Keresés

Részletes keresés

Gizi aljas Feri Creative Commons License 7 órája 0 0 69634

Tudom, hogy tudod. ;)

Előzmény: hadidoki (69633)
hadidoki Creative Commons License 10 órája 0 0 69633

"ez utóbbi eset nagyon tipikus a 70es 80as években kisiskolás generációra"

Igazán kedves vagy, de ezekben az években már majdnem a gyermekeim járták az iskolát :)   (na jó talán túlzás, de már rég túl voltam a kisiskolás koron)

Persze, hogy meg tudok tanulni nyelveket, csak aránytalanul nagy erőbedobással, és így 60 felett, ez már nem is érdekel. 

Előzmény: Gizi aljas Feri (69628)
jzp2107 Creative Commons License 12 órája -1 1 69632

egyébként a kép még nem is a necces helyen készült, hanem Bakonybélből felfelé az aszfalton

de ez is érdekes szitu volt, előbb elment mellettünk egy crossmotor elég nagy tempóval -anyád, gondoltam ahogy általában gondolni szoktam ha jön az erdőben a motoros, nem szólt semmit de időnként hátranézett és egyszercsak mint a vadméhek a kaptárból zzzzsu-zzsu-zsu repesztettek el mellettünk a bicajosok hátulról

szóval az a motoros volt a felvezető

képen látszik a záró motoros is

aztán haladtunk közösen egy keskeny meredek ösvényen is, itt mondjuk nem volt baj mert szinte mindenki leszállt és tolta, ez talán valami másik mezőny lehetett, nem a "gyorsaságiak"

na aztán jött közvetlen a Kőris-hegy előtti rész, ott lefelé jöttek és az a rész kanyargós volt...

volt aki nem kicsit rántotta el a kormányt, gondolom ott ő anyázott (pedig az út szélén mentünk libasorban), na itt volt az hogy nem tudtam hogy melyik oldalon is menjünk már hogy ne legyünk annyira útba

közben kaptam egy megfejtést a vasutas kérdésemre:

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130142640&t=9012640

Előzmény: annyi baj legyen (69631)
annyi baj legyen Creative Commons License 12 órája 0 0 69631

A verseny kiírásában csak a cuha-völgyi kirándulókra hívják fel a figyelmet, ezek szerint nem nagyon merült fel, hogy másfelé is járhatnak túrázók.

Azért szerintem meg tudod újra fogalmazni azt az elveszett hozzászólást :)

Előzmény: jzp2107 (69626)
annyi baj legyen Creative Commons License 12 órája 0 1 69630

Köszönöm!  Kdp vértesi szakaszával szeretném azt a mozgalmat is befejezni, de nagyobb tervek most nincsenek.

Előzmény: Gizi aljas Feri (69629)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 13 órája 0 1 69629

Gratula! Mi a következő terv?

Előzmény: annyi baj legyen (69621)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 13 órája -1 0 69628

Off - te enyhe eset lehetsz - van a mély és van a felületi - mély örökletes, felületi pedig a szerzett diszlexia - ez utóbbi eset nagyon tipikus a 70es 80as években kisiskolás generációra, akit a képolvasási módszerrel bantítottak el.

Pedig meg tudsz tanulni nyelveket, csak neked nem szabad azt a módszert követned, ami a fősodor. Ergo leíró nyelvészeti szabályok helyett magyar - idegenyelv így mondom itt, így mondom ott -  összehasonlítás és szótanulás képekkel, és valamihez kötve, sok-sok ismétléssel. Kevés szó sokszor.  Színek használata stb. 

Előzmény: hadidoki (69623)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 13 órája 0 0 69627

És ezek, akikről írsz, hogy tájékoztatták a többieket a neten, hol vannak?

"Itt állunk egy fa előtt...?"

Bocs, ez magas labda volt.

A többire pedig - ez talán onnan jön, hogy soha semmiért nem kell gondolkozni, megküzdeni.

Előzmény: V43 1279 (69625)
jzp2107 Creative Commons License 28 órája 0 3 69626

néhány megszakítással egyetemben is órák óta írtam egy beszámolót a hétvégi Városlőd-Zirc etapról

elveszett.

nincs erőm újrakezdeni, egy kép amit illusztrációnak csináltam hozzá, megmaradt

fogadjátok szeretettel

az apropója az lett volna, hogy újra úgy kékeztem, hogy előtte megnéztem Roki filmjét meg a Peták félét is

na és a másfélmillióban az egyik városlődi házat épp egy apuka meszelte a kisfiával, ezt próbáltam megkeresni

a 2 km-es vasút mellett gyaloglás tényleg valóság volt? évtizedekig a sínek mellett jártak a kéktúrázók? miért?

Kőris hegyi erdész is eszembejutott a Peták-filmből, aki szerint a klímaváltozás "átmeneti"

Bár igaza lenne..

az új bakonyi Bermuda-háromszöget is emlegettem (B csúcsa Németbánya, ahol mellesleg homokzsákokat láttam a szélső háznál :-O

a másik csúcsa lehet a szénpajta vagy hogy írták a táblán, ahol a V43 által említett eset volt

és azt még meg sem írtam mert csak az első nap végén tartottam, hogy ráeresztették a bringásokat (MTB orszgos verseny) az OKT-ra

nincs bajom a bringásokkal, de egy rohadt laminált papírt nem tudtak kitenni, hogy tisztelt erdőjárók ettől eddig bringás rendezvény lesz, tessenek figyelni

és láthatóan a bringásoknak sem szóltak, nem tudtam már melyik oldalon menjek a Kőris hegyi aszfalt kanyarjában, hogy ne legyek útban (hivatalosan ugye bal olalon kell, de ha ott az ideális ív?

utólag jöttem rá, hogy Borzaváron az Oázisban ünnepeltem az 1000-et

már csak Aggtelek és Zemplén

V43 1279 Creative Commons License 29 órája 0 2 69625

Félig-meddig témához kapcsolódó felvetés:

Nagyvázsony után vagy Németbánya felé (azona részen valahol) mentek valakik, nem tudták merre kell továbbmenni, erre írtak a kékes csoportba fb-n, hogy merre kell menni? Mindezt ott a helyszínen. Megkapták a választ, mentek tovább.

Diszlexiásként még csak-csak, ha ez ilyen tájékozódási nehézséggel jár együtt, de anélkül? Mindenesetre eléggé elgondolkoztam ezen, modern társadalom egyre több területén van az, hogy gondolkodás és/vagy tájékozódás helyett megy a kérdezősködés, meg a másiktól való megoldás várása (nyilván nem egy szimpla érdeklődésre, kérdésre gondolok, amit nem tud valaki, hanem amikor ott van előtte a megfejtés pl), elég sajnálatos, ha a túrázás területére is betört ez a tendencia.

Előzmény: Tavaszi Széll (69620)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 30 órája 0 2 69624

ON támogatom a téma felgöngyölítését mert tényleg fontos információk, visszajelzés érkezhet, ami esetleg befolyásolni tudja a túrázást, a túrázás fejlesztését.

OFF 99tól 2003ig tanítottam először. 10ből kettő volt problémás. 2012óta tanítok megint ma 10ből 2 nem az. Mondjuk lehet, hogy ebben benne van az is, hogy hozzám már az jut el, aki a rendszerben nem tud kiteljesedni, ezzel együtt nem egy esetben az órám 90%a a magyar nyelv értelmezésével megy el sokszor. pl a szeretTE az nem te, hanem ő. 

ON Ezzel együtt én is tévedtem el sokszor, sőt a legkomolyabb eltévedésem épp a Bakonyban volt, az Északi-Bakonyban Kisgyón és Tés között.  Mondjuk ebben benne volt az is, hogy tél volt, rám eseteledett és a gombafertőzéses fákon a fejlámpával nem tudtam sokszor eldönteni, hogy jelzést látok, vagy gombafoltot. Plusz jó sok rossz döntés. 

hadidoki Creative Commons License 30 órája 0 2 69623

Persze a diszlexiának is vannak változatai.Én pld. tudom magamról, hogy az vagyok, simán felcserélek betűket, (alig veszem észre, de hibátlanul visszaolvasom a szót), fiatalon is rossz volt a rövidtávú memóriám, gyakorlatilag nem tudok idegen nyelvet tanulni, stb. Viszont soha nem voltak térkép értelmezési gondjaim, sőt, mindig is jól tájékozódtam térben, nem okoz gondot a jobb és a bal oldal felismerése. 

Szóval mi diszlexiások sem vagyunk egyformák, de ettől még teljesen jogos amit Gizi aljas Feri írt.   

hadidoki Creative Commons License 1 napja 0 1 69622

Gratulálok a sikeres befejezéshez! További sok sikert...

Előzmény: annyi baj legyen (69616)
annyi baj legyen Creative Commons License 1 napja 0 2 69621

Köszi!  Óbányán került be az utolsó pecsét.

Előzmény: Tavaszi Széll (69619)
Tavaszi Széll Creative Commons License 1 napja 0 3 69620

Nem tudtam, hogy a diszlexiások igen durva tájékozódási nehézségekkel (is) küszködnek. Pedig de.

OFF

Nem konyítok hozzá, de azért nem zárom ki annak lehetőségét, hogy nem feltétlenül a diszlexiás gyerekek száma duplázódott meg az elmúlt években, hanem azon gyerekeké, akiknél diagnosztizálták ezt a problémát. Azaz a modern diagnosztikai módszereknek köszönhetően jóval több gyereknél van lehetőség a diszlexia megállapítására, mint néhány évtizede. Árnyaltan fogalmazok, ha azt mondom, hogy az én gyerekkoromban (’70-es, ’80-as évek) nem helyeztek túl nagy hangsúlyt ennek a problémának a feltárására.

ON

Mindazonáltal az OKT számos, így pl. a Bakonybél és Németbánya közötti szakaszának a követéséhez szerintem térkép sem kell. Kizárólag a kék sáv jelzésekre hagyatkozva is el lehet tolni a biciklit ezen a szakaszon. Ha 100-200 méteren belül nincs kék jelzés, kezdjünk el gyanakodni.

Szerintem érdekes lenne az érintetteket (jelen esetben az eltévedt hölgyeket és a rend őreit) meghallgatva „felgöngyölíteni” ezeket a média ingerküszöbét is elérő eltévedéseket, és ilyen-olyan közösségi médiában megosztani a „tényfeltárás” tapasztalatait és következtetéseit a turista társadalommal. Persze, ne (csak) írott (olvasási, szövegértelmezési nehézségek), hanem videó formátumban is. :-))

Előzmény: Gizi aljas Feri (69615)
Tavaszi Széll Creative Commons License 1 napja 0 1 69619

Ismerős Arcok :-))

Gratulálok! Hol fejezted be az RP-DDK-t?

annyi baj legyen Creative Commons License 1 napja 0 0 69618

Köszi!

Előzmény: olahtamas (69617)
olahtamas Creative Commons License 1 napja 0 1 69617

Gratulálok!

Micsoda elismerés személyesen ellenőrtől átvenni a díjazást :)

annyi baj legyen Creative Commons License 1 napja 0 6 69616

Egy mozgalomnak kétszer ér a végére az ember:
- amikor utoljára pecsétel: ilyenkor azért felemás érzelmek vannak, örülök, hogy megvan, és sajnálom, hogy megvan
- amikor visszatér az igazolófüzet a jelvénnyel: ez már tiszta öröm

Pláne, hogy ha jó társaságban kapja meg az ember :)

RP-DDK, 1553, és 1554. számú teljesítések, Csőszpuszta (mert úgy az igazi, ha a helyszín is kéklik :D)

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2 napja 0 3 69615

A diszlexia egyik tünete, hogy az illető nem tud térképet olvasni.

Múlt hétvégén az egyébként építész - komoly építész, megaprojekt,tehát nem gyp - tanítványom a hidegkúti reptér felett tévedt el az Újlaki-hegyen. Pedig telefonján ott a túra gps. Odáig nem jutott el, hogy bal keze felé a lejtőn lefelé visszajut a reptérre. Vagy hogy figyelje, merre megy le a nap. Sikeresen elnavigálta a családját a hegy másik oldala felé. Amikor megmutattam neki Vviktor 3D térképét a területről azt nem tudta belőni, hogy melyik hegy melyik, hogy kell forgatni a térképet.

A konkrét hely egy max 5km-es táv volt.

Őróla már régóta tudom, hogy diszes. És férfi, tehát ez nemcsak női vonás. 

Tipikus tünetek - idegen helyen nem tud tájékozódni, jobb-bal kéz tévesztés, előtte-mögötte-mellette viszonylatok értelmezésének képtelensége, rövidtávú memória gyengesége, betűk keverése, sok esetben gyatra látás - egy másik esetem az emeleti ablakból rendszeresen kábelnek nézi a villamos síneket. HR vezető, komoly cég, papírja van diszlexiáról.

Mindezeket azért írtam le, mert a diszlexiás gyerekek száma duplájára nőtt az elmúlt években és továbbra is növekvő tendencia van - az Y generációtól felfelé, tehát nem árt, ha a túra szervezet tud arról, hogy az új de-generációnak nemcsak azért nem megy a térképolvasás, tájékozódás, mert nem tudja, mit jelent a barna meg a zöld folt, hanem azért, mert nem tudja értelmezni. GPS- térképet sem.

És azért, mert a kommenteknél szemmel láthatóan senki nem érti, hogy ilyen hogy történhet. Hát így.

Előzmény: Tavaszi Széll (69612)
HEV Creative Commons License 2 napja 0 0 69614

HEV Creative Commons License 2 napja 0 1 69613

Tavaszi Széll Creative Commons License 2 napja 0 0 69612
Gizi aljas Feri Creative Commons License 3 napja 0 3 69611

Szuper volt!

Az idő is és abban is mákom volt, hogy a túravezetővel voltam egy csónakban, úgyhogy rengeteg mindent tanulhattam, meg többet láttam, mert mindig szólt mi szálldos felettünk, mozog a bozótban :)

Lesz még folytatás, Szigetköz, Gemenc, Hernád bakancslista elem. De előtte még van két rohadtnagy hegy - már nekem legalábbis, ami még vár júliusban. 

Előzmény: olahtamas (69610)
olahtamas Creative Commons License 3 napja 0 2 69610

Az egyik ismerősöm szintén a Bodrogra ment a hétvégén :)

Jó időt fogtál ki, biztos nagy élmény lehetett !

Előzmény: Gizi aljas Feri (69609)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 3 napja 0 5 69609

Kezdetben volt ez

aztán folytattam ezzel

persze párhuzamosan volt jó pár...

és 

aztán "felfejlődtem" ide

úgyhogy már csak egy dolog maradt ki...

de csak tegnapig ...

alnibell Creative Commons License 3 napja 0 0 69608

Köszönöm!

Előzmény: Güsziológus (69600)
alnibell Creative Commons License 4 napja 0 1 69607

Már előre kalkuláltak a késő őszi, erősen ködös időre. Meg kezdett nehéz lenni a festékes doboz.

Előzmény: HEV (69605)
alnibell Creative Commons License 4 napja -3 0 69606

OFF a javából.

Hogy miért, mert az ilyenekkel kiprovokálod.

S hogy ne legyen túl nagy a gőzfejlődés, irány hűtő, s néhány jégkocka az alsóba.

ON

Előzmény: hadidoki (69604)
HEV Creative Commons License 4 napja 0 0 69605

Heti kedvencem ez a fotó, 3 db beton oszlop egymás után, a biztonság kedvéért :-)

Ezen a szakaszon kb. 20 db oszlopot láttam, a jelzés hiányzott és mind felesleges helyen volt sőt egy szakaszon tévútra is vittek, amikor a jól járható földúttal párhuzamosan egy benőtt fiatal erdő egykori szekérútjára tértünk le.  Oszlopok voltak jelzés nem :-(

A digitális térképek is ezt az alig járható utat jelzik, ez a NY-felé történő elhúzás teljesen értelmetlen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!