Keresés

Részletes keresés

RoCk'n'RoLl Creative Commons License 2011.08.09 0 0 1130

Hát szerintem is Hannover lenne a tökéletes helyszín az utolsó Németországi koncertre, de hiszem hogy ezt ők is így gondolják..

Előzmény: BahnScorper (1128)
Fec88 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 1129

Igen szerintem is úgy illene, hogy Hannover legyen majd az utolsó helyszín Németországban (feltételezem, hogy erre gondoltál). Ami viszont az abszolút utolsó helyszínt illetti én személy szerint New Yorknak nem örülnék, nem mintha lenne esélyem arra hogy eljussak oda bárhol is lesz majd.
Szerintem az utolsó koncertnek csak egy hely adhat otthont, ez pedig nem más mint a Rock In Rio. Idén már esélytelen hogy ott fellépjenek, de ha jól néztem 2013-ban lesz ismét Brazíliában az esemény.Elég kézenfekvőnek tűnik számomra a dátum. Ott minden adott lenne egy jó hangulatú utolsó koncerthez. 2-300 000 ember és jó hangulat. A jó hangulat adott lenne mondjuk egy görög helyszínen is, de erősen kétlem, hogy tudnának a világ bármely pontján produkálni egy hasonló méretű tömeget. Saját szervezésű koncerttel meg pláne nem. Na mindegy, ez csak egy felvetés részemről. Erősen kétlem, hogy ők is így gondolnák mint én, mindenesetre örülnék ha fellépnének ott, még akkor is ha az nem az utolsó koncert lenne.

Előzmény: BahnScorper (1128)
BahnScorper Creative Commons License 2011.08.09 0 0 1128

Németországban az utolsó szabadtéri koncert lesz. Amúgy kistutu szerint NY merült fel utolsó helyszínként, de ennyi erővel akár Moszkva is lehetne... az utolsó germánföldi koncertnek viszont csak egyetlen város adhat helyet szerintem... ;-)

Előzmény: Fec88 (1125)
RoCk'n'RoLl Creative Commons License 2011.08.09 0 0 1127

Most megnyugodtam. :) De olyan érzésem van hogy nem az lesz az utolsó Németországban sem.. ;) De majd kiderül.

Előzmény: Fec88 (1125)
Fec88 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1126
Fec88 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1125

Nem ez nem az utolsó Scorpions koncert lesz. Németországban lesz az utolsó ha mindez igaz.

Előzmény: RoCk'n'RoLl (1124)
RoCk'n'RoLl Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1124

Mármint az utolsó Scorpions koncert? :'( Pont idén gondolkoztam rajta hogy el kellene mennem a Wacken-re de nem jött össze...hát jövőre nem így lesz, vagyis nagyon remélem...

Előzmény: Fec88 (1123)
Fec88 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1123

Ha minden igaz az utolsó németországi open air koncert jövőre Wacken-ben lesz.

Fec88 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 1122

Olvasva néhány hozzászólást nálam  jóval többet tudnak páran az együttesről . Azt nem tudja estetleg valamelyikőtök hogy miért nem jelent meg a World Wide Live 25-ik évfordulós  dvd kiadása? Ha jól emlékszem tavaly lehetett hallani erről híreket de javítsatok ki ha tévednék.

kistutu Creative Commons License 2011.07.30 0 0 1121

Szeretnék csatlakozni Fechez! A 84-es Super Rock koncert tényleg óriási. Kár, hogy az is csak egy fesztivál volt, és csak egy órát játszottak. Egyébként a 84 nyarán nyomott japán turné csak egy rövidebb setből állt. (kp.60 perc) Igazi rock show volt, mivel az idő rövidsége miatt kihagyták az összes(!!!) lassú számot. Se Holiday, se Still Loving You, se No One Like You. Csak a kemény nóták mentek. 85 februárjában, amikor visszatértek a szigetországba, már teljes (kb.90 perc) bulikat nyomtak. Szinte számról számra a WWL-on megjelent anyagot.

 

A 2005-ös athéni felvétel tényleg az egyik legjobb anyaguk. Jó összerakott set, kiváló kameramunka, király hangzás, telt ház, és ami - számomra - nagyon fontos, hogy TELJES koncert!!! Valahogy nem tudom megszeretni azokat a kiadványokat, amik csak része egy koncertnek, vagy összemontírozott cucc több állomásról is. (jó, a WWL kivétel :)...) Ez a görög buli, teljesen visszaadja egy Scorpions koncert feeling-jét. Csak ajánlani tudom!

 

A 2009-es AVO Session szintén csak egy órás. Összevágott anayga, de nagyon jó minődég. Az én felvételem egy tuner kártyával, 16:9-ben HD-ben felvett másolat. Ha tudod, szedd le valahonnan, mert megéri!

 

A két kavarnai koncert közül a 2009-es jobb minőségű. A 2005-ös set jóval rövidebb, mint az athéni koncert dallistája (pedig csak kb.1,5 hónap volt a két show között) A 2009-es ben meg annyi a változásm hogy a legújabb (Humanity) album számaival cserélték ki az Unbreakable album számait, amit 2005-ben nyomtak.

 

A 2010-es videó válogatás pedig a valaha készített összes videóklipjük gyűjteménye.

Előzmény: Breki1 (1119)
Fec88 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 1120

A hivatalos DVD-ket szerintem elég alaposan kitárgyaltuk,így azokat nem részletezném. A hibáiktól eltekintve én azért mindegyiket nyugodt szívvel ajánlom.
A bootleg felvételek közül kettő van amit kiemelnék. Az egyik a '84-es japán koncert. Kicsit vicces, hogy a legsikeresebb korszakukból nem adtak ki még hivatalos képanyagot, úgyh ennek tükrében meg kell becsülni minden hasonló jó minőségű felvételt.
A másik amit mindenképen érdemes megnézni még szerintem, az a 2005-ös athéni koncert. Erre pár gondolat erejéig kitértünk már korábban. A görög közönség hihetetlen jó hangulatot csinál és a setlist is nagyon jó szerintem (amit nagyságrendekkel jobbnak tartok egyébként a jelenlegi búcsúturnés repertoárnál).

Előzmény: Breki1 (1119)
Breki1 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 1119

Ha már DVD-kről és koncertekről van szó megkérdezném, hogy ezek közül melyikeket ajánlanátok és miért?

 

 Scorpions- Expo 2000 Hannover LIVE ...
//Hard Rock Heavy Metal// 45 0 2011-04-03
100% 7.41
GB 20

 

SCORPIONS - Live In Athens 2005
9 1 2010-10-23
0% 3.13
GB 46

 

Scorpions - Live in Kavarna 2005
11 0 2010-10-07
0% 2.82
GB 3

 

Scorpions - The Videos 2010 (DVD9)
Scorpions The Videos-2010 DVD9 16 3 2010-06-16
100% 5.27
GB 133

 

SCORPIONS - AVO SESSION - LIVE IN S...
SCORPIONS по швейцарския ТВ канал SF ZWEI 10 1 2010-02-19
100% 3.79
GB 119

 

 Scorpions - Live in Kavarna
12 0 2010-02-01
0% 6.17
GB 42

 

SCORPIONS - Amazonia - Live In The ...
Super Extra deLux DTS 19 6 2009-11-26
0% 6.37
GB 111

 

SCORPIONS - Amazonia - Live In The ...
Super Extra deLux 17 5 2009-11-25
0% 4.32
GB 166

 

Scorpions - Recife,Brazil Sept.7th ...
Pro-Shot TV Broadcast 17 0 2009-08-20
0% 3.41
GB 70

 

Scorpions - A Savage Crazy World /...
28 1 2009-04-23
0% 7.57
GB 39

 

Scorpions - Unbreakable - One Night...
16 0 2009-02-27
0% 4.32
GB 45

Scorpions - Live in Japan 1984
14 0 2008-07-04
0% 3.76
GB 63

 

SCORPIONS-LIVE AT WACKEN OPEN AIR 2...
Genre : Heavy Metal 12 7 2007-12-19
100% 4.35
GB 216

meiné Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1118

Számomra a Scorpions olyan mint a drogosoknak a szer.Azt hittem ha teljesül amire vágytam fiatal korom óta akkor megnyugszom.Azért imádkoztam nagyon hosszú időn keresztül,csak egyszer találkozhassam velük,ha ez sikerül akár meg is hallhatok.Összejött!Nem haltam meg és még mindig nem elég,látni és hallani szeretném még,még,még!Nincs olyan koncert,cd,dvd amin akár egy hangyányit is fanyalognék.Úgy szeretem ahogy van!Abban is biztos vagyok nem hagynak cserben minket rajongókat és még sokat hallunk róluk!

Előzmény: BahnScorper (1116)
RoCk'n'RoLl Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1117

A Live at Wacken tényleg nagyon jó, a gyakori kameraváltás tényleg zavaró tud lenni, de azért vannak nagyon jóra sikerültek is ;)

Az Amazonia szerintem is felemás anyag lett. A 94' -es mexikói koncert tényleg jó lenne ha kiadnák ;) De ki tudja még bármire van esély :)

James trikójáról pedig annyit h ez a dolog ott van pl a The good die young klippjében is.. :)

Pofozkodás? ( kissebb koncerteken voltam ott lökdösés volt de leálltak) Ingerlékeny közönség... :) :/

Az Acoustica tényleg jó anyag, mondjuk az tényleg zavaró mikor szinte egy teljes szám hosszában pl a táncosokat mutatják (nem tudom hogy csak én érzékeltem e de 3/4 részben a hátsójukat)

A Moment of Glory pedig szerintem egy "tökéletes anyag" ha lehet ilyet mondani. ;) :D

BahnScorper Creative Commons License 2011.07.20 0 0 1116

A bécsi koncert kapcsán azért vitatkoznék azzal, hogy "unalmas közönség". Egyfelől, mert kétszer is látszok a felvételen (egyszer a Holiday közönségénekeltetése alatt, majd a Blood Too Hot elején) ;-) - másfelől meg azt is sikerült elkapni, amikor az én közelemben egy arc állandóan videózni akart, az előtte lévő nő meg soha nem akart félreállni a képből, emiatt aztán lett némi rángatózás, sőt, pofozkodás is, ez az egyik jelenetben nagyon jól látszik. :-) :-/

 

A wackeni felvételüket ugyan nem néztem meg még tecsövön sem, de a RAGE ugyanott felvett szimfonikus koncertje az megvan, és tényleg ott is mindig baj van a rossz időben megtett snittekkel.

 

Az Acoustica esetében én csak azt sajnálom, hogy még a DVD-ről is kimaradt néhány igen fontos szám (Noone Like You és Big City Nights), meg a látványvilág is elég szerencsétlen. A Moment Of Glory-ban viszont azt tisztelem, hogy sikerült különbséget tenni az élő és a stúdióhangzás között - így ugyan bizonyos dolgokat nem hallani ott (az ütősök a Crossfire-ban), de viszont a Wind Of Change szimfonikus csúcspontja például ott szebb, mint a CD-n. (A legnagyobb viszont az lenne, ha a másik hannoveri szimfonikus koncertjüket is kiadnák, az lenne csak az igazi viszonyítási alap... ;-)

Előzmény: kistutu (1115)
kistutu Creative Commons License 2011.07.20 0 0 1115

Na kérem! Ami azt illeti, szinte mindenben egyet tudok érteni Feccel. Egy pár dolgot viszont megemlítenék.

 

A bécsi anyagot szerintem is butaság volt kiadni.  Főleg így, hogy a mainzi koncerttel vágták össze. Egyébként az a buli is fel lett véve teljes egészében, mivel az SWR3 TV rögzízette, és egyidőben adta is a saját weboldalán. Sajnos nagyon akadozott a közvetítés, és a Blackout után gyakorlatilag teljes egészében meg is szűnt. Ettől függetlenül felvették a teljes anyagot. De még ezt is meg lehetett volna jól csinálni. Viszont az, hogy egy számon belül is változtatgatták a helyszíneket, kicsit gáz. Mindkét koncertről közelit is és távolit is bevágtak ugyanabban a számban. Vicces, amikor az egyik snittben James-es fekete trikó van, pár másodperccel később pedig már zöld. :)

 

A Savage Crazy World alapjában véve egy jó anyag. Ez is több koncert összemontírozása. A berlini, a rotterdami és a dortmundi koncertekről is van benne részlet. Ettől függetlenül én nagyon szeretem. Teljesen visszaadja a Crazy World turné hangulatát.

 

Az Amazonia nekem egy kicsit összecsapott cucc. Mivel a manausi koncertet teljes egészében leadta egy helyi televízió, ezért azzal nem sokat kellett foglalkozni. Ki is választották belőle azt a pár számot, ami jól sikerült. (egyébként néhány olyan dalban ami nem került a dvd-re olyan hibák vannak, hogy nem csodálkozom rajta, hogy nem ezt a koncertet adták ki teljes egészében) A Recife buli viszont egy minden szempontból tökéletes anyag. Már ami rákerült a DVD-re. Sajnos itt is csak az a kb.60 perces felvételt használták fel, amit szintén egy helyi TV csatorna rögzített és vágott össze. Így csak össze kellett tenni a két buli már előre megszerkesztett anyagát, és kész is volt az Amazónia. Egyébként szerintem ezt már csak kötelességből adták ki, hiszen már hetekkel a manausi koncert előtt megjelent, hogy most először vannak a brazil őserdő területén fekvő városban, és mindenképpen fel akarják venni a koncertet, majd kiadni DVD-n. (egy kis Greenpeace-es dolog is kötődik hozzá, gondolom ezt is egy kicsit meglovagolták) Viszont annyira sok hibával játszottak, hogy nem merték kiadni az egész bulit.

 

És ha már itt tartunk, jöjjön a wackeni DVD. A koncert maga, nagyon király! Viszont a vágót lehet, hogy elküldeném egy filmes iskolába. Szerintem katasztrófálisan gyenge a megvágott anyag. És itt most a kamera snittekre gondolok. Lehet, hogy próbált nagyon modern lenni, de csak egy nagy kapkodás az egész, ami miatt nem lehet nyugodtan leülni, és élvezettel végignézni. Szinte másodpercenként változnak a kockák.

 

Egyébként van jópár olyan anyag, amit a helyi televíziók rögzítettek. Sőt, már össze is vágták, csak valahogy nem ment (vagy mehetett) le adásban. Az athéni például szintén ilyen, csak ugyebár ezt a bulit leadta a TV. Az egyik kedvencem nekem is, mivel mind a hang és mind a képanyag szuperre sikeredett. Emellett a közönség is fantasztikus, mint minden görög koncertjükön.

 

Szerintem a jövőben biztos, hogy megjelentetnek majd régebbi koncerteket DVD-n. Még ha nem is a teljes bulit...

Fec88 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 1114

15-16 éves lehettem mikor megkedveltem a zenéjüket. A Still loving you-val kezdődött, majd jött még pár szám amiket suliban nagy nehezen megtaláltam az akkori videomegosztókon (akkor még nem volt youtube). Akkor hallottam először a rock you like a hurricane-t vagy épp a rhythm of love-ot. Elhatároztam hát, hogy bebattyogok egy lemezboltba és veszek tőlük egy cd-t. Semmit nem tudtam akkor még róluk, így hát borító alapján választottam magamnak egy lemezt. A választás végül a World Wide Live-ra esett. Így utólag visszagondolva a legjobb választás volt. Miután itthon meghallgattam (ki tudja hányszor) nem volt kétséges, hogy meg kell szereznem a többi lemezt is. Így is lett :)

 A DVD-kel kapcsolatban sajna felemás érzéseim vannak. A Moment of glory-t és az Acoustica-t nem említeném most, mert azok viszonylag speciálisabb anyagoknak mondhatók. Egyébként azokkal nincs is semmi bajom.

A Savage crazy world-al egyedül csak az a bajom hogy vágott felvétel. Mármint olyan értelemben, hogy a berlini koncert képei alá ha jól tudom dortmundi anyagot is bevágtak. Lehet ez csak nekem probléma, de ha egy koncert Berlinben van, akkor nem szertném látni egy másik koncert bevágásait közben. Ezt leszámítva rendben van.

A bécsi koncert felvételt szerintem nem lett volna szabad kiadni DVD-n. Ott is össze van vagdosva másik koncerttel az anyag, bár ezt jelen esetben valamilyen szinten meg tudom érteni a hihetetlenül unalmas bécsi közönség miatt. Az athéni koncertnek már sokkal inkább örültem volna.Nem hiszem hogy az itt lévőknek ecsetelnem kéne a két koncert közötti különbséget. A neten számos helyen megtalálható a koncert videóanyaga, ami azt hiszem önmagáért beszél.

A Live at Wacken az az anyag amibe nem tudok belekötni.Szerintem nagyon jóra sikeredett.Gyakorlatilag a teljes setlist megtalálható rajta négy szám kivételével (Dark Lady, He's a Woman..., In search of...,Dynamite), amik a bootleget hallva jobb is hogy nem kerültek fel a DVD-re. Imádom ezt a lemezt, szerintem nincs nagyon gyenge pontja.

Az Amazonia dvd megint egy felemásra sikeredett anyag. Erdetileg ha jól tudom a 2007-es manausi koncertet akarták kiadni amiről pár szám meg is található a dvd-n extraként, de azon a koncerten techinaki problémáik voltak így nem tudták teljes egészében megjelentetni. Mikor kiderült hogy a recife-i koncertet adják ki végül, reménykedtem benne azért hogy nem a neten keringő bootleg dvd-vel azonos anyagot adják majd ki, de nem lett szerencsém. Kockáról kockára ugyanaz a felvétel jelent meg. Ha már ezt a koncertet választották, akkor legalább kiadhatták volna a teljes setlistel. Gyakorlatilag a koncert fele nincs rajta a lemezen, amit megint csak nem értek.

Számos hiányosságuk van amikkel ők is tisztában vannak a nyilatkozataik alapján. Hiányosság alatt itt most azt értem, hogy rengeteg olyan koncert van amit szerintem meg kellene jelentetniük valamilyen formában,például az Uli korszakból,de említhetném az US festival fellépésüket, a Rock in Rio-t, a 10 teltházas koncertet Leningrádban vagy akár a '94-es mexikói dupla koncertet és még sorolhatnám.

Kicsit hosszúra sikeredett ez a hozzászólás, úgyhogy be is fejezem pedig tudnék még mit írni de nem akarlak untatni titeket.

Előzmény: RoCk'n'RoLl (1113)
RoCk'n'RoLl Creative Commons License 2011.07.19 0 0 1113

Kicsit elmaradt az írogatás, gondolom 2000 óta biztosan elhangzott már hogy kinek mely számok az abszolút befutók, de ha esetleg mégsem akkor ez jó téma lenne esetleg. ? Vagy sztorik hogy ki hogyan kedvelte meg őket? (lehet elcsépelt ötlet nem tudom)

Egyébként mit gondoltok a megjelent koncert DVD-kről?

thsuwie Creative Commons License 2011.07.17 0 0 1112

Sziasztok! 2011-ben még egy közeli lehetőség november 29 Bécs

RoCk'n'RoLl Creative Commons License 2011.07.15 0 0 1111

Bakik ide vagy oda,biztosan fantasztikus lehetett! :) Sznobok pedig sajnos mindenhol vannak. :S A Budapesti koncerten például mellettem olyanok ültek akik még a koncert végén sem tudtak tapsolni, nem hogy énekelni. Őszintén azt sem hiszem el hogy egyáltalán tudták hogy hol vannak. És akkor képzelem hogy mennyi sznob ment el egy szinfónikus koncertre. Csak azért mert szinfónikus, valamint  kötelezőnek érzik hogy megjelenjenek , mert ők azok a "bizonyos valakik" akik nélkül nem esemény egy esemény. Sajnos van ilyen ember nem egy tucat.

Előzmény: BahnScorper (1110)
BahnScorper Creative Commons License 2011.07.15 0 0 1110

Nos, itt az ideje, hogy végre írjak a szimfonikus koncertről is... mindjárt az elejébe is vágnék azzal, hogy elég vegyes érzések kerülgetnek azóta is. Talán túl nagyok voltak az elvárásaim, részben a legutóbbi ilyen fellépésük fényében, részben pedig azért, mert mégiscsak a kedvenc városomban, egy nagy múltú rendezvényen játszottak.

 

A kilenc év kihagyás viszont annyiban megbosszulta magát, hogy normális hangosítással nem mindig lehetett találkozni. És nemcsak az elején volt problémás a dolog, hanem néha még menet közben sem tudták a klasszikus hangszereket megfelelő hangerőre állítani, illetve olykor a gitárok is túl halkan szóltak. És a téren lévő Schiller-szobor miatt nem volt igazi közép-hely, ahol egyszerre lehetett volna jól látni, és tökéletesen hallani is… nekem is inkább a látás jutott ki, de egyébként mindent csak jobbról hallottam.

 

Voltak viszont bőven tökéletes pillanatok is, különösen a Send Me An Angel volt az (meg a The Zoo eleje, amivel nem győzök betelni), de a Deadly Sting Suite is önmagához (meg a résztvevőkhöz) méltóan szólalt meg. Pontosabban utóbbi is csak majdnem, mert itt az oboa volt szó szerint a béna kacsa… ilyen hamisan szólni még soha nem hallottam ezt a hangszert, mint most. :-( Pedig amúgy az ütős szekció tökéletesen a helyén volt – ez ugye hiányzik a DVD-ről így nagyon kényes vagyok rá.

 

Voltak viszont más hibázások is, a You And I végét például a (lengyel) vokalista csajok kutyulták el, akik még akkor is énekelték a refrént, amikor már a záró szóló következett, és ezzel még Klaust is megzavarták.

 

Ha viszont már ennyit beszélek a számokról, akkor setlist:

 

Sting In The Tail

New Generation

The Zoo

We’ll Burn The Sky

We Don’t Own The World

Send Me An Angel

You And I

The Best Is Yet To Come

------------------------------------

No One Like You

Big City Nights

Still Loving You

Deadly Sting Suite:

- Crossfire

- He’s A Woman She’s A Man

- Dynamite

Wind Of Change

Hurricane 2000

 

A vonalat nem húztam meg rossz helyen, és nem a ráadás volt ilyen hosszú... SZÜNET volt!!! Ami után a banda csak folyamatosan kapcsolódott be, így a No One Like You bevezető szólója is elmaradt. A szünet léte viszont sokat elárul a körülményekről... hogy amúgy is milyen közönség volt jelen. Magamfajta rajongóból mindössze csak egy maréknyi akadt (de még jöttek Görögországból is) ott a jobb szektorokban, amúgy 18 és 70 között minden korosztály „civil” képviselői voltak jelen. Meg az első két szektor volt a VIP-részleg, ahol tényleg csak ketten voltak olyanok, akik tényleg tudták magukat úgy érezni, ahogy egy Scorps-koncerten kell. Amúgy egy rakás sznobbal volt teli, akiket a kajasátor szemmel láthatóan jobban érdekelt, mint a koncert. De az is durva volt, hogy a koncert előtti konferansz alatt sokan megtapsolták a felsorolt szponzorokat!

 

Mindezt viszont a többiek sem tudták hová tenni, Rudolf és Mathias ugyanúgy végignyomta a koncertet, mint bármikor máskor, Klaus viszont hiába próbálta énekeltetni a közönséget a Best Is Yet To Come és a Big City Nights után, a reakció igencsak hervatag maradt. Amikor meg elkezdett dobverőt hajigálni a jobb szélen álló rajongóknak, és azok mentek volna előre, a VIP-részleg biztonságijai egyből rohantak oda. Egyébként viszont csak ülőhelyek voltak, és mondom, a többség nem tudott hova tenni egy rock-koncertet. De ez mégse olyan, mint Jon Lord, aki mégiscsak inkább klasszikus műveket írt e két zenei stílus keverékében, meg egy Trans-Siberian Orchestra is sokkal nyugodtabb (amíg elő nem kerülnek a Savatage-számok). Itt mégiscsak átiratok voltak, amiket viszont a többiek nemigen ismertek.

 

De szerencsére csak furcsán néztek rám, ahogy először csak hangtalanul énekeltem, meg hangosan nyilvánítottam tetszést a számok után, majd ahogy ment a műsor, a rajongók egyre inkább fel- felálltak, és hangosan is énekeltek… magamat is beleértve. De még a Hurricane alatt is, amikor már mindenki állva maradt, még akkor sem tudták hová tenni, hogy akkor már felszabadultan élveztem a műsort. Ez utóbbi alatt ellőttek amúgy némi tűzijátékot is a háttérben lévő Konzerthaus tetejéről.

 

Összességében tehát a New York – Hannover – Krakkó tengelyen semmi sem múlott :-) a kísérőkkel sem lett volna akkora baj, de a hangzás és az egész szervezés nem mindig tette élvezhetővé a dolgot. Szimfonikus koncert ide vagy oda, azt is úgy kell csinálni, ahogy Vilniusban is volt. De talán lesz még erre is esély...

RoCk'n'RoLl Creative Commons License 2011.07.15 0 0 1109

Már fel is vették a 3D-s koncertet Németországban, és a következő hónapokban ki is adják.

kistutu Creative Commons License 2011.07.14 0 0 1108

Bizony! Sőt! A No Limit is...

Előzmény: RoCk'n'RoLl (1107)
RoCk'n'RoLl Creative Commons License 2011.07.14 0 0 1107

Hát, igen több mint 40 év munkájából biztosan nagyon sok felvétel született! :) Remélem amit terveznek összejön (bár ebben nem nagyon kételkedem) ! Képzelem mennyi "kotta porosodhat a polcaikon" :)   Volt album ahol több mint 30 szám közül választották ki hogy melyek kerüljenek az albumra (pl azt olvastam egy Rudolffal készített interjúban hogy a Spirit of Rock , és a The best is yet to come még a Unbreakable korszakban íródott) .

Előzmény: BahnScorper (1106)
BahnScorper Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1106

Majd ha sikerül odáig jutnom a könyv kiadásával, akkor biztosan...

 

A koncertről majd holnap mesélek, de addig is tudok mit mondani, mivel a Berliner Morgenpost különszámában Rudolfot is kifaggatták. Ő azt mondta, hogy még nem tudják, hogy mikor lesz az abszolút legutolsó koncert - már amennyire lehet ilyenről beszélni, mert azt nem zárta ki, hogy néha színpadra álljanak, pl. jótékony céllal.

 

A múltjuk viszont elég tartalékot rejt, amiből ők is és mi is élhetünk... (még ha ez egy kicsit nagyon Maidenes is...) ki akarnak egy csomó koncertfelvételt adni DVD-n, köztük egy 3D-set is, meg a jövő évi Berlinale-ra is készülnek egy (valószínűleg dokumentum)filmmel. És arra is utalt finoman, hogy van elég eddig még nemigen publikált számuk is. A Scorpions-musical nem került szóba. :-) Meg még azt is meg lehetett tudni a cikkből, hogy egy koncertre mindig 20 más-más módon hangolt gitárral készül, és három ilyen készletet visznek magukkal a turnékra.

Előzmény: RoCk'n'RoLl (1105)
RoCk'n'RoLl Creative Commons License 2011.07.11 0 0 1105

Gratulálok! Azért ehhez tényleg szerencse kellett! Remélem sikerül még találkoznod vele , és akkor lesz nálad fényképezőgép , vagy aláírni való! :)

Előzmény: BahnScorper (1104)
BahnScorper Creative Commons License 2011.07.10 0 0 1104

Ez egyszerüen hihetetlen. Ma este - úgy kb. két órája - sikerült összefutnom Rudolffal (meg vele volt a barátnöje is) Berlinben!!! Csak úgy biciklizgettem a koncert helyszíne környékén, aztán a Französische Strasse-n ott mentek a járdán, kézenfogva, olyan idillien mint akárki más, mint ahigy én is sétálnék a saját kedvesemmel. Más nem volt velük - gorillák se. Megszólítottam, de mondta, hogy sietnek, én meg nem akartam tolakodó lenni, és Murphy törvényei szerint semmi nem volt kéznél (se fotógép, se aláírni való). Mégis az egész olyan volt, mint amilyeneket ö is írt a Rock Your Life-ban. Annyi apró körülmény volt, amely miatt ez akkor és ott megtörténhetett... hogy nem jött egy villamos, hogy elötte ajánlottak nekem egy nagyon jó fagylaltozót ahová még szintén benéztem, meg hogy néhány vidám gyerek beakasztotta a gumipókot a küllöim közé, és idö volt, amíg kiszabadítottam, utána pedig az U-Bahn mellett döntöttem... de bízok benne, hogy ez nemcsak nekem volt egy jel, hanem majd neki is...

 

...de akárhogy is lesz, a holnapi koncert amúgy is ott lesz. De most ennek az egésznek nagyon a hatása alatt állok...

RoCk'n'RoLl Creative Commons License 2011.07.08 0 0 1103

Most olvastam hogy elvileg hamisították a koncertre a jegyeket.

RoCk'n'RoLl Creative Commons License 2011.07.08 0 0 1102

Az idő és a vas foga, ma sikerült összerakni 1 magnót (a hifi-n már csak a CD működik, az sem éppen tökéletesen).. hogy megtudjuk azokat a bizonyos albumokat is hallgatni amiket még nem sikerült beszerezni. A hang akad, stb. de azért az a kicsit multidézős hangulat megvan (bár én e albumoknál még nem is éltem) . Közeljövőben szerintem megoldom még a bakelit dolgot is. És ahogy a kazetta és bakelit felett eljárt az idő úgy a SCORPIONS felett is, sajnálom hogy abbahagyják, mert az biztos hogy Ők NAGYOK, és biztos vagyok benne hogy ahogy nekik is a szemük elött lebeg példakép, zenész akire mindíg felnéznek, és azt mondják hogy "Igen, ők a legjobbak!" Mi is ezt fogjuk rájuk mondani, jöhet más idő, és jöhetnek jó együttesek az biztos hogy teljesen más lesz...de lehetnek jók, nekem attól még A SCORPIONS LESZ A LEGNAGYOBB ÉS LEGJOBB!! :)

Pár évembe beletelt mire rádöbbentem erre, és ha másért nem is, de a zene miatt szívesen lennék idősebb, és lennék azokban a '70-'80-as években fiatal, azok a zenék voltak még az igaziak! :D Jó lehetett akkor is fiatalnak lenni! :)

BahnScorper Creative Commons License 2011.07.04 0 0 1101

A válogatáslemezek közt is van, ami "hivatalosnak számít", de amúgy valóban 17 stúdióalbum, három "mezei" koncertlemez, és ott van még a Moment Of Glory és az Acoustica.

 

Valaki nem ér rá amúgy jövő hét hétfőn? Van egy átadó belépőm a berlini szimfonikus koncertjükre...

Előzmény: KTATTIS65 (1094)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!