Keresés

Részletes keresés

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 23 órája -1 1 72382

Úgy tűnik Pilisborosjenőn koronavírus góc alakulhat ki. Csak azért szólok, hogy ha valaki az OKT budai hg-pilis hg szakaszát tervezi megcsinálni, akkor ezt vegye figyelembe

http://varkapu.info/kozelet/koronavirusos-pilisborosjenoi-haziorvos-asszisztense-125-ember-lehet-erintett/?fbclid=IwAR0lH8-lrzM_rSK9qM4-P_hF9lq4Ihjj6vGO_bTKoK_O08qu5EVAQDhCw3A

hadidoki Creative Commons License 27 órája 0 0 72381

Gratulálok, egy ilyen üzenet minden dicséretnél többet ér!  További sok sikert!

Előzmény: hörpölin (72378)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 27 órája -3 3 72380

Köszöntelek Ó stampőr, ki állasz a vártán

dédelgetem álmom, sok dicsőség láttán

érdemed temérdek, hordja ezer szütyő

példaképünk vagy Te, Ludovicus Lütyő

Jó lesz így tábornok úr?

https://www.youtube.com/watch?v=XupbgstAvJw

Fődíszpinty Creative Commons License 30 órája -2 1 72379

Szia.

Tényleg nem a személyi kultusz miatt, de anno amikor első alkalommal találkoztunk és Gábor bemutatott téged te meg őt. Hát ez azóta a szívem kedves pillanata. Mesélem is úton útfélen :).

Előzmény: hörpölin (72378)
hörpölin Creative Commons License 1 napja -3 8 72378

Sokáig rágódtam azon, megosszam-e Veletek azt a kis élményt, amely tegnap "talált meg" az MTSZ irodájában, miközben szokásos szeánszunkon vettünk részt csg65 kollégával.

Éppen bőszen stempliztem egy igazolófüzetbe az ellenőri bélyegzővel, amikor csg65 mosolyogva átnyújtott egy OKT igazolófüzetet és egy külön papíron egy kis táblázatot, melyen a delikvens (a mi tájékoztatásunkra) precízen összefoglalta, mikor merre járt és hol voltak a túraszakaszok határai. Ez még nem egy különös dolog, sokszor találkozunk hasonlóval, de a papíron látható rövid kézzel írt kérés már igen. 

Majdnem elbőgtem magam ott helyben, miután elolvastam. Ebben a pár mondatban benne van minden, amiért már sok-sok éve dolgozom, szinte minden szabadidőm rááldozva. Ez mindent elmond arról, hogy amit tenni szerettem volna a kéktúrázókért. Természetesen gratuláltam és dedikáltam a füzetet. Na, de most már elég az önfényezésből! :-D

Köszönöm!

hadidoki Creative Commons License 1 napja 0 1 72377

Nagy élmény volt olvasni, valaha hasonlókat éltem át én is, hisz én is egyedül, néhány napos túrákban jártam végig az utat. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet! 

Előzmény: Jesper Olsen (72374)
Jesper Olsen Creative Commons License 2 napja 0 0 72376

Hát igen, az lenne az igazán érdekes...

Előzmény: jzp2107 (72375)
jzp2107 Creative Commons License 2 napja 0 0 72375

köszi!

kár, hogy a naplóját nem lehet elolvasni.. 

Előzmény: Jesper Olsen (72374)
Jesper Olsen Creative Commons License 2 napja -2 0 72374

Érdekességként (egy pannonhalmi bencés szerzetes Kéktúrájáról): 

https://www.magyarkurir.hu/hirek/gerecz-imre-osb-interju-kektura

Jesper Olsen Creative Commons License 2 napja 0 1 72373

Örülök, hogy Valaki tovább jutott az álmodozásnál (ld. Dezső bácsi mondatát).

Előzmény: Fődíszpinty (72372)
Fődíszpinty Creative Commons License 2 napja -1 2 72372

Szia. Mint a bejegyzéseimből látható, már nem sokat kell várnod és Dorog környékén 2 túraútra felfűzve megnézhetőek lesznek az emlékhelyeink. 

Előzmény: Jesper Olsen (68597)
Fődíszpinty Creative Commons License 2 napja -1 1 72371
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 3 napja -1 0 72370

Szuper! Nagyon köszi!

Előzmény: Fődíszpinty (72366)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 3 napja -1 1 72369

A matematikus szól belőlem most: egyfelől lehet, hogy láttuk egymást, másfelől 07.2—án Tolna megyében nem. Mi 2 nappal előtte voltunk arra.

Előzmény: Pulmy (72362)
Zolcsi67 Creative Commons License 3 napja 0 1 72368

A tetővilágítók miatt inkább a 30-asra tippelnék: http://www.old-ikarus.hu/e-mail/babyikarus.jpg

ON

Előzmény: Pulmy (72367)
Pulmy Creative Commons License 3 napja -1 0 72367

Ikarusz fanok,Help Please !   ez talán 311-es? Ha nem akkor melyik típus?  thx

Fődíszpinty Creative Commons License 3 napja -1 2 72366

Abban bízhattok, hogy tudni fogtok róla ☺ köszönöm.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (72365)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 3 napja 0 0 72365

Ez jó, ez tetszik! Majd szóljatok, hogy mikortól éles, mennék rá!

Előzmény: Fődíszpinty (72363)
ssimi Creative Commons License 3 napja 0 2 72364

Érdekes, hogy a Mátraalján semmi gondja nem volt az mtsz-nek a szőlőfürt jelzéssel... (simán lehetett volna sárga keresztet festeni).

Előzmény: pavarotti (72359)
Fődíszpinty Creative Commons License 3 napja -1 3 72363

Egy még éppen csak épülő honlapon fenn van. Nem publikus :)

https://banyaszkor.hu:6443/static/full_res/schmidt.jpg

Előzmény: pavarotti (72350)
Pulmy Creative Commons License 4 napja -1 0 72362

Most vettem észre,hogy elírtam a hónapot(a jó 07.26),így tényleg láthattuk is egymást :) 

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (72357)
Pulmy Creative Commons License 4 napja -1 0 72361

köszi,köszi....

Előzmény: pozo (72355)
Pulmy Creative Commons License 4 napja -1 0 72360

köszi.  Igen most is ki volt írva. Csak azt nem fogom,hogy Malomtelelőig nincs vírus,utána meg dühüng? édekes dolgok..... :D Keselyűsnél akár még láthattuk is egymást

"S valóban, Malomtelelónél nem sétáltunk végig a tanösvényen, de azért végigmentünk: magyarán szó szerint végigfutottunk. :-) "

Hát igen mi rohantunk az erdős részen,nyakunkban a kerókkal. :D  Mindegy ó élmény volt,emlékezetes marad. A szúnyoghadból és dagonyából erre a hétvégére is jutott bőven. Most is özönvíz után mentünk vissza a Gemencbe,most plusz még az ár is jött. De ez egy másik mese lesz....

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (72357)
pavarotti Creative Commons License 4 napja 0 0 72359

Magyarul (ha jól értem)

Nem örülünk ha

- kitalálsz egy vadiúj grafikájú új "jelzést" és azzal fested fel

- már "kitalált", de nem "hagyományos" (vagyis nem "fő-vagy céljelölő") turistajelzéssel (tehát pl. alma, szőlő, zöldút, muflon, bányászjelvény) fested fel.

Azaz: arra kérünk, hogy ha lehet a "normál" turistajelzések felhasználásával fesd meg/újítsd meg (ha érint meglevő turistautat), és az útvonalat mint egységet inkább táblákkal, marketinggel támaszd alá, nem feltétlenül önálló, az út teljes hosszán azonos jelzéssel.

Persze ha a környéken/érintett útvonalon nincs/kevés turistaút van, akkor kaphat a teljes út önálló sáv/kereszt turistajelzést is.

Konkrét kérdésre pedig a konkrét válasz: Főjelzés: Sáv, Kereszt. Céljelölő: 3szög, négyzet, kör, barlang, rom, templom, emlékmű, pecsét. A többi a minden más:), ld. 4. oldal az alábbi pdfben

http://mtsz.org/images/stp_attachment/0/179/turistajelzesfestes_6_20160614.pdf?60994231510128024

Előzmény: jzp2107 (72351)
olahtamas Creative Commons License 4 napja -1 0 72358

Nyakatekert mondatszerkezet, a tagadás tagadásával...

Amúgy a kereszt is fő jelzés.

A céljelölőből is van még pár barlang, rom, stb...

Nekem kb. az jön le a mondatból, hogy irányított körjelzés ne legyen, de azért rákérdeznék, hogy mire gondolt a szerző.

Előzmény: jzp2107 (72351)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 4 napja 0 2 72357

Az özönvizes eső után 2 hete jártunk mi is a Gemenci erdőben. Nem AK-ztunk, de voltunk Pörbölyön, Keselyűsnél, s Malomtelelőnél is.

Erre reflektálnék: “Innét már feltűntek Keselyűs épületei. A kis településen sok kiránduló volt,de minden zárva van,az újonnan épült modern látogatóközpont is a Gemenci Vasút állomásánál.”

2 hete ki volt írva, hogy a járványhelyzet miatt zárva, s ezért nem jár a kisvasút sem.

Pörbölyről autóztunk ide át, ahol ahogy te is írod, nyitva volt a büfé, s járt a kisvasút is, méghozzá Malomtelelőig. 

No comment.

Előtte túráztunk kisebbeket az Ólom-hegynél, a Hajósi Homokpusztáknál, Hildnél és a hajósi löszfalnál. A Judit panzióban, hol megszálltunk, azt mondta az egyik ott dolgozó, hogy a favágókat már le sem küldik dolgozni, annyi a szúnyog. S valóban, Malomtelelónél nem sétáltunk végig a tanösvényen, de azért végigmentünk: magyarán szó szerint végigfutottunk. :-)

Előzmény: Pulmy (72354)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 4 napja 0 2 72356

Simán lehet, hogy ő már egy új generációs bionikus modell, s az “egyben”-t úgy kell érteni, hogy alvás, sőt a 1,5 km/h-es haladási sebesség alá csökkenés nélkül, amit a gyaloglás alsó küszöbértékének szokás tekinteni a pro hikerek világában. ;-)

Előzmény: sfvr (72345)
pozo Creative Commons License 4 napja 0 1 72355

Köszi, jó beszámoló:)

Előzmény: Pulmy (72354)
Pulmy Creative Commons License 4 napja -1 4 72354

Elterveztem,hogy az AK-t kerékpárral teljesítjük-szigorúan ragaszkodva a nyomvonalhoz-az OKT-t követően. Aztán miután megvilágosodtam,hogy ezt csak ebben az évben lehet,változtattunk a terveinken és előtérbe kerűlt az AK. Szekszárdtól folytattuk a Gemencben. Első körben Ósükkösdig akartunk,eljutni,de ez az özönvíz után nem igen jött össze. Volt minden 20 centis sár,szúnyoghad miegymás.Viszont ez a jelzésekről nem mondható el. Mindjárt Szekszárd után a Csörge-tónál katasztrófális a helyzet. Jelek one,nagyfokú leleményesség,technikai segítség kell,hogy eljussunk a Sió gátra. Nem egyszerű,de talán ettől AK az AK. Aztán később az erdőben,gáton sok száz méteren,km-eren hiánycikk a kék sáv. Nem baj,nem baj.Legalább eszünkbe jut a hőskor. A beszámoló a szokásos helyeken fogadjátok szeretettel.

Bikk Pubi Creative Commons License 4 napja -1 0 72353

Elélcelődünk - némileg joggal - Józsin, de mikor elsőként megcsinálta, előtte nem volt más, például egy 16 évvel korábbi, teljesítő.

Előzmény: _ZE (72352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!