Keresés

Részletes keresés

elterito Creative Commons License 2024.02.22 0 0 1448

Nem a Bibliából kell kihüvelyezni, hogy a túlzott törődés rossz, hanem más forrásokból.

Előzmény: llang-ilang (1447)
llang-ilang Creative Commons License 2024.02.22 0 0 1447

Megkérdezhetnéd. Engem is érdekelne hogy miböl vezeti le hogy a tulzott törödés rossz. A bibliábol elég nehéz kimatekozni...

Előzmény: Gál Tamás33 (1446)
Gál Tamás33 Creative Commons License 2024.02.22 -1 0 1446

Hát bonyolult ügy ezzel a hölggyel. Nem a barátnőm csak a kolléganőm. Mondta, is, hogy náluk ez nem így működik. Habár sok olyat ismerek, hogy együtt vannak és csak az egyik fél Jehova tanúja.

Előzmény: fhrfl (1444)
elterito Creative Commons License 2024.02.22 0 0 1445

Ezt semmiképp nem tartom zavaros írásnak.

Bezzeg a másikat! Azt annál inkább 

Előzmény: fhrfl (1444)
fhrfl Creative Commons License 2024.02.22 -1 0 1444

Örülök, hogy nem rágtál be! 

 

Számomra nem pozitív dolog az, ami túlzás. Nem pozitív a túlzott törődés sem, inkább terhes, erőszakoskodó.

 

 

    Jézus így válaszolt: "Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. (Mt 22: 37)

 

Teljes, és ami teljes, azt nem túlzottnak, nem túlzásnak találom. 

Isten tehát szereti a teljes szeretetet, ami nem túlzás. 

Isten törődik veled, és szerintem azt sem viszi túlzásba. Nem tolakodik. 

Ami kettőtök ügye, az a barátnődé és a tiéd. 

Nem látok bele, szóval csak azt próbálhattam értelmezni, amit leírtál. 

 

Előzmény: Gál Tamás33 (1440)
elterito Creative Commons License 2024.02.22 0 1 1443

Csak az internetről ismerem.

Nem tudom a  motivációját,

nem tudom, mi okból teszi.

Lehet betegség, de lehet

hülyéskedés is.

Azt viszont onnan tudom,

hogy össze-vissza, zavarosan

ír, hogy elolvasom, és a tartalma

alapján kitűnően felismerem. Zagyva.

Előzmény: Gál Tamás33 (1442)
Gál Tamás33 Creative Commons License 2024.02.22 0 0 1442

Miért beszélne össze-vissza? Ismered Őt?

Előzmény: elterito (1441)
elterito Creative Commons License 2024.02.22 0 0 1441

Vigyázz, vigyázz vele!

Össze-vissza beszél zavarossan.

Olyan mintha ivott volna, de való-

jában szeszesital nélkül csinálja.

Előzmény: Gál Tamás33 (1440)
Gál Tamás33 Creative Commons License 2024.02.22 0 0 1440

Köszönöm válaszod. Miért nem szereti a túlzott törődést? És egyáltalán mi a túlzott törődés? Az, hogy egyszer megkérdeztem mi a baj nem hinném, hogy az.

Előzmény: fhrfl (1437)
elterito Creative Commons License 2024.02.22 0 1 1439

"Varrj ánuszt a tiszteletesre"

 

Ellopták a nickedet, és ánuszvarrásost írtak vele?

Vagy csak a szeszesital okozza a bajt?

Előzmény: fhrfl (1437)
híg ember Creative Commons License 2024.02.22 -1 0 1438

Tessék...?

Előzmény: fhrfl (1437)
fhrfl Creative Commons License 2024.02.21 -2 0 1437

Szia! 

Nekem is van egy (mindössze 1) tanúm, aki a barátnőm. Roppant furfangos csaj ám!

Olyanokat is megkérdez, amilyeneket meg se lehet kérdezni. 

Ha tőlem kérdezné, hogy Jehova szereti-e a túlzott törődést, hát azt válaszolnám neki nagyon okosan, amit ő (nem Jehova) válaszolt neked, csak én más szavakkal.

 

Pl. hogy "G. T., amennyiben nem hagyod ezt abba, úgy megfarolsz majd, mint B. Zsolti rozsdás bicaja (ez most nem a

" bi"-re volt kihegyezve, hanem mert nincs mire feltűznöm a vadiúj medvetalpakat, amiket horgászás közben vásároltam kínai harcosoktól), amiről lógott a lánc, mert nem bírták beszorítani a küllők.

Varrj ánuszt a tiszteletesre, azaz epekőkoktélt.

Igazán figyelemmel olvasom a további kérdéseidre adott válaszaimat, ha ezek lennének, de a hérók, csődök ideje lejár

, úgyhogy maradok a továbbiakban kellemes tisztelettel olvasód (ne merj a nyakadba tekergetve morzsolgatni, nem is vagyok olyan), mint egy francia szepuku, aki beszél svédül. Svédül is. (nem komoly ám, csak le kellett írnom neked, mert az igazságot nem ismered, míg majd Jehova nem veszi le mindhárom bástyádat a jégtábláról, de szerintem leveszi, mert az biztos).

Hát menjetek, találkozzatok egyre többen, egyre jobban!

 

Előzmény: Gál Tamás33 (1436)
Gál Tamás33 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 1436

Sziasztok. Van egy Jehova tanúja kolléganőm. Amikor rossz kedve volt, megkérdeztem tőle, hogy mi a baj, minden rendben van-e? Erre az volt a válasza, hogy ne törődjek vele mert Jehova sem szereti a túlzott törődést. Ez igaz lenne? Ha pedig nem és Jehova szereti a törődést p, arra van valami bibliai idézet vagy vers?

elterito Creative Commons License 2024.02.16 -1 0 1435

Igeen? Azt hittem, ezek mást takarnak.

Előzmény: Ayrton64,5 (1434)
Ayrton64,5 Creative Commons License 2024.02.16 0 0 1434

Nem érted a terminológiát? Új Világrendnek nevezik a csúcspolitikusok, aranykornak az ezoterikusok és Új Világnak Jehova Tanúi.

Előzmény: elterito (1432)
elterito Creative Commons License 2024.02.16 0 1 1433

Nem mindegy, hogy oltakozni vagy nem oltakozni?

Amúgy te tanú vagy, vagy voltál?

Előzmény: Ayrton64,5 (1425)
elterito Creative Commons License 2024.02.16 0 1 1432

Mi a franc az az "új világ"?

Előzmény: Gál Tamás33 (1424)
Ayrton64,5 Creative Commons License 2024.02.16 -1 0 1431

"gyébként miért kell mindig visszamutogatni a Katolikus Egyházra?"

 

Csak azért, mert számomra a párhuzam annyira nyilvánvaló. Igazad van, hogy ez nem helyes. Vagy nem etikus? Itt mindenesetre az embernek nincs sok ideje gondolkodni és aztán a fórum stílusa sokunkból előhozta a harcos mentaitást, ami szintén egy keresztényietlen vonás. De hát a keresztények is harcoltak a mohamedánok ellen ... Amúgy nem tudom, milyen lett volna a világtörténelem, ha a keresztények nem harcoltak volna. Lehet, hogy Jézus már sokkal hamarább eljött volna és akkor itt nem irogatnánk semmit.

Előzmény: Józsikácska-3 (1430)
Józsikácska-3 Creative Commons License 2024.02.16 -1 0 1430

De amíg "csak" hallgatnak róla, addig az az értelmezés van hatályban.

 

Egyébként miért kell mindig visszamutogatni a Katolikus Egyházra? Ez körülbelül olyan, mint ami a politikai vitákban megy: ha bírálod a kormányt, akkor a fanatikusok azzal vágnak vissza, hogy "miért, talán a Gyurcsány jobb lenne?", és vice versa, ha az ellenzéket bírálod, akkor csakis "NER-bérenc" (putyinbérenc, stb.) lehetsz.

 

Pedig nem, a bírálat valóságtartalmát, érvényességét önmagában kell nézni, és a hibák, bűnök, problémák súlyát nem csökkenti, ha a "másik oldal" sem makulátlan.

Előzmény: Ayrton64,5 (1429)
Ayrton64,5 Creative Commons License 2024.02.15 0 1 1429

"Mert úgy tudom, hogy ha "új világosságot" hirdetnek ki, akkor azt explicite kimondják, hogy "mostantól ezt így értjük", stb."

 

De addig eltelik egy meghatározatlan idő, melyben egyszerűen hallgatnak és nem beszélnek róla. Szerinte most ez a hallgatási idő van.

Előzmény: Józsikácska-3 (1428)
Józsikácska-3 Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 1428

Vissza lett ez valahol vonva? Mert úgy tudom, hogy ha "új világosságot" hirdetnek ki, akkor azt explicite kimondják, hogy "mostantól ezt így értjük", stb.

Előzmény: Ayrton64,5 (1427)
Ayrton64,5 Creative Commons License 2024.02.15 0 1 1427

OK

 

de a legújabb idézeted is 2006-ból való. JT-nál sok fogalom folyékony, sok fogalom gumifogalom (amiképpen a II. Vatikáni Zsinat is valami ilyesmiben mesterkedett; ez főleg most vált igazzá, amikor Bergoglio is használja - JT-t utánozva - a Példabeszédek 4:18 -as "tételt", mely szerint minden időben csak konvergálunk az igazsághoz). Szerintem azóta ez már így nem érvényes. Soha senki nem mondja ki, hogy ez 100 százalékban így van. Ez mindig attól függ, hogy mit hangsúlyozunk. Lehetne találni olyan idézeteket is, amik a kivételekről szólnak. De nekem ezeket nincs kedvem keresni.

Előzmény: Józsikácska-3 (1426)
Józsikácska-3 Creative Commons License 2024.02.14 -1 0 1426

„Mindazok, akik szeretnének bejutni Isten új rendjébe, sürgősen lépjenek helyes kapcsolatba Jehovával és földi szervezetével már most!” - Az Őrtorony 1982 7/1 25. o.

 

 „S jóllehet ez a tanúskodás ma még tartalmazza a megmentés céljából Jehova szervezetébe való meghívást is, kétségkívül eljön az az idő, amikor az üzenet erőteljesebb hangnemre vált át, mint „hatalmas harci kiáltás”.” - Az Őrtorony 1982 7/1 29. o.

 

„Jehova látható szervezetről is gondoskodott: ’hű és értelmes rabszolgáról’, akit szellemtől-felkentek alkotnak, hogy Krisztus követőit minden nemzetben hozzásegítsék a Biblia helyes megértéséhez és megfelelő alkalmazásához. Ha nem vagyunk kapcsolatban ezzel az Isten által felhasznált közlési csatornával, nem haladhatunk előre az élet útján, akármennyit olvassuk is a Bibliát.” - Az Őrtorony 1982 8/1 16. o.

 

„Ha kezdjük azt gondolni magunkról, hogy valamit jobban tudunk, mint a szervezet, tegyük fel a kérdést: „Hol tanultuk meg először a bibliai igazságot? Vajon megismertük volna az igazság útját a szervezet vezetése, útmutatása nélkül? Valóban képesek lennénk boldogulni Isten szervezetének vezetése nélkül?” Nem, nem lennénk képesek!” - Az Őrtorony 1983 8/1 30. o.

 

„Ne gondold, hogy vannak különböző más utak is, amelyeknek követésével életet nyerhetsz Isten új rendszerében. Csak egy út van. Ahogy csupán az egy bárka maradt meg a Vízözönben, nem sok csónak, így csupán egy szervezet — Isten látható szervezete — fogja túlélni a gyorsan közeledő „nagy nyomorúságot”. Egyszerűen nem igaz, hogy minden vallás ugyanahhoz a célhoz vezet... Az örök élet elnyerése végett Jehova szervezetéhez kell tartoznod, Isten akaratát kell cselekedned.” - Örökké élhetsz Paradicsomban a földön. 255. o.

 

„Fel kell ismerniük: megmentésükhöz lényeges, hogy Jehova szervezetével azonosítsák magukat.” - Királyság-szolgálatunk 1990/11 2. o.

„De mennyire erős a hited? Kérdezd meg magadtól: […] Felismerem-e és támogatom-e teljes mértékben Jehova látható szervezetét és annak Vezető Testületét?” - Az Őrtorony 1991 9/15 13. o.

 

„A nagy nyomorúság alatt … feltétlenül szükséges, hogy kövessük a szent szellem vezetését és engedelmeskedjünk Jehova szervezetén keresztül jövő utasításainak.” - Az Őrtorony 1991 9/15 17. o.

 

„De ha eltávolítjuk magunkat Jehova szervezetétőlnincs máshol hely a megmentésre és az igazi örömre.” - Az Őrtorony 1993 9/15 22. o.

 

 „…a tanulóban fel kell ébreszteni az értékelést Jehova szervezete iránt és tudatára kell ébreszteni, hogy életfontosságú annak részévé válni. … A heti bibliatanulmányozásnak magában kell foglalnia oktatást, amely segít a tanulónak értékelni a szervezetet és javára fordítani annak gondoskodását a saját megmentésük érdekében. Minden héten néhány percben mondj el vagy írj körül valamit a szervezetről és annak működéséről.” - Királyság-szolgálatunk 1993/4 3-4. o.

 

 „Több milliárdra tehető azok száma, akik nem ismerik Jehovát. Sokan közülük a tudatlanság miatt gyakorolnak olyan dolgokat, amelyeket gonosznak mond Isten Szava. Ha makacsul ragaszkodnak ehhez az úthoz, akkor azok között lesznek, akik elpusztulnak a nagy nyomorúság idején.” - Az Őrtorony 1993 10/1 19. o.

 

„Az Özönvízben elpusztult ’hajdani világ’ végnapjaiban Noé volt az, aki az igazságosság hűséges prédikálójának bizonyult (2Péter 2:5). A jelenlegi rendszer utolsó napjaiban Jehova népe teszi ismertté Isten igazságos irányadó mértékeit, és hirdeti azt a jó hírt, hogy lehetséges túlélőként bekerülni az új világba (2Péter 3:9–13). Ahogy Noé és istenfélő családja megmenekült a bárkában, a túlélés ma attól függ, hogy valakinek van-e hite, és lojálisan együttműködik-e Jehova egyetemes szervezetének földi részével.” - Az Őrtorony 2006 5/15 22. o.

 

„Vajon Jehova Tanúi elbízzák magukat, amikor rámutatnak, hogy csak őket támogatja Isten?” - Az Őrtorony 2001 6/1 16. o.

Előzmény: Ayrton64,5 (1425)
Ayrton64,5 Creative Commons License 2024.02.14 0 0 1425

JT hivatalos álláspontja szerint nem a JT-tagság fogja a túlélést eldönteni, csak nagy valószínűséggel. Persze ez így nincs kimondva, ez csak olyan egyszerű tagok között terjedő "népi legenda", ami nem mindig egyezik a "Hű és bölcs rabszolga" véleményével. A legutóbbi ilyen népi legenda az volt, hogy a testvéreknek inkább oltakozni kell mint nem oltakozni, holott a "Hű és bölcs" ilyet valóban nem jelentett ki.

Előzmény: Gál Tamás33 (1424)
Gál Tamás33 Creative Commons License 2024.02.13 0 0 1424

Már feltettem... De lenne még egy kérdésem. Nem tanúként is eljuthatok az új világba vagy oda csak tanúk mehetnek?

Előzmény: elterito (1423)
elterito Creative Commons License 2024.01.30 -1 0 1423

"Sziasztok. Nem vagyok tanú de lenne ezzel kapcsolatban néhány kérdésem. Itt fel lehet tenni?"

 

 

Tedd hát fel. Hol vagy te most, merre bújkálsz?

 

Előzmény: Gál Tamás33 (1406)
elterito Creative Commons License 2024.01.28 -1 0 1415

Semmit nem veszítesz azzal, ha nem mész el a gyülekezetükbe, hisz az az igaz Isten Khrisztosz káromlására és a Szentszellem létezésének a tagadására szakosodott , üzleti vállalkozás.

 

 

Sokat veszíthet azzal, ha nem megy el a gyülekezetükbe, hisz még ha az igaz Isten Khrisztosz Isten káromlására és a Szentszellem létezésének a tagadására szakosodott is esetleg, akkor is érdekes tanulmányokat lehet ott folytatni, és akár könyvben is meg lehet jelentetni.

 

Előzmény: Leslie07 (1411)
elterito Creative Commons License 2024.01.28 -1 0 1414

A hölgy feladata az volt, hogy becserkésszen a sátán gyülekezetébe

 

A Jehova tanúi gyülekezetéről volt szó, nem pedig a sátán gyülekezetérűl.

Előzmény: Leslie07 (1411)
elterito Creative Commons License 2024.01.28 -1 1 1413

Kérdeztem. Megígérte hogy egyszer eljön velem. Aztán nem jött. Más várt a gyulekezetnél..."

 

Nos ez a képmutatás jele.

 

 

 

Nem biztos. Más oka is lehet, a képmutatáson kívül.

Előzmény: Leslie07 (1411)
elterito Creative Commons License 2024.01.28 -1 0 1412

"Nem tanúként, elmehetek akár bármelyik gyülekezetbe, érdeklődőként?

Akár többször is.? Egy olyan hölggyel aki tanú.?"

 

Én nem tanúként, elmehettem egy JT gyülekezetbe, érdeklődőként.

Összesen egyszer. Egy olyan hölggyel aki tanú, a kolléganőm.

Ezért úgy vélem, nem tanúként, elmehetsz te is akár bármelyik gyülekezetbe, érdeklődőként.

Előzmény: Gál Tamás33 (1408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!