Keresés

Részletes keresés

oni Creative Commons License 2000.02.23 0 0 4
Kösz szépen.
Megnézem őket
Előzmény: Zack Daych (3)
Zack Daych Creative Commons License 2000.02.23 0 0 3
Ja elfelejtettem.Ha mindkét gépet koaxal akarod összekötni akkor végzáró is kell.(nekem ez nem működött), ha viszont UTP kábelel akkor kell hozzá egy aktív HUB vagy egy UTP fordító kábel(ezt kézzel lehet csinálni ha van UTP kábeled bótba nem hiszem hogy lehet venni)
Előzmény: oni (1)
Zack Daych Creative Commons License 2000.02.23 0 0 2
Egyébként a Hardware Hun page-en a http:\\www.hwhunpage.com-on van egy jó kis leírás az otthoni LAN-os hálózathoz.
Előzmény: oni (1)
oni Creative Commons License 2000.02.23 0 0 1
Nagyon köszi a segítséget.
Megprobálom.
Ez Win95-nél is ugyanígy mükszik,ugye?
Meg1szer köszi
Előzmény: Iwo (0)
Iwo Creative Commons License 2000.02.23 0 0 0
Hello.

Szóval:

1. Lássák a win98-ak a hálókártyát. my computer Jobb klikk / properties / device manager. Ha ott van a kártya mindkét gépnél, és device working properly, akkor 2-es lépés, ha nem, akkor setupold be őket.

2. jobb klikk a network neighborhoodon, vagy mi a kurva anyján, properties,

a következő dolgokat kell addolni:
client/client for ms networks
adapter/a hálókártyád (ez már ott lesz)
protocol/tcp/ip
service/file-printer sharing

3. Identificationba megadsz egy nevet a gépnek, majd egy netbios (ez a workgroup) nevet, ami mindkét gépen ugyanaz kell legyen. tcp/ip tulajdonságoknál megadhatsz ip címeket is (pl egy C osztályú lanra foglalt címeket (192.168.1.1, 192.168.1.2, etc)), de ha csak két gép van és win98ak, akkor ez nem szükséges

4. File és Print sharing-nél bepipálod, hogy meg akarod osztani a lemezerőforrásokat, és ha nyomtatókat is, akkor azt is.

5. Ok, reboot, a win kérni fog egy jelszót, adhatsz neki akármit, ez nem védelem, annak eléggé nevetséges lenne nevezni, a továbbiakban ezt használd loginnál.

6. oszd meg a háttértárolókat. My computer, jobb klikk a lemezen, sharing, nevet neki, és kiválaszthatod az elérés módját: full, read-only, password függő.

Kész. Ez elég egyszerű.

oni Creative Commons License 2000.02.23 0 0 topiknyitó
Segítsetek, vettem két hálókártyát és nem tudom mit kell még beállítani WIN98ban, hogy lássa a két gép egymás diskjét.Ott tartok, hogy beraktam a két kártyát.
Köszi szépen

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!