Keresés

Részletes keresés

kutyA Creative Commons License 2019.01.22 0 0 57876

Köszi, ezt nem ismertem. Kár, hogy nem megy, kíváncsi lettem volna, hogy mit jelent a függőleges/vízszintes áthaladás.

Előzmény: Ermak (57874)
UNicum Creative Commons License 2019.01.22 0 0 57875

nekem megvannak lemetve a tavalyi eredmények, ha megvan a rajtszámod kikeresem

Előzmény: kutyA (57873)
Ermak Creative Commons License 2019.01.22 0 0 57874

Elvileg rajtszám alapján itt tudod viszakeresni a haladásodat pontonként: http://k100.pxtr.de/

Gyakorlatilag most nem működik, írj az Enciánnak, hogy mikor fog újra élni, vagy megkeresik-e neked ők.

Előzmény: kutyA (57873)
kutyA Creative Commons License 2019.01.22 0 0 57873

Sziasztok,

 

meg lehet azt valahonnét tudni így utólag, hogy a tavalyi Kinizsim mennyi idő alatt volt meg? Az  ellenőrző lapomon név, rajtidő, rajtszám és célszám szerepel. Utóbbit nem nagyon értem, hogy nekem mire jó, de hát ezt adták :)

 

Arra emlékszem, hogy valami Amália bekavart, és alig tudták a célban leolvasni a kártyámat, úgyhogy befutás után többen is megelőztek. De ez nem izgat nagyon, nem kell percre pontosan, de hozzávetőlegesen (mondjuk negyed órára) szeretném tudni.

 

Van valakinek valami megfejtése? Köszi!

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.01.07 0 0 57872

Sajnos megint a Balaton-kör napján.

Előzmény: VenczelGy (57869)
VenczelGy Creative Commons License 2019.01.07 0 0 57871

Köszi!

Előzmény: efemm (57870)
efemm Creative Commons License 2019.01.07 0 0 57870

Igen, lehet. Benne van a Teljesítménytúra Naptárban (a 2019-es előzetes listában), az ÉDK-ban, és a Cartographia kupában is.

Előzmény: VenczelGy (57869)
VenczelGy Creative Commons License 2019.01.07 0 0 57869

Sziasztok, boldog új évet! :-)

 

Azt vajon lehet már tudni, hogy idén mikor lesz a Gerecse 50?

CsST Creative Commons License 2019.01.03 0 0 57868

BUÉK minden kedves topiktársnak, és legyen élményekben, túrákban is gazdag az új esztendő :)

 

Egyúttal felhívom a figyelmet az IXI kupa átadóra, amit január 13-án tartunk a Curia utcában a BTSSz nagytermében (a Cartographia kupa átadó után), várunk mindenkit szeretettel :)

CsST Creative Commons License 2018.12.06 0 0 57867

Szia :)

Sajnos itinert nem találtam, de itt fenn van a térkép, track:

https://www.gpsies.com/map.do;jsessionid=B29FAB49588907E02D3D602929746062.fe2?fileId=ftvxbqkxmofevbqw&language=en

Jó túrát Nektek!

Előzmény: panareaTJ (57865)
panareaTJ Creative Commons License 2018.12.03 0 0 57865

Sziasztok!

Szombat este sznuupi-val egy rövidke túra keretében felnéztünk a Kevélyre, odafelé Békásról mentünk a Kinizsi útvonalán, visszafelé végig a piroson Csillaghegyre mentünk le. Bár nem volt teljesen tiszta idő, de azért csodás volt a kilátás.

Több helyen láttunk fényvisszaverőket, gondolom a Csillaghegyi Csillagok túra jelzéseit is, mivel lefelé az ürömi tanösvény leágazásánál is voltak. 

Amúgy volt forgalom a Kevélyre, találkoztunk pl. egy magányos NIK40 táv bejáróval is :)

Nincs valakinek beszkennelve egy Csillaghegyi Csillagok itinerje? Szívesen elmennénk majd egyszer maszekban bejárni valamelyik délután/este meló után. (nekem csak Iszinikes van). Előre is köszi!

CsST Creative Commons License 2018.12.01 0 0 57864

Pávó Balázs volt a depós, és én is nagyon hálás vagyok neki - a párja, Viki pedig végig is ment most a CsPI-n.

 

Örülök én is hogy jó darabon együtt mentünk, és remélem legközelebb úgy hozza az idő, alkalom, hogy akár végig teljesen a 100-on :)

 

Tervezek írni egy kis beszámolót majd én is, remélem előbb-utóbb elkészül... Mindenesetre én is sok élménnyel gazdagodtam ezúttal is. Egyúttal már gondolkodom egy 2019-es, januári-februári (akár havas) túrán, ha valakinek lesz még kedve belevágni :)

Előzmény: München11 (57849)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.11.28 0 0 57863

Nekünk inkább előny, ha elriadnak a vaddisznók. :-)

E. p. előtt gyakran egészen kikapcsolom a lámpámat, az sokkal viccesebb, mikor csak úgy felbukkanok.

Viszont nagy előny egy piros lámpa, ha mozgó fotólaborban menet közben akarsz nagyítani.

Előzmény: sistergő (57861)
Öregnándi3 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 57862

Igen, jobbra biztosan van K3, de ettől még lehet, hogy balra is van, mert onnan jön és egy darabon egy ösvényen mennek.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57858)
sistergő Creative Commons License 2018.11.28 0 0 57861

Az első fejlámpám ilyesmi volt: http://www.huntland.hu/1065_primus_primelite_ca_fejlampa.html

Azt mondták a piros fény nem riasztja el az állatokat, ezért vadászok is szívesen használják.

Ellenőrző ponton mindig átkapcsoltam piros fényre, tényleg nem volt zavaró. Arra nem emlékszem, hogy ködben milyen színű fénnyel használtam. 

Előzmény: Öregnándi3 (57855)
UNicum Creative Commons License 2018.11.27 0 0 57860

pontosan. futó fejlámpa 2 féle erősségű fehér fény és "Hátsólámpapiros" folyamatos és villogó üzemmód van benne. szerintem működhet előtéttel is. tavalyi Isziniken nagyon jól jött Pilis-nyereg után a szerpentinig.

Előzmény: Ermak (57857)
Jámbor Creative Commons License 2018.11.27 0 0 57859

Balról jön, fonódik, ötven méter után jobb megy. És mindegy, hogy melyik irányba.:-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57858)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.11.27 0 0 57858

Iszinik irányban utána? Akkor jobbról jöhet be, mert arra van csúcs. Balra Tardos van, oda nem vezethet hsz.

Előzmény: Öregnándi3 (57856)
Ermak Creative Commons License 2018.11.27 0 0 57857

"Hátsólámpapiros" szín.

Nyilván színes előtéttel is működik, van olyan fejlámpa, amihez árulnak is ilyeneket.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57854)
Öregnándi3 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 57856

Memorizálva van már, (kb 25. alkalom, hogy erre járok) nem is a térkép, hanem a terep. Viszont rángatják folyton a OKT-t is ide oda, így mindig ott lappang a sötét gyanú, hogy áthelyezték, meg az is csapda tud lenni, hogy azóta kivágtak egy darab erdőt.

Térkép is volt nálam, de az régi, azon még K3 jel nincs. (n+1. tanuláság: a friss térkép sohasem árt)

A helye egyébként:

Bányahegy után van egy viszonylag új sárga szalagos kerítés, attól fordul el jobbra az út. Kb. 400 méter múlva jön be a K3. (nem tudom, hogy jobbról-e vagy balról). Kb. 50 méter múlva szét is válnak. Újabb 100 méter és jön egy dózerút-keresztezés. majd még 100 és a szekérút, amin jobbra kell fordulni, talán tábla is van itt.

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57853)
Öregnándi3 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 57855

Hogy vénségemre még miket nem tanulok!!
Köszönöm
Öregnándi

Előzmény: UNicum (57851)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.11.27 0 0 57854

Ez valami spéci fény vagy mezei piros? Ha mondjuk egy piros műanyag dosszié darabját a fehér lámpa elé tenném, az is működne?

Előzmény: UNicum (57851)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.11.27 0 0 57853

"Ha az első kék hsz jelzés mellett nincs sima kék, és a második mellett sincs, akkor nem visszafordulni kell, hanem tovább menni, mert a harmadik mellett már lesz."

 

Ez valószínűleg igaz az esetek 5-10%-ában, és nem igaz a többiben. Nem árt tudni, hogy a szabvány szerint fonódó jelzések esetén vagy mind a kettőt ki kell tenni, vagy a magasabbrendűt, de olyan elvileg nincs, hogy fonódó úton a hsz. fel van festve, a sáv meg nincs. Ez jelzéshibának tűnik, és remélhetőleg nem gyakori.

Éjszaka, ködben, hidegben valószínűleg úgy lehet a legjobban védekezni ilyesmi ellen, ha előre memorizálja az ember a térképet, és tudja, hogy kell-e menni a háromszögön.

 

Hol volt ez a rész?

Előzmény: Öregnándi3 (57850)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.11.27 0 0 57852

Jé! :-O

Előzmény: UNicum (57851)
UNicum Creative Commons License 2018.11.27 0 0 57851

Szia!

 

nekem van piros szín a fejlámpámon, ködben megsokszorozza a látótávolságot, nekem nagyon bevált!

 

Unicum

Előzmény: Öregnándi3 (57850)
Öregnándi3 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 57850

No itt vagyok én is.
Szántói nyeregig mentem, köszönöm Balunak, hogy bevitt Békásra, ott simán elértem az utolsó 296-os buszt, még a sörbeszerzés is belefért. Azon múlott, hogy

1. Bhegy utáni ködben elvesztettem a jelzést és meg kellett várnom a világost

2. Általánosan lassú voltam (A K100 volt az ez előtti utolsó túra)

3. A koldus utáni fél óra elkavarás nagyon leszívta a motivációt és az önbizalmat.

4. A kajálást is elszúrtam (összesen 1 doboz kockasajt, 1 db Balaton szelet, 1 liter cukros tea, 1 korsó sör), aztán mikor már nagyon enni kéne, akkor már nem bír az ember.

5. Vergődtem a felszereléssel is,

6. Nem akartam Sanyiékat lassítani, viszont kockázatosnak ítéltem a Kevély utáni szakaszt egyedül, ködben, esőben, az éjszaka elejében lefelé csúszós köveken.

 

Tanulságok:

1. Nem jó úgy pakolni, hogy mindent előpakolsz, aztán ami kell azt magaddal viszed, mert ha nem kerül a lakásból elő minden akkor otthon maradnak dolgok: pl. sapka, sál, kesztyű, övtáska, kendő. Tehát csekklista, és akkor a megszokott kaják sem maradnak le pl. banán és gyümölcslé. (bár: "Hova tettem a csekklistát?)

2. A köd ereje: Kell a szűkre fókuszálható lámpa, vagy ki kell találni, hogy hogyan lehet menni bottal és kézilámpával, mert ha annyira sűrű a köd, mint most volt, akkor a ködről visszaverődő fénytől azt sem látni, hogy ösvényen vagyok-e vagy már a bozótban.

3. Ha az első kék hsz jelzés mellett nincs sima kék, és a második mellett sincs, akkor nem visszafordulni kell, hanem tovább menni, mert a harmadik mellett már lesz. (drága felismerés, az ára a két óra bivakolás)

4. Mégis jó ha van egy iránytű, mert a ködben elveszti az ember az irányérzékét, főleg akkor, ha nem semerre nem lejt a terep. (brrr, gleccserhasadékok a friss hó alatt)

5. A poncsóból egészen jó bivaksátrat lehet csinálni.
6. A jelzést akkor is figyelni kell, ha mennek előtted. Hálásak lesznek, ha visszakiabálod őket.

Ennyi

Menjetek!

München11 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 57849

Első körben nagyon-nagy köszönet mindazoknak, akik megszervezték ezt a túrát. Persze lehet menni bármikor, de ennek most különleges légköre volt, azt hiszem, ezt  jó páran érezték.

Elismerésem a depó megszervezéséért. Elkötelezett fanatikusnak kell ehhez lenni, főleg, hogy az éjszakázás után még délelőtti programra is sietett a társunk. Sajnos nem jegyeztem meg a nevét, de örök hála.

 

A döcögős kezdet (Szárligetre érkezés jelentős késéssel) bosszantó volt, de az első emelkedő visszarántott abba az állapotba, amiért hajlandó voltam fagyoskodni a tatai állomáson,  - sokakkal együtt - kevés pihenéssel nekivágni.

 

Mint minden éjszakai szakasz, most ez is hozott újat, ködös, esős, küzdelmes volt, de azt hiszem mindenki élvezte. Ha valaki ezt aberrációnak nevezi, hát legyen:-)

 

Terv szerint korán kellett volna beérni Mogyorósra, hogy reális esély legyen még nem túl későn elérni Békásra, de ez esélytelen volt. Viszont megismertem jópár túratársat, és ez bőven kárpótolt.

 

Néhány apróság, emlék, amiért szívesen fogok visszaemlékezni erre a napra:

- Sanyiék (J. Pistivel) megvártak Somlyónál.

 

- Az ötös csapatunk, akikkel Bika-völgyig csapattuk, néha egy kis eltévedéssel fűszerezve. Aki még sohasem nézett be jelzést, vagy húzott rá pár kilométert, bátran írjon nekem, névvel-címmel.

 

- Itt ismertem meg Sissyt, aki akaraterő, és elszántság vonalon, nagyon sok fiatalra ráver, nem mellesleg nagyon jókat beszélgettünk.

 

Mindenkinek elismerésem, főleg a beérkezőknek.

 

U.i.:

A Kakukk újabban nem zár be délben, ha valaki tervez még errefelé ilyesmit idén, esetleg kékezik, számítson erre.

 

 

 

panareaTJ Creative Commons License 2018.11.25 0 0 57848

Itt is hatalmas Gratula mindenkinek! Örülök hogy ott lehettem! köszönöm!

 

Nekem csak Iszi 50 lett, estére vendéget vártam, nem fért volna bele a 100-as :( De addig nagyon jó volt minden, a ködös Gerecse egy élmény volt, a 3 esésem viszont kevésbé, a Gerecse oldalában egy tuskóban megbotolva hatalmasat estem, a térdemet a tuskóba vertem be, az nem komoly, viszont a tenyerem élével ráestem egy kőre, az nagyon fájt utána végig, mára szépen be is lilult és nehezen mozognak az ujjaim :( 

 

Előzmény: CsST (57846)
CsST Creative Commons License 2018.11.25 0 0 57847

Köszi szépen!

Nektek hogy sikerült  a túra, hányan voltatok? 

Előzmény: martonvásári túrázó (57838)
CsST Creative Commons License 2018.11.25 0 0 57846

A fb-ra  írt, túra utáni posztjaim egyike, kicsit kiegészítve ill. a topikra hangolva, egy kiadós pihenés, meg madárlátta túrakaja evés, túracuccmosás után :)

 

Szeretettel gratulálok minden kedves túra- és topiktársamnak, barátomnak, aki ezen a hétvégén (vagy akár más időpontban) teljesítette a (privát) Iszinik túrát. Gratulálok azoknak is, akik akár tervezetten, akár a körülmények vagy problémák miatt a táv egy részét győzték le most.

 

A legnagyobb csoport, kb. 20 fővel péntek este indult Szárligetről. A tervezett este 8 helyett végül a vasúti késések miatt 9-kor rajtoltunk, de így előtte volt idő vásárolni ill. régen látott túratársakkal beszélgetni az indulás előtt.

 

A szokatlanul nagy létszám (legalábbis "Csoportos Privát Iszinik" viszonylatban) miatt már a rajtban kialakult egy gyorsabb és lassabb csapat, valamint később további csoportokra bomlottunk, de azért ahogy tudtunk, igyekeztünk egymást összevárni a pontokon.

 

Az időjárás a táv első felén nagyjából ideális volt, a második este azonban az eső tette még nagyobb kihívássá a 100 km leküzdését.

 

Külön köszönöm a társaságot és gratulálok közvetlen túratársaimnak, Sissynek és Jeremcsuk Istinek, valamint hálás vagyok Balázsnak a nagyszerű ellátópontokért, Eszternek a meglepetés-pontért, valamint Jánosnak az odajutásban és a kényelmes hazajutásban nyújtott segítségéért.

 

Ugyan a héten kevés időm lesz, de szeretnék majd egy bővebb beszámolót is írni.

 

Ami érdekes volt, hogy a teljes táv monumentalitása ellenére egyes szakaszok most jóval könnyebbnek, rövidebbnek tűntek mint korábban, ilyen volt pl. az Egyházi-üdülő utáni ereszkedés, vagy a sár ellenére a Kevély-nyeregbe való felkapaszkodás.

 

A telefonomba felírtam az időpontokat is, hogy mikor hol jártam:

 

péntek 21:00 rajt
23:30 Somlyóvár
0:30 Tornyópuszta
1:38 Koldus elágazás
2:48 Vértestolnai műút
4:15 Bányahegy
5:12 Schandl-hárs
5:20 Egyházi üdülő
5:59 Pusztamarót
7:12 Bikavölgy
8:15 Péliföldszentkereszt
8:49 Kakukk (utána felső kocsma, ott bő fél óra pihenés)
10:12 Tokodi pincék
12:38 Gete
13:55 Dorog, molnár söröző (14:45 tovább)
15:30 Kesztölc
16:43 Kétágú-hegy teteje
17:30 Pilis-nyereg
18:46 Szerpentin teteje
19:45 Pilisszentkereszti műút
21:16 Szent-kúti elágazás
21:49 csobánkai műút
22:45 Kevély-nyereg
23:12 Nagy-Kevély
0:04 köves út teteje
0:22 ürömi műút
0:58 cél

 

27 óra 58 perc

 

Örülök hogy találkoztam a topikból Panarea-val, Münchennel és Öregnándival is, még ha végül a kilátói séta el is maradt, de ami késik nem múlik :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!