Keresés

Részletes keresés

CsST Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41836

Sistergő, abszolút nem volt bántó amit írtál, és döntően igazad van.

És az is igaz lehet, hogy fejben nem voltam/vagyok rá kész - de eljön majd ennek is az ideje.

Előzmény: sistergő (41821)
tajhamer Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41835

Szerintem félreértesz engem, bátyám, mert én is a hiányuk miatt siránkozom :) Épp ezt mondom, hogy ezeknek muszáj lenne angol leírást is készíteni...

Előzmény: Ermak (41834)
Ermak Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41834

>a K100 és hasonszőrű társai

A Mátrabérc, a Téli Mátra vagy a G50 angol nyelvu honlapjára gondolsz, atyámfia? Esetleg a Less Nándorra?

Hol vannak, mert én biz' nem találom!

Magas labda volt ez, nagyon! :-)

Előzmény: tajhamer (41833)
tajhamer Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41833

Hogy kicsit akadékoskodjak: "Értem én, hogy gőzgép, de mi hajcsa?!" :)

Vagyis: szerintem akkor is megér egy-két bekezdést angolul, nem foglal sok helyet egyetlen szerveren sem... Az összes ttúrának nem muszáj ilyesmit csinálnia, de a K100 és hasonszőrű társai már a saját nagyságukból kifolyólag kötelesek lennének megtenni ezt a lépést. Adott esetben szerintem uniós pénzt is kaphatnának rá... De természetesen megértem amit mondtál, csak most én is megtaláltam a csontomat ezzel na :))

Előzmény: Ermak (41831)
sz_laci Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41832

" Még hasznosabb továbbindulni, és 5-10 perc múlva dönteni."

köszönöm, legközelebb kipróbálom.

Ermak Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41831

Egyreszt, az Encian orul, ha annyi ember szamara korrektul meg tudja szervezni a K100-at, amennyi orszagon belulrol indul.

Masreszt, jopar evig fent volt az angol honlap, megsem tulekedtek a kulfoldiek. A terepfutoversenyeknek van nemzetkozi kozonsege; tturanal van par elvetemult, aki Mo-rol mondjuk csehorszagi turakra jar, nyilvan mas orszagban is van par ilyen emberke, de nem sok.

Szoval, a K100 csak Magyarorszagon vilaghiru :-)

Előzmény: tajhamer (41829)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41830

nem az az erős aki soha nem esik el hanem aki mindig fel tud állni

Előzmény: CsST (41817)
tajhamer Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41829

Köszönöm. Azt nem értem, hogy miért nincs aktuális angol leírás a kiírásokról is? A Kinizsi 100 szerintem már rég túlhaladta a "helyi érdekeket". Namindegy, csinálok egy aktuális leírást az emberemnek... Köszönöm mindenképp.

Előzmény: Ermak (41828)
Ermak Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41828

Van fordítás - én készítettem -, a K100 régi honlapján elérheto:

http://web.archive.org/web/20021031104907/http://www.fsz.bme.hu/k100/k100_ang.htm

Előzmény: tajhamer (41827)
tajhamer Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41827

Sziasztok,

meghívtam egy külföldi barátomat a Kinizsi 100-ra, de nem igazán találok angol leírást róla. Tudtok segíteni ebben nekem?

Előre is köszi,

Tajha

Bozótkutya Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41826

Simán el tudom képzelni, hogy egy megküzdött de feladott túrával/versennyel/stb több leszek, mint a sima teljesítésével... 

Előzmény: tomiwalker (41823)
asciimo Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41825

Dehogy vicc es szanalom! Inkabb kitartas! Ki a kitartobb, aki egyszer elmegy a K100-ra beerkezik, de aztan soha tobbet oda se megy, viszont lepten-nyomon elmeseli mindenkinek hogy "mekkora fasza csavo vagyok".

Vagy inkabb az, aki akkor is ujra megprobalja amikor 2szer haromszor nem sikerult? Santa Kutya 3 feladott Kinizsi utan 3szor zsinorban megcsinalta. "rakeszult".

Es ami szamomra meg erdekes: figyeljetek meg hogy a kisgyerekekben mennyi kitartas van. Valamelyik gyerekem elkezd valamivel szöszmötölni, pl. probal kinyitni egy szekrenyajtot. Amikor kinyitotta resnyire, akkor azt hiszi mar nyert, es elengedi a fogantyut, vagy az ajto szelet, barmit. Persze a kivetöpant gofja magat, es visszarantja az ajtot. Mit csinal a gyerek? Abbahagyja es tovabbmegy? A fenet. ujra probalkozik. Persze a kivetopant meg mindig mukodik. De a gyerek hajlando negyedjere, ötödjere, x-edjere is megprobalni. Es 15-dikre mar siekrul. Erre belep anyuka a szobaba. "Jezusom, hogy nyitottad ki? Oda nem Szabad" es becsukja az ajtot. Gyerek sirni kezd, szülö: "Ne kezdd megint a hisztit!"

Előzmény: CsST (41808)
asciimo Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41824

Sistergö majd jol megtuningolja a Camelbak-jet, nem költünk feleslegesen lovet, nem vagyunk mi olyan Csanya félék...

A Camelbak szivocsövere valo melegitö is van, ez kb olyan mint egy kicsi harisnya. Ha egy fáslit vagy barmilyen textilt korbetekernek a Camlebak csöven az is megtenne, es nem fagyna be.

Előzmény: tomiwalker (41823)
tomiwalker Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41823

Van hőszigetelt camelback.

Télen a befagyástól óv meg.

Nyáron meg nem hugymeleg az első pár korty.

Bár az lenne a szervezetnek-állítólag-az ideális. 

"Jobb-rosszabb" az nem lesztek,de a "több-kevesebb"

eszmefuttatással vitatkoznék..

Elm Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41822

Bizony... :o)

- Krem az izomlazra : 800.- Ft

- Elveszett sapka potlasa : 2400.- Ft

- Tura Sistergovel : megfizethetetlen

Előzmény: Bozótkutya (41819)
sistergő Creative Commons License 2012.01.16 0 0 41821

Nem elég szeretni, akarni kell!

Indulási alapként előre elnézést kérek. Néhány kijelentésem bántó lehet, az olvasók érdekében mégis leírom. Mondandómat tényként sem szabad kezelni, csupán véleményként. Én így láttam, így éreztem.

Akkor vegyük sorba.

Az összegzéssel kezdem. Neked nem való az Iszinik. Ahhoz fejben még erősödnöd kell.

„egy nagyobb megfázást követően, „

szerintem ebben maximum !!!!! 30% a fizikai, és min, 70% a pszichikai rész. Emiatt alig vettem figyelembe.

„kiderült, hogy társaim edzettségi szintje és sebessége jócskán a sajátom felett van,”

Ezt részben fogadom el. Tar-patak rendszeresen fut, Ő erős volt. Én utoljára október 2.-án a spar maratonon futottam, a Kinizsi óta nem gyalogoltam. A másodlagos terved a 25 órán belüli teljesítés volt, ahhoz pedig a 24-24:30 at kell megcélozni. Somlyóvár és Koldusszállás között  többször rákérdeztem a tempóra.

„A titok: a saját tempómban…”

Teljes mértékben egyetértek.

„de már Dorog előtt egyre határozottabban megfogalmazódott bennem a feladás”

Alapvető, szarvas hiba. Sose szabad előre eldönteni, hogy addig elmegyek és ott feladom. El kell menni odáig, és csak ott dönteni. Még hasznosabb továbbindulni, és 5-10 perc múlva dönteni.

„Újabb feladásom szégyene”

Nem szeretem ezt a kifejezést. Nem szégyen feladni.

„Sőt, ott és akkor, lépésről lépésre szenvedve a céljaimon is elgondolkodtam: kell ez nekem?”

Ez is szarvashiba. Ott és akkor két dolgon kell gondolkodni. Hogy tudok végig továbbmenni, és származhat-e  maradandó sérülésem emiatt.

Vagy a maratoni futókról

Ezeket a Spartathlonosokról hallottam.

„a fájdalom értékéről, magasztosságáról”

Valamit nagyon rosszul hangsúlyoztam. A fájdalmat nem tartom értéknek. A magasztalásától egyenesen borzongok. A fájdalom tűrése lehet jó tulajdonság. Hasonló mintha valaki gyöngybetűkkel ír, vagy szépen énekel.

„"Boldogok akik kitartanak, mert célba érnek". Én most nem vagyok boldog, de azért még leszek.”

Egyszerű dolog: az iszinik ne cél, csak álom legyen, máris boldog leszel. Az isziniket edzés nélkül a legtöbb ember csak szenvedés árán tudja teljesíteni.

Végezetül pár dolog.

Szerintem fejben nem vagy kész az iszinikre. Most is ezen múlott. 98%-ot adtam arra, hogy fizikailag be tudod fejezni.

A mostani gyaloglatod a botozásodhoz hasonlítom. Eltúlozva viccesen: hosszan lágyan magad elé tartod, hogy csak tapogatózni tudj vele.

„Ha csak pillanatokra is, de még e blog harakirije is megfordult a fejemben, arra gondolva, hogy méltatlanná váltam hozzá.”

A Blogot folytatsd. Arra gondolj, hogy azért mert mi végigmentünk te meg nem, attól még egyikünk se lesz több-kevesebb, vagy jobb-rosszabb.

(A hozzászólásomat ha gondolod nyugodtan másold át a blogodba.)

Bozótkutya Creative Commons License 2012.01.15 0 0 41819

Nehéz erre bármi okosat írni, így inkább meg sem próbálom. A betegség biztosan hozzájárult a korai elfáradáshoz és így a feladáshoz, hogy mennyi volt benne a mentális "elkészülés", "gyengeség" azt csak te tudhatod.   Vacak érzés lehet, hogy megint nem értél végig, de bizonyára lesz még lehetőséged megpróbálni. A Sistergővel való filozófikus társalgásért pedig irigyellek :)

Bozótkutya Creative Commons License 2012.01.15 0 0 41818

"Mi volt a gond a camelbackel?"

Én voltam a hülye.

A camelbak ritkán hülye. Ez valahogy emberi tulajdonság ;-) :P:)

Elég durva minimál folyadékon lenni bő egy napig, még mozgás nélkül is...

Előzmény: sistergő (41816)
CsST Creative Commons License 2012.01.15 0 0 41817

Elkészült a bejegyzésem a túráról - bár inkább a lelki vívódásról, gondolatokról, stb. szól.

Előzmény: Bozótkutya (41814)
sistergő Creative Commons License 2012.01.15 0 0 41816

"Mi volt a gond a camelbackel?"

Én voltam a hülye. Somlyóváron elfolyt a fele kb. 1liter teám, Kesztölcnél befagyott a cső, én meg kiváncsi voltam, hogy milyen az extrém folyadékhiány, ezért nem kértem Tar-pataktól.

Kezd normalizálódni a helyzet, 3/4 órája nem volt gyomor(?)remegésem. Hosszú-hegytől  félóránként 1-3 másodpercig csinálta a fesztivált. Valamifene belső-szerv rángatózás. Semmi fájdalom vagy ilyesmi. Szerintem jelzett, hogy gondja van.

CsST: "(bár már küldtem Sistergőnek sms-t)"

Bocs, a telefonom /is/ a táskában van. Holnap rászánom magam, hogy kipakoljam.  

Hallottam egy általános nézetről/szabályról: "A gyógyulás és pihentetés mindig párban vannak." Ha 3 napig tartott a gyógyulás, akkor 3 napig, ha két hétig akkor 2 hétig, ha 4 hónapig akkor 4 hónapig nuku sport.

Beszámoló kb. 1 hét múlva.

Előzmény: tomiwalker (41815)
tomiwalker Creative Commons License 2012.01.15 0 0 41815

Gratulálok mindkettőtöknek!Éjjel néztem,hogy -6 van Pilistetőn és raktam még egy hasábot a tűzre,de közben

irigyeltem elszántságotokat,hogy Ti a Iszinikeztek.Nagyom hosszú idő 28 órát kint tölteni ebben az időjárásban

a szabadban.Mi volt a gond a camelbackel?

Előzmény: sistergő (41811)
Bozótkutya Creative Commons License 2012.01.15 0 0 41814

Gratu!  Várjuk a beszámolókat!

CsST Creative Commons License 2012.01.15 0 0 41813

Gratulálok Sistergő, Tar-patak!

És köszönöm a társaságot és a segítséget.

Bikk Pubi: való igaz, ez volt a számos tanulság közül az egyik.

annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.15 0 0 41812

Gratulálok a túrához!
Beszámolót bármelyikőtök (mindegyikőtök) tollából szívesen olvasnék, de szerintem nem csak én.

sistergő Creative Commons License 2012.01.15 0 0 41811

7. CSPI  Tar-patak, Sistergő behúzva 27 öra 52 perc alatt, CsST Kesztölcig teljesítette.

Nekem Kesztölcig az eddigi legkönnyebb, utána az egyik legnehezebb menet. A camelbak ivótartállyal és a frissítési tűrőképességemmel nem isziniken kellene kísérletezzek.    :-)

Bikk Pubi Creative Commons License 2012.01.15 0 0 41810

Ha szerdán még ágynyugalom kellett, akkor nem kiszállni, hanem elindulni volt csacsiság!

annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.15 0 0 41809

:(

CsST Creative Commons License 2012.01.15 0 0 41808

Tudom, tudom, lassan vicc és szánalom kategória, de sajnos megint nem sikerült végigmennem, Kesztölcig jutottam.

Sistergő és Tar-patak (akik nagyon jó társaság voltak, Sistergő pedig kiváló edző is lenne, a végsőkig próbált motiválni) mentek tovább, nincs róluk hírem (bár már küldtem Sistergőnek sms-t), de szerintem sikerül(t) végigmenniük.

Mit is mondjak... tanulságos túra volt ez is, és még így csonkán is életem tán legkeményebb túrája, majd beszámolok róla a blogban.

A lényeg tömören: nem voltam elég erős, sem fejben sem testben, de megint szert tettem pár építő tapasztalatra.

De az is biztos, hogy egy ideig most pihentetem ezt az Iszinik dolgot.... :)

Azért nagyon sajnálom... majd egyszer talán sikerül ez is...

annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.14 0 0 41807

:D

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (41806)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.01.14 0 0 41806

Az előbb még világosban kinéztem a Kevély lejtőjére, hogy jönnek-e, de nem. :-)

Előzmény: annyi baj legyen (41805)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!