Keresés

Részletes keresés

ilus Creative Commons License 2000.02.23 0 0 52
Tjutka!

Minden építkezés előtt be kell szerezni a területen illetékes szakhatóságok engedélyét, függetlenül a terület bel- vagy külterületétől és a polgármester akaratától.
Javaslom, keressétek meg az építész tervezőt és mutassátok meg neki is a környezetvédelemre vonatkozó állásgfoglalást. Sok esetben a területre vonatkozó környezetvédelmi tanulmánytervet is megkövetelik, ennek készítése 300 e-től 1000eFt között mozog . Ezt a fővállakozó fizeti, amit a generáltervezőre hárítanak általában Ha a tervezőnek van egy kis esze, nem folytatja a munkát, mert sose kap engedélyt, így nem lát pénzt sem, vagy kifizet egy csomó pénzt a tanulmánytervekre.
Azt is meg kéne nézni, hogy a közművekkel mi a helyzet, van-e az ellátáshoz szabad kapacitás. Ha nincs, azok kiépítése is jelentős összeg lesz. Lehet, hogy annyiba kerülne az építkezés, hogy már nem is éri meg a befektetőnek.
Ha a polgármester a hatóság álláspontjával ellentétes döntést akar kicsikarni, akkor a megyei közig. Hivatalhoz kell fordulnia, de ha elég aktívak vagytok és a nemzeti park szakmai állásfoglalása is megvan, nem valószínű, hogy kiadják.

Üdv. Ilus.

Előzmény: tjutka (50)
tolto Creative Commons License 2000.02.23 0 0 51
Izgalommal varom en is a holnapi fejlemenyeket........
Ez a Duna-Ipoly-dolog most azt jelenti, hogy nyertetek?
(Csak azert kerdezem, mert en mar ezzel az uggyel kapcsolatban semmin nem lepodom meg)
Amugy nem kene ennek a polgarmesternek lemondania, ill. nem kene lemondatni?????????????????????
tjutka Creative Commons License 2000.02.23 0 0 50
Ja, majd elfelejtettem, holnap reggel, Duna TV.
Gyurkó László- Szegedi Sándor párbeszéd.

(már ha nem mondja le ezt is, mert újabban mintha kerülné a nyilvánosságot. :))

A legmókásab a tegnapi testületi ülésrol : nekem úgy tunt, szeretett polgármesterünk olvassa ezt a topicot, ugyanis hosszan magyarázta elozo foglalkozását.
( tényleg volt néminemü köze zöldségekhez. :))

tjutka Creative Commons License 2000.02.23 0 0 49
Ez már sajnos csak igy van.
Polgármesterünkre sok rosszat el lehet mondani, de azt az egyet, hogy nem eleg szorgalmas, azt sajnos nem, fáradhatatlanul munkálkodik folyton valamin.... :(

Sajnos a nagy sietsegben nem ér ra olyasmivel bibelödni, hogy törvények, meg szakhatósági engedélyek. Az meg hogy a lakosság mit szól ahhoz, hogy eltünik az utolsó felsögödi kis fenyöerdö, például, az meg le van ejtve, de magasról.

Előzmény: kö (46)
tjutka Creative Commons License 2000.02.23 0 0 48
Bezzeg a lottóötösöm nem jön így be.:( Megpróbálta letagadni a Duna Ipoly Nemzeti Park levelét.
Azt mondta, egyszeru belterület és semmi természetvédelmi jelentosége nincs.

A képviselok közül néhánynak adtam a Duna Ipoly Nemzeti Park hozzá írt levelébol másolatot, bizonyítandó, hogy a szakhatóság errol másképp vélekedik, amirol ráadásul neki is tudnia kell. A képviselonk rá akart kérdezni, de belefojtotta a szót. :(

Egyebkent legyengeagyúzott bennünket, meg azt mondta ránk, hogy "madárlátta egyesület".

Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.22 0 0 47
Feltétlen írjátok meg itt, hogy mi történt az ülésen!
Előzmény: tjutka (45)
Creative Commons License 2000.02.22 0 0 46
én vagyok a föl-földobott...
a gödi szenzációkkal minden évben jól fel tudja bosszantani magát az ember...
Mi mindent tud ez a jó Polgármester piacra dobni?!
Minden vélt és igazi gödi kincset elótyavetyélni. Pedig az aranybányák ritkák, és veszélyesek...
Szívböl kívánnám neki(már a polgármesternek) hogy egyszer felmenjen a vérnyomása, hogy egyszer szívdobogása legyen a közvélemény miatt! Vagy nincs elég közvélemény ott? Persze a szegény nép a csartornájával, és az utcai burkolatával van elfoglalva...
tjutka Creative Commons License 2000.02.22 0 0 45
Argentina, koszonjuk az egyutterzest,
(nem kiralyi tobbes, egesz jo kis csapat gyult ossze mifelenk :)

Valoban igy all a helyzet, sajnos, ahogy irod, es mindaddig igy is marad, amig mi ezt elturjuk.
Mi most megprobalun tenni ellene, eddigi probalkozasaink soran kellemes meglepetessel tapasztaltuk, hogy milyen sok tisztesseges, joszandeku, segiteni- es tenniakaro ember van ebben az orszagban.

Az is igaz, hogy a kerdesben nincs politika.
Mind a vidampark ellenzoi, mind a partoloi kozott megtalalhatoak szinte valamennyi part kepviseloi.

Az uj fejlemeny : A Duna-Ipoly Nemzeti Park helyszini szemlet tartott a teruleten es az alabbiakat allapitotta meg:

a terulet "természeteshez közelálló ártéri erdo", ritka fásszárúak és védett növények is megtalálhatók.
Jelentös kétéltu- és hüllo élohely, de erdei énekesmadarak, védett kisemlosök is megtalálhatók.

A területen lévo források, valamint a mélyebben fekvo részek hullámtér mivolta miatt, "országos jelentoségu természeti emlék kategóriában védett természeti területnek" minosül.

Mindezekre felhivta a polgarmesterunk figyelmet is. Kivancsi vagyok, mit fog ra reagalni, tartok tole, megprobal tudomast sem venni a dologrol, de azon leszunk, hogy ez ne sikeruljon neki.

Ma este Önkormányzati testületi ülés.
A napirendi pontok kozul kivették, de nem tudom elkepzelni, hogy ne kerüljön szóba. Este majd többet tudunk. (?)

Törölt nick Creative Commons License 2000.02.22 0 0 44
Antikomm, próbáld meg ezt a témát nem a körmánypárt-ellenzék, baloldal-jobboldal, kommunista-antikommunista viszonyrendszerben szemlélni. Kinek jó, ha elpolitizálódik a dolog?
Előzmény: antikomm (43)
antikomm Creative Commons License 2000.02.21 0 0 43
Mindjárt gondoltam.
Előzmény: tjutka (37)
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.21 0 0 42
Igen, a dolog már ismerős. Adott egy tipikus, (pénz)forráshiánnyal küszködő önkormányzat. Észlelvén a lehetőséget jön a csodavállalkozó, megcsillogtatja az üveggyöngyöt a négerek előtt és csodák csodája, néhány néger elcsábul. Lesz itt vízicsoda, úszómedence, csúszda, hullám, fóka, miegymás. Meg zaj, bűz, fertő, kosz, szemét térdig, rendetlenség, kurvák az autók körül, pihenésnek álcázott tömegnyomor, zsebtolvajok. Kellemes pihenést!

Ártéri erdő, természetvédelem, környezettudatos gondolkodás, emberek nyugalma? Ugyan kérem, ezek nem gazdasági tényezők, amúgyis csak romantikus széplelkek képzelgései. Mi pedig reálpolitikusok vagyunk ugyebár.

És valahol, valakinek haszon. De nem a városnak és nem az embereknek, akikért allítólag mindez a rémség készül.

Az elmúlt napokban egy ausztrál vállalat nemtörődömségből meggyilkolt egy folyót Magyarországon. Ugyanez a vállalat otthon haptákban állna a környezetvédelmi hatóságok előtt. Itt, Kelet-Közép Európában még cinikus megjegyzéseket is megengedhet magának, holott ostorral kellene elkergetni a világnak ebből a szögletéből.

Próbálja meg az olasz vállalkozó a hagymázas ötletét a saját hazájában megvalósítani. Ott lehet, hogy megengedik neki, bár remélem, hogy a szép Itáliát is megkímélik tőle. De ez Magyarország. Itt ne engedjük, neki sem és másnak, akár magyarnak sem, hogy pusztán térképnek tekintse e tájat.

Gödiek, szurkolok nektek.

tolto Creative Commons License 2000.02.21 0 0 41
Elolvastam a cikket, tenyleg nagyon szep.....
Sok hozzafuznivalom nincs tenyleg minden benne van.
lujza Creative Commons License 2000.02.21 0 0 40
Gyurkó László gyönyöruszép cikke a mai népszabadság Budapest mellékletében elolvasható a PUBLICISZTIKÁBAN, vagy itt :

http://www.nepszabadsag.hu/Redakcio/Doc.asp?SID=1&IID=1414&CID=90&AID=74753

lujza Creative Commons License 2000.02.21 0 0 39
mai népszabó, Budapest melléklet

"Öt-hat évvel ezelott mindenki mini Magyarországot épített. Ha jól tudom, egy se készült el. Most a vízi vidámpark jött divatba: ilyet szeretne magának többek között Gárdony, Százhalombatta, Pestszentlorinc és Göd is. És milyen igazuk van ezzel a bohókás ötlettel. Egyetlen mediterrán vagy trópusi országnak sincs olyan vízi vidámparkja, melyet télen akár bobpályának is lehet használni.
Cs. L."


tolto Creative Commons License 2000.02.20 0 0 38
Ezt a keredest mar en is feltettem a baratomnak, O azt mondta:
Nem volt parttitkar, csak zoldseges..........
De hogy legalabb a kaposztasavanyitashoz ertett-e, azt mar nem tudnam megmondani.
tjutka Creative Commons License 2000.02.20 0 0 37
Fuggetlenkent indult, MSZP tamogatassal.
De nem ezert haragszunk ra. :(
Előzmény: antikomm (36)
antikomm Creative Commons License 2000.02.20 0 0 36
Te, ez a ti polgármesteretek nem valami kommunista?
Előzmény: tjutka (31)
antikomm Creative Commons License 2000.02.20 0 0 35
Te, ez a ti polgármesteretek mem valami kommunista?
Előzmény: tjutka (31)
tjutka Creative Commons License 2000.02.19 0 0 34
Legy szives, ne adjal tippeket a polgarmesterunknek, van annak ugyis tobb a kelletenel. :((
Előzmény: antikomm (33)
antikomm Creative Commons License 2000.02.19 0 0 33
Azt hittem odaköltöznem a zámolyi romák:)))
antikomm Creative Commons License 2000.02.19 0 0 32
Azt hittem odaköltöznem a zámolyi romák:)))
tjutka Creative Commons License 2000.02.19 0 0 31
Most akkor kepzeld el, mi itt elunk a szomszedban. :(

Egyebkent a legjobb vicc : Most, miota kitort az arena a viziparkkal, mit csinalt a mi derek, demokratikus erzelmu polgarmesterunk ???

LETILTOTTA AZ INTERNETHASZNALATOT AZ ONKORMANYZATBAN !!!! :))))

Előzmény: tolto (30)
tolto Creative Commons License 2000.02.19 0 0 30
Megtalaltam a cikkben emlitett fotokat (http://www.beco.hu/god), de a leiras alapjan nem gondoltam volna, hogy ennyire sikerult lepusztitani ezt a teruletet.
javaslom mindenkinek, hogy nezze meg.
Tenyleg megdobbento!!!!!
tolto Creative Commons License 2000.02.19 0 0 29

Egy cikk a Nepszabadsagbol:

Vízividámpark-iszony Gödön
A szomszédok nyugalmukat féltik a nagy forgalomtól
A mi képviselőink mi ellenünk döntenek, hangzott el, többek között, azon a fórumon, amelynek témája a vízi vidámpark létesítése volt. A kétmilliárdos beruházás ellenzői elsősorban a nyugalmukat féltik a szórakoztatóközponttól, de vannak, akik a terület növény- és állatvilágát óvnák meg.

A Göd déli peremére – Alsógöd és Dunakeszi – határára tervezett vízi vidámpark egy olyan terület hasznosítását jelentené, amely miatt az önkormányzat szinte állandó kritikának volt kitéve. Tavaly ősszel Göd internetes honlapján fényképes összeállítás volt látható az úgynevezett Szakáts-kertről, az alsógödi, egykor úttörő-, majd ifjúsági táborról. Pontosabban, annak egyik részéről, arról, amely az 1996 óta működő hajléktalanszállónak is helyet ad. A képek bemutatták a jobb napokat látott Szakáts-villát, a parti csónakházat, egy faházat, amelyre rádőlt egy fa, és ott is maradt. Egy lakott faházról – vagy inkább bódéról –, szintén készült fotó, és egy „botanikai ritkaságot” is megörökített a fényképezőgép: szép szál, két méternél magasabb gazt. Volt, aki az ottani hajléktalanszállás megszüntetése mellett érvelt, volt, aki az eladási terv ellen tiltakozott. Az elmúlt év őszén Ilyés Gizella alpolgármester úgy nyilatkozott, hogy az éjjeli menedékhely addig marad a Szakáts-kertben, ameddig nem találnak más funkciót ennek a területnek.

Időközben azonban megváltozott a helyzet: az eredetileg a meleg vizű strand környékére tervezett vízi vidámpark új helyszínéül a volt ifjúsági tábort jelölték ki. Szegedi Sándor polgármester szerint ez megoldaná a teljesen elhanyagolt terület hasznosítását, emellett munkahelyeket teremtene, és bevételt hozna a városnak. Az ellenzők szerint viszont ezzel az itt lévő értékek elpusztulnának. Korábban már össze is gyűlt négyszáz aláírás, hogy a Szakáts-kertet helyezzék helyi védelem alá. A tiltakozóknak elsősorban nem a vízi vidámpark ellen van kifogásuk, hanem a helyszín ellen. Mint elhangzott, a létesítmény – amely a jelenlegi rendezési tervben üdülőterületként szereplő négy hektáron épülne – határos lenne a temetővel, és több tucat lakóházzal. Mint elhangzott, Göd nem Lignano, az ott épült szórakoztatóközpont nem lakóövezetben, hanem nyaralóhelyen működik.

Mint a körzetgyűlést összehívó Mikesy György képviselő elmondta, az önkormányzat távlati tervében szerepel a Duna-part fejlesztése, és ennek része lenne a volt ifjúsági tábor hasznosítása. Ez azonban még csak egy tervezet, amelyről a lakosság véleményét is kikérik. Az önkormányzat elvi hozzájárulása pedig nem jelenti azt, hogy ne vennék figyelembe a szakhatóságok véleményét, ne vizsgálnák a forgalomtechnikai megoldásokat és a parkolóhelyek kialakításának lehetőségét.

--------------------------------------------------En ugy hallottam,hogy a lakosokat nem kerdeztek meg.
A masik, hogy ha esszeruen valasztottak volna helyet a vidamparknak, nem erre a teruletre esik a valasztasuk

Alsógödi Creative Commons License 2000.02.19 0 0 28
Kedves tjutka,

Láttam az ES adását, benyomásaim kisértetiesen hasonlóak.
Én Mikessy kpvsl azon kijelentésétől fogtam padót, amikor azt mondta, hogy olyan lakossági véleményeket is képviselnie kell, akik azt mondják hogy "azokra ne hallgass!".

Előzmény: tjutka (23)
Alsógödi Creative Commons License 2000.02.19 0 0 27
Hello Stone,
Ki ez az aranyember. Csak nem PP aki jelen vácon lakik?
Persze nem a megfelelő ingatlanban.
Előzmény: Stone (22)
Alsógödi Creative Commons License 2000.02.19 0 0 26
Kedves Gödi lokálpatrióta!
"Én nem igazán értem, hogy a befektetőnek ebben - ha tényleg azt akarja csinálni amit mond, és nem csak az ingatlanra fáj a foga - mi az üzlet? "

Jól érzed, e mögött mindenképpen üzlet van. Tanulságos lenne számbavenni az egyes résztvevők nyilt és burkolt érdekeit, de azt hiszem eléggé összetett.
Azonban ha ismert mintákkal vetjük össze az elöttünk alakuló eseményeket, van esélyünk arra, hogy időben felismerjük a buli lényegét és olyan irányba tereljük az események amely vékony jégre viszi a trükközöket.

Gödi lokálpatrióta Creative Commons License 2000.02.18 0 0 25
tjutka!
Most írtam a példákat az előző hozzászólásomban arról, hogy ez mindenüt a településeken kívül van.
Pont - többek között - a Lignánoi viziparkra is gondoltam. A várostól kb. 8-10 km-re van a szántóföldek közepén.
Gödi lokálpatrióta Creative Commons License 2000.02.18 0 0 24
Én nem igazán értem, hogy a befektetőnek ebben - ha tényleg azt akarja csinálni amit mond, és nem csak az ingatlanra fáj a foga - mi az üzlet?
Nálunk az egész nyáron jó ha ősszesen van 30-40 teljesen felhőtlen vizi parkban eltölthető napfényes kellően meleg nap.Ez biztos nem lehet elég a megtérülésre!
A másik, a gyerekekkel már volt módunk néhány ilyen vizi parkban eltölteni a nyári szabadság egy napját. Kivétel nélkül a települések, városok legszélén -sőt még azon is túl -a prérin épülnek fel. Amit persze szépen berendeznek, fásítanak, mesterséges árnyékolásról gondoskodnak. Mind ez olyan helyeken ahol az a nyár májustól szeptember végéig tart.
tjutka Creative Commons License 2000.02.18 0 0 23
hello Stone, hogy ki ez az olasz es ki all mogotte, meg mindig nem tudom, de erdekelne. :)

Hogy az onkormanyzat milyen magatartast tanusit ebben az ugyben, az roppant erdekes.

Az egesz remalom, februar 11-en kezdodott a lakogyulesen.
Az olaszrol azt mondta, hogy nemcsak a neve uzleti titok, hanem az is, hogy melyik olasz varosban van ugyanilyen aquaparkja.
Elegedjunk meg azzal, hogy o meggyozodott, es higyjuk el neki. Na, en nem vagyok hiszekeny tipus, foleg nem neki szoktam mindent elhinni, ugyhogy felszolitottam a kepviselonket, hogy adja meg nekem az olasz nevet, jogom van megtudni.

Szerdan meg letagadta, hogy tudja.
Erre csutortok este az Elektroszignal elo teve adasaban, mint nyuszi a kalapbol elorant egy prospektust a pali olaszorszagi letesitmenyerol, nem erti, mi bajunk, ez is lakohazak kozott van, aztan ott senkinek semmi baja vele.
Mutat egy kepet a viziparkrol.
2 bajunk is van vele :

1. a kepen szep vizipark. A korulotte levo hazak lathatoan nem lakohazak, hanem apartmanhazak.

2. lathatoan szamitogepes grafika.

Az sem igaz, hogy nem tudni ki az olasz, mondja, s egy olaszosan hangzo nevet es varost bedob a kozeletbe. A baj ezzel az, hogy ha vki mond egy nevet, azt sem lehet leirni, mert nem lehet tudni egy adott massalhangzorol, hogy szimpla-e vagy dupla, de o raadasul suketnema es a beszedet nemigen erti senki. tolmacs szokott mellette lenni.

Ma reggel felhivjuk, hogy adja ide legyen szives a
prospektust. Nem lehet, mondja. Mondjuk, hogy akkor az olasz varost, es a pali nevet faxolja at.
Azt sem lehet, mondja. Nemi civakodas utan abban allapodunk meg, hogy megkerdezi elobb a jegyzot !!!! s ha megengedi, akkor atfaxolja.

Megengedte. Atjon egy fax. 16-an szerdan : a jegyzo valaszol neki a nevet illetoen.
(szoval szerda este mar tudta, de letagadta.)

na aszongya. A ceg neve ATLANTIKA S.r.1 (vagyl)
Lignado-sabiadoroban van a vizipark.

Nosza irany az altavista.
Lignado no found.

Sabiadoro : talalat. Lignanoban van.
Irany Lignano, megnezem, van aquapark. megnezem a terkepet. varoson kivul. csak egy nyil a terkepen, hogy arra van. Ramegyek az aquapark honlapjara. Preri. Semmilyen haz a kornyeken sincs. Meg apartmanok sem. Nem is hasonlit arra, amit a kepviselonk a teveben mutatott.

A polgarmester el sem ment a teve vitara.

Talan megerdemli a ket ur, hogy ideirjam a nevuket.

Polgarmester: Szegedi Sándor
Kepviselo Mikesy Gyorgy.
Aldassek a nevuk.

Előzmény: Stone (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!