Keresés

Részletes keresés

TaB Creative Commons License 2000.02.14 0 0 11
Bocs, ezt lehet, hogy az Idegen istenhez kellett volna tenni. Hat atteszem oda is. Remelem azert nem voltam teljesen off.

Udv:TaB

Előzmény: TaB (10)
TaB Creative Commons License 2000.02.14 0 0 10
Errol egy Rabindranath Tagore idezet jut az eszembe es ugy erzem, ideillik. Remelem tetszeni fog:

Ők tudták a járást, és keresésedre indultak a keskeny csapáson, de én szerte csatangoltam az éjszakában, mert nem voltam ismerős.
Nem voltam eléggé tanult, hogy féljek Tőled a sötétben, és így ajtódhoz értem észrevétlenül.
A bölcsek rám kiáltottak és elzavartak, mert nem az ösvényen jöttem.
Kétségek közt fordultam meg, de Te gyorsan visszatartottál, és ők napról-napra hangosabban korholnak.

Udv:TaB

mgabor Creative Commons License 2000.02.13 0 0 9
Sziasztok!

A témához kapcsolódóan - kicsit a másik oldalt megvilágítandó - szeretném felhívni figyelmeteket az itt található, nem túl hosszú szövegrészre. Persze csak ha van időtök, kedvetek,...stb (bocs Aranyviktor, nem téged akarlak idegesíteni :)

mgabor

Törölt nick Creative Commons License 2000.02.12 0 0 8
nezzetek meg a stigmatat:)
aranyviktor Creative Commons License 2000.02.11 0 0 7
Szia Jungfrau!

Szép neved van! Menj rá a http://www.extra.hu/tandari oldalra. Tandari Éva több mint 7 évig élt az utcán, és amatőr író let belőle. Írt egy nagyszerű regényt "Kirándulás a pokolban" címmel, és számtalan novellát, több mint 3.000 verset, és ráadásul mind ebben a témában. Valóságos kis kincsestár "Éva mama".

üdv: aranyiktor

Előzmény: Jungfrau (-)
Jungfrau Creative Commons License 2000.02.11 0 0 6
szia sziklás és TREX,
lehet, hogy a megfogalmazásom volt egy kicsit kétértelmü, de nem (csak) az utcán kóborló és gyüjtögetö hajléktalanokra gondoltam a prológusban, hanem mindenkire, aki csak azért veti el valaminek a megközelítését, mert az egyházak és az egyházak kihatásai gátolják ebben.
Ha olvasod a további hozzászólásokat, akkor ez kiderült szerintem.
Nem vagyok egyházellenes, csak azokhoz az emberekhez szeretnék szólni, akik az egyházban nem találják meg a hiteüket, mert átverték öket, hazudoznak, kábítanak, maguk képére alakítják istent - és azt szeretné, ha nekik is utat lehetne mutatni az egyház megkerülésével...
Előzmény: sziklák (4)
TREX Creative Commons License 2000.02.11 0 0 5
milyen ablakot nyitnak ki a hajléktalanok :-?
Előzmény: Jungfrau (-)
sziklák Creative Commons License 2000.02.11 0 0 4
Kedves Jungfrau!

1. Javasolni kell az egyházaknak, hogy ingatlanaikban jelöljönek ki helyeket a hajléktalanok szállásolására, és szociális gondozókat, hálót biztosítsonak a maguk ereje szerint.

2. Javasolni kell a hajléktalanoknak, hogy fáradjonak a felekezetek ingatlanaihoz és tájékozódjanak az 1. pont megvalósúlásáról.

3. Mindenki engedje bele magába a napfényt.

4. Felhős időben az ima és meditáció erejével kell a napsugarakat életre kelteni.

üdv.

Előzmény: Ulysses (1)
Jungfrau Creative Commons License 2000.02.11 0 0 3
Squash kérdezted:
És ennek a vallásnak mi a neve? :))

Rátapintottál az elsö megtárgyalandó pontra: vajon mit nevezünk vallásnak!?
Általában mindenki összekeveri az egyházat a vallással. A kettönek semmi köze egymáshoz.
Egy (rossz) példával élve amikor az ember feltalálta a repülögépet és "tudott" repülni, akkor létrehozta a repülötereket és a légiforgalom irányítást.
Itt a vallás a repülés és az egyház a reptér. A pilóták a papok.
Ettöl függetlenül mindekinek joga van repülni és megtanulni repülögépet vezetni vagy akár csak modellezni és beleélnie magát vagy nézni egy szálló madarat.
A vallásban nem lehet lezuhanni, csak meg kell tanulni magunkat irányítani vagy mondhatnám úgy is, hogy megtanulni felemelkedni a levegöbe és utána már a légáramlat fenntart - hagyni magunkat vitorlázni.
És nincs szükség semmilyen irányítótoronyra, csak egy jó tanárra, aki lehet az apánk, anyánk, testvérünk, barátunk vagy egy ismeretlen akiben megbizunk.

Ulysses irtad:
Tudatosodás és az okok ismerete:)?
Ennek az az oka, hogy az egyházak nem akarják bevallani, hogy ök csak közvetitenek és nem akarják elengedni azokat, akiknek már rég el kellett volna hagyniuk öket. Nekik az éri meg, ha továbbra is saját magukhoz láncolják híveiket és ne engedjék, hogy mindenki saját maga érzékelje azt amit keres.
Egy másik (rossz) példával élve: ez olyan lenne, mintha mindenkinek egész életében iskolába kellene járni kötelezöen (különben lelkiismeretfurdalása lenne a oktatás kihagyása miatt - ezt is elérik) csak azért, hogy legyenek diákok és folyamatosan "fizessenek" az oktatásért és bármikor olyan anyagot tudnának leadni, amilyet éppen a saját érdekük (az iskoláé) megkíván.

elise írtad:
De mi az amire rájönnek?

Hogy mi az amire rájöjjenek? Éppen azért van a fórum, hogy ezt mindeki megtalálja és az itt lévök segítsenek ebben.

Arra, hogy bejön a napfény? És mit értesz napfény alatt?

Ahogy látod a mondat nincs befejezve, a vége igy hangzik:
...majd kinyissák a másik oldalon is az ablakot, álljanak a fény útjába és hagyják, hogy saját magukon keresztül tovább haladjon, az ismeretlenbe...

elise Creative Commons License 2000.02.11 0 0 2
De mi az amire rájönnek? Arra, hogy bejön a napfény? És mit értesz napfény alatt?
Előzmény: Ulysses (1)
Ulysses Creative Commons License 2000.02.11 0 0 1
...remélem nem lesz belőle vallás... Az emberek, ha eljön az ideje úgyis változtatnak, és rájönnek erre.

Tudatosodás és az okok ismerete:)?

Kiváncsi leszek a folytatásra...mindenesetre örülök, hogy igy vélekedsz, csak még nem értem, hogyan akarod ezt topic formájában megoldani.

folyt. köv.

Uly

Squash Creative Commons License 2000.02.11 0 0 0
És ennek a vallásnak mi a neve? :))
Előzmény: Jungfrau (-)
Jungfrau Creative Commons License 2000.02.11 0 0 topiknyitó
Szóval ez a topic azért jött létre, hogy azok a szegény hajléktalan emberkék, akiknek már tele van a fejük istennel és a megfoghatatlan beszédekkel, végre rájöjjenek és segítsük öket rájönni, hogy nem kell senkit csodálni, nem kell senkit magunk fölé képzelni, nem kell várni a segítséget senkitöl, nem kell totemeket imádni, nem kell elhinni amit más fantáziál, nem kell átélni semmilyen beavatást, nem kell szembeállni más nézetekkel, nem kell begubózni mikor nem értenek meg, nem kell félteni az saját életüket - csak egyszerüen ki kell nyitni az ablakot és beengedni a napfényt...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!