Keresés

Részletes keresés

JozsBiker Creative Commons License 2024.03.19 0 0 634

Lenne egy másik fürdőszobás kérdésem is.

 

A kézi zuhanyozó tartót kellene kicserélnem, de olyat persze már nem lehet kapni amilyen most fent van, amik kaphatók azoknak más a felfogató furat elhelyezkedése-távolsága.

 

Azt találtam ki, hogy fel kellene tenni egy lapot amit a már meglévő furatokba menő 2 csavarral rögzítenék, és erre a lapra fogatnám fel az új tartót. Fémből gondoltam, csak ugye esztétikusnak és vegyszerállónak kellene lennie, és nem tudom ezt hogyan tudnám elkészít(tet)ni.

 

Erre van esetleg valami jó megoldás ?

JozsBiker Creative Commons License 2024.03.18 0 0 633

Köszi, kipróbálom.

Előzmény: Jacktwoo (632)
Jacktwoo Creative Commons License 2024.03.17 0 0 632

Csináld így.

https://youtu.be/iL6IlUX0TTY?feature=shared

 

Nemcsak mosógépen jön be.

Előzmény: JozsBiker (631)
JozsBiker Creative Commons License 2024.03.17 0 0 631

Sajnos én is ezt tapasztaltam, mindegyik megfeketedik :-(.

 

Előzmény: Garfield007 (630)
Garfield007 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 630

Szaniterszilikon, majdnem mindegy melyik tipus.

Előzmény: JozsBiker (628)
peterch Creative Commons License 2024.03.17 0 0 629

Szia !

 

Én ebből a kínálatból a penészálló fehéret használtam  : https://www.soudal.hu/diy/alkalmazasok/tomites-furdoszobaban

Előzmény: JozsBiker (628)
JozsBiker Creative Commons License 2024.03.17 0 0 628

Sziasztok !

 

Tudnátok ajánlani olyan konkrét sziloplaszt típust, ami - fürdőszobában - tartós és nem színeződik el pár hónap után ? Köszi.

 

Józsi

zöldeskékek Creative Commons License 2023.08.05 0 0 627

  Csak nem egy fogaskereskedővel van szerencsénk találkozni ?

 

 Egyébként egy cirka 150 milliós háznál vendégeskedtem.

 A nyomorult fürdőszoba szép volt,de unpraktikus. Amikor zuhanyoztam se a törölközőmet se a köpenyemet nem tudtam hová tenni. Kénytelen voltam a budira, mivel nem volt egy nyomorult fogas sem.

 

Mikor rákérdezetem az volt a válasz   :a gazda félti a csempéit.

Ok.ez is egy szempont,de mint írtam unpraktikus.

Előzmény: Rönky Balázs (626)
Rönky Balázs Creative Commons License 2023.08.03 -1 0 626

Sok hozzászólást elolvastam, csempékről, burkoló lapokról, épített zuhanyzókról, de a fogasok kimaradtak a témák közül, pedig egy fürdőszobában (és előszobában) fontosak és el lehet velük rontani az összképet

Zöldár Creative Commons License 2021.12.16 0 0 625

  A norvég szaunák egyébként jobbak-.

Hooti Creative Commons License 2021.05.16 0 0 623

Szia

Hát tényleg nem egyszerű találni, de elvétve azért van, 10perc google alatt 1db:

 

https://csapkiraly.com/szines-csaptelep?product_id=6392

 

 

Előzmény: Kzoli90 (622)
Kzoli90 Creative Commons License 2021.05.16 0 0 622

Sziasztok, 

 

Abban kérném a segítségeteket , hogy tud valaki fényes hatású fekete kádtöltő csaptelepet? csakk matt feketéket találok a neten. 

 

Köszi, 

Zoli 

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.09 0 0 621

egyedileg oda tervezett dekorcsempe nem oldana meg a problemat? formakkal, szinekkel szinte barmilyen hatas elerheto, es minimalis bontasi/epitesi munkaval jarna. 

Előzmény: reimken (614)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.09 0 0 620

Szia, a csempek alatt nem folyik a víz, ha rendesen ki van fugazva. de  ha megis alaszivarog valamennyi, akkor a fugak menten, vagy valamerre ki is tud szaradni. ezzel a vizmennyiseggel nem kell szamolni. (es senki nem is szamol) Csinald meg a folyokat ugy, ahogy a leirasaban van, ne bonyolitsd tul.

 

(a csempek mazasak, vagyis nem engedik at a vizet. a kulcs ezert a jo fugazas) 

Előzmény: Shog999 (617)
JD-és Creative Commons License 2021.02.09 0 0 619

Folyékony csempéről vannak tapasztalatok? Érdemes foglalkozni vele?

Shog999 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 618

A három megoldásodból kettő brutális többlet munka (és idő, pénz), így én egyértelműen a gipszkartont javasolnám.

Értem hogy elvesz helyet, de akkor is. Viszont! azt simán meg tudod ugrani, hogy nem teszel végig a kád kávája köré is gipszkartont, hanem csak a kád fölötti részre: így beférne a kád.

Lehet hogy azon a ponton ahol a kád sarka eléri a falat ott vésned kell kicsit, vagy óvatosan lecsapni a kád sarkát (ha akril ennyit kibír simán).

 

Ennek az egésznek előfeltétele az hogy a kádnak legyen annyi pereme, ami "elbírja" a gipszkartont + csempét, de ez szerintem nem gond (legalábbis akril kádaknak bőven szokott ennyi pereme lenni).

Ehhez a megoldáshoz (de egyébként is) nagyon tudom javasolni a csempe alá építhető kádszegélyt:

https://www.csempebolt.hu/uploads/media_items/csempezes-elotti-beepitheto-kadszegely-20190628094527.400.342.s.jpg

 

Teljesen esztétikus végeredményt fogsz kapni. Én a fenti kádszegély végét "oldalról" szilóval nyomtam ki magamnál.

Fontos: a kád pereme alá (ha akril) érdemes YTONG-al aláfalazni.

És akkor ha tetszik a megoldásom, akkor utána kád beállítás, kád pereme fölé gipszkarton, arra folyékony fólia (kicsit ha rálóg a kádperemre csak jobb, de ragasztócsíkkal lehet maszkolni a kádat).

Utána erre csemperagasztó, abba belenyomod a fenti kádszegélyt, és rá a csempe.

Megjegyzés: ezzel a megoldással a kád perem szintje alá nem kell folyékony szigetelést tenni, oda víz nem kerülhet ha jól van megépítve.

 

Természetesen ezzel a megoldással egy kádcsere az kb fürdőszoba újrakezdése, de mondjuk ez sokszor így is úgy is ilyen.

Előzmény: reimken (614)
Shog999 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 617

Sziasztok,

 

Van egy hasonló felépítésű folyókám: https://www.aquamixwebaruhaz.hu/wp-content/uploads/2020/01/STY-Do-60.png

Nem 100% ugyanez, de mindegy, a legtöbb az hasonló rendszerű.

A kérdésem a "kávára" vonatkozna: addig rendben van, hogy a vízszigetelő réteg rákerül a folyóka test peremére, majd erre kerül a csemperagasztó és a csempét kell végül "nekitolni" ennek a "kávának", még az is hogy a kettő között ki kell szilózni...

 

Node: az köztudott hogy a csempe nem vízszigetelő réteg, ezért is van alatta erre a célra kifejlesztett vízszigetelés, tehát ha nem is sok víz, de valamennyi a csempék alatt is közlekedhet.

Namármost ez ha megvan a lejtés végül eljut eddig a "káváig" aminek a csempe neki van tolva, viszont onnan ha jól értem soha nem fog belekerülni a lefolyó részbe, ott fog pangani.

 

Hol tévedek? mi lenne erre egy jó megoldás? Én azon gondolkodom, hogy ha nem is vágom le ezt a "kávát" de pár helyen kifurkálom, így igaz, hogy valamennyi víz kifolyhat  a folyóka testből a csempék alá, de aztán minden vissza is tud folyni a lefolyóba.

 

Köszi a válaszokat előre is!

eekeili Creative Commons License 2020.12.09 0 0 616

 

 

  Érdekes hirdetés !!

Előzmény: szamos.berci (615)
szamos.berci Creative Commons License 2020.12.08 -1 0 615

Fürdőszoba felújítás előtt állók figyelmébe ajánlom

reimken Creative Commons License 2020.11.07 0 0 614

Sziasztok!

 

 

 

Szeretném a segítségeket kérni a következőben: tipikus panel lakás, amibe a vizesblokkot beemelték a készítéskor. A problémám a blokk sarkaiban található letörésekkel van. Csempézés szempontjából a kiválasztott csempével egyszerűen nem nézne ki jól a megvalósítás ezek miatt. Gondolkodtam azon, hogy gipszkartonnal elfedem de az sok helyet venne el a fürdőből, és a kinézett kád nem férne be. Betonvágó lappal nekiesni és kivágni se a legjobb ötlet, mert embertelen idő és por lenne, valamint a blokk nem tudom összedőlhetne-e. Az egyik lehetőség amin gondolkoztam a kisebb kád beépítése, de 190cm felett vagyok, így az már nekem lenne kényelmetlen. A másik megoldás amire gondoltam, hogy módszeresen lebontom a vizesblokkot, és konkrétan új falakat húzok fel, nekem tetsző méretekkel YTONG-ból és gipszkartonból amikben akár a víz-és szennyvízvezetékeket, valamint a fűtéscsöveket is el tudnám rejteni. Nem vagyok statikus, de gondolom a vizesblokk a felsőbb szintek megtámasztásában nem vesz részt, tekintve, hogy a födém és a blokk felső része közötti kapcsolatot csak az pár fakocka jelenti, amikhez a réseket takaró díszléceket rögzítették szegekkel. Van valakinek ötlete vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Égető1 Creative Commons License 2018.11.29 0 1 613

 " A klasszikus fürdőszoba dizájn egyszerűen mindenkinek bejön, hiszen az időtlen, stílust képviseli. "

 

 

 Már akinek .Pl. az a szögletes   mosdókagyló nem praktikus !!

Előzmény: KisMackó81 (612)
KisMackó81 Creative Commons License 2018.11.29 -1 0 612

Fürdőszoba felújítás előtt állók figyelmébe:

 

Szerinted unalmas a klasszikus fürdőszoba bútor?

Mandalaban keresek Creative Commons License 2018.04.06 0 0 611

Sziasztok
Grohe 22 mm-es zuhanycsőhöz keresek hozzá passzoló műanyag szappantartót.
Ha valakinek van elfekvő, sikítson :)
06702343433

tour555 Creative Commons License 2017.09.03 -1 0 610

Sziasztok!

Ismeritek ezt a felújító csapatot? http://www.panelfurdoszoba.hu/

SolnesMM Creative Commons License 2017.08.10 0 0 609

 A műa  belső csatorna csövekhez van u, végelzáró dugó . Azt keresd ! Átmérő 110 mm. Ha nehezen megy be  meg kened vazelinnal.

 A narancs sárga is jó, de az a külső csövezéshez való. ha jól emlékszem a belső cső színek sötét szürke

Előzmény: inpasolt6 (606)
ksanci Creative Commons License 2017.08.09 0 0 608

up :)

Előzmény: ksanci (607)
ksanci Creative Commons License 2017.08.08 0 0 607

Üdv!

 

Nem igazán pörög ez a topik, de ide passzol a kérdésem, hát ide írom.

Épített zuhanytálca, a padló és a fal találkozásánál lent meg van repedve a fuga. Két és fél hónapja készült, sajnos mint kiderült, ezt (sem) igazi szakember csinálta, a külön vízszigetelésért is nekem kellett szólni.

Szóval hogyan érdemes a repedést javítani, eltüntetni? Én ara gondoltam, hogy nem szarozom, vágókoronggal végig egy hornyot csinálok a falak találkozásánál és fuga helyett megfelelő szilikonnal végigtömítem.

A repedésre simán ráfugázni úgy gondolom, nem sok értelme van. Újrafugázni sem szerintem, mivel favázas, könnyűszerkezetes a ház, vagyis mozog, ide a szilikon jobb lenne.

De azért kérdezem, hogy nálam okosabbak mondják meg, mi a jó :) 

inpasolt6 Creative Commons License 2017.08.05 0 0 606

Sziasztok!

 

Egy WC-t szeretnék megszüntetni a fürdőszobában, de a lefolyót nem tudom hogyan tudnám lezárni. Gondolom kell léteznie egy elemnek ami bedugja és eltakarja a nyílást, de nem találtam meg, hogy pontosan hogy hívják és hol kapható. Tudjátok esetleg, hogy mit keressek és hol?

 

köszi!

seekthedragon Creative Commons License 2017.07.01 0 0 605

Sziasztok!

 

Máshová témába már beírtam, de lehet, hogy inkább ide kellett volna:

Mire kell figyelnem, ha akril fürdőkádat veszek? Mi a különbség az ártól eltekintve egy ilyen:
http://niagarawellness.hu/termekek/kadak/egyenes-kadak/niagara-wellness-kad-laura/

És egy ilyen között:
https://www.ravak.hu/hu/classic-kad?gclid=Cj0KEQjwkN3KBRCu2fWmy9LLqN4BEiQANP9-WoPb8kuum5plLs11MHlHLHg65YZNMikKW2e8aW_mYssaAuub8P8HAQ

 

Köszönöm!

bbubby000 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 604

Sziasztok. 

Feromix márkájú dolgokat vennék, Di Piú családból valók nagyon szépek és fogásra (súly, kidolgozottság) minőséginek tűnnek.

Csak rosszakat olvastam a márkáról, de utoljára csak 2010es hozzászólások voltak. Így kicsit félek belevágni az egészbe, Mofém, obis dolgokat is néztünk, de egyik sem tetszett meg ezek közül nekünk ennyire.

Azóta változhatott az összeszerelésük, minőségük, vagy még mindig silány? 

Köszi előre is

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!