Keresés

Részletes keresés

München11 Creative Commons License 2018.11.05 0 0 57798

Tökéletes példa a 2016-os Iszinik..

Pont a Kakukkig volt felhőszakadás, brutál sár, és több esés, mint gyaloglás.. Viszont ott meg jó meleg, finom forró tea, és igen jó pálesz. Sokan be is fejeztük ott, aki meg továbbment, utólag mesélte, hogy szinte majdnem ideális körülmények voltak, a sarat leszámítva.

Előzmény: CsST (57796)
Ermak Creative Commons License 2018.11.05 0 1 57797

...nem mintha túl sok kocsma lenne útközben (nyitva). :-)

 

A faág-klasszikus, ha valaki nem ismerné:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=16426986&t=9013189

Előzmény: CsST (57795)
CsST Creative Commons License 2018.11.05 0 0 57796

nem miatt, hanem mellett :) vagy részben miatt is :)

Előzmény: CsST (57795)
CsST Creative Commons License 2018.11.05 0 0 57795

Igen, az időjárásról nem is beszélve, de ez csak az előtte való napokban ill. ott és akkor derül ki pontosan. Egy nagyon cudar idő akár +4-5 órát is jelenthet egy optimálisabbhoz képest, mivel akkor a haladási sebesség lassulása miatt a várható kocsmai pihenők, melegedések is jobban elnyúlhatnak. 

 

München: Én mostanában csak egy étterem-ajtófélfát fejeltem le a napokban, hát az sem volt kellemes... Még jó hogy a baseball-sapka véd valamennyire :)

Előzmény: Ermak (57793)
München11 Creative Commons License 2018.11.05 0 0 57794

Most néztem vissza egy jó pár évvel ezelőtti (sikertelen) Iszinik próbálkozásom itinerjét (szükségét éreztem, hogy mindig ráírassam a pecsételés idejét, ma már nem) . Akkor már Tokodról kifelé menet lesérültem, plusz olyan szinten görcsöltem, hogy még ma is kiver a víz, ha rágondolok. A lényeg, hogy Dorogra azért beértem 14 óra 45 alatt. Nem voltam/vagyok terepfutó, néha kocogok, vagy egy jobb lejtőt megfutok, de ez nem jellemző. Ebből kiindulva, valamint abból, hogy a társaság erőt ad, reálisnak tartom, hogy 1/2 10  -  10 órára beérjünk.

 

Amúgy Sanyi tudna mesélni maszek túrákról, a Getén még talán ma is rezeg az a faág, amit szétfejeltem... Idén már inkább átbújok alatta:-)

Előzmény: Bumbanas (57790)
Ermak Creative Commons License 2018.11.05 0 0 57793

Meg durván beleszól a sebességbe az is, hogy szép, száraz idő lesz, vagy hó-sár-ónosság.

Előzmény: CsST (57792)
CsST Creative Commons License 2018.11.05 0 0 57792

Szóval a haladási sebességet nehéz megjósolni (amúgy épp egy Iszinik volt az eddigi leggyorsabb, 20 órán belüli százasom), az csapatmunka lesz, bár valószínűleg 23-24 órás időnél nem nagyon tudnék most magam sem jobbat menni.

 

Az indulást illetően a 8 óra azért adja magát, mert aki dolgozik aznap (én is), annak korábban nem nagyon jó, később indulva meg már nagyon az éjszakába nyúlna a célba érés, bár könnyen lehet hogy így is abba fog. De a vasárnap azért így ott lesz pihenni :)

CsST Creative Commons License 2018.11.05 0 0 57791

A terv egy dolog, aztán a valós haladás egy másik, általában a túráimról, de főleg a CsPI-kről kifejezetten elmondható, hogy lassabbra sikerülnek az előzetes tervnél...

 

Főleg így, hogy most egy viszonylag (legalábbis a legtöbb CsPI-hez képest) nagyobb létszámú csapat szerveződik, és megpróbálunk egy csapatban maradni (persze ha nagyon eltérnek a sebességek, lehet hogy kialakul egy gyorsabb és egy lassabb részcsapat).

 

Egy merész terv, 5 körüli átlaggal már lehetne délelőtt 9-es Dorog is akár, de egy kicsit reálisabban számolva, könnyen lehet hogy csak dél, egy óra körül érünk csak Dorogra.

Előzmény: Bumbanas (57790)
Bumbanas Creative Commons License 2018.11.05 0 0 57790

Kb. mikorra tervezed a Dorogra érkezést a 8 órai indulással?

Előzmény: CsST (57783)
CsST Creative Commons License 2018.11.05 0 0 57789

Mindenképp, és örülnék ha továbbjönnél :)

Úgy néz ki egy elég jó, legalább 6-8 fős társaság kezd verbuválódni :) 

 

Belegondolva most ez lesz az "abszolút Iszinik", ahol minden fordítva lesz, a megszokott fordított irányon és évszakon kívül még a napszak is :)

Előzmény: München11 (57788)
München11 Creative Commons License 2018.11.05 0 1 57788

Azért mozgatja a fantáziámat a Pilis...

A Molnárban rugdoss meg, hátha megjön a kedvem a továbbmenetelhez:-)

Előzmény: CsST (57786)
München11 Creative Commons License 2018.11.05 0 0 57787

Akkor, ha ez így van, eléggé necces lesz a beérkezés a Molnárba.

Ugye kb. 62 kili, és azt számolom, ha a Kakukkig megnyomjuk, reggel 5 - 6 környékén érünk be Mogyorósra. Onnan még azért jön szint is, bele kell húzni, ha hivatalos lenne a hátralevő közel 40.

Mondjuk ezért is teljesítménytúra, ennek most ilyen kihívása is lesz.

Végre lesz alkalom igazán élesben kipróbálnom az új lámpámat.

 

Tokodon, ahogy betér a kék a faluba, a sarkon, 7-től nyitva a trafik, bár akkor már inkább a Getén bóklásznék.

 

 

Előzmény: CsST (57786)
CsST Creative Commons License 2018.11.05 0 0 57786

Igen, Dorogig is szép és kiadós túra :)

 

Sajnos erről nem látok információt... De a reggel 8, esetleg 9 elég valószínűnek tűnik. 

Előzmény: München11 (57785)
München11 Creative Commons License 2018.11.05 0 1 57785

Lássuk csak, lássuk csak...

Szombat reggelre tervben volt egy jóképű 50-es, de egy éjszakai überel mindent.

Nem ígérem a nagy távot - idén nem sokat mentem - , de Dorogig is szép lesz.

Most már csak a cimborámat kell felkészítenem,életében nem ment még éjszakait:-)

 

Meddig van a 40-en rajt?

Előzmény: CsST (57783)
sistergő Creative Commons License 2018.11.05 0 0 57784

Én sajnos nem leszek ott veletek. Mostanában a 3 8-as kissé aránytalan lett. Kb. 14; 6; 4. 

Ennyire fáradtan nem vállalom be. Menjetek!

Előzmény: CsST (57783)
CsST Creative Commons License 2018.11.04 0 1 57783

Jövök, jövünk :)

 

Úgy néz ki leszünk egy páran, sőt Pávó Balázs vállalta hogy depózik is, akinek szükséges, amit ezúton is köszönök. 

A terv szerint pénteken este 8-kor indulunk majd Szárligetről.

Létrehoztam egy fb eseményt is:

https://www.facebook.com/events/256912895169167/

 

Sistergő, München, többiek? :)

Előzmény: Öregnándi3 (57778)
Vestmann Creative Commons License 2018.10.30 0 0 57782

SZia Ermak,

én sem szeretném zavarni, gondoltam hátha valaki tud valamit. Igazad lehet, ha beszéltek vele, nagy gond nincs.

Üdv: Vestmann

Előzmény: Ermak (57780)
Bumbanas Creative Commons License 2018.10.30 0 0 57781

Dorogon, a Mária utcában vasárnap 6-kor nyit a pékség a zinternet szerint. Ha van Nik40, akkor se érdemes korábban odaérni.

Előzmény: Öregnándi3 (57778)
Ermak Creative Commons License 2018.10.30 0 0 57780

Két mobilszáma is van az Iszinik honlapon, próbáld meg felhívni.

Én sem tudom mire vélni a dolgot, de úgy vagyok vele, hogy inkább nem zavarom. És az alapján, hogy más beszélt vele, és azt mondta neki, hogy 40-es táv lesz, durva baj nincs.

Előzmény: Vestmann (57779)
Vestmann Creative Commons License 2018.10.29 0 0 57779

Sziasztok,

én nem az Iszinik miatt aggódom, sokkal inkább Asciimo miatt. Tud Róla valaki valamit? Biztos nyomós oka van annak, hogy nem szervezi meg az Isziniket. És info sincs, pedig korrekt embernek ismerem. Se honlapon se FB-n.

Üdv: Vestmann

Öregnándi3 Creative Commons License 2018.10.29 0 0 57778

Én még eltökélt vagyok egy CSPI-hez, ha van Nik40, akkor ahhoz igazítva, ha nincs, akkor kicsit később indulva, hogy Dorogon már találjunk nyitva legalább egy pékséget. Kényelmes, pihengetős 24 órás teljesítés. Tart velem valaki?
Öregnándi

Bikk Pubi Creative Commons License 2018.10.26 0 0 57777

Úgy látom, Kovalikék beírták sistergő sétáját.

Bocs az offért.

Csóványos Creative Commons License 2018.10.21 0 0 57776

 

A Sukola keresztet 1943-ban állították. 1983-bn lerombolták. A századfordulón az utódok újra állították.  Egy helyi bátyó szerint a szobi téesz elnök haverja, a párttitkár  döntötte le. Ötágú csillag a Csóvin van, Isten hozott Dobogókőn. Kereszt a Szlovákis legmagasabb hegyén a Gerlachon látható.

 Egyebet nem tervezek.

Előzmény: Csóványos (57775)
Csóványos Creative Commons License 2018.10.21 0 0 57775

Előzmény: Csóványos (57774)
Csóványos Creative Commons License 2018.10.21 0 0 57774

Ermak Creative Commons License 2018.10.19 0 0 57773

Röviden összefoglalva:

Valamely valláshoz tartozónak vallja magát a népesség nagyobbik fele.

A hitét formális keretek között, rendszeresen gyakorolja (minden felekezetnél a katolikusok 10% körüli értékével számolva) a népesség 5%-a.

Előzmény: Ermak (57772)
Ermak Creative Commons License 2018.10.19 0 0 57772

OK, értem; a szövegből nekem úgy jött le, mintha egyéni szinten lehetne valahol lobogtatni ezt a papírt.

A csecsemők megkereszteléséből persze, hogy nem lehet levonni következtetést későbbi vallási meggyőződésére. A szüleiére viszont igen.

 

Más kérdés, hogy a szülők egy részénél ez kimerül annyiban, hogy legyen keresztelő, egyházi esküvő és pap általi temetés.

Ezt jól illusztrálják a számok is: van ugye kb. 40% katolikus az országban. A születések száma kb. 100.000, a keresztelőké kb. 40.000 - tehát az arány itt még ugyanaz. Elsőáldozó lesz (8 éves kor körül) kb. 25.000, bérmálkozik (14 éves kor körül) alig 20.000. Szóval látszik a kor előrehaladtával a lemorzsolódás.

Nagyjából heti rendszerességgel jár misére kb. 10% (a 40% 10%-a, azaz a népesség 4%-a).

 

Remélem, ebből nem a lobogtatás, hanem a tényközlés "jön le".

 

 

Előzmény: pucratlan (57769)
olahtamas Creative Commons License 2018.10.19 0 2 57771

Akkor békésen az ellen szeretnék tiltakozni, hogy a természetjáró fórumokba ennyi vallás/politika jött be, holott az nem idevaló!

Előzmény: sistergő (57770)
sistergő Creative Commons License 2018.10.18 0 0 57770

– A múltban elkövetett bűnök felhánytorgatása nem vezet megbékéléshez. A jelenről, a jövőről, és főképp az igazságosságról kellene egyezségre jutni.

 

– Én azt szeretem, ha békésen bármi ellen lehet tiltakozni. Ismétlem, bármi ellen!   

 

– A 2011-es népszámláláskor ateistának vallottam magam. Többen mondták:” ez nem bátorság, ez vakmerőség!” Ennyit a statisztika hitelességéről.

 

– Hányan vannak megkeresztelkedve? Ez annyira mérvadó? Én meg vagyok keresztelve. A karácsonyt már nem, de az adventet újabban – mióta másodrendű állampolgárrá minősítettek ­­– megtartom. Koszorú helyett egy bibliai idézet van az ajtómon. Nem hiszem, hogy emiatt engem is a vallásosak közé kellene számítani…

 

– Erő alkalmazása ellenállást eredményez. Amióta a keresztény egyházak által támogatott vezetőink szerint hazaáruló vagyok, és ateistaként deklaráltan – törvény szerint – nem azonosak a jogaim a keresztényekhez viszonyítva, azóta én is egyre „kíváncsibb” vagyok. Azóta rászoktam a hangos költői kérdésekre. Az említett óvodáskori helyre felállított keresztnél pl. „Minek ide kivégzőeszköz?” Munkanapokon templom előtt elhaladva: „Hány milliárd ajándék adóforintot kegyeskedtek még elfogadni?”,  vagy „Aztán Istennek tetsző dolog-é a hajléktalanokat börtönbe zárni?” Hisz Isten szolgáit nem nagyon hallottam ez ellen szólani, vezetőik pedig részesei voltak a törvény létrehozásának.

 

– Egy jelkép láttán nem mindenkinek csak pozitív dolog jut az eszébe. A keresztről nekem pl. az is, hogy egy családi összejövetel azért szakadt félbe, mert a keresztényeknek átadott iskolában a rokon tanulónak kötelezővé ( – a kötelező az ugye erőszak – ) tették a vasárnapi misén való részvételt. (A büfés néninek csak ajánlott volt, őt tudták zsarolni a munkahelye megtartásával.)

Írásomban szándékosan nem határoztam meg az „elfogadható” mennyiségű jelképek számát. Az a keresztények magatartásától is függ. A mértékletesség toleranciát, az erőszak ellenszenvet ébreszt.

 

Más szemszögből is lehet vizsgálódni.

Ha a Kinizsi 100-as A4-es tájékoztató lapja annyira zavaró a Pilis-nyeregben, hogy még a rendezvény napján el kell távolítani, akkor a 10-15 km-ről virító keresztek miért maradhatnak kint hosszú évtizedekig?

pucratlan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 57769

Félreértesz, Csóványos javasolta, hogy a megkereszteltek számát nézzük, erre reagáltam, és csak ezt neveztem "lobogtatásnak".

 

Más szóval: amikor az a döntés van terítéken (általában, a családoknál), hogy "meg legyen-e keresztelve az a gyerek", akkor érv szokott lenni, hogy végső soron ezzel semmi nem dől el - viszont például ebben a beszélgetésben Csóványos úgy tekinti, mintha ennek mégiscsak volna jelentősége (="lobogtatja" azt a tényt, hogy mennyi megkeresztelt honfitársunk van).

 

Ugyanezért említettem, hogy mivel a megkeresztelt csecsemők nem tudják, hogy mi fán terem ez az egész, ezért nem lehet azt mondani, hogy a megkereszteltségük valamiképp az ő keresztény mivoltukból következne.

 

Nem voltam indulatos, csak valamiképp beszüremlhetett az a nézetem, miszerint szex, vallás, politika gyereknek nem való - és ugyanazért nem.

Előzmény: Ermak (57750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!