Keresés

Részletes keresés

tjutka Creative Commons License 2000.04.16 0 0 115
Szia, :)
Hát sokminden történt.
Hogy a vidámparkos elhúzott, egy vevöt elhajtott a testületi ülés, volt nagytakarítás. Jó sokan voltunk. :) Most nagyon szép a tábor környéke. Egy csomó ember jön és nézelödik, hogy hol is van ez a hely.
Erre megint elöálltak, hogy mégis eladják. :(
Jövö héten lesz a testületi ülés, majd ott eldöl.

Az eheti gödi hírforrásban olvasom, hogy polgármesterünk már meg hajókikötöt akar ide építeni. Hogy a sétahajók ki tudjanak kötni. Hajókikötö OK, de miért ide ? Miért a város szélére, ahol ráadásul a leglaposabb a Duna-meder ?
Vagy éppen azért ? De hát nem hiszem, hogy itt sok kavics lenne, én úgy tudom, hogy itt már az agyag kint van. :(

A Széchenyi csárdánál lévö zöld hajóhoz már ki tudnának kötni a hajók, s akkor nem kellene ilyen "természetátalakításba" fogni. :(

Előzmény: Dr p Lewis (114)
Dr p Lewis Creative Commons License 2000.04.14 0 0 114

Sziasztok Vissza Jöttem

Keresett a polgármester úr ezért tüntem el egy kis ideig de most ujra itt vagyok
remélem nem maradtam ki a sokaságból

Szia tjutka tudsz valami izgalmasat

Előzmény: tjutka (111)
Alsógödi Creative Commons License 2000.03.19 0 0 112
Március 21-én testületi ülés, majd közvetlenül utána közmeghallgatás. Készüljetek!

Aki nem tud jönni, de van egy jó kérdése, az ide is beírhatja, vagy jöhet privát levélben is.

Viszlát kedden.

tjutka Creative Commons License 2000.03.17 0 0 111
Naná, hogy ott voltam. :)
Muszáj elmenni mindenhová, mert amiket mostanaban osszehord rolunk, mindenfelé...

Szépen elkezdte a beszédet. Hogy 1848-ban harcoltunk. Akkoriban külsö ellenség ellen.
De ki ellen harcolunk ma ? Saját magunk ellen...
És mi értelme ennek, meg milyen nehéz..

Éppen kezdtem magam túráztatni, hogy kifütyülöm, vagy ilyesmi, de idöben abbahagyta. Rövid beszéd volt. :)

tolto Creative Commons License 2000.03.16 0 0 108
Gondolom az "igen tisztelt" polgarmester ezeket mondta el a marc.15-ei unnepsegen is
(feltetelezem volt ilyen). Mert az ilyentol meg ez is kitelik.
tjutka Creative Commons License 2000.03.14 0 0 106
GAMESZ, helyesen. Most TESZ. (Településellátó szervezet)
Állam az államban. A rossznyelvek szerint Markó az igazi polgármester. A Szegedi csak a púder.
tjutka Creative Commons License 2000.03.14 0 0 105
Jajj nekem. Rosszul kezdödött a napom.
Képzeljétek. :( Úgy szoktam felébredni, hogy szól a tévé, s én meg felébredek. Ma meg mire kellett felébrednem ?
Hát persze. A királyi 1-esen a Szegedi, de sajna nem szegedi polgármester..
Ottan állt. S ez még hagyján, de beszélt is. :(
S rádásul miket...

Hogy ez a kiesö 13 millió (ami mellesleg 7, de mindegy), hogy emiatt nem lesz se csatorna, se útépítés Gödön. Meghogy a magánérdekek (!) meghíúsították ezt príma kis tervet. És most emiatt nem lesz felvirágzás....

Mondanom se kell, hogy felébredtem. Hirtelen.

Gödnek 15.000 lakosa van. 13 millió/15.000, az kevesebb, mint 900 Ft/év. Az monjuk 75 Ft/hó.
Nem kéne összedobni neki ezt a 75 forintot havonta, de "aztan ha ebböl nem viragoztat, lesz nemulass" alapon ?

lujza Creative Commons License 2000.03.13 0 0 103
Ki az a GAMEZ ?
S miert nem gondozta ?
S miert nem rugtak ki, ha nem gondozta ?
Most onkormanyzati tulajdon, vagy nem ?
Creative Commons License 2000.03.12 0 0 100
Ugy látszik, én tényleg egy nagyon naiv kö vagyok, mert azt hittem, a demokráciában a polgár választhat, akit akar, hogy az ö érdekeit képviseljék és nem más úton szentelnek valakit polgármesterré.

Örülök, hogy a Vizividámpark terve meghalt, de aggódom is, azt a derék polgármestert úgy látszik, gyakrabban csókolja homlokon a múzsa, s akkor össze kell rezzenni, vajon mit fog tönkretenni, kiárusítani, megsemmisíteni...

Nincsenek valami közép-távú területrendezési tervek? Amihez a fenti derék úr is alkalmazkodhatna, ha megint egy különlegesen kreatív pillanata van, vagy megint egy nagytökés vállalkozóra bukkan.
Čs amit, mondjuk a Vác környéki települések terveivel kellene egyeztetni. Nem túlzott bölcsességre vall az sem, ha pl Mogyoród és Göd hasonló stílusú beruházást tervez, hiszen a célcsoport ugyanaz.

Čs nincs az önkormányzatnak valamilyen tagja, aki a természetvédelmi (közlekedési, egyházi, temetö-ügyekben felelös, ifjusági, kultúrális stb.) témában különös felelösséget vállana magára?
Mi lett a purgatóriumi méretü tüzzel?
Čs mi lett a melegvizü stranddal?

lujza Creative Commons License 2000.03.11 0 0 99
"a város tulajdonában álló, 150 millió forint értéku négyhektárnyi terület lepusztult"

Mi az, hogy lepusztult ? Ki ezért a felelos ????
Ki akadályozta meg az önkormanyzatot, mint tulajdonost, hogy gondozza ?

Előzmény: treff7es (98)
treff7es Creative Commons License 2000.03.11 0 0 98
mika waltari Creative Commons License 2000.03.11 0 0 97

Erősen vitatott téma.

"Nagyon örülök annak, hogy ennyi környezetileg érzékeny ember van Internet-közelben, s hogy a képviselők közül is van, aki olvassa e rovatot. Rögtön szeretnék is dr. Gyöngyösi Pál azon felvetésére válaszolni, mely szerint telekönyvileg beépítetlen területről lenne szó: Dunaújváros Települési Környezetvédelmi Programjában ez a terület a Véderdők között szerepel, és ezt a város Tisztelt Közgyűlése (az, amelyik jelenleg is működik) is elfogadta. Azt hiszem, tartania kellene magát a közgyűlésnek ahhoz, amit néhány hónappal ezelőtt fogadott el! Emellett a Közgyűlésben Berzlánovits Mátyás elmondta, hogy nem a telekkönyv számít, hanem a földhivatali bejegyzés, ami parkerdőként, pihenőerdőként tartja nyilván a területet. Azon kívül, hogy a fák a por egy részét felfogják, élővilágnak is otthont adnak, mert ez a több fafajból (tölgy, gyertyán stb) álló erdő ökológiai értelemben is erdőnek nevezhető."

Szerintem nics semmi extra bejegyzés a telekkönyvben...

Előzmény: tjutka (90)
tjutka Creative Commons License 2000.03.11 0 0 96
Azért ez sem semmi, ugyanonnan, Tardy Jánostól, szintén :

"Elfogadhatatlannak tartom minden olyan fafejű bürokrata véleményét, aki azzal utasít el egy terület védetté nyilvánítására irányuló kezdeményezést, hogy "majd ha lesz rá pénz". Egy ország legyen büszke arra, hogy még van védeni valója és ha nincs rá pénze, legalább a jog eszközeivel segítsen. Naponta hallunk olyan kérdéseket, hogy mekkora többletet igényel egy védetté nyilvánítás és jelöljük meg, hol vannak ennek a forrása. Ezt általában azok szokták megkérdezni, akiknek a forrást biztosítaniuk kellene. A természet mindennél és mindenkinél toleránsabb, hosszú ideig hajlandó csendben tűrni. Abban bízunk, hogy lesz olyan kulturált - vagy legalább kultúrával átszőtt - időszak, amikor ilyen otromba kérdések nem hangzanak el - és a természet addig még valahogy kibírja! A védetté nyilvánítással pedig addig sem állunk le."

Előzmény: lujza (95)
lujza Creative Commons License 2000.03.11 0 0 95
"Tudomásul kell azonban vennünk, hogy az alig néhány ezer hektár kiterjedésű védett területek, különösen az erőteljesen urbanizált közép-európai térségben, menthetetlenek, ha a köztes - még természetközeli állapotot megőrzött területekkel - "szabad a gazda". "

Tardy János
http://www.kfki.hu/chemonet/TermVil/tv9708/term1.html

lujza Creative Commons License 2000.03.11 0 0 94
Élet és Irodalom, 2000. március 10.
Páratlan oldal

Ö.I. EMLÉKÉRE
1999. májusában 400 gödi lakos- köztük a település polgármestere, s képviseloi- levélben kérte a gödi képviselö testületet, hogy a gödi ifjúsági tábor területét nyilvánítsa védetté. A levélre válasz nem érkezett.

Hogy egyértelmu legyen: a gödi önkormányzatnak a gödi önkormányzathoz írt beadványára a gödi önkormányzat tíz hónapja nem válaszolt a gödi önkormányzatnak.

Szegény Örkény. Micsoda egyperces ment veszendobe.
Gy.L.

tjutka Creative Commons License 2000.03.11 0 0 93
off
Kutya helyett csak kriksz-krakszok jöttek.
meghogy "error 500"
on
Előzmény: Gipsz_Jakab (91)
tjutka Creative Commons License 2000.03.10 0 0 92
Isten hozta itthon, Szegedi úr ! :)

Útjavításról : Hát arra éppenséggel ráfér a javítás.

(Mondjuk én jobban örülnék, ha nem civakodna az építokkel, hanem megrendeltetné a munkát, s a müszaki osztály dolgozói meg ellenöriznék az útépítöket, ezenközben o meg közben szép nyugodtan végezné a munkáját az irodájában, vagy egyebütt, ahogy ez máshol szokás, de lehet, hogy én vagyok telhetetlen. )

Előzmény: Gipsz_Jakab (91)
Gipsz_Jakab Creative Commons License 2000.03.10 0 0 91
tjutka

Aszegedi mááá itthon van, az Alsógöd és Göd-Újtelep közötti úton veszexik az útépítőkkel, mert azok csak simán foltozzák a gödröket, ahelyett, hogy újra aszfaltoznák az egész utat (végülis idelye, hogy megcsinálják, mert már a kamionok is kerülgetik a gödröket, ráadásul tegnap egy új Fordnak kiszakadt az egyik kereke), ráadásul már be is perelte az útkarbantartó kft!!! Szerinted megérdemel ezért 1 fél pirospontot???

A Göd Plazán gondolkodtam egy kicsit. Ha csak az üzletek helyére akarják építeni, akkor az elég picike lesz, ha meg a Kossuth emlékparkot is be akarja építeni, akkor meg abból elég nagy balhé lenne!!!

Mellesleg az egyik kutyának a papája tacsko, úgyhogy a tipped nem teljesen pontos!

Küldök az emil címedre képet!!!

Előzmény: tjutka (89)
tjutka Creative Commons License 2000.03.10 0 0 90
A testületet nem ártana megdolgozni, azt hiszem, meg utána nézni nehány építési jogszabálynak, meg megkeresni a szakhatóságot, aminek az elöírásai nem teljesíthetok, meg vigyázni kell, hogy nehogy ellenetek hangolják a messzebb lakókat. Figyelmeztetlek, hogy rohadt nagy, fárasztó és idegtépö meló és nem egyemberes.:(

Most milyen besorolása van a területnek ?

Előzmény: mika waltari (85)
tjutka Creative Commons License 2000.03.10 0 0 89
Kedves tolto,
Hát, ami azt illeti, igen. Történetesen a gyalázkodó cikk egyik aláírójának több vendéglátó és szolgáltató egysége is van a közelben, de ez bizonyára csak a véletlen müve. :)
(Az alsógödi vasútállomás melletti üzletsor az övé, többek között)

Természetesen szóltunk nekik, hogy cikkük több valótlan állítást tartalmaz, amelyek egy része ráadásul becsületsértö is. Azt válaszolta, hogy állításai Szegedi polgármester úr szóbeli közlésein alapulnak, amelyeket számon fog kérni töle, mert ö is érzi már, hogy olyasmihez adta a nevét, amihez nem kellett volna.

Szegedi úr ma érkezik haza Amerikából. Pár nap türelmi idöt adhatunk Fujer úrnak, és a Népszabadságnak is, hogy jóvátehessék mindazt, amit ellenünk elkövettek.

Előzmény: tolto (86)
tolto Creative Commons License 2000.03.09 0 0 86
Azt tudjatok, hogy nekik miert all erdekukben a Vizicsoda megepitese? Esetleg valami vendeglato/szolgaltato egyseguk van a kozelben?
Esetleg szolhatnatok nekik, hogy ugyan mutassak mar be a bizonyitekaikat.
Amugy ugy illett volna, hogy magahoz a levelhez csatoljak az (allitolagos) bizonyitekokat, bar valoszinu ezt azert nem tettek meg,mert nem rendelkeznek semmi ilyesmivel.
Tenyleg perre viszitek a dolgot?
Nem ertem a nepszabadsag, hogyan kozolhetett le egy ilyen cikket, en a helyetekben helyreigazitast kernek......
Előzmény: lujza (78)
mika waltari Creative Commons License 2000.03.09 0 0 85

Végre egy jó hír!

Gratulálni majd akkor fogok ha még félév múlva is állni fognak a fák...

Nálunk Dunaújvárosban is lesz valami közmeghallgatás meg egyebek, de itt nagyon ki akarják vágni a fákat mert kapnak értük 400 millát.

Egy jó tippet szívesen vennék, hogy sikerült megváltoztatni a döntést!

Előre is kösz!

Előzmény: tjutka (82)
tjutka Creative Commons License 2000.03.09 0 0 84
Tacsi ??

Egyébként derék polgármesterünk már hazafelé készül Amerikából. Remélem, hogy hoz magával egy új befektetot az olasz helyett és akkor kezdhetjük elolrol. :(

Előzmény: Gipsz_Jakab (83)
Gipsz_Jakab Creative Commons License 2000.03.09 0 0 83
tjutka

"Gipsz Jakab, ha jo a tippem, hogy ki vagy, bar a joakarat megvan bennuk vitathatatlanul, de sajna kicsik a kutyaid, szerintem."

Várom a tippet, hogy milyen fajtájú kutyáim vannak, meg milyen színüek. Aztán majd megmondom, hogy stimmel-e. Sőt ha lehet ide képet rakni, akkor küldök az egyikről egyet. (annyi segítséget kapsz, hogy két különböző fajtájú kutyáról van szó.)

Előzmény: tjutka (82)
tjutka Creative Commons License 2000.03.08 0 0 82
Ma az ijusagi es sportbizottsag ulesen Illyes Gizella alpolgarmester hivatalosan bejelentette, hogy az olasz visszalepett ettol a helyszintol!!
1:0 ide. :)

Mint tudjuk, a meccsnek meg nincs vege, ez csak reszeredmeny. Mi is van azokkal a Kossuth teri fakkal pl.?

(A telepulesfejlesztesi bizottsag ulesen az egyik bizottsagi tag kerdezte, hogy milyen fak ? Miert is vagjak ki, de nem kapott valaszt. Az itt nem szokas...:( )

Gipsz Jakab, ha jo a tippem, hogy ki vagy, bar a joakarat megvan bennuk vitathatatlanul, de sajna kicsik a kutyaid, szerintem. Szivesen kolcsonadok egy szep nagy, engedelmes kutyat, csak szolj. :)

Gipsz_Jakab Creative Commons License 2000.03.08 0 0 81
kö 2000-02-25 18:39:28 (58)
"Mikor lesznek legközelebb választások?"
A feleségem nagy forgalmú üzletben dolgozik, nagyon sok emberrel beszélt, mindegyik azt mondta, hogy ő nem szavazott a Szegedi-re, mégis ő lett a polgármester!!! Ennyit a választásokról!!!
dr p Lewis 2000-03-03 14:22:43 (71)
"Nemregiben tudtam meg Alsogodon a Kosut teren God Plazat akarnak epiteni.Ezzel a tervel az osszes fat ki akarjak vagni ami azon a kis teruleten elhelyeszkedik.Sajnos mar igy is nagyon be van epulve de ezt is ok dontik el."
A szegedit (dafke kis betűvel, mert ezt érdemli) ez se zavarja! Valamelyik nap ott fagyiztam és az eladó ott panaszkodott, hogy a másik üzletnek már jött a levél a polg. m. HIV-tól, hogy sürgősen tünjön el onnan a boltjával együtt, és már őket is "kostolgatják"!!!

Vizi vidámpark, ingatlanadó stb... valamelyik topikból vettem az ötletet: "Elbeszélgetnék vele 4 szemközt: csak ő, meg én ... meg a baseball ütőm, meg a láncfűrészem, meg a kutyáim!!"
Asszem ez eredményesebb lenne, mint az új választás!!!


tjutka Creative Commons License 2000.03.08 0 0 80
Affene. Ma meg mit látok ? Valaki csórja a faházakat. Már egyet el is vittek. Felhivom a polgármesteri hivatalt. Nem tudnak róla.

Felhivom a TESZ-t. Hát persze, hogy ök viszik. Nem, engedélyük nincs. Tudjak, hogy kellene engedély a bontáshoz. De nincs Másfél évvel ezelött volt már errol szó.
Ha nem tetszik, tegyünk panaszt. Tettem. Egyelöre csak a képviselönél. A jegyzö úr ugyanis még nincs bent, 1/2 óra múlva már nincs bent.

Fujer urat meg nem kellene beperelni ?
Ez az ügy most már kezd az idegeimre menni, de komolyan.

Alsógödi Creative Commons License 2000.03.08 0 0 79
Elovastam. A rohadt életbe!
Mit képzelnek ezek?! Ezek után akkora pert akasztok a nyakukba, hogy rámegy a gatyájuk is.
Lujza kösz. Privát levél ment.
lujza Creative Commons License 2000.03.08 0 0 78
Amit a mai Nepsz-ban talaltam, azon elkattantam.
Sajnos nem sikerul a politikai partokat tavoltartani az ugytol. Domi bacsi es Fujer Titi a helyi MSZP "neves" kepviseloi kitettek magukert. Az se zavarja oket, hogy meghazudtoljak Baja Ferencet. Szokasos modszerrel nem a temarol irnak, hanem gyanusitanak, feketitenek mocskolodnak. Azt hiszik, hogy mint a derek polgarmesterunk azt beszelhetnek a nyilvanossag elott amit akarnak? A polgarmesterunk csak "uzleti erdekbol" alllitotta az eloszerzodest. Domi bacsi es Fujer Titi alaposan tullott a celon. Ok mar ragalmaznak!
Minden dokumentum amire hivatkoznak eredetiben rendelkezesemre all! Van aki segitene sarokba szoritani ezeket a lihegoket?
tjutka Creative Commons License 2000.03.07 0 0 77
Szabad. Egy Rt, aki nincs benne a céginfóban és egy magánszemély, aki állitólag egy nagy, "johiru" bank igazgatóhelyettese. :)
Előzmény: tolto (76)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!