuk viszem a gépem. Nemrég volt nálunk átnézésre az anyukám gépe, ennek a díja 8000 Ft volt. Ebben benne volt az is, hogy a talp belsejében voltak törött részek és ezeket cserélni kellett. Ha konkrét probléma van, akkor nem tudom mi a tarifa.

 

Előzmény: htimi86 (70030)
farkaszsuzsa2 Creative Commons License 2014.02.20 0 0 70031

A tatabányai Foltvarázslók idén március 29-én rendezi varrós találkozóját.

A rendezvényre regisztrálni a farkas.istvanne@t-online.hu e-mail címen lehet. Kérjük írjátok meg melyik városból, melyik csoportból, név szerint ki jelentkezik. Adjatok meg egy e-mail címet, ahova az értesítéseket kapni szeretnétek.A regisztrációt március 20-án lezárjuk, hogy fel tudjunk készülni a zavartalan lebonyolításra. Egységcsomagot az előre regisztrálók részére tudjuk garantálni.

Vár benneteket a szokásos forgatag, kiállítások, tombola, büfé, és persze a megszokott árusok a megszokott választékkal.

htimi86 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 70030

Szeretnék segítséget kérni. Van egy naumann varrógépem de kb 20 éve nem volt használva. Elindul a varrógép, jár a tű de nem veszi fel az alsó szálat. Miért van ez? Mi lehet a baj? Mit kellene rajta megcsináltatni és ez kb mennyibe kerülne? Köszönöm a segítséget :)

likkatill Creative Commons License 2014.02.06 0 0 70029

Engem is érdekelne pulóverek kötése, úgy hogy valaki megkötné nekem.

Én adom a fonalat, de sajnos leírásom nincs mindegyikhez. Volna jelentkező?

Előzmény: Katalin-S (70015)
m-creativ Creative Commons License 2014.02.03 0 0 70028

Én is kötöttem már párat. :-)

Előzmény: Moonlight84 (70027)
Moonlight84 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 70027

Ez engem is érdekelne. Tud-e valaki kötne egy egyszerű felsőt?

Előzmény: m-creativ (70016)
Moonlight84 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 70026

Szia Larimar!

 

Köszi szépen máris fel fogom keresni mailban, mert már nem bírok vele mármint a varrógéppel. Remélem tudnak adni egy használatit, mert a neten ugyan találtam de mindegyik más típus volt hiába írták rá, hogy 700-as széria.

 

Köszike mégegyszer.

Előzmény: larimar (70025)
larimar Creative Commons License 2014.01.28 0 0 70025

Kedves Moonlight84,

 

http://www.varrovilag.hu/alkatreszek

 

A webáruházat működtető fiatalember varrógépműszerész.

Fordulj hozzá bizalommal.

 

Ebben az üzletben is forgalmaznak régi gépekhez alkatrészeket:

 

http://www.varrogepek.hu/alkatresz.html

 

 

Üdv.

Larimar

 

Előzmény: Moonlight84 (70024)
Moonlight84 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 70024

Sziasztok!

 

Mivel nincsen sok ruhám és rám kapni ruhát még annál is nehezebb úgy gondoltam elmegyek egy varrótanfolyamra és megtanulok varrni. Itthon meg is néztem, hogy milyen varrógépünk van. Egy Lucznik 724-es. Sehol nem találok hozzá való használatit csak a 700-as sorozatot.

Az lenne a kérésem, hogy akinek van ilyen típusú gépe, jelezze felém. Illetve hol lehet hozzá kapni talpakat és tűket? Ahogy látta a varró tanfolyamot tartó hölgy lehet bele rakni ikertűt és sztreccs anyagot is tudna majd varrni. A polók alsó eldolgozásában is segítségemre lehet majd. DE nem találok sehol használatit vagy talpakat? Hol kezdjek neki?

 

Köszönettel

Moon

farkaszsuzsa2 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 70023

Kedveseim!

Aki szeretne rést venni a tatabányai Foltvarázslók 2014. március 29-i varrós napján már regisztrálhatnak a farkas.istvanne@t-online.hu e-mail címen.

Kérlek benneteket írjátok meg melyik településről érkeztek, ha van csoportotok a csoport nevét, ha csooport nevében jelentkeztek a létszámot ahányan jöttök, valamint azt az e-mail címet, ahova az értesítéseket várjátok.

komórka Creative Commons License 2013.11.19 0 0 70022

Te a kétoldalas ragasztófátyolra gondolsz. Ez van a Meseboltban (mind a három üzletben) de van a Varrógép Centrumban (Teréz krt.) a Burda boltban (József krt.) de a "Hunyady" fiúknál is akik Kispesten a Hunyady utcában vannak, de amúgy Csehegyi névre hallgatnak. Ha anyagot veszel, akkor érdmes a minőségre menni és lehetőleg pamutvásznat keresni. Ja a boltok közül kihagytam a Hobbyművész Üllői úti üzletét, ahol -igaz kicsit drágán- de sok szép mindent találsz.

 

Előzmény: izsanszilvi (70020)
itakira Creative Commons License 2013.11.16 0 0 70021

Legolcsobban a TopTextil kft-ben tudsz vasarolni.Dembinszky ut 19 sz.

Előzmény: izsanszilvi (70020)
izsanszilvi Creative Commons License 2013.11.14 0 0 70020

Ok,

tegnap csak átfutottam a linket, a képeket, de most látom, benne volt a mesebolt linkje is. :)

Én is ezt találtam a net-en. Ma hívom őket, hogy van-e nekik ez az anyag.

Köszi még egyszer!

Előzmény: dalia (70018)
izsanszilvi Creative Commons License 2013.11.13 0 0 70019

Szia!

Nagyon szépen köszönöm! Szerintem erre gondoltam én is! :)

Mivel nem bp-i vagyok, megkérdezném, hogy a boltok az Alleban, Kökiben és az Üllői úton vannak?

Csak hogy konkrétan hol keressem.

Köszi!

Előzmény: dalia (70018)
dalia Creative Commons License 2013.11.13 0 0 70018

lehet, Meseboltban pl szokott lenni, ragasztófátyol vagy Kétoldalas ragasztó - Vliesofix a neve.

 

itt van Évi remek leírása a használatáról:

 

http://www.varrohaz.hu/print.php?oldal=foltvarras&temaid=2&olvas=10

 

 

Előzmény: izsanszilvi (70017)
izsanszilvi Creative Commons License 2013.11.13 0 0 70017

Sziasztok!

 

Szeretnélek megkérdezni benneteket, hogy itthon kapható-e ilyen anyag, amit mindjárt leírok.

Hasonló lehet a vasalható vetex vagy flíz.

Egy külföldi videón láttam egy applikált kép elkészítésénél használták.

A kép motívumának darabjait kivágták, darabonként rávasalák azt a bizonyos anyagot, amit én keresnék, aztán a rávasalt anyag másik részét leválasztották, mint pl. egy matricáét és az alatta lévő öntapadós résszel a kép alap anyagára ragasztották a kivágott darabot.

Lehet, hogy kicsit bonyolultan írtam le, de egész röviden: mintha egy kétoldalú ragasztóval ellátott darab keletkezett volna így, az egyik oldalán a szines anyag, a másik oldalán öntapadós résszel.

Ilyesmit lehet itthon kapni? Mi a neve?

Köszönöm!

m-creativ Creative Commons License 2013.10.24 0 0 70016

Te akarod köttetni vagy te kötnéd?

A mail-címed nem publikus.

Előzmény: Katalin-S (70015)
Katalin-S Creative Commons License 2013.10.23 0 0 70015

Van eseteleg valaki, akit erdekelne rendelesre puloverek kotese? Mi kell ahhoz, hogy egy pulcsit meg lehessen kotni? Eleg egy fenykep vagy szabasminta is szukseges?

 

 

 

 

 

 

MOttó55 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 70014

Szia! Köszi a facebook-os tippet, már el is zsibbadtam a nézegetéstől! :)

 

Előzmény: ildiq (70007)
TJucus Creative Commons License 2013.10.17 0 0 70013

Megyünk, ott leszünk!!!!!!

Előzmény: Zsuzsa442 (70010)
TJucus Creative Commons License 2013.10.17 0 0 70012

A Cserhegyi üzletet csak ajánlani tudom, nagyon barátságosak az árai és az eladók is. Ha FB-s  vagy, ott mindig felteszik a legújabb szerzeményeiket.

Ha mész a boltba, ne keress valami nagy portált, alig lehet észrevenni az üzletet, de ha bemész..... nem tudsz kijönni!!!

Előzmény: MOttó55 (70006)
TJucus Creative Commons License 2013.10.17 0 0 70011

Ne haragudjatok, a Szív-Wooltex a Szent István körúton van, közel a Nyugatihoz, csak a másik oldalon. A Margit-híd felé talán az első v. második sarok.

Előzmény: ildiq (70008)
Zsuzsa442 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 70010

[21:55:10] Gigi: MEGHÍVÓ
Szeretettel meghívunk minden kedves érdeklődőt a Békási Foltvarrók első kiállításának megnyitójára, és az utána rendezendő work shop-ra!
Időpont: 2013.november 23. 10 óra - Békásmegyeri Közösségi Ház /III. Kerület, Csobánka tér 5 - HÉV állomásnál/
A kiállításon megtekinthetők Lénárt Irén foltmunkái is.
A kiállítást megnyitja Kacsuk Évi

A megnyitó napján lesz Anyag- és kellék árusítás /
Tombola
Karácsonyi előzetes –bemutatók
Büfé
Könyvtár

A megnyitó-, és a work shop-ra a belépődíj egységesen 500 Ft.
A kiállítás megtekinthető december 6-ig.

 

Reméljük, hogy sokan eljöttök, nagyon jó lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!