Keresés

Részletes keresés

Ermak Creative Commons License 2018.10.17 0 0 57753

A Kinizsi messze van, az Iszinik elmarad, unatkozunk, jobb híján ilyenekkel múlatjuk az időt. :-)

Előzmény: Öregnándi3 (57752)
Öregnándi3 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 57752

Hogy mik vannak!?

(Itt a TT fórumban)

Iszinik 100?

Menjetek!

Öregnándi

Előzmény: Ermak (57750)
Csóványos Creative Commons License 2018.10.17 0 0 57751

1970-ben bérmálkoztam.  Ehhez kellet felkészítő hittanon részt venni, ami a Bazilikában a Szent Jobb kápolnában volt. Amikor onnan kijöttünk, két iskolatársam ült a padon, az egyik anyja rendőrségen dolgozott. Szerencsére nem árultak be. Amit írtál, azzal egyetértek.

 

Előzmény: Ermak (57750)
Ermak Creative Commons License 2018.10.17 0 0 57750

A hozzászólásodban több indulatot látok, mint logikát, úgyhogy kérdezek:

 

Ad 1:
- Hol lehet lobogtatni egy ilyen papírt? Az egyetlen ötletem az egyházi iskolába való felvétel.
- 1947-1989 között is a lobogtatás miatt kereszteltek meg olyan sok gyereket?

 

Ad 2:
Aztán ez a védekezésre képtelen gyermek felnő, összeházasodik egy másik védekezésre képtelennel, és az elszenvedett csecsemőkori trauma hatására jól megkeresztelik a gyerekeiket. Logikus ez így?

 

Ad „keresztény ország”
„Büszkék vagyunk arra, hogy Szent István királyunk ezer évvel ezelőtt szilárd alapokra helyezte a magyar államot, és hazánkat a keresztény Európa részévé tette.”
„Elismerjük a kereszténység nemzetmegtartó szerepét. Becsüljük országunk különböző vallási hagyományait.”

 

A fentiekkel egyetértek. A farizeusokra vonatkozó gondolataiddal úgyszintén. Ráadásul szépen, finoman fogalmaztad. Én sarkosabban is tudnék, de annak moderálás lenne a vége.

Előzmény: pucratlan (57747)
Csóványos Creative Commons License 2018.10.17 0 0 57749

A szülők felelőssége, hogy neveli a gyermeket.  Ezért a keresztények  sínre teszik, ahonnan lehetőleg  ne lehessen őt letéríteni.  Egyébként részigazságod van.  Sajnos, ha arra hivatkoznánk, hogy ha megütik a bal orcánkat...., az a mai világban nem vezet jóra, hiszen szeretni kellene azokat, akik az elvtársainkat lefejezik. Ez így nem mehet tovább. Számomra azok az igazi keresztények, akik akár vértanúk is voltak kerüljenek akár az istentelen szarházy kommunisták kezébe, akár  az iszlám állam karma közé.  Ehhez én gyáva vagyok.  Szomszédunkban volt egy rendőr. Ifjúságvédelem volt a munkája. A lánya  rendszeresen járt a Bazilikába.  Ezt csak azért mondom, hogy a gyermekeid vehetnek egy keresztény fordulatot.

 

Előzmény: pucratlan (57747)
Ermak Creative Commons License 2018.10.17 0 0 57748

A decemberi dátumra van több elmélet is - ezek közül kétségtelenül a napfordulós a legismertebb. De lehet, hogy nem a Sol Invictus, hanem a Mithrász-kultusz miatt. Vagy mindkettő miatt egy csapásra.

Előzmény: _ZE (57744)
pucratlan Creative Commons License 2018.10.17 0 0 57747

 

"hányan vannak megkeresztelve":

1. Na :( tudtam én, hogy arra megy ki a "kereszteljük meg azt a gyereket, ártani nem árt" játék, hogy utána lehessen lobogtatni.

2. Ne feledjük, hogy szinte mindig védekezésre képtelen gyermek korában keresztelik meg azt, akit. Amikor még nagyon távol van attól, hogy bármilyen elgondolása legyen spiritualitásról.

3. Én például nem, és a gyerekeim sem.

 

"keresztény ország" az Alaptörvényben:

Ez csupán szólam; attól, hogy benne van, még lehet farizeus is. Meg kell nézni, hogy "az ország" (ami ugye valójában egy közösség, kultúra) tényszerűen mennyire hagyományoz keresztényi erényeket, beidegződéseket, az általa választott vezetők mennyire érvényesítenek ilyeneket.

Külsőségek, rituálék nem jelentenek semmit.

Előzmény: Csóványos (57745)
Ermak Creative Commons License 2018.10.17 0 0 57746

Juhé, itt a tökéletes példa a *keresztény eredetű* ünnepre!

Jórészt agnosztikus családunkban az általad felsoroltakon kívül fix eleme a Karácsonynak a Mennyből az angyal (és az volt már a hetvenes években is) - az elég szépen összefoglalja, miről is szól ez az ünnep. :-)

Illetve, hogy miről is kellene szólnia, mert pl. nálatok eltűnt ez az elem.

 

Előzmény: pucratlan (57743)
Csóványos Creative Commons License 2018.10.16 0 0 57745

Akkor talán arra koncentráljunk, hogy hányan vannak megkeresztelve. Ha jól tudom, érvényes Alaptörvényünk szerint is keresztény országban élünk. Ez így rendben is van.

_ZE Creative Commons License 2018.10.16 0 0 57744

Ott a pont. Ha jobban megnézzük, a keresztény önnepek a korábbi "pogány" ünnepekre telepedtek rá - a karácsony pl. a római Sol Invictus (legyőzhetetlen nap) ünnepére lett "rászervezve", ami a téli napfordulóhoz  kapcsolódik.

 

Előzmény: pucratlan (57743)
pucratlan Creative Commons License 2018.10.16 0 0 57743

Mi köze a karácsonynak a kereszténységhez? Nálunk (és a karácsonyt "megtartó" családok jelentős részében) semmi.

 

A fenyőfához, karácsonyfadíszekhez, az ajándékokhoz meg a spéci kajákhoz van köze.

Meg ahhoz, hogy zárva vannak az üzletek, de cserébe dolgozni se kell és még téli szünet is van a gyerekeknek.

 

+én még annak is szoktam örülni, hogy már hosszabbodnak a nappalok :)

Előzmény: Ermak (57742)
Ermak Creative Commons License 2018.10.15 0 1 57742

Azért ez a "keresztény", "muzulmán" stb. ország eléggé könnyen és indulatmentesen eldönthető. Számos dolgon lemérhető, melyik vallási *kultúrkörbe/hagyományba* tartozik egy ország, alább csak egyetlen, legegyszerűsített példa:

 

 - Magyarországon a családok túlnyomó többsége megtartja a Karácsonyt (sok nem hívő is)? Igen. Keresztény ország vagyunk.

 - Izraelben a hanuka a fő ünnep? Igen. Zsidó ország. (A palesztin kérdést most hagyjuk.)

 - Szaúd-Arábiában a ramadán vége a legnagyobb ünnep - muzulmán ország. (Ahol mellesleg az ateistákat akár halálbüntetéssel is sújthatják.)

Előzmény: Bumbanas (57739)
Csóványos Creative Commons License 2018.10.15 0 0 57741

Valóban volt marxista orszáég. Ugyanis ott, ahol papokat börönbe lehet csukni, meg lehet gyilkolni, apászákat felpakolni  és elfuvarozni, minden osztályteremben Lenin képnek illett lenni, az marxista, amíg hagyja a nép. Zsugorított hazánk még elég nagy ahhoz, hogy a keresztek, kálváriák, templomok elférjenek rajta, valamint a Te hozzászólásod is belefér.

 

 

Előzmény: Bumbanas (57739)
kutyA Creative Commons License 2018.10.15 0 0 57740

Úgy tűnik, múlt héten végre hozzájutottam egy pár olyan futócipőhöz, amiben végig tudnék menni az Isziniken :)

 

:(

Bumbanas Creative Commons License 2018.10.15 0 1 57739

OFF

Azt áruld már el mitől lesz egy "ország" keresztény, mohamedán vagy zsidó? Magyarország mitől "keresztény ország", hiszen az ősmagyarok nagyon nem voltak keresztények? Ha az erőszakos hittérítés utáni állapot jó és normális, akkor akár lehetnénk marxista-leninista vagy materialista ország is, hiszen nagyon sokan tértek át erre a "vallásra" egy időben ki önként, ki nem.

ON

 

Ez a félmondat pedig nekem nagyon furcsa "Tulajdonképpen még mindig az ateisták állnak nyerésre". Ez valami verseny, hogy hány hegycsúcsot tud megszállni a kereszténység a szimbólumával? Ha az, akkor viszont teljesen érthetőek Sistergő indulatai, mert egy hegycsúcs ne legyen egy vallásos kisebbség tulajdona semmilyen értelemben, az legyen mindenkié.

Előzmény: Csóványos (57737)
Csóványos Creative Commons License 2018.10.15 0 0 57738

Kicsit elcsúszott. A sovjetek a németek által állított keresztet tartották tiszteletben.

 

Előzmény: Csóványos (57737)
Csóványos Creative Commons License 2018.10.15 0 0 57737

Szerintem vannak keresztény országok, mohamedán országok és zsidó ország is.  Ezekben az országokban nemcsak a megnevezett vallásúak élnek. Ateista  ország is van, igaz elég messze kell ahhoz biciklizni, ott is élnek nehéz körülmények között hívő emberek. Ha valaki keresztet állít, azt jó szemmel nézem. Például ha jól tudom, a pamírban is van olyan csúcs, amire a németek valamikor felcipeltek egy keresztet. Ausztriában is sok hegycsúcson telálható kereszt. Tulajdonképpen még mindig az ateisták állnak nyerésre, mert sokal több olyan csúcs van, ahol nincs kereszt, amit a szovjetek nem romboltak le.  Ugyanakkor a vörösök jelképei lassan süllyesztőbe kerülnek például a Pilis nyereggben vag  Vöröskőn.  Egyiket sem rongákltam meg. Tudom, hogy azokat a jelképeket sem kedveled.

Előzmény: sistergő (57736)
sistergő Creative Commons License 2018.10.13 0 0 57736

Én elfogadom. Azt szerettem volna, ha a Kőszikláról sem erőszakkal, hanem tárgyalás és megegyezés útján távolították volna el.

 

Ahol óvodásként, iskolásként naponta mentem el, ott most hatalmas kereszt hivalkodik. Ezt én úgy élem meg, hogy több mint fél évszázad után a kedves helyeimet, és ezáltal részben a múltamat sajátítják ki maguk számára.

Előzmény: Csóványos (57721)
sistergő Creative Commons License 2018.10.13 0 0 57735

Sajnálom, nem értetted meg az írásomat. Talán ha többször átrágod magad rajta.  Én nagyon sokszor átolvastam, mielőtt behelyeztem volna a fiókomba.

 

Utolsó mondatoddal egyetértek, írásomnak is ez a veleje.

„Beleszólni mások életvitelébe viszont ízléstelen . ”

(A kiemelt jelentőségű helyeken való túlzott mennyiségű kereszt állításokkal viszont pontosan ezt csinálják.)

 

Azért segítek, hátha sikerül. Precízen megfogalmazva olyan nincs, (nem létezhet), hogy keresztény ország. Egy országnak – területének – nincs tudata, így világnézete sem lehet. Max. a benne élő emberek lehetnek keresztények, akik a lélekszámot tekintve esetleg többségben (is) lehetnek.

 

Magad is írod, hogy a jelképek láttán ?gúnyos? véleményt nyilvánítottatok. Én úgy gondolom, hogy a túl sok jelkép túl sok vélemény nyilvánítást eredményez. A különbözőségü(n)k miatt ez sokszor nem pozitív fogadtatású. Én jobban szeretném, ha a Kinizsi – és a természetjárás – nem ilyen aggályos helyzetekkel lenne teletűzdelve.

Előzmény: Csóványos (57719)
München11 Creative Commons License 2018.10.13 0 1 57734

"Egyébként biztos vagyok benne,  hogy sokunkat a más jellegű emlékhelyek nem zavarnak, például: cipők a Dunaparton, és a Szovjet emlékmű sincs már körülkerítve. Ateistának és kereszténynak lennei nem kötelező. Beleszólni mások életvitelébe viszont ízléstelen ."

 

Szerintem meg a hozzászólásodnak az aláhúzott része volt ízléstelen...............................

Mi a túró köze van a Dunába lőtt magyar polgároknak emléket állító cipőknek, pl. a Getén felállított kereszthez?

Még jó, hogy nem zavar, nem túraútvonalon van az előbbi, és ennek az országnak a szégyene, hogy megtörténhetett ilyen..

 

Engem nagyon nem zavar, ha Péliföldszentkereszten pl. túra közben belefutok egy zarándok csapatba, az valóban egy búcsújáró hely.  -  volt rá precedens, a pappal is eldiskuráltam, aki vezette őket. Mondjuk nem értettünk egyet sokmindenben, de a természetet, és a természetjárást ő is kedvelte, kézfogással váltunk el  -   De az már igen, ha kineveznek valamilyen forrást csodatévőnek, és fél órát kell ácsorognom, mert valaki ájtatosság címszóval transzba esik, és lebaszn.ak, ha vizet merek vételezni közben (Plilsszentkereszt).

 

Tolerancia. Részemről van, de ne keverjünk össze dolgokat.

 

Előzmény: Csóványos (57719)
Öregnándi3 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 57733

A Kakukknak kB 2-től 5-ig kellene nyitva tartaniuk ahhoz hogy a "Ttúrázás Örökös Gyémántfokozatú Támogatói" címet elnyerhessék. Hotdogmennek pedig éjféltől kb. 4-ig kellene Bikavölgyben lennie. Mivel hotdogmen amennyire tudom diszkóban bocs diszkónál szokott lenni olyankor, ő is esélytelen a címre.

De ettől még mindkettőjüket nagyon kedveljük. :-)

 

Előzmény: Ermak (57732)
Ermak Creative Commons License 2018.10.11 0 0 57732

Hogy zárva van hajnali 4-5 magasságában, az.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (57731)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.10.11 0 0 57731

A Kakukknak mi baja?

Előzmény: Öregnándi3 (57730)
Öregnándi3 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 57730

Töröm a fejem, hogy mi lesz pótolhatatlan és fog nagyon hiányozni:

hát Hotdogmen és a 50-nél a Kakukk. A dorogi sör már meglesz.

A klf. mozgalmakba, meg a teljesítésszámokba majd igazoljuk egymást, mint valamikor az (ál-) partizánok (itt is bocsánat a valódi harcosoktól és az áldozatoktól).

Megvan a vicc? Lacika, a Te apád partizán volt? Nem, de már intézzük.

Előzmény: CsST (57729)
CsST Creative Commons License 2018.10.11 0 0 57729

Sziasztok, lassan visszatérek én is :)

A CsPI jó ötlet, és novemberben várhatóan már tényleg nincs erdőlátogatási korlátozás, ill. az Országos Kéktúra útvonala általában egyébként is védettséget élvez, így ettől nem kell tartani.

 

Sajnálom a hivatalos Iszinik elmaradását, próbáltam keresni Asciimo-t az ügyben. Ami az Ixi kupát illeti, így CsPI-vel is elfogadható mindenkinek.

UNicum Creative Commons License 2018.10.11 0 0 57728

elnézést, ha félreérthető voltam, nem attól félek, hogy lelőnek hanem hogy nem tudom az Iszinik 100-at teljesíteni.

Előzmény: Bumbanas (57727)
Bumbanas Creative Commons License 2018.10.11 0 0 57727

November végéről beszélünk, az erdőlátogatási tilalmak max. október 31-ig vannak. Szerintem akkor már a lelövés kevésbé fog fenyegetni, mint a megfagyás. :)

Előzmény: UNicum (57723)
Öregnándi3 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 57726

Folyt:

És gondolom, hogy ha szervezett a vadászat, akkor ezt adott idővel előtte már meg kell hirdetniük és kötelesek a jelzett turistaútra feltűnő és (idő)pontos jelzést tenni.

Előzmény: Öregnándi3 (57725)
Öregnándi3 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 57725

Ha az a rendszer a magyarországi erdőkben, hogy egy magánember ne túrázzon, mert egy vadász bármikor lelőhet, akkor az nagy baj.

A túraszervezésben jártas tttársak biztosan tudják, hogy hogyan érdemes a problémát megközelíteni.

Azaz: Hol lehet megnézni, hogy mikor, hol, mire vadásznak?

 

A laikus magánvéleményem az, hogy biztosan vannak vadászati szabályok és jelzett turistaúton (főleg OKT-n) nappal, vagy sötétben lámpával haladó személyre rálőni az nem vadászat, hanem gyilkossági kísérlet, és vadász ilyent nem csinálhat.

 

Előzmény: UNicum (57723)
Ermak Creative Commons License 2018.10.11 0 0 57724

Ezekkel a paraméterekkel vállalható célnak tűnik.

Kérdés még persze, hogy milyen útviszonyok lesznek..

Előzmény: Bumbanas (57720)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!