Keresés

Részletes keresés

flyOrDie Creative Commons License 2000.02.24 0 0 20
Szerintem egész pontosan leírtad saját magad, hogy kik azok a "balekok" akik az aranyat vásárolják. Lásd 3-as pont.

Az aranyfelhasználásban én úgy emlékszem, hogy nem a bankok (manapság mindenesetre) és nem is az ipari felhasználás a nagy tétel, hanem pontosan az ékszerkészítés, ami nagyobb mint a másik kettő együttvéve.

Előzmény: McAtti (17)
to_jeno Creative Commons License 2000.02.23 0 0 19
Te mondád ember! Ezek szerint magunkkal tolunk ki, ha elherdáljuk.
Előzmény: aggályos (18)
aggályos Creative Commons License 2000.02.23 0 0 18
ember !

azt már Nixon előtt elherdálták, emiatt kellett feltalálni az olajválságot és az adósságcsapdákat

Előzmény: to_jeno (16)
McAtti Creative Commons License 2000.02.23 0 0 17
1. Ha nem szűnt meg értéknek lenni, miért adják el? Nanehogymá' mikroszoft részvényt vegyenek belőle.
Ez a mondat baromi jól hangzik: "az aranytartás költsége magas..." Mér'? Sokat eszik? Hajnalban ki kell hajtani az aranyrétre, legelni?
Persze őrizni kell, meg vigyázni rá - de akkor a jól kamatozó devizaeszközökre mér' nem kell vigyázni?
Meg mik ezek a jól kamatozó devizaeszközök? Fogadjunk hogy az államadósság. :-)))

2. Nyilván van valamennyi arany a gépemben, de azt bármibe lefogadom, hogy az eu országok aranytartalékát NEM a Compaq, meg a Dell vásárolta fel. (Bár, ki tudja?)

3. "Az arany mára elvesztette kincsképző, a pénz fedezetéül szolgáló, a monetáris tartalékolásban betöltött szerepét" annak idején ennek a folytatását úgy tanultam, hogy "és hazánkban a munka jelenti a pénz fedezetét." Erről jut eszembe egy régi ismerősőm, aki dúsgazdag. 95 vagy 96-ban már nem tudom mi volt, nem engedélyezettt tüntetés, és közepes balhé. Az ismerősöm pánikszerűen órák alatt vettetett egy kis zöld autót, mert fekete Audival jött dolgozni, és nem mert azzal hazamenni, hogy "a nép meg támadja...". Aztán bizalmasan megmutatta két kis csomagját: táskájában szépen megmunkált aranyékszerek, kb. öt kilogramm. Kis szütyőben derekára szijazva gyámántok. Kb. annyi, amennyi egy kindertojás műanyagjában elfér. Oszt mondta: Látod Attila, ha ez megmarad, az elég. A pénz az szar, holnapra nem ér semmit, de ezek mindenhol mindig értékek lesznek.

3. Meg továbbra is kiváncsi vagyok, kik azok a balekok, akik a folyamatosan romló értékű aranyat megvásárolják? Nem kéne nekik szólni, hogy ha soká' csinálják, fölkopik az álluk, oszt mehetnek segélyért? ("Szegény aranyműves vagyok, kisegitene pár fillérrel, a jóisten is megáldja...")

Attila

to_jeno Creative Commons License 2000.02.23 0 0 16
A Fort Knox készletéről nincs adatotok? Az amik biztos tudják a dörgést. Olyan eszméletlenül (kb 1/16, ha igaz a hír) azért biztos nem esett le az aranyár, hogy ilyen rovancsot kelljen tartani. A kisker áron legalábbis nem látszik.
Gurg Creative Commons License 2000.02.23 0 0 15
azert mindenkeppen jo volna tudni, hogy ez a hihetetlen mennyisegu arany, ami Europa orszagaibol elparolgott, hova erkezett? kik vasaroltak fel?
Előzmény: flyOrDie (12)
fordfairlane Creative Commons License 2000.02.23 0 0 14
Én szívesen megvenném az aranyat, ha tehetném! Optimista álláspontom ellenére úgy vélem, nem biztos a pénzpolitika "láthatatlanná" tétele. :-)
Sumir Creative Commons License 2000.02.23 0 0 13
Medieval: Meg az Egyesült Államok nagybankjai. Biztos azok felelős vezetői sem olvasták a Szabad Nép hivatkozott cikkét. :)
Előzmény: Medieval (10)
flyOrDie Creative Commons License 2000.02.23 0 0 12
Nem szabadult meg tőle mindenki, pontosabban nem a teljes mennyiségtől, amit el akarnak adni. Az aranyat adogatják el, de egyszerre nem tudják, mert korlátos a felvevőpiac és ha egyszerre adnák el, borzalmasan leesne az ára (akkor pedig még többet vesztenének). Még így is volt olyan év, amikor a nemzeti bankok eladásai hasonló mennyiséget tettek ki mint a világ teljes aranykitermelése.

Az hogy csökken az arany ára nem jelenti, hogy nincsenek ingadozások. Az viszont biztos, hogy amikorra mindenki eladta az összes feleslegét, megszűnik a piaci nyomás, és egy ideig emelkedni fog az ár.

Előzmény: Gurg (11)
Gurg Creative Commons License 2000.02.23 0 0 11
aztan persze azt is hallottam, hogy most megint kezd erteke lenni az aranynak, miutan "mindenki" megszabadult tole
Medieval Creative Commons License 2000.02.23 0 0 10
Ki veszi meg az aranyat? Jórészt az ipar. Nyeranyagnak. Szinte biztos, hogy a Te gépedben is van valamennyi. Jó megmunkálható, jól ötvözhető, vízálló, a legtöbb savnak és lúgnak is ellenáll, jó vezető, nem mozgó felületeken időtálló, egyre olcsóbb, mi kell még?
Előzmény: McAtti (7)
barco Creative Commons License 2000.02.23 0 0 9
Kösz. Pontosan ezt mondtam! :-)
Előzmény: GLászló (8)
GLászló Creative Commons License 2000.02.23 0 0 8
Nem érted.
"Az arany mára elvesztette kincsképző, a pénz fedezetéül szolgáló, a monetáris tartalékolásban betöltött szerepét. Világpiaci ára a nyolcvanas évektől folyamatosan zuhan. Az aranytartás költsége magas és kamatozása alacsony, ezért a Magyar Nemzeti Bank a ’90-venes évek elejétől folyamatosan leépítette aranytartalékait, és lecserélte jól kamatozó devizaeszközökre."

Most sem érted? Ma már a kormányoknem használják a pénz fedezetéül. Már Svájc sem használja, valszeg ő volt az utolsó a világon...

Az arany nem szünt meg értéknek lenni, pusztán az államok nem használják erre a célra. (Pénz fedezet.) Miután sokat eladtak, csökkent az értéke. Bonyolult?

Barco azért mondta, hogy a jegybank független 91 december 31-e óta a kormánytól, hogy jelezze: az arany eladását a kormányok vezényelték. Segítsek? 1990 tavaszától Antall József kormánya volt hatalmon.

Előzmény: McAtti (7)
McAtti Creative Commons License 2000.02.23 0 0 7
Nem értem.
1. Az arany értéktelen lett. A kormányok, illetve a tőlük független jegybankok ezért eladják.A média szerint sokan, ez nem baj, ez a helyes (???).
De akkor ki az a barom, aki ennyi romló árú aranyat megvesz??? Nincs ennyi zöldséges meg taxis a világon. Hová lesz?
2. Az arany továbbra is értékes. De akkor meg miért adnak túl rajta? Ki az az ügyeskezű, aki megveszi?

Barco jól mutattál rá, hogy az MNB független (mitől?). A kormányoknak rohadt kevés beleszólása van, hogy eladják-e az aranyat.

Attila

flyOrDie Creative Commons License 2000.02.23 0 0 6
Valóban eladogatják az aranyat.

A Hvg-ben tíz éve folyamatosan olvasom, hogy hol ez az ország hol az csökenti radikálisan az aranykészletét. Az arany ára és szerepe folyamatosan csökken, minél tovább tartja valaki, annál többet veszít.

Ehhez képest Csurka és elvtársai szerint a Nemzeti Bank valami összeesküvés keretében kifosztja az országot. Eddig kétszer hallottam őket erről nyilatkozni. Először valami főmiépes, utána Csurka.

Kétségtelen régen hallottam ennél nagyobb baromságot. Egy laikusnál nem lenne érdekes, de hivatásos politikusoknál ennyi általános tájékozottsággal nem rendelkezni... Inkább nem írok semmit, vonja le mindenki maga a következtetést...

Előzmény: Gurg (-)
barco Creative Commons License 2000.02.23 0 0 5
MNB 1991-es évkönyv, 150.oldal:

aranytartalékok (320 USD/uncia áron) az adott év végén millió dollárban:

1987: 525
1988: 510
1989: 479.
Ez volt a gaz kommunista korszak.

1990: 97
1991: 82
1992: 34
1993: 45
Ez az Antall-Boross kormány időszaka.

1992-től az adatok a 96-os évkönyből vannak. Az MNB törvény 1991 december 1-től él. Azelőtt nem volt hivatalosan független...

cirmos Creative Commons License 2000.02.23 0 0 4
Ezek az ausztrálok nem olvassák a Népszabit. Mindenféle trükkel bányásszák az aranyat, pedig a vak is látja, hogy semmi értelme...
lujza Creative Commons License 2000.02.23 0 0 3
ha jol emlekszem, 64 t aranyat vittek ki, kamionokkal Ausztriaba. Surányi ur elnoksege idejen, egyebkent.
Előzmény: Gurg (-)
HJM Creative Commons License 2000.02.23 0 0 2

Arany vagy dollár?

HJM  válasz erre | adatok | e-mail     1999-12-13 14:40:30   (11)

NÉPSZABADSÁG 57. évfolyam, 290. szám 1999. december 13., hétfő

Vége az aranykornak?
A jegybankok szabadulnak sárgafém-készleteiktől

Az arany mára elvesztette kincsképző, a pénz fedezetéül szolgáló, a monetáris tartalékolásban betöltött szerepét. Világpiaci ára a nyolcvanas évektől folyamatosan zuhan. Az aranytartás költsége magas és kamatozása alacsony, ezért a Magyar Nemzeti Bank a ’90-venes évek elejétől folyamatosan leépítette aranytartalékait, és lecserélte jól kamatozó devizaeszközökre.

"...Az egyik legnagyobb aranykészlettel rendelkező ország, Svájc kormánya már 1971-ben – valószínűleg a világon utolsóként – megszüntette a forgalomban lévő bankjegyállomány aranyfedezetét. Az idén áprilisban pedig úgy határozott – s a döntést jövő tavasszal népszavazásra bocsátja –, hogy 1300 tonna aranyat értékesít. Hasonlóan Angliához, ez a mennyiség a svájci készletek több mint 50 százalékát teszi ki."

[előzmény : Sumir, 1999.12.07 10:50]

Előzmény: Gurg (-)
zesi Creative Commons License 2000.02.23 0 0 1
A dolog egyszerű: a baliberális, judeobolsevik, idegen szívű magyarellenes,moszkovita, stb,stb,stb........
A lényeg, hogy gyűlölködjünk már egy cseppet! Az arany? Le van szarva!
Fenti sorok iránymutatások kívántak lenni, egy felmerült kérdés általános megoldásához!
Előzmény: Gurg (-)
aggályos Creative Commons License 2000.02.22 0 0 0
amig nem tudni, hogy hol, mit, mikor olvastál:000
Gurg Creative Commons License 2000.02.22 0 0 topiknyitó
Mar nem tudom melyik ujsagban olvastam a kovetkezot: a Magyar Nemzeti Bank aranykeszlete ~67 tonnarol ~4 tonnara apadt Suranyi Gyorgy elnoklete alatt (vagy meg Fekete elvtarstol kezdve?).

Ti mit tudtok errol es mi van a hatterben?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!