Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.20 0 0 129
Az útálat egy alacsonyabbrendü érzés, ami minden racionalizmust nélkülöz.
zuglonet Creative Commons License 2006.05.18 0 0 128
Szerintem nem utáljuk, legalábbis én még nem hallottam ilyen kijelentést
areacode212 Creative Commons License 2006.05.18 0 0 127
Hello!

Attol, hogy valaki az usa-ban el meg nem lesz sem jobb sem rosszabb csak ONMAGAT adja.... Ugyhogy ne izgulj itt sincs tobb eszetlen es gatlastalan magyar, mint otthon es attol, hogy nem az anyaorszagban talalkoztok attol meg nem lesz jobb fej csak csupan azert mert egy nyelvet beszeltek.... Ha megerkezel szerintem ezt tartsd szem elott....En is sokaig azt hittem, hogy azert mert magyarok vagyunk egy idegen orszagban azert majd jobbak leszunk egymassal, hat eleg naiv voltam..... :)

sok sikert az utazashoz!!!
Előzmény: usaFan (90)
szivattyu Creative Commons License 2006.04.18 0 0 126
"penipincser"
eMM Creative Commons License 2006.04.18 0 0 125
és ámerikásul hogy móndják?
Előzmény: szivattyu (124)
szivattyu Creative Commons License 2006.04.18 0 0 124
Szerintem van erre egy szép magyar szó:
Irigység.
Előzmény: tombrez (123)
tombrez Creative Commons License 2006.04.18 0 0 123

Na kivancsi lennek miert inditotta Ujlaki annakidejen ezt a topicot?

Biztos azert mert o utalja az amerikai magyarokat.Es miert utalja?Mert primitiv.

Egy magyar az New yorkban is magyar felteve ha annak vallja magat.

Sokan nem azok mihelyt megkapjak a vizumot a kovetsegen,rogton kopkodnek mindenre legfokepp a jardan levo sajat taknyukra amit elozo nap kikoptek oda.

Na hogy miert utaljak!!

Mikor az ember hazat vallt,felvallalja azt is hogy lentebbrol kell kezdeni ujra.

Foleg ha primitiv es angolul sem beszel.A magyarok tobbsege nem beszel.

 

Illetve hajjaj beszel nehogy azt mondjam mar hogy nem..Itt az van ha valaki tud 50 szot,

az mar itt beszel angolul.

Na vissza amoda.

Kint jobban teper es hajtja a penz tehat elobb utobb tobb lesz neki mint odahaza volt.Meg az otthonmaradtnak.

Mivel neki tobb van es jobban el ezt latva a tobbi irigy lesz,ami alapveto emberi tulajdonsag ezzel nincs is semmi baj.

Latva a tobbinek ott jobb es szebb bassza a csoruket es ebbol kovetkezve pattan ki egy par baromnak a fejebol a fent nevezett topic cime.

Ennyi a lenyeg.Azert utaljuk mert jobb neki.

Tehat a gyengebbek kedveert azert utalja a magyar a kintieket mert annak jobb az elete,es o nem tehet semmit hogy Amerikaban lakhasson,meg a gazdagabbaknak is

itt kell a ganajban megrohadni.

Jajjjj bocsanat a csunya szoert takonyban a szemetben,es a kutyaszarban,+egyebekben.

MagyarNYban Creative Commons License 2005.08.10 0 0 120

  Magyar vagyok, es NY-ban elek 17 eve, szoval udvozletem O ekszellenciaja! Azon kivul pedig nem gondoltam, hogy magyarok kozott is annyira vigyaznom kell, hogy PC legyek, mint az itteni kozegekben. Mellesleg, Puerto Rico lehet, hogy nem ugyanugy America, mint Atlanta, de NY tele van veluk, es erre utaltam, nem a foldrajzi elhelyezesere.  Kar, hogy csak ennyire figyeltel fol abbol amit irtam.

 

  Nincs kedvem veled vitatkozni, es kimutatni, hogy miket ertettel felre abbol amit irtam. Az eredeti uzenetem pontosan, hogy elfogadasra es megertesre kellett volna osztonozzon, es ha a helyett te csak a szokasos es sajnalatos furasra es kotozkodesre vagy kepes, inkabb ignoralni fogom amit irsz.

 

Take care.

 

Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 119
Megértelek, elfogadlak.
Period.

Szeretném hozzátenni, hogy csak egyes "feher amerikai utalja a purto ricoit es a negert." A kettesek nem. Meg azt is, hogy az Puerto Rico és hogy az nem ugyan úgy USA mint mondjuk Atlanta.
Továbbá a "néger" nem valami PC . De a "fehér" sem az már. Igy javaslom dobd el a kónyvedet, mert vannak már jobbak, újabbak.
Ha te magyar vagy Ny-ban én vagyok Benedek a Pápa.
Period.
Előzmény: MagyarNYban (118)
MagyarNYban Creative Commons License 2005.08.10 0 0 118

"ÚTÁLAT.

Krónikus (gyögyíthatatlan) magyar betegség."

 

 

Nem ertek egyet. lnkabb kronikus emberi betegseg.

 

A magyar utalja a magyart? Es? Az amerikai, a feher amerikai utalja a purto ricoit es a negert, holott eppen annyira amerikaiak, mint o. Amazok pedig utaljak a feher amerikait. Bizonyos otthoni magyar nem kedveli a kulfoldi magyarokat, es vice versa, de a Mo-i magyar szinten utalja a Mo-i ciganyt. Valljuk be, utaljuk, vagy legalabbis nem kedveljuk azt/ azokat akik masok mint mi.

 

Csak nezzetek meg mi megy itt a forumon. Amint valalki eltero velemennyel van az elozo hozzaszolotol, le van hurrogva. Ami nem is lenne nagy ugy, es valojaban nem is. A problema az, hogy a jelentos kulobsegek elfogadasanak hianya, (legyen az politikai, erkolcsi, vagy vallasi) az, ami gyulolkodest es haborukat forrt amiota a vilag vilag. Szoval mi lenne, ha kicsit megertobbek es elfogadobbak lennenk egymassal szemben, kulonosen amikor a magunkfajtairol van szo?

Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 113
Gyerek!

Ne állapíts meg olyan dolgokat amikröl fogalmad sincs. Sok mindent tanulhatnának az otthoni magyarok az itteniektöl. (És sok mindent nem.)
Miért mosolyog egy eladó?
Mert örüll neked, hogy nála vásárolsz, ami azt jelenti, hogy biztosítva van a kenyere.

Ez az excent duma a könyökömön jön ki. Egy 280 milliós országról van szó ahol a polarizálás nem csak jobbról balra és fenntröl lefelé megy, hanem átlósan is, minden irányba. Igy aztán másképpen beszél a déli, keleti, nyugati, középnyugati, északi, New-York-i, LA-I, dallasi, fargoi...csak ez után jön az elsö és második generációs, az olasz, a német, a skót, az ir, orosz, lengyel, kinai, vietnámi, hmong, magyar.
A vicces az, hogy 32 év alatt egyeteln egyszer találták el, hogy magyar az anyanyelvem. Megismerik az olaszt, oroszt, franciát, németet, orientálokat, de a magyart nem tudják hova tenni. Voltam én wellszi, francia, kínai, angol.

Az elnökség?
Viccelsz?
Mississippinek megyek. Nem hülyéskedj. Rajtam kívül még kétszázegynéhánymilló-ból nem lesz elnök. Hiszen elnökböl négy évenként egy darab fogy. Tudsz még ilyent?

Ez az egész utálat dolog itt ismeretlen.
Magyarosch.
Mert ha itt valakivel nem szimpatizálsz az egyszerüen nem létezik. Levegö. Nem éri meg a ráfordított idöt.
Azt mondja az amerikai:
"Don't get mad, get even.")
Előzmény: eMM (109)
fish12 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 112

Ugyanazt mondtam én is. :D

Előzmény: eMM (111)
eMM Creative Commons License 2005.07.27 0 0 111
Nem.Az USA 99%-a bevándorló.Ugyanis már relatíve kevés indián él.
Előzmény: fish12 (110)
fish12 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 110
Mind igaz:D..kivéve a másodikat..tekintettel arra, hogy az USA lakosságának nagy része bevándorló ..Sorry.
Előzmény: eMM (109)
eMM Creative Commons License 2005.07.26 0 0 109
Ha elfelejtesz vigyorogni nem vagy még igazi ámerikai.Még gyakorolni kell.Amúgy egy bevándorló sose lessz az,szóval nem lehetsz az USA elnöke sem.Ebbéli álmaidat(ha voltak) mostmár feladhatod.:)
Ja és egy magyar sokmindent elveszthet kint,de egyvalamit azt nem,az akcentusát.Mindig tudni fogják rólad hogy nem vagy echte jueszéj.
Tudom a puertoricóiak kiejtése mégrosszabb,de náluk már a bőrszín is áruló.Meg ez nem az a topic.
Előzmény: fish12 (108)
fish12 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 108
Most hülyéskedsz? Különben, ha tudni akarod, néha elfelejtek mosolyogni, de amikor bemegyek akárcsak a Wal*Martba is, azonnal mosoly-terápiában részesülök, mert vad-idegenek is rám mosolyognak, ami hamar helyreráz engem is :D (ez itt csak csak fél (?) cm:(  )
Előzmény: eMM (107)
eMM Creative Commons License 2005.07.26 0 0 107
De azért ne feledj el ott ámerikában egyfolytában vigyorogni,de legalább 20 centisen ám! Különben még azt hiszi a szomszéd, hogy haraxol rá.:)
Előzmény: fish12 (106)
fish12 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 106

Az amerikaiak összetartóbbak általában.. és így a magyar-amerikaiak is azzá válnak jó esetben...ezt én is elmondhatom.. 8 éve lakunk itt , és rengeteg segítőkész, összetartó igazi amerikai jóbarátra tettünk szert.

 

Az egyik ok az a történelemben rejlik...Pl az itteni történelmi dalok, versek legtöbbje is mind az egységre, egymás segítésére buzdít..a szabadságot meghagyva!!!...Az egyik ilyen jelszó, amit büszkén visel mindenki a pólóján: Pl ez: "United We Stand"

 

Mo-on sajnos a szabadságot nem hagyják meg egymásnak az emberek..mindenkibe annyira beleivódott a fejből megtanult: "Itt éléned, s halnod kell" versszak, hogy az emberek szinte még a barátjukat is kitagadják, ha az elköltözik egy másik országba.. Mintha csak az ősi vérszerződéshez tartanák magukat!....(vannak persze kivételek, tudom..de a nagy többségtről beszéléek)..

Előzmény: usaFan (90)
fish12 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 105

Én is  u'ezt írhatnám:)

 

--de nem is ez volt  itt a kérdés asszem, hanem a Mo-on maradottak miért utálják a többit. ..(de azt hiszem, hogy igazából te is, meg én is tudjuk a választ...)

 

...(arról nem beszélve, hogy soxor az otthon maradt honfitársak egymást is utálják.) Szerintem a  topik címének az kellene lennie, hogy "Miért utáljuk hazánkfiát"..csak ennyi.

Előzmény: break (97)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 104
Kár föladni eredetiségünket
>
> Elnézem a balatoni úton sorjázó autókat. Nem is oly rég még tíz
> rendszámból kilenc külföldi: német, osztrák, olasz, holland volt. Ma
> fordított az arány: csak elvétve akad külhoni jármű, döntően csak
> magyart látni. Ez persze örvendetes is lehetne, hiszen mind több
> honfitársunk nyaralhat, s kitűnő autókat hajtanak. Másrészt viszont
> megcsappant az érdeklődés irántunk a nagyvilágban. Nem elég a Balaton
> bársonyos vize, selymes fövenye. Útjaink K. u. K. minősítést
> kaphatnak: no nem a Monarchiát idézve, hanem mert kátyúk és a legősibb
> szakma képviselői lepik el. Országimázs helyett országblamázs.
> Megtelik a kosár. Jó nevű hazai sörgyár dobozos termékén a hangzatos
> felirat alatt egészen apró betűkkel a megjegyzés: import termék hazai
> kiszerelésben. Lám, a magyar termelés „titka", hogy itthon csomagoljuk
> a máshol, mások által előállított portékát. Legalább a fokhagyma
> eredeti makói. A pénztárnál derül ki, hogy makói, de nem a fokhagyma,
> hanem a cég, amely Kínából importálja. Röhej. A Balaton-parti
> üzletsoron tengeri halat sütnek, pezseg a homoki bor.
> Horvát ismerősöm hívta föl rá a figyelmemet, hogy egyszer mennék már
> végig villamossal Budapesten a Moszkva tértől a Móricz Zsigmond
> körtérig, és számolnám össze, hogy hány magyar elnevezésű vendéglőt
> látok a fővárost szinte körbeszelő útvonal két oldalán? Siralmas
> eredményre jutnék. Egy országba úgy érdemes ellátogatni, ha ott valami
> újat talál az utazó, nem pedig ugyanazt, amit bárhol másutt. Egy
> ország akkor érdekes, ha eredeti. Mi nem vetekedhetünk nálunk
> szerencsésebb népekkel, akiknek pompás tengerek, pazar hegyláncok
> jutottak. A mi csáberőnk az eredetiségünk, bájosan szelíd természetes
> környezetünk. Önkéntelenül is vonzó a kíváncsi utazó számára rejtélyes
> származásunk, amely révén legendás népekkel: szkítákkal, hunokkal, sőt
> újabban az etruszkokkal, a japánokkal és a koreaiakkal hoznak minket
> rokonságba. Érdekes az európai őslakosok szemében, hogy Ázsiából idáig
> vándorolván megmaradtunk szigetként, szinte rokontalanul a szláv, a
> latin és a germán népek tengerében. Megtartva őseink nyelvét, amelynek
> tudománya nehézsége miatt az európaiak szemében fölér a bölcsek
> kövének ismeretével.
>
> Vonzó lehet az is, hogy számarányunkhoz képest milyen nagy szerep is
> jutott nekünk időnként Európa történelmében, kultúrájában, tudományos
> és sportéletében. Még „utolsó csatlósként" is a hőséget értékelték
> bennünk, s ha rossz ügyért is véreztünk, feledtette, hogy
> akarva-akaratlanul az európaiság védbástyájának számítottunk 1456-ban,
> Nándorfejérvárnál, vagy 1956-ban, Budapesten. Égig érő bérceink, három
> tengerünk, hatalmi státusunk már a múlté. Az öreg földrészen sokáig
> sikk volt Magyarországra járni. Sajátos keletkutatás. És nem csak az
> egyébként koránt sem lebecsülendő, csak eltorzított pusztaromantikának
> köszönhetően. Nem csak azért, mert kelet- és nyugatnémet nálunk
> találkozhatott, csehszlovák, lengyel nálunk lélegezhetett föl. (Mint a
> balkáni háborúk idején a szerbiai, horvátországi, boszniai rokonok.)
> Nem csak mert olcsónak, tranzitútvonalnak számítottunk. Vágyakozás
> volt ez egy rejtelmes világba. Akkoriban is voltak szerte Európában
> turisták millióit vonzó déltengerek, síelőket csábító alpesek,
> gazdagabb országok, szebb városok. De a civilizáció nem pusztán javak,
> külsőségek függvénye. Több annál: egy néplélek kisugárzása. Ennek
> pedig az eredetiség a fényforrása. Ha ezt föladjuk, többet
> veszítünk,mint Mohácsnál, Trianonban. Önmagunk
Eisengrau Creative Commons License 2005.06.03 0 0 98
Előzmény: break (97)
break Creative Commons License 2005.06.03 0 0 97

En nem utalok senkit. Sem a Magyarorszagi magyarokat, sem az USA-ba szakadtakat.

 

Az altalanositast azt utalom. Minden iranyban.

 

Meg van olyan egyen akit jobban kedvelek es van olyan akit kevesbe. De az a viselkedesetol es szavaitol fugg, nem attol, hogy hol el.

 

P.s. En Budapesten sem voltam nagy majer, es itt (USA) sem vagyok. De mindket helyen megeltem.

Előzmény: Eisengrau (96)
Eisengrau Creative Commons License 2005.06.03 0 0 96
Hja, már maga a topik neve is téves...

ugyanis nem mi, hanem az Amerikába szakadtak utálnak minket :))))

talán mert nekik ( a többségüknek) itthon nem sikerült, míg másoknak igen... mert azt hiszik, hogy ők megcsinálták a nagy májerséget, és azt csak irigyelni lehet ;)

mafla31 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 92
Részemről hidd el az első sor is felelsleges volt, hisz úgysem érti meg! Ígérem az előző üzi válaszait (mert valószínűsíthető, hogy szép számmal lesznek) már figyelemre sem fogom méltatni. Teljesen igazad van!!! Ui: HA KIJUTSZ TÉNYLEG KERÜLD A MAGYAROKAT! Nincs semmi összetartás, csak írigység és rosszindulat tisztelet a kivételnek (pl.56-os magyarok). Sok ottani ismerős egybehangzó véleménye mindez.
Előzmény: usaFan (90)
usaFan Creative Commons License 2005.06.01 0 0 90

Na. Szóval eddig Én jókat nevettem azon, hogy egymást gyilkoltátok (szavakban), de azért már nagyon elfajultak a dolgok.

 

Először is a topic címe egy hülyeség. Aki azért utálja az amerikai magyarokat, mert gazdagabbak, sikeresebbek az Mo. -i magyaroknál, azt sajnálom/megértem, de ha így van, akkor Ő is tud olyan sikeres lenni, csak meg kell ragadni a lehetőségeket, mint Ők tették.

 

Másodszor, az egész, amerikai témákat feldolgozó topicoknak semmi értelmük. Megfigyeltem, az új topicok 1-2 hétig jók, tényleg sok infót kapnak azok, akik menni akarnak. De aztán vmelyik paraszt elnyög egy "köcsög" -öt, és kész. Akármelyik topicba belelépek mindenhol ugyanaz megy, a fotogám fikáz mindenkit, és fordítva.

 

Én nem akarok senkit hülyézni, buzizni, stb., személy szerint fotogámmal sincs semmi gondom, vki őt is lefikázta, leragizta, szal megértem miért szokott szivatni néhény embert, csak azt akarom kérni, hogy ha vmikor esetleg egy új topicot nyit vki, abban ne az legyen a téma, hogy az egyik ilyen köcsög, a másik amolyan buzi, a harmadik meg paraszt.

 

Én még sosem voltam az USA -ban, menni akarok.

 

De Én mindig azt hallottam, hogy az amerikai magyarok összetartóak...remélem nem olyanok mint itt a fórumokon, hogy mindegy kinek, csak beszólhasson.

vizinikk Creative Commons License 2005.05.31 0 0 84

ne magyarázd, nem kell ám ragi mestert komolyan venni.

OTT boldogult, de ITT maradt a szíve. be is halna, ha nélkülöznie kellene az ilyen jó kis bajvívásokat. képtelen lenne a magyarok és a magyar fórumok nélkül élni. az amerikaiak nem értenék, miről is van szó, ha velük csinálná ugyanezt

:-) 

Előzmény: mafla31 (82)
mafla31 Creative Commons License 2005.05.31 0 0 82
Én senkit nem útálok csak azért, mert Amerikában boldogul!!! Nincs rossz véleményem, hiszen ha életem folyása úgy alakul, én is el tudnám képzelni lakhelyemül az Egyesült Államokat. Magam személyesen meggyőződtem tényleg jó hely US. DE!!! Bazd ki! Te azért tényleg nem vagy semmi Photogam! Gyakorlatilag nincs olyan fórum ahol ne ugattál volna be valakinek valami értelmetlen, rosszindulatú, faszságot. Hónapokkal ezelőtt azért hagytam fel az on-line beszélgetéssekkel mert Te belémakaszkodtál valami lényegtelen faszsággal (asszem valami munkahely meg net közötti kapcsolat erkölcstelenségéről prédikáltál, vagy valami hasonló) . Most visszanéztem, és azt látom mindenütt osztod az észt a magyaroknak. US Citizen vagy?! Szerencséd mert ezzel a mentalitással m.o.-on már kiirtottak volna. (Hozzáteszem minden okunk meg is volna rá.) Hosszú és tartalmas beszélgetéseket tudtam folytatni egy értelmes emberrel, aki tényleg jóindulatúan segített, csomó hasznos, számunkra fontos dolgot megtudhattunk tőle... Tőled (rólad) annyi jött le, na ilyen lehet az a fasz, aki miatt minden éppeszű azt javasolja, "kerüld a kinti magyarokat", pláne ha már akcentusa van. Mert neked érthető okoból ugye, ez már kialakulhatott az első hónapban, amikor kimentél. Kérlek ne válaszolj semmit mert engem nem fog megtalálni. Inkább tünj a picsába és levelezz más nációkkal. Hiszen Te US Cititzen, mi meg csóri kis magyar pöcsök! Keress olyan játszóteret, amihez kapcsolódni tudsz. Mert magyarországhoz, a magyarokhoz, te nem tartozol, hiszen te US Citizen vagy. Egy szó mint száz huzz anyádba, fordulj magadba. Nekünk nem kellesz, ne osszad itt az észt... Nyomatékosan kérlek ne válaszolj, senkit nem érdekelnek a faszságaid!!!
Előzmény: fotógám (78)
MagyarNYban Creative Commons License 2005.05.24 0 0 81
Tunemeny.
Előzmény: GyongyosMS (80)
GyongyosMS Creative Commons License 2005.05.10 0 0 80

"Home is where the heart is", egy amerikai mondas szerint "otthon ott van ahol a szived van", hat az enyem Pesten lett felejtve, de a korulmenyeim itt rekesztenek....

Itt egy masik amerikai mondas gondolom 15 ev alatt ezt is hallottad:

 

America, love it or leave it....

 

Nem nehez a valasztas :)...

Előzmény: Etus (60)
MrMoJo Creative Commons License 2005.04.26 0 0 72
Mindíg megnevettetsz! Te szegény, szegény , beteg ember.
Előzmény: fotógám (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!