Keresés

Részletes keresés

kobaltselyem Creative Commons License 2007.02.01 0 0 16

Az Index mai cikke - "Kevés pénzt hamisítunk" megemlíti a régi ötezresek hamisítását. http://index.hu/gazdasag/magyar/hamp070201/

 

A legnagyobb balhé
A forint történetében a legnagyobb mértékű hamisítást 1999-ben követték el, akkor ofszetnyomtatással 5000 forintosokat állítottak elő.

 

Emlékszik erre valaki? Van erről topik? Én nem találtam, linket is alig (MNB). Talán ekkor volt az a teherautós pénzpapír-csempészés is... (?)

 

F. C. King Bastard Creative Commons License 2005.11.11 0 0 15

 

De igen: http://www.mnb.hu/engine.aspx?page=mnbhu_kivontbankjegyek_hu

 

"Bankjegy: 5000 forintos (1999. előtt kibocsátott)

Bevonási idő: 1999. július 26.

Elévülési idő: 2009. december 31.

 

A bevonási határnapig az adott címlet törvényes fizetőeszköz, ezt követően a forgalomban senki sem köteles elfogadni.

Az MNB pénztárai a bevonási határnapot követően az 500,- és 1.000,- Ft-os bankjegyeket az elévülési határnapig törvényes fizetőeszközre névértéken átváltják.

Az 5.000,- Ft-os bankjegyeket kizárólag az MNB pénztárai váltják át törvényes fizetőeszközre.

Az elévülési határidőt követően az MNB sem cseréli törvényes fizetőeszközre az adott címletet."

 

:-)

Előzmény: F. C. King Bastard (14)
F. C. King Bastard Creative Commons License 2005.11.11 0 0 14

 

Én is találtam kettőt - nem lehet még valahol beváltani? :-(

Soltaire Creative Commons License 2000.02.21 0 0 13
Hali!

He
he
he
Nem veszem célzásnak :)))))))

Előzmény: BZoltan (12)
BZoltan Creative Commons License 2000.02.21 0 0 12
En a meleg sztorit ismerem... egyebkent az egyetlenolyan penz a vilagon amelyiken ferfi akt szerepel, ez quasi kuriozum.

Egyebkent az 5ezres lehet, hoyg pont azert lesz a gyujtok egyik kedvence, mert nagyon kevesen vannak akik hobbibol rakjak el...

Előzmény: Soltaire (11)
Soltaire Creative Commons License 2000.02.21 0 0 11
Hali!

A régi huszasokat előszeretettel vásárolták meg külföldi állampolgárok. Miért?
Mert könnyen lehetett belőlük hamisítani Nyugat német márkát!!!!
Szerintem mostanság nem csinálnak a huszasból lóvét... Más oka van. A papír huszas hátulján van egy (a nevét nem tudom....) kalapácsvető sportolónk félig akt képe. És lehet nevetni, egyes homokos szervezetek roppant erotikusnak találják. Státusszimbólum.

Byte

P.S.:
És még mondják, hogy nem jó a forint :))

BZoltan Creative Commons License 2000.02.21 0 0 10
Mar nem kell :-) abban van, csak no garancia, no fix kamat.
Amugy en is bevaltanam, de tenyleg lehet, hogy jo ara lesz par ev mulva. Allitolag a regi papir 20-asnak van valami kegyetlen jo ara a vilagpiacon.
Előzmény: Soltaire (9)
Soltaire Creative Commons License 2000.02.21 0 0 9
Hali!

Nem vagyok kicsinyes, de a talált pénz mindig jó! Találni is és agyalni azon, hogy mi is legyen vele!!
Nem tudom, hogy mit fogok még velük csinálni, de állampapírba nem fektetem őket!

Előzmény: BZoltan (8)
BZoltan Creative Commons License 2000.02.21 0 0 8
Namosmegme cinkelsz?

Hat jo biznisz vagy nem? Szerintem igen, na persze ha az ember kicsinyesen a hetkoznap anyagi gondjat tartja fontosabbnak az mas. De hat a vagyonsodasra nem lehet rakenyszeriteni senkit.
:)

Előzmény: Ghanima (7)
Ghanima Creative Commons License 2000.02.21 0 0 7
BZoltan, kedves:
höhö, :-)) !!!
üdv,
Ghanima
Előzmény: BZoltan (5)
Soltaire Creative Commons License 2000.02.21 0 0 6
Hali!

Hosszú távú befektetés? Olyan, mint amilyen a pengővel lehetett volna?? :))))

Előzmény: BZoltan (3)
BZoltan Creative Commons License 2000.02.21 0 0 5
Szoval elteszed? Hat gondoltam minnya. Amugy nem kell halalkodni, a tasztal mindig a rendelkezesere all a tanacstalan sorstarsaknak...
Előzmény: Soltaire (4)
Soltaire Creative Commons License 2000.02.21 0 0 4
HALI!

CSAK ÍGY! CSUPA NAGYBETŰVEL!
KÖSZÖNET NEKTEK!!!!!
:)))))))))

Asszem hallani arra is a kövek potyogását a mellkasom rejtekéből....

P.S.:
Ilyen gyors reagálásra nem számítottam. Főleg nem segítségre.
Kellemesen csalódtam.....MEGINT!!!
:)

BZoltan Creative Commons License 2000.02.21 0 0 3
tedd el meg nehany evre.... asztan amikor mar veggkepp nem lesz forgalomban, akkor ertekesitsd jo dragan.... hosszutavu befektetes.
:-)
Előzmény: Soltaire (-)
Ghanima Creative Commons License 2000.02.21 0 0 2
Ne izgulj, nyugodtan menj el a legközelebbi Magyar Nemzeti Bank fiókba, úgy tudom, nem csak Bp-en vannak ilyenek, és ott, de csak ott! egészen októberig, vagy valahogy így beváltják neked. Meghosszabbították ui. a beváltást.
Esetleg telefonálj nekik pontosításért.
Sok szerencsét!
üdv,
Ghanima
Előzmény: Soltaire (-)
Belepofázok én is Creative Commons License 2000.02.21 0 0 1
Akkor megtaláltál 10.000 Ft-ot a hiányzó 5 milliárdból ! Még 4.999.990.000 forintnyi 5000-es hiányzik.

Egyébként MNB fiókjaiban tessék probálkozni. A határidőt meghosszabbitották de a pontos dátumot nem tudom.

csá

Előzmény: Soltaire (-)
Soltaire Creative Commons License 2000.02.21 0 0 0
A két ötezres remélem nem 0-t ér :(((
Soltaire Creative Commons License 2000.02.21 0 0 topiknyitó
Hali!

Nem kell semmi egzotikura gondolni a topic alapján. Annyit történt csupán, hogy a fiókomban találtam két régi ötezrest! Meddig és hol lehet/lehetett/lehetne beváltani újra?
Nagy szükségem volna rájuk...

Byte

P.S.:
NÍD BIG HELP!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!