Keresés

Részletes keresés

cafon Creative Commons License 2000.02.29 0 0 9
Szia!

Nem lehet. Hozta a formáját.

Üdv!

Előzmény: leander (7)
Paleokrites Creative Commons License 2000.02.29 0 0 8
Kedves Mindenki!

Látjátok ez a könyv is értelmezés kérdése...., melyik oldalról nézve biráljuk...
A Bibliát is sok száz évig kanonizálták és lassan 2000 éve magyarázzák...
Ezt a könyvet legalább a szerzője írta és vannak szemtanuk...., kortársak..., ellenségek.....és arhiválva is van......., nem olyan könnyű elégetni, elsűlllyeszteni, megsemmisiteni, de átírni se fogják talán 200 év múlva.....
Az biztos, hogy a H.GY kánonjába nem veszik be.....

Tisztelettel: Paleo

leander Creative Commons License 2000.02.29 0 0 7
Üdv!

Tegnapelőtt Vámos Miklós műsorában egy ideggyógyintézet témáját dobta fel. Nekem ennek kapcsán mindíg az a kérdés jut eszembe, hogy ki az ápoló és ki a beteg... nem mindegy ui. (Ken Kesey: Száll a kakukk fészkére, P. Howard: Egy bolond száz bajt csinál).
De visszatérve a Bartus-elmebeteg párosításhoz. Minden betegnek vannak tiszta pillanatai. Lehet, hogy ekkor írta a könyvét?

Hallelu Jahve!
leander

cafon Creative Commons License 2000.02.28 0 0 6
Szia!

Azért nem kéne olyan túlzásokba esni, mint a Bartus és Moldova egy hozzászólásban való említése. Még elszáll a fiú. Úgy értem még jobban. Már mint a Moldova. :))

Előzmény: NaNe (5)
NaNe Creative Commons License 2000.02.27 0 0 5
Én sem találtam ebben gúnyt. Egyetlen gunyoros beszólás volt, hogy az államtitkár-asszonyt 'szent tehénnek' nevezték. De azt sem Bartus, hanem NS.

Egyébként Moldova írt hasonló stílusban anno. Pld Beszélő disznó.

NaNe

Előzmény: Törölt nick (-)
SPENDER Creative Commons License 2000.02.26 0 0 4
Üdv Endi !

Szerintem nem gúnyolódó az 1. fejezet. Legalábbis én nem látok benne gúnyt.

Csá !

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.26 0 0 3
en is tudok mindenrol papirt szerezni, ehe
:)
Kotozkodes demona vigan eldeleg, ihajja:))
SPENDER Creative Commons License 2000.02.26 0 0 2
MI az, hogy fáj.. :-) Egyenesen fetrengenek tőle. :-D :-D :-D
Előzmény: TevTanito (1)
TevTanito Creative Commons License 2000.02.26 0 0 1
Bartusnak arrol van orvosi papirja, hogy valaki szet akarta zuzni a szemelyiseget eleg aljas eszkozokkel.

Ja, amugy ettol meg irhat tenyeken alapulo igazsagokat.

Megint faj az igazsag valakinek?

TT

drugics Creative Commons License 2000.02.25 0 0 0
Ne melegítsd újra a hideg levest. A tény az, hogy B. Lászlónak orvosi papírja van róla, hogy elmebeteg. Ezzel is a könyvében dicsekszik. Ideje lenne, ha nem elmebetegek rizsázásán rágódnánk. Godd night.
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.25 0 0 topiknyitó
A címe: "Az öreg hölgy látogatása"

Arról szól, hogy fülest kapnak a HGy-ben, hogy egy államtitkár jön a gyülekezetbe! Ezért átrendezik az ülésrendet, megbeszélik, hogy ez most jó vagy rossz, imádkoznak, hogy jól sikerüljön a dolog. Elkezdődik az istentisztelet, jön is valaki, akiről azt hiszik, hogy az államtitkár. Végig is hallgatja a prédikációt. A végén mikor a megtérőket kihívják, ő is kimegy. Ennek mindenki örül, megtért az államtitkár! Az istentisztelet után behívják a protokollhelyiségbe. Itt kiderül, hogy nem is ő az, csak egy takarítónéni. Az államtitkár ugyanis nem ért rá eljönni.
Mindez Bartus gúnyolódó stílusában előadva.
Részletek: főleg arról ír, hogy milyen naívak a HGy-sek, főleg a presbitereket és NS-t jellemzi le elég rendesen. Hogy NS fél az államtitkár "démonjaitól" meg "szellemi nyomás" van meg ilyesmik.

Bartus direkt a HGy szakzsargonját használja gúnyolódásképpen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!