Keresés

Részletes keresés

pavarotti Creative Commons License 9 órája 0 2 72341

OFF

??Esetleg??

... persze lehetnek más szempontok is amikről nem tudok a konkrét eset kapcsán de ez így szemet szúró. Ha már szaktekintélyként:) nyilatkozol, talán szerencsésebb lenne a hivatalos álláspont a válaszodban.

"Az elágazásokban az érvénytelen, megváltozott jelzésű, ill. megszűnt turistautak indító jelzését – a korábbi térképekkel túrázók érdekében – nem kell teljesen eltakarni, hanem a takaró (sötét) festékkel átlósan (X alakban) át kell húzni. Ez az ún. „törlő kereszt”."

Előzmény: olahtamas (72335)
annyi baj legyen Creative Commons License 12 órája -1 0 72340

Már nagyon off, úgyhogy az utolsó hozzászólásom a témában:
A fejlesztési ötletek szerintem nem a két hasonló tematikájú csatorna miatt nem valósulnak meg, hanem a karbantartatlan, foldozgatott kódbázis, és kompetens fejlesztők hiánya miatt, ehhez hozzájött még az a tény, hogy a közösség még a fejlesztési irányokról sem tudott megegyezni.

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (72339)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 13 órája 0 1 72339

Kösz a korrigálást.

Most már jobban értem a fejlesztési ötletek esélytelenségét, hiszen a vendégkönyv is versenyzett vele tematikájában.

Előzmény: annyi baj legyen (72338)
annyi baj legyen Creative Commons License 14 órája -1 0 72338

Nem, a tuhu vendégkönyve vendégkönyv topicnéven fut.
https://turistautak.hu/forum.php?id=guest

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (72336)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 26 órája 0 2 72337

OFF

Sok dologban szimpatizálok a szókimondásoddal, de az én véleményem az, hogy a világot nem érdekli az, amit mondunk, akkor nem sokszor kell mondani, hanem vagy más köntösbe öltöztetve, vagy el kell fogadni, hogy a világ értékrendje más, mint a minénk.

Egyébként én neked: namaste!

ON

Előzmény: alnibell (72330)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 26 órája -2 2 72336

Egy dolgot én is szeretnék hozzátenni. A tuhu “vendégkönyve” valójában a fejlesztési ötletek néven futott, fut. Ld https://turistautak.hu/dev.php?lap=1&egylapon=200

Anno tuhu aktivistaként én már többször javasoltam a fejlesztési ötletek link eltüntetését és a mögöttes tartalom passziválását.

S nem azért, mert destruktív voltam, vagyok, csupán csak azért, mert komolytalan volt az egész. Éveken át írogattak oda “szerencsétlen” naiv, jellemzően friss felhasználók, mert elhitték, hogy van értelme. Egyébként én is írtam egy ideig, aztán leesett, hogy a (számomra) “korai Kolesár éra” évei (kb. 2005-2008) után nem volt senki a tuhu magból, aki ezzel foglalkozni akart és tudott is volna. Még visszajelzések sem érkeztek az ott megnyilvánuló user-ek számára.

Alnibell csak aktívabb volt az utóbbi időben az átlagos tuhu expertekhez képest, s plasztikusabbá tette a tevékenységével, hogy a fejlesztési ötletek felület nem egy élő felület. Mert ő írt egyedül bármilyen reakciókat, az őt nem kedvelő tuhu mag meg nem írt semmi. S korábban sem írt. Kb. 2009 v 2010 óta megválaszolatlan, reakció nélküli szemeteskosár az a felület,

Szóval azt nagyon nem érzem korrektnek, hogy azt írod, hogy ott floodolt. Egy kiszáradt sivatagkémt létező felületen sok tucat hsz jelentené az első csepp vicet.

A többiről, amit írsz, nincs infóm, arról még véletlenül sem szeretnék nyilatkozni.

Előzmény: annyi baj legyen (72316)
olahtamas Creative Commons License 1 napja -2 1 72335

Felesleges bántani  a fákat, sima drótkefe + új alap + szín ráfestése szerintem bőven elég.

Esetleg az indító jelzésnél 1-2 törlő keresztes  jelzést lehet tenni.

Előzmény: donjuan1984 (72334)
donjuan1984 Creative Commons License 2 napja -2 0 72334

Szia Tamás!

Mint jelzésfestő szaktekintélyt kérdezlek, hogy mi a hivatalos, illetve helyes módja annak, ha egy adott helyen a korábbi sáv jelzés helyett keresztet szeretnénk felfesteni, illetve fordítva? A sávot teljesen le kell festeni és alá mehet a kereszt, vagy elég szürkével áthúzni és úgy alá a kereszt? Az engedélyt már megkaptuk, az nem gond :)
Köszönöm a választ!

Előzmény: olahtamas (72329)
bányabükki Creative Commons License 2 napja -2 1 72333

A kéktúra emberemlékezet óta a sípályával párhuzamosan ereszkedett le a Kékesről Mátraháza felé, ez a terelés egy szükségmegoldás, remélem mielőbb becsődöl a hely amely miatt terelni kellett, és visszaállhat az eredeti útvonal.

(nem tudok mást kívánni egy ilyennek, aki nem viseli el az ország legmagasabb pontján a bakancsosokat, ellenpélda lásd Ózon Hotel, ahol kifejezetten kérték a sárga jelzés visszahelyezését a hotel kertjébe!)

A Gazos-kőre én nem tennék semmit, de a Szederjes-tetőre, vagy a Nagy-Zúgóra egy kilátót mindenképpen.

Nekem is ez az egyik kedvenc szakaszom, teljes hosszában már négyszer bejártam, kisebb szakaszokban még többször.

Turista Magazin - A Keleti-Mátra vadregényes bércein

Előzmény: looksharp (72303)
bányabükki Creative Commons License 2 napja -2 0 72332

Ez egy szép túra lehetett, én még nem mertem megcélozni Parádsasvárról felfelé a piros +-en a Galyát.

A negatívumokkal nem feltétlenül értek egyet.

Jártál a Mátrában régebben is, így tudnod kell hogy pár éve a Péter-hegyesén álló kilátó milyen elhanyagolt, romos állapotban volt, nem mellesleg 13 méterrel volt alacsonyabb.

Nekem messzemenően megér 200 ft-ot az hogy felmehetek, és ilyen elképesztő kilátásokban lehet részem, ősztől tavaszig szinte mindig:

Kékestől a Tátráig

Nem vagyok híve ennek a rengeteg variálásnak, de ez a gerinctúra egy jó ötlet volt, annak ellenére hogy a régi kék utat is szerettem, azon mentem mindkét bejárásom alkalmával, sőt azóta is bejártam már még egyszer.

Bár van igazság abban amit mondasz, de azért úgy vélem egy jó csomó kilátópont nem fog visszaerdősülni.

Turista Magazin - A Mátra gerincének legszebb panorámaútján

A Koós Károly kilátó már régen nem létezik, a Vörösmartyban mi is ettünk, mindkét bejárás alkalmával, érdekes hogy amit mondasz igaz, amint elkezdték kinézni a bakancsosokat attól kezdve épült le a hely. Talán a szemlélet miatt? Pedig eredetileg a bakancsosoknak építette a Mátra Egylet.

Előzmény: looksharp (72302)
Pulmy Creative Commons License 2 napja -1 3 72331

no erre  már tényleg senki nem vevő itt!  

Előzmény: alnibell (72330)
alnibell Creative Commons License 2 napja -9 1 72330

"... tudom javasolni a mapy.cz rendszerét."

Öt és fél évvel mások által összegyűjtött és feldolgozott adatok megszerzése után nem édeskevés idegen rendszereket ajánlani? 

Előzmény: olahtamas (72329)
olahtamas Creative Commons License 3 napja -2 3 72329

Átlag felhasználónak, aki telefonnal és mobilinternet nélkül akar túrázni, tudom javasolni a mapy.cz rendszerét.

Ha tervezel asztali PC-n egy túraútvonalat és be vagy jelentkezve, akkor a telefonodon is megjelenik a túra, ha szinkronizálod, míg wifi közelben vagy.

Most voltam egy hétig külföldön, és teljesen jól működött a rendszer, a tervezett autós és gyalogos utak, mind 1 mozdulattal előhozhatók voltak.

Természetesen az érintett országok térképeit is a telefonra még itthon letöltöttem.

Az outdooractive is hasonló, ott  a PC-n megtervezett túrákhoz külön lehet offline térképet letölteni mobiltelefonra.

(A termeszetjaro.hu applikáció is ezt használja.)

Az osmand amúgy a legnagyobb tudású, de elég nehéz kezelni, egy egyszeri user számára.

Még én is sokszor bosszankodok vele, hogy mit, hogyan lehet megoldani.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (72306)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 3 napja 0 0 72328

Köszi!

Előzmény: osm (72323)
bányabükki Creative Commons License 3 napja -3 2 72327

Na, hogy legyen már egy kis kéktúra is, mert azt hiszem az volt itt a legrégebben...:-))

Életképek a Balaton-felvidékről, avagy kis túrák, szép látnivalók, festővászonra illő jelenetek, a teljesség igénye nélkül:

Tapolca, Malom-tó. Szerintem régebben nem pontosan itt ment a kék, de immár 6 éve befejeztem a második kéktúrámat is, nem emlékszem pontosan.

Bolondos jószágok Istvándyék birtokán. :-)  (Káptalantóti) A gólyák egész nap a szürkemarhák közt lófráltak, tudja valaki hogy miért teszik?

a múltkor ezt a kálváriát elvétettem Heyjoe-nál, most nem tenném. :-)) (Szentbékkálla, kőtenger felé)

a Velétei palotaromnak nem jósolok nagy jövőt, a kőkonzol szerintem záros határidőn belül le fog omlani. Kár, mert elég érdekes építmény.

pont a panzió előtt ment el a kék, ajánlott hálóhely, nagyon kedvesek, és a tulaj gyerekkora óta ismerte Rockenbauer Pált, mert TV-s volt, ráadásul természetfilmes! :-O

Nem tudtam, de úgy látszik bevonzom én már ezt a témát...:-)

Töttöskáli templomrom. Szép hely, háttérben Mindszentkálla. Itt jól megkavarták a kéket amúgy...jó nagy kerülővel hagyja ki a túra az egyik legszebb falut, Mindszentkállát.

ki szeret úgy enni hogy figyelik... :-)) (megetettük a kiscicát Szentbékkállán, a kutya meg kiszúrta:-) )

Szép volt, jó volt, rövid volt. Lehet hogy egyszer nekivágok a harmadiknak? 

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 3 napja -1 1 72326

Egy hónapja egyik oldalt sem tudom betölteni, jön az a képernyő, amit mutattam.

Az hogy az ember ide meg a Facéra írja ki - nem én voltam, nem követem az oldalad - annak lehet egy olyan oka, hogy soha sehol név elérhetőség nincs világosan kommunikálva. 

És nézd meg, felvetem a problémát és mi a reakciód, visszatámadva lecseszel, hogy miért nem ezt meg azt csináltam. Érted.  És akkor menjünk vissza oda, hogy mit is írtam be előbb - hogy hogyan juthat oda el valaki, hogy inkább kussol, nem szól már semmiért, még azért sem, amiért jó lenne. Lehet, hogy a dolgok között van valami összefüggés? 

"'És öt év múltán igencsak szegényes a felhozatal, ha még mindig csak egy átállt közreműködő kimenetét lehet ajánlani a számukra, a külföldről származó lehetőségek mellett.'

Ezzel én maximálisan egyetértek. "

De mivel is?

És ezután jössz a szakmai szöveggel. Nézd én pont arra akarlak rávilágítani, hogy felhasználóként 1. lehet, hogy fogalmam sincs, ki vagy te és ki az a HeyJoe és hogy kapcsolódik Annyi Baj Legyenhez, tudom, hogy ez főbenjáró bűn, de tegyük fel, hogy ez a helyzet. Gondolod lehet ez is egy kérdés, hogy kékezve ki milyen nem MTSZ oldalról szerzi be az infókat és mennyire ismeri az oldal szerkesztőjét, hogy kihez kell fordulni probléma esetén. 2. felhasználóként én egy nap eldöntöm, hogy szeretnék túrázni, ehhez megpróbálok térképet keresni, mint a lenti példa mutatja a többség eleve előbb telefonhoz nyúl és onnan tölt applikációt, nem megy OSM egyből felé. 

Az Alnibell-es kritikát megint kizárom. Nincs közöm hozzá. Lent konkrétan megírtam neki, hogy azzal, amit csinál ember még nem nyert meg semmit. Soha. Sehol. A tapasztalataim szerint. Szerintem ebből le lehet szűrni az álláspontot és le lehet vonni a következtetést.

Mindazonáltal köszönöm a beírást.

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 3 napja -1 1 72325

Mapnik (Alapértelmezett), Kerékpáros, OSM France stílus, Tömegközlekedés, Humanitárius. Hogy ez utóbbi miért ezt a nevet kapta, nem tudom, ezek az alaptérkép kinézetét (színek, vonalvastagságok, stb.) meghatározó paraméterekben eltérő alaptérképek megjelenítésére váltanak.

Ebből kettő látszik nálam. A Mapnik és a Humanitárius. A többinek nyoma sincs. :(

Köszönöm a többi infót.  

Akkor félrepozícionáltam a személyedet a szerven belül. Bocsánat! 

Közben egy nap után kicsit máshol körbekérdezve az jött ki, hogy nem OSM-et és nem TUHU-t használ a többség, hanem vagy valami egyéb telefonos alkalmazást vagy papír alapú térképet. Ez nem reprezentatív felmérés volt és csak egy adott túramozgalomnál kérdeztem meg és csak pár elérhető ember reagált, mégis az egyéb telós alkalmazás és a papír vitte a prímet. OSM a Gps felhasználóknál került szinte csak elő. 

Nem tudom, ez mennyire hasznos infó nektek. 

Előzmény: _ZE (72321)
alnibell Creative Commons License 3 napja -1 0 72324

OFF

"Tudod, alnibellhez azért nem szól már szívesen senki, mert mi már ismerjük."

Ismertek? Egy fészkes fenét!

Jó pár éve csak az előítéletes gondolkodásmód a jellemző rátok.

Vitatkozni nem, megítélni annál inkább. Ez a jellemzőtök.

"És az is tény, hogy alnibell ismét idehozott egy nem ideillő témát."

Ha nem tűnt volna fel, a bejegyzés egy egyszerű megvilágító válasz egy fórumtárs bejegyzésére.

"...aztán mindig kiderült."

Mi az, ami bizonyítja, hogy helytálló az állítás? Ja, hogy megvagy róla győződve?

ON

osm Creative Commons License 3 napja -1 3 72323

Itt az összes turistaút kereshető:
https://turistautak.openstreetmap.hu/

Balaton-felvidéki Kéktúra
https://turistautak.openstreetmap.hu/turut-2195579

Szintvonalas réteg:
https://turistautak.openstreetmap.hu/?zoom=7&lat=46.77268&lon=19.71522&layers=0B0TF

A "Kép mentése" gombbal szintvonalas térképet menthetsz.

Útvonal tervező:
https://turistautak.openstreetmap.hu/turautvonal.php

Innen lehet kütyübe valót tölteni:
https://turistautak.openstreetmap.hu/letoltesek.html

Előzmény: Remélemilyennicknincs (72320)
cvetozar Creative Commons License 3 napja 0 0 72322

Akkor viszont csak ex-szimplabug. :)

Előzmény: annyi baj legyen (72318)
_ZE Creative Commons License 3 napja -1 0 72321

Az openstreetmap.hu stílusai, fentről lefelé: Mapnik (Alapértelmezett), Kerékpáros, OSM France stílus, Tömegközlekedés, Humanitárius. Hogy ez utóbbi miért ezt a nevet kapta, nem tudom, ezek az alaptérkép kinézetét (színek, vonalvastagságok, stb.) meghatározó paraméterekben eltérő alaptérképek megjelenítésére váltanak.
Erre lehet "ráhúzni" (bekapcsolni) rétegeket, amik Turistautak, Országos Kéktúra, Dél-Dunántúli Kéktúra, illetve Alföldi Kéktúra.

A szintvonalak valóban nincsenek rajta, illetve layerként sem jeleníthetőek meg - lehet, hogy van olyan, OSM adatokra épülő webes felület, ahol igen, én nem tudok ilyenről.

Az, hogy "nekem" megfelel, az annyit tesz, hogy a túrázói igényeimet _is_, meg az autós igényeimet _is_ kielégíti az OSMAnd, mint szoftver és a rátöltött Magyarország térkép (Bár most nézem, hogy 07.21-én készült, úgyhogy csak kéne egy újat rittyenteni valamikor...). Az általad felvetett problémákra, amit az openstreetmap webes megjelenítésével kapcsolatban felvetettél mindre ad megoldást, tehát - a mérettől függetlenül- neked is megfelelő lehetne.

" tehát Te, aki benne vagy nyakig sem rendelkezel ilyen lényegi infóval. Hm. Jó lehet a szervezeten belül az információ áramlás.- gondolta Pötty." - Ácsi - nem vagyok benne sem az MTSz, sem a TuHu döntéshozatalában/belső köreiben, "csak" egyszerű bakancskoptató túrázó vagyok, aki szeret térképeket csinosítani/pontosítani/rajzolgatni. 

"maradjunk annál, hogy az OSM vizuális világa nem valami csecse a TUHUéval szemben" - AZ OSM (leegyszerűsítve) egy térképi adatbázis. A webes megjelenítés, a raszteres kimenet generálása meg attól függ, milyen paramétereket használnak a megjelenített "csempék" (képként előre elkészített térképdarabkák) készítésekor. Amit te az "OSM vizuális világa"-ként látsz, az szinte biztosan a Mapnik stílus - ez amolyan "svájci bicska", azaz nagyjából mindenre jó lehet, de -való igaz- semmire sem tökéletes. (Ha lesz energiám, megpróbálok OSMAnd-hoz "Original TuHu" stílust gyártani -de nem ígérem, hogy ez a közeli jövőben lesz :-) )

Az OSMAnd, vagy akár a HuMap is képes más "kinézettel" ábrázolni a térképet - előbbi csak alaptérkép+Magyarország állapotban kb. 5-600MB-ot foglal el, ami azért vállalható a legtöbb okostelefonnal is.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (72320)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 3 napja 0 0 72320

Az  openstreetmap.hu oldalon ott, ahol a turistautak réteget bekapcsolod (jobbra fent), ott lehet az alaptérkép stílusát is változtatni. Szerintem meg lehet találni :-)

Melyikre gondolsz? Jobb felső sarok? Nos én ott olyanokat látok, hogy Mapnik, Humanitárius, turistautak. Ha bejelölöm a turistautak és mapnik vagy turistautak humanitárius (eleve ezek milyen fogalmak???Humanitárius - Teréz Anya rajzai? ) akkor a feljövő térképek mindegyikével az a bajom, hogy rendkívül gyatra a színezése, mindkettőnél max 1-2 árnyalat eltérés van a használt zöld színekben, ami teló képernyőjén napsütésben összefolyik. a halvány barnával, véköny vonallal jelölt egyéb jelölésekről már nem is beszélve. Szintábra egyikben sincs. A miniatür pontvonalakról nem is beszélek. ;)

Az MTSz mit ajánl, meg mit nem, az az ottani döntéshozók dolga - ha jól tudom, van nekik valami sajátjuk is - én amiket megnéztem Android-os térkép alkalmazásokat, azok közül az OSMAnd maradt meg, mert úgy autós, mint gyalogos navira -nekem- teljesen megfelel. 

A nekemnél kezdődik az, aminél a dolog hibázik. Nem csak neked kellene megfelelnie, hanem kb a túrázóknak. Nyilván segíteni akarsz, ami jó, csak itt nemcsak egyéni dolgokra gondolok, hanem globálisra. Persze mindenkinek más a szájíze (sőt a mai generációnál ez triplán igaz, hogy egyéni ízlések kielég nem elégre van kondícionálva), ezért kellene egy választék előny-hátrány leírással valami olyan helyen, amit mindenki ismer és ami szervesen kötődik a túrázáshoz. Hogy ha valakinek eszébe jut valahol túrázni, akkor egyből az az oldal jusson eszébe és onnan mindent be tudjon szerezni infót közérhető módon,beleértve a térképhez kapcsolódó információkat is. Cipőt a cipőboltból. Meg Perwollal a mosogép is tovább ééél.

"Ha jól tudom, van nekik valami sajátjuk is" tehát Te, aki benne vagy nyakig sem rendelkezel ilyen lényegi infóval. Hm. Jó lehet a szervezeten belül az információ áramlás.- gondolta Pötty. 

Az "antipattern" IT-s vonalról "érkezett": az általános gyakorlattal/általánosan javasolt/elfogadott megoldásokkal teljesen ellentétest jelent. Bocsánat, ha nem volt érthető. 

Nagyon köszönöm a magyarázatod! Most tanultam is valamit, mi fontos lesz később, úgyhogy jól jött, köszi!

"Nálam az OSMAnd+ három térképpel (Ausztria, Magyarország és Szlovákia) meg szintvonalakkal+domborzatárnyékolással együtt ~2GB a telefonomon (ebből közel 1GB Ausztria térképe). Tehát a "kevés helyet" az relatív :)"

Látod, ajánlasz valamit teljesen egyértelműen jóindulatúan, szakmailag leírod, amit én hülye nem értek meg, csak sejtek belőle valamit és kiderül, hogy már azt a keveset is rosszul értettem. Ebből egyből nem lesz nekem ez opció, mert ősrégi okosom van, ezért is használtam printscreent nem alkalmazást, okés, ez meg csak az ÉN problémám, úgyhogy maradjunk annál, hogy az OSM vizuális világa nem valami csecse a TUHUéval szemben. :)

Az említett jelzőket ne húzd magadra - teljesen jók a felvetéseid/kérdéseid, szerintem másnak is hasznos, hogy rákérdeztél, és remélhetőleg a válaszok is hasznára válnak az erre tévedő olvasóknak :-)

Köszönöm a segítséged! 

Előzmény: _ZE (72319)
_ZE Creative Commons License 3 napja -1 0 72319

Az itt teljesen OFF részekre nem reagálnék - bár a többi is inkább a https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9219453 topicba illene, de röviden azért néhány, általában a kékezőknek is -remélem- hasznos gondolat.

Az  openstreetmap.hu oldalon ott, ahol a turistautak réteget bekapcsolod (jobbra fent), ott lehet az alaptérkép stílusát is változtatni. Szerintem meg lehet találni :-)

Az MTSz mit ajánl, meg mit nem, az az ottani döntéshozók dolga - ha jól tudom, van nekik valami sajátjuk is - én amiket megnéztem Android-os térkép alkalmazásokat, azok közül az OSMAnd maradt meg, mert úgy autós, mint gyalogos navira -nekem- teljesen megfelel. Bónuszként egy akcióban egészen olcsón tudtam OSMAnd+-ra váltani, illetve azóta a szintvonalak cosmagot is megvettem - szeritnem megérdemli a fejlesztője azt a pár €-t, amit kapott érte.

Az "antipattern" IT-s vonalról "érkezett": az általános gyakorlattal/általánosan javasolt/elfogadott megoldásokkal teljesen ellentétest jelent. Bocsánat, ha nem volt érthető.

Nálam az OSMAnd+ három térképpel (Ausztria, Magyarország és Szlovákia) meg szintvonalakkal+domborzatárnyékolással együtt ~2GB a telefonomon (ebből közel 1GB Ausztria térképe). Tehát a "kevés helyet" az relatív :)

Az említett jelzőket ne húzd magadra - teljesen jók a felvetéseid/kérdéseid, szerintem másnak is hasznos, hogy rákérdeztél, és remélhetőleg a válaszok is hasznára válnak az erre tévedő olvasóknak :-)

Előzmény: Remélemilyennicknincs (72314)
annyi baj legyen Creative Commons License 3 napja 0 2 72318

A kimaradt szó pótolva lett, mi a másik bug? A bejelentkezés szándékos. Most augusztustól nőtt meg pl. az egyik fizetendő szolgáltatás ára nagyjából havi hétszáz forinttal, legalább a nicknevét ismerjem azoknak az embereknek, akikre költöm :)

Előzmény: cvetozar (72294)
annyi baj legyen Creative Commons License 3 napja 0 0 72317

A verseny végén mutatja ugyanúgy egy statikus térképen a képek és a tippek helyét is, most a 'nemversenyen' nem tudom hirtelen, mert nem vagyok a kód közelében, de természetesen bele lehet tenni.
Ha pár napig nem írnék ez ügyben, írj egy emailt, mert akkor elfelejtettem.

Előzmény: KFeri_2+4 (72299)
annyi baj legyen Creative Commons License 3 napja 0 1 72316

A tuhu elérhető és üzemel, ez tény.
Az is tény, hogy tuhu-nak egy-egy kimenete, aloldala néha megzökken, mivel évtizede nem karbantartott kódokon fut, amikbe ad-hoc módon piszkál bele a tuhu önjelölt "főprogramozója", ezért többször fordul elő hibás működés, és leállás. Jópárszor távgyógyászattal tudtam segíteni az újraindításában, mivel a hiba létrehozójának sajnos sejtelme sem volt a megoldásról.
Az is tény, hogy egy hiba kijavításának az idejét jelentősen lecsökkenti, ha azt jelzi az ember az illetékes elvtársnak, azaz, ha egy hónapja találsz egy hibát egy oldalon, és te azt az oldalt használni szeretnéd, akkor ezt megírod egy levélben az oldal gazdájának, nem pedig levonsz egy hibás következtetést, hogy a tuhut lekapcsolták. Én is imádni szoktam, amikor a heyjoe.hu hibajelzését egy facebook csoportból kell megtudnom, ráadásul olyanból, ahol nem is vagyok tag, ahelyett, hogy küldenének egy emailt, vagy felvennének egy hibajegyet.

"'És öt év múltán igencsak szegényes a felhozatal, ha még mindig csak egy átállt közreműködő kimenetét lehet ajánlani a számukra, a külföldről származó lehetőségek mellett.'

Ezzel én maximálisan egyetértek. "

De mivel is?
Hiszen sokkal több helyen van felhasználva az osm adat, mint a tuhué, mint garmin kimenetként, vagy raszteresként, vagy akár túraútvonal tervezőként. És miért számít, hogy hol van a kiszolgáló szerver? A heyjoe.hu útvonaltervezőjét, és statikus térképeit készítő vps például a cseheknél van, mert annak a cégnek az árait  találtam megfelelőnek.
Egyébként az utóbbi évek leginkább zökkenőmentes tuhu kimenetét szintén nem a tuhu szerverén készítik, hanem egy külsőn, és minő borzalom, először az adatokat osm formátumba konvertálják át ;)

És az is tény, hogy alnibell ismét idehozott egy nem ideillő témát. Tudod, alnibellhez azért nem szól már szívesen senki, mert mi már ismerjük. Először a saját nickjén szörnyködött a tuhu fórumain, aztán miután a moderátorok kitilrtották, jöttek az alternatív nockjei, akikkel először tagadta, hogy ő lenne, aztán mindig kiderült. Utána visszaélt azzal, hogy az ottani vendégkönyvbe regisztráció nélkül lehetett írni, és azt kezdte el floodolni. Közben folyamatosan, kéretlenül küldözgette az emailjeit 10-20 embernek címezve egyszerre. Ezután felfedezte az index fórum természetjáró csoportját, rémkedésének helyszínét átrakta ide, először ezt a topikot, majd a GIS témájút kezdte ostromolni. Nyitott két sajátot is, de ott senki nem áll vele szóba, ezért visszajön ide, mert itt legalább kap valami reakciót.  Aztán, amikor a moderátor szájzárat rak rá, akkor ismét játszhatja a mártírt, akit a háttérhatalom el akar halgattatni. Pedig nem a háttérhatalom, hanem mindenki, aki ismeri.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (72311)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 3 napja 0 0 72315

Hát eddig azt mondták - passzív szerkezet, melyet akkor használunk, amikor nem akarunk direktben utalni a cselekvő személyre - hogy a TUHU elérhető... 

Előzmény: HEV (72313)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 3 napja -2 0 72314

Most láttam a beírásod.

Alnibell teljes munkásságát áttekintve azért khm. minimum árnyaltabbá fog válni a kép.

Tudod ez az a fajta személyeskedés, ami engem, mint usert egyáltalán nem érdekel, sőt, ha ezt látom, akkor kétszer is meggondolom, hogy csatlakozzak-e valami túraszervezethez, mert úgy látszik a tagok egymást mocskolják. Még ha van is igazságtartama, amit nem tudhatok, nem tartozik a tárgyhoz, a közösségnek nincs köze hozzá. 

OSM térképet asztali gépen is céslzerűbb OSM France stílussal használni, ha a megjelenítésben problémáid vannak a default Mapnik stílussal. (ÍEgy próbát megér...).

Ezt  segítséget nagyon köszönöm! Meg fogom próbálni. Azonban érted, ha nem írom be, ha csak felhasználóként keresek, rá fogok jönni erre? HEV-nek javasoltam, illetve kérdeztem, hogy az MTSZ oldalán van-e olyan információ, hogy a túrázóknak milyen alkalmazásokat ajánlotok, melyik milyen gépre jó, mi az előnye, hátránya, mire lehet használni? Mert akkor egy csomó tévút elkerülhető sztem.

Mobilon viszont egyértelműen antipattern böngészővel használni - javaslom az OSMAnd alkalmazást,

Van egy fogász tanítványom, kiválóan beszél angolul, vele csak azt kell tanulnom - és ez rohadtul nehéz -  hogy ne a szakmai kifejezéseket használja akkor, amikor a beteggel beszél, hogy ne a foramen apicale jöjjön ki a száján a gyökércsúcs helyett, sőt, ha lehet a gyökércsúcs se legyen benne a tájékoztató szövegében, mert a paci nem érti. Nem tudom, mit értesz antipattern alatt. Ez a gond látod, hogy ti térképészek vagytok, beszéltek egy szakmai nyelvet és kivülállónak ez sok. Tudom, szar, fos degenerált user. A leírtakból azt értettem meg, hogy az OSMAnd kis tárhelyet igényel és offline is működik, a többit fel sem fogtam. Ez a véres igazság. Ez nem a te hibád, ez nem az én hibám ez az, hogy más nyelvi regiszterben beszélünk és itt jön be az, hogy ha a közzel kommunikál az ember, akkor jobb a köznyelvi regisztert használni - csak hogy én is jöjjek a saját szakmám szaknyelvével. :)

A TuHU egyébként attól, hogy a térképi adatbázisának valamennyi szerzői- és felhasználási joga nem kizárólagosna egy egyesületé, hanem az ODbL-re váltás miatt bárki számára szabadon felhasználható az abban lévő információ nem lett kicsinálva, attól még nyugodtan élhet (és él is) - a problémák messzire vezetnek, és itt teljesen  off, de azon pl. érdemes elgondolkodni, hogy egy új adatközlő (térképet javítani/térképezni vágyó felhasználó) számára melyik (OSM vagy TuHu) irány belépési küszöbje ugorható meg könnyebben, melyik ad kényelmesebb, rugalmasabb szerkesztési lehetőséget?

Ezt úgy ahogy van, nem tudom értelmezni. Ki mit állítgat? Milyen adatközlő? Ez most már GDPR? Iránybelépési küszöb? Bevállalva, hogy ismét magamra húzom a szar fos degenerált túrista jelzőt bevallom, nem értem, mit írsz. Nekem annyi elég, hogy figyelj, a tuhu most szerkesztési problémák miatt nem elérhető, már dolgozunk a problémán megnézzük, melyik lenne jobb a túrázóknak. Ezzel együtt köszönöm a válaszod!

Romanes Eunt Domus ?!  

Kérlek, ne vedd a fenti egyik sort sem támadásnak, csak egy nyugodt hangon elóadott véleménynek. Nem rólad van szó, hanem egy jelenségről írok. Mint egy szar fos  stb .

Előzmény: _ZE (72308)
HEV Creative Commons License 3 napja -1 1 72313

Ez valóban nem működik, de szerintem már elég hosszú ideje. Be is írtam a fórumukra. Ha telefont használsz kép nézegetésre akkor meg van bőven használható megoldás. Nem mennék részletekbe mert van aki egyből másfelé vinné el a témát.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (72311)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 3 napja 0 1 72312

Azt azért tudomásul kellene venni, hogy ők, a többség nem arra tartott / tart igényt, hogy maga készíthessen térképet magának. Egészen más az általános igény.

És öt év múltán igencsak szegényes a felhozatal, ha még mindig csak egy átállt közreműködő kimenetét lehet ajánlani a számukra, a külföldről származó lehetőségek mellett.

Ezzel én maximálisan egyetértek. 

Előzmény: alnibell (72310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!