Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 35
Többkéses Remington 1958-ból !!!

http://www.youtube.com/watch?v=eOgbH0veUgA&feature=related
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 34
Jaaa és még egy érdekesség: amerikai Ronson reklám az 1950-es évekből:


http://www.youtube.com/watch?v=RAUftAZmE6A


0.24-nél jól látható,hogy többkéses vágófeje van már akkor.

(tényleg nem értem az akkori Braun modelleket :( :( :( :( )





Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 33
Ma is szörnyű az egykéses Braunokkal borotválkozni a 3 késes Braunhoz képest.
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 32
Találtam egy érdekes oldalt (persze,akit érdekel):

http://www.xs4all.nl/~pedewei/

Régi típusú borotvák vannak rajta,meg persze maiak is. Elég érdekes,hogy a Braun 1990-ig csak egy késes (series 1 ) borotvákat készített. Ezekkel szerintem szörnyű lehetett borotválkozni,csodálom hogy vették őket és azt sem értem miért nem gyártottak többkéseseket :N :N :N -különösen annak tekintetében,hogy a Remington,Ronson,de még az NDK és orosz borotvák is többkésesek voltak,már az 1950-es, 1960-as években.

Csodálom,hogy nem ment csődbe a Braun.


A honlapon régi Braun készülékek a BRANDS menüben van.
Régi Remington modellek a COLLECTIONS menü Advertisements-ben vannak
Szintén itt vannak régi NDK és orosz modellek.


Az régi orosz borotvákat a
COLLECTIONS Russia and Ukraine menüben azon belül a Other classic brands-ben találni.
Érdekes hogy az oroszok MOCKBA (Moskva) nevű borotvája kiköpött egykéses Braun (az NDK-nak is volt ilyen BEBO SHER néven),
de van Remington másolat is Tsaijka néven :Y :C



Nem tudom,hogy esetleg,aki idősebb régen milyen rezgőkéseset használt jó volt az egykéses Braun,Mockba is,vagy az NDK-,orosz többkésesek?????????

Szívesen várom a válaszokat :) :) :) :)
SumQuiSum Creative Commons License 2000.02.19 0 0 31
Nem tudom... A képet a Panasonic homepage-éről szedtem le, de mintha már mo-n is láttam volna valahol. SzVSz meg fogják kérni az árát...
Előzmény: Syd Barrett (30)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.02.18 0 0 30
EZ AZ!!!!!!!!
Hogy-é adják???????
Előzmény: SumQuiSum (28)
Filburt Creative Commons License 2000.02.17 0 0 29
Hali Emberek!

És mi van az _igazi_ nyithatós borotvával? Használ olyat valaki? Lehet még kapni valahol?

Filburt

SumQuiSum Creative Commons License 2000.02.17 0 0 28
Tán csak nem erre gondoltok? :)

Syd Barrett Creative Commons License 2000.02.17 0 0 27
Erre a borotvára gondoltam én is első hozzászólásomban, és én is szeretném húsvétra meglep(et)ni magam vele. Mennyibe került?
Előzmény: Y3K (25)
Som-Som Creative Commons License 2000.02.14 0 0 26
Y3K Creative Commons License 2000.02.14 0 0 25
Mindig penges voltam, mert erzekeny vagyok.
Probaltam egy csomo vilany borotvat de mind visszavittem.......

Mult ev decembereben vegre talaltam egy gepet amit azota is hasznalok es merem allitani hogy meg is fogom tartani (2 1/2 honapi hasznalat utan):

Panasonic ES8067 Linear Wet/Dry.

Zolcsi67 Creative Commons License 2000.02.14 0 0 24
A Laslow által emlegetett "eldobhatós szörnyeteg", de Wilkinson van ráírva :-)))) Hetente kb. kétszer megteszi. Elég erős a szakállam, de utálok borotválkozni. "Vész esetére" megtartottam e régi pengésemet, pár db. csehoszlovák Astra pengével. 2 hét bükki tábor után (értelmes lény nem visz borotvát túrára) csak az hozza le jól a szőrt.
Feri I Creative Commons License 2000.02.14 0 0 23
Nekem mindeggyik rossz.Nem tehetek rola ilyen a borom.Otthon a hagyomanyos volt a Figaro pengevel,pitralonnal.Jo volt ameddig be nem vonultam katonanak.Ott minden nap kellett es sokszor szakallas voltam orvosi engedelyel.Utann a probalta a Braun rezgokesest,nem valt be.Maradt a borotva jobb pengevel.Nem valt be.Mindig szoros voltam.Itt jott az eldobhato.Szinten szoros maradtam.Mindig begyulladt a borom.A legdragab Phillips forgokeses,elemes,halozati,idomeros sipolos meg minden.Nem valt be.Ketto penges mindenfajta,nem valt be.Szakall nem valt be(feleseg)Most Mach 3 Remington szakallvagoval.A geppel levagom es utanna borotvalkozom.Igy tudok hetente 2 szer,de neha csak egyszer.Mindig szoros vagyok,de szerencsere most mar regota divat,tehat divatozok.A borgyogyasz sem tudott semmi jot ajanlani.A borotva gel Gillette a szesz szinten.Minden jo szerintem annak akinek nem olyan kenyes a pofazmanyan a bor mint nekem. Ez tenyleg fontos tema. Udv.v=FI!
freeze flash Creative Commons License 2000.02.14 0 0 22
Hi!

Látom, egy fontos téma! /Tényleg fontos, nem cikizés volt!!!! ;-))))))/

Én úgy vélem /még akkor is, ha egy kolléga újfent a szememre veti, hogy a hozzászólásom az "én úgy gondolom/vélem/stb"-vel kezdődik..../
Régebben is, újabban is próbáltam többfajta villanyberetvát. Egyiket sem találtam igazán jónak, pedig nem gagyik voltak. Philips, Braun, stb.
Volt köztük körkéses is, rezgőkéses is. A körös jobb. Szerintem.

SZVSZ az ilyen eszközök használhatósága nagymértékben függ az illető arcbőrétől, illetve szőrzete erősségétől. Nem mondom, volt olyan, mikor én is kényelmesebbnek tartottam a fél perc alatti gyomirtást a pofámon, mint egy pengés gyalulást, de az eredmény szerintem magáért beszél. Villanyborotvával _soha_ nem leszel teljesen sima, az pusztán arra jó, hogy egy tárgyalás előtt a kocsiban leszedd a borostád, ha az ciki azon a helyen, ahova mégy. Ennyi. Kenhetsz rá bármilyen arcszeszt előtte/utána, nem leszel full sima. Érintésileg. Magyarul: a villanyborotva a kirakatnak szól. Tiszta lesz az arcod, de egy moherpulcsiban elakad. ;-)))))

Pengés elvtársaknak:
Tapasztalatom szerint _tényleg_ nem mindegy részint a borotvahab, részint az after shave mikéntje....

fargo!

Próbáld ki pl. a Gillette érzékeny bőrre való borotválkozó zselét /zöldet, de nem a nőit!!!! ;-)))))/. Utána, ha nagyon érzékeny valakinek az arcbőre - ez időszakonként még a férfiaknál is változik!!!! - javasolnék valami arcápolóval egybeépített after shave-et. Márkákat hadd ne említsek, de SZVSZ bőven megéri a drágább árfekvésből vásárolni.... Kevesebb is elég, és nem veri ki a bőröd. Annyival meg nem drágább /relatíve talán/, ha előtte is normális illatszereket használtál.

Borotváról még csak annyit: nekem párszor _muszáj_ volt késsel borotválkoznom, mert nem lehetett borostásan megjelenni, más meg nem volt a közelben.... Ahhoz képest egyben maradt az arcom. Sőt.... ;-))))))

Üdv
ff

fargo Creative Commons License 2000.02.14 0 0 21
Nekem a pengés cuccok jöttek be, jelenleg Mach3 (illetve, a reklám szerint: gilet makkhárom, szörnyű!), de ezekkel is max 2 naponként, ha sűrűbben beretválok, nem bírja a bôröm.

A villanyborotvát nem szeretem, nem is borotvál simára (Philishave), ráadásul kipattogzik tôle a pofám, és kétszer annyi ideig tart, mint a pengés akció.

Egy havernak volt olyan Panasonic vizes villanyborotvája, azt mondta, hogy valami egész gusztustalan "szakálpürét" képez a levágott szôrôl, és hogy semmivel sem jobb, mint a hagyományos...

Dani_boy_20 Creative Commons License 2000.02.13 0 0 20
Halihó!
Én először Philips villanyborotvát használtam, de tönkrement. Aztán rátértem a Mach3-ra. Ég és föld a különbség az eredmény tekintetében. Már nem akarom megjavítani a villanyborotvámat.
SumQuiSum Creative Commons License 2000.02.13 0 0 19
Egy kis ajándék:

rettegen Creative Commons License 2000.02.13 0 0 18
villany szakállvágó szigorúan a kinai piacról vételezve ezerötér...
max. 3-4 napos borosta, de ha megyek arcmasszirozásra akkor leredukálom a Mach3-al ami télleg jól működik.
az hogy szúr meg nem izgat bár a csajom néha sztrájkol, hogy itt ott milyen szúrós:-))))))

a sima villany meg húzza a szört nálam és az meg fáj...

Laslow Creative Commons License 2000.02.13 0 0 17
Borotválkozz pár hétig eldobhatós szörnyetegekkel, aztán vegyél Gillette Mach 3-at és rá fogsz jönni, mennyire elképesztően jó is az a borotva. De télleg: Szerintem a Mach 3 még arra is képes, hogy megszerettesse a borotválkozást az emberrel. Szóval én egy teljesen elégedett Mach 3 tulajdonos vagyok, a villany-izéket meg sosem próbáltam, arról nem tudok véleményt mondani.
Laslow
olhado Creative Commons License 2000.02.13 0 0 16
Én világéletemben villanyt használtam, pengés beretva még nem is volt a kezemben. Igaz, szerencsére (?) elég gyenge a szőrzetem, így nekem ez is elég alapos. A bőrömnek sincs semmi baja tőle. Mondjuk, fürdés után szoktam beretválkozni, olyankor valahogy kellemesebb.
MaCS Creative Commons License 2000.02.13 0 0 15
Bocs. Ez nem jött össze. Tréfás...
MaCS Creative Commons License 2000.02.13 0 0 14

MaCS Creative Commons License 2000.02.13 0 0 13





MaCS Creative Commons License 2000.02.13 0 0 12

MaCS Creative Commons License 2000.02.13 0 0 11
Halihó!

Szerintem is villany, mégpedig Philips. Bár én a villanyborotvát is kézzel kez L M.

Amúgy erről is szólt már két topic is, csak új nyitás előtt rá kéne keresni!






Üdv: MaCS

organic Creative Commons License 2000.02.13 0 0 10
Üdv borotválkozók!

Szerintem villanyborotvával nem lehet elég alapos munkát végezni. Pedig tetszetos, hogy elkerülheto a pepecselos pamacsolás, de tapasztalataim alapján maradok a hagyományos módszereknél.
A gondom inkább a mindennapos borotválkozáskényszerrel van. Eléggé megviseli az arcborömet.

Syd Barrett Creative Commons License 2000.02.13 0 0 9
Szerintem hosszab távon a villanyborotva az, ami kevésbé károsítja az arcbőrt, azon belül is a forgókéses (nekem most Philips van, de már volt Braun rezgőkésesem is). Az igaz persze a kettő összeötvözése lenne, és mint hallottam már létezik a Panasonic wet and dry készüléke. Van valakinek ilyan?
micu Creative Commons License 2000.02.13 0 0 7
Szakáll, villanyborotvával kiigazítva.
Üdv:Micu
Ariel Creative Commons License 2000.02.12 0 0 6
szakall!
apol es eltakar es ha olyanod van minden reggel ezt is gondozhatod :)))
SumQuiSum Creative Commons License 2000.02.12 0 0 5
Gratula, kheiron.
Az is érdekelne, hogy a kézi és a villanyborotvák egymás közt milyen különbségeket vonultatnak fel, és hogy melyik jobb. (pl forgókés vs. rezgőkés)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!