Alapinformációk elérhetők a Kinizsi Százas hivatalos honlapjáról: www.kinizsi.org. További információ: bakancsos-szurikata.hu/kinizsi/ - Az eddigi Kinizsik áttekintő táblázata A következő, 42. Kinizsi időpontja 2024. május 25. (szombat).
Mivel voltam az MTTSZ kihelyezett sportorvosi vizsgálatán, lemondtam a Sportkórházban az időpontomat. Ezzel együtt a rajtig három szabad időpont van sportorvosi vizsgálatra, ha valakinek kell (mert a háziorvos, üzemorvos, stb. nem akar igazolást adni), siessen jelentkezni rá, gyorsan el szoktak fogyni.
A szabad időpontok: 2019.05.09 08:40, 2019.05.13 12:10, 2019.05.20 10:50
Megnéztem ma tegnap a Dorog--Koldusszállás szakaszt. A pincéknél nem mentem be a lefaragott/letáblázott részre, a kerülő érdekelt.
Maga az út nagyon jó ott, az volt az első sármentes szakaszom (az aszfaltot leszámítva). Teljesen felesleges a gazdával szívózni, a kerülőt (190 m-rel hosszabb) mielőbb hivatalossá kéne tenni és felfesteni rendesen. (Jelenleg csak a két végén van a mázolmány, nyilván nem az útvonal jelölése volt a cél, csak azt akarta mondani a művész, hogy arra és ne erre. Így van két nézegetős pont, az egyiken el is mentem be egy távolabbi pincéhez.)
A +190 m-rel a Százas még mindig nem lesz 100-as, de egy tyúklépéssel közelebb lesz a névértékéhez.
A GIMP az jobb, csak nem értek hozzá (meg nem túl intuitív), jó, hogy megcsináltad. Ez alapján tényleg bemegy a telekre - viszont tényleg csak a helyszínen lehet pontosan látni, mi a helyzet.
A GPS-es útrögzítésben is lehet ennyi hiba, bár az inkább akkor igaz, ha csak egy mérés van, itt vszeg több track alapján dolgoztak.
2.
A Google Earth képei alapján úgy tűnik, hogy a következő a helyzet:
Elvileg ott van a "közút", ami kb. egyenesen megy, de már 2001-ben is eléggé benőtték a fák. Ezért aztán a turisták kénytelenek voltak a telken menni, amit a gazda (új tulaj???) most unt meg.
Mostanáig talán a telekkönyvi helyzet sem volt egyértelmű, mert az új kataszteri felmérés talán 5-10 éves történet, a régi sok helyen pontatlan volt.
Ami 10 év alatt megszerezhető, az a tulajdonjog, ezt hívják elbirtoklásnak, ez a terület használójának kedvez.
A szolgalmi jog valamilyen szempontból az ellentéte, bizonyos esetekben áthaladási jogot biztosít másoknak (nem feltétlenül mindenkinek), amit a tulajdonos tűrni köteles. Ez nincs időhatárhoz kötve.
a.) A Rakk Gyula féle térképen nem a mostanában használt útvonal van megjelölve kékként.
b.) A "magánterület" tábla közútra van kitéve.
c.) Magánterületen is haladtunk eddig.
Valószínűnek tartom, hogy:
- A közút alsó fele járhatatlan, ezért is ment mindenki a présház kertjében.
- A tulaj ezt most unta meg, és számára az a logikus, hogy a kerülőútnál terelje el a népet, mert később az út járhatatlansága miatt úgyis az ő telkén mennének tovább.
Ez a meccs még nincs lefutva, - lehetne hivatkozni a 10 év alatt megszerezhető szolgalmi jogra, - de én mindenképp a békés kerülő/terelőutas megoldásnak örülnék. Ebben az esetben is köszönetet érdemel a tulaj, hogy eddig megengedte az átjárást.
Én GIMP-ben raktam egymásra a TuHU-s térképrészletről készült képernyőmentést és a Gyula által feliratozott kataszteri térképet, és nekem úgy tűnik, hogy az OKT bizony keresztülmegy a 6482/2 helyrajzi számmal jelölt ingatlanon, és onnantól a rossz oldalán halad. De ezt ténylegesen csak a helyszínen lehetne eldönteni, hogy mi is a valós helyzet.
Képszerkesztésben nem vagyok profi, úgyhogy Wordben pakoltam egymásra a két térképet. A kérdéses szakaszon a Kék a közútnak minősülő szakaszon megy, csak a csúcs felé továbbmenve kerül kicsit délebbre.
A "magánterületen" menő részt és a kerülőt sárgával kiemeltem, remélem, átlátható, amit csináltam.
Tudom (néha) fafejű vagyok, és nehéz meggyőzni... A netes dolgokat se kezelem profi szinten (sokszor béna vagyok hozzá), ezért nem teljeskörű információkból alakítom ki a véleményem.
Most is úgy tudom azt hiszem nem egyezik meg a TUHU-n és a Gyula által említett Tokod ?kataszterin? a kék útvonala.
a.) az 58103-as sz. hozzászólásodban linkelt térkép szerint kb. az aszfalt út utáni második jobbra leágazás egy "Y" csúzli ágas formájú. Ez és az eredeti út (tehát 3 út) legyezőszerűen majdnem párhuzamos. A Gyula általin a legyező alsó (egyenes) útján megy a kék, a tiedben pedig a legyezős 3 út alattin.
b.) A TUHU-n és az 58103-as szerint picivel a kerekes kút előtt (kb. 50 m-rel) a kék enyhén balra kanyarodik.
A Gyula féle térképen nincs törés, majdnem egyenesen vezet a kék.
c.) Kerestem egy "fix irányt" ez Tokodi pincék előtti Tokodi műút iránya.
A Gyula félén ez kb. 86 fokos szöget zár be a kék útvonalával.
A TUHU-n és az 58103-ason ez a szög kb. 112 fok.
(Ezek hozzávetőleges adatok, mivel a monitoron mértem le fém (acél) szögmérővel.)
Ha van energiád rá, akkor légyszi nézd át ezek figyelembevételével.
Megnéztem az útvonalat a TuHu-n és az OSM-en is. Mindkettőn a GPS-sel rögzített adatok alapján vannak fenn az utak. Picike balra- aztán jobbrakanyar van bennük; kb. annyi, hogy a házat kikerüljük.
A Gyula által megadott térképen nem cakkozik a kék nyomvonala. Mi pedig a ház után egy határozott balra majd jobbra kanyarral térünk rá a földútra. Úgy emlékszem, hogy azért megyünk a ház mellett, mert a mélyutat kimosta az eső/benőtték a fák, emiatt az alsó szakasza járhatatlan.
Számomra kétséges, hogy a megszokott útvonal a helyes. Én arra tippelnék, hogy a térképen jelzett út helyett egyel fentebbi úton mentünk legalább 2006 óta. (Emiatt a kék jelzések nem a térkép szerinti nyomvonalra lettek felfestve, hanem arra amin jártunk. ???)
A Gyula helyszíni bejárás utáni véleményére vagyok kíváncsi. (Ha sikerül még a Kinizsi előtt újból elmegyek erre a szakaszra is.)
Köszi, ezeket ismerem, és amikor van nevezési lapom, akkor mindig arra kérem az orvosit.
Most azonban nincs, és a korábbi évek nevezési lapjait akkor le kellett adnom, ezért most nem tudom, hogy szól a szöveg.
De túl van tárgyalva, majd legfeljebb nem egész mondatokat írok, hanem ömlesztem a kulcsszavakat :) Csak azt reméltem, valaki megdob egy linkkel, mert úgy rémlik, hogy a netes regisztráció előtti években volt letölthető.
"Az orvosi igazolást milyen formában kell kérni és mit tartalmazzon?
Az egészségi alkalmasság igazolásához legalkalmasabb a túra nevezési lapján történõ orvosi aláírás és bélyegzés.
A meghatározott nevezési helyeken természetesen elfogadjuk a recepten, vagy más papíron történõ igazolást is, de sok orvos ezt a módot nem igen kedveli, mert meg kell fogalmaznia néhány sort.
Elfogadunk minden olyan igazolást, amelybõl kiderül, hogy az orvos tudja mire adta ki, hogy az indulni szándékozónak nincs olyan problémája, amely gondot okozhatna. (Nincs érrendszeri, szív, idegi, stb betegsége, epilepsziája, allergiája, ami kockázatot jelentene.) Elõzõek alapján elfogadunk minden olyan szöveget, amely ezt tartalmazza, vagy erre utal, így az alkalmas, terhelhetõ, a túrán indulhat, indulása egészségileg nem ellenjavallt, és – bár nem igazán szeretjük – a versenyezhet meghatározást is. Nem fogadjuk el a sumákolós, fel nem vállaló szövegeket: pl a vizsgálaton megjelent, panasza nincs, közösségi rendezvényen részt vehet, fertõzõ betegségben nem szenved, kezelés alatt nem áll, stb.
Adott helyeken a rendszeresen sportolók bemutatott sportorvosi igazolását is elfogadjuk.
Ki adhat a túrára orvosi engedélyt?
A sportorvosok mellett a vonatkozó jogszabály szerint* túránkra fõleg a háziorvos adhat ki igazolást..
* 215/2004 (VII.13) Korm. rendelet 12§ (1) és mód. 277/2017 ( IX.219 korm. rendelet"