Keresés

Részletes keresés

nagypapi Creative Commons License 1 napja -1 0 70819

Üdv újra a topikban!

Előzmény: lükepék (70805)
pozo Creative Commons License 2 napja 0 0 70818

Azért hiányozhat a felsorolásból ez a helyszín, mert az emlékhelyet 2017-ben avatták fel, a mozgalom pedig jóval korábban született.

Persze, az is lehet, hogy azért nem teszik most bele a felsorolásba, mert a 3. csoportban romok szerepelnek, Örvényesen pedig nincs rom.

Valamikor  az első fokozatot teljesítettem, sem időben, sem anyagilag nem kis feladat teljesíteni a nagy távolságok miatt...

Előzmény: Güsziológus (70816)
lükepék Creative Commons License 2 napja 0 0 70817

Az a terv, hogy a völgyben kalandozunk ráérősen, aztán a felszínen vissza, akkor már mindegy, ha szürkül is esetleg.

Előzmény: bányabükki (70815)
Güsziológus Creative Commons License 2 napja -3 0 70816

Pálos kolostorok Magyarországon

Nem tudom, élő-e a mozgalom, de tegnap felfedeztem az egykori kolostor emléktábláját Örvényeshegyen (Zalacsány).

Lehet, hogy elnéztem, de a felsorolásból hiányzik a helyszín:

https://www.turabazis.hu/turamozgalom_ismerteto_90

A tábla azt "hirdeti", hogy Deák Ferenc is járt erre, innen Kehidakustány nincs messze.

Találtam dokumentumokat is a neten, az alábbi hír része a kép is (nem fotóztam):

https://www.zalamedia.hu/vezeto-hirek/egyszervolt/palos-emlekhely-

A közeli patak neve is Örvényes, a hegyet is így hívják, de egykor Örményes lehetett.

Gépjárművel is megközelíthető, az út aszfaltos Zalacsánytól.

Nem állítom, hogy a digitális térképeken látható jelzett turistaút (P+) létező.

Találtam igencsak kopott jeleket, nem sokat, leginkább Kehidakustány belterületén, de a kerekes kút is biztos támpont.

Egészen különleges a völgy, van étterem és panzió is, több ember szorgoskodott a telkeken a szép időben.

bányabükki Creative Commons License 2 napja -1 0 70815

Ha valahol akkor itt nem érdemes kapkodni, sőt mi több nem is lehet. Alapvetően lassú vagyok, de ebben a völgyben a 2 km/h már jónak számít. Én 1.7 km/h-val jártam be, virágszagolgatós, régi kék jel nézegetős, romantikázós hangulatban.  

A kidőlt fák,a  hangulat, a kacskaringós ösvények, útakadályok miatt sem tudsz itt sietni.

Gyönyörű az egész Burok-völgy, de a legszebb része talán a "nagy kanyar és környéke, továbbá az a rész ahol Rokiék lejöttek, azt nem hiszem hogy sokan ismerik.

Királyszállás és Bakonykuti felől pár száz méteren sok a medvehagymázós család,a  völgy közepe üres szok' lenni.

ez a rész a legszebb talán, de szép az egész

Túratervek:

-Nem ördögtől való az hogy Bakonykútitól Királyszállásig a völgyben, majd a Mellár-fennsíkon vissza a kiindulóponthoz. A Melláron kb 3x olyan gyorsan lehet trappolni, széles szekérút. 

Mikor 2012-ben oláhtotóékkal itt jártam akkor a Melláron át mentem vissza Bakonykutiba a velünk elszökött kutyával, Caramellel.

viewArticle

2.- Mentem már vissza Bakonykutiba a lőtéren keresztül is, átlóban, szerintem azzal sincsen gond, a helyiek gyakran járnak errefelé autóval is Bakonykutiból Várpalota irányába

3.- ha szombatot vesszük alapul:

8:33 Bakonykuti-2 átszállás, 10:10 Királyszállási elágazás, busszal.

Talán ez a legjobb, legkényelmesebb, és a legtöbbet nyújtó túraterv, végig tudsz menni a Burok-völgyben teljes hosszában, logisztika letudva, mindent látsz, a kocsi pedig jó helyen van Bakonykutiban.

Jó utat!

Előzmény: lükepék (70814)
lükepék Creative Commons License 2 napja 0 0 70814

Hát kb 9-es indulástvterveztem Királyszállásról, az necces a du. 4 órával. 

következő kérdés: föntről le vagy lentről fel? körtúrában gondolkodom. 

Előzmény: olahtamas (70813)
olahtamas Creative Commons License 2 napja 0 1 70813

Ez topictúráért kiált :)

Csak nekem vissza kell érnem a csillagnéző túrára délután.

Ideteszem a meghívót, hátha érdekel valakit:

Február 23-án, vasárnap tartjuk következő csillagnéző sétánkat a Budai-hegységben. Ezúttal a Kis-Svábhegyre tervezünk egy alig 3 kilométeres kirándulást. A helyet régen Martinovics-hegynek hívták. Budapest XII. kerületében található, a János-hegy tömbjében. Oldala minden irányból sűrűn beépült, csak a csúcs körül őrződött meg többé-kevésbé az eredeti élővilág. A hegynek ez a része természetvédelmi oltalom alatt áll. Északi részén egy kőfejtő található, amelyben  jellegzetes hasadék van, régi nevén Kristály-barlang. Sajnos az emberek ezt a gyönyörű helyet igencsak tönkretették.

A terület annyira pici, hogy csigavonalban fogunk haladni, hogy menjünk is valamit :-) Már jártunk erre, de ezúttal szakértő vendégünk is lesz. Ő fog a hegy geológiai múltjáról mesélni.

Kellemes könnyű kirándulás lesz. Megnézzük a Kristály-barlangot, végig járjuk a tanösvényt.

Derült idő esetén távcsővel is megszemléljük a Vénuszt, és más égi látnivalókat. Megkeressük a téli csillagképeket és mesélünk a hozzájuk fűződő legendákról.

A csillagászati kvíz most sem maradhat el!

Hozzatok magatokkal zseblámpát, és ha van, binokulárt!

Szóljatok barátaitoknak is!

Találkozunk 16.00-kor a 60-as villamos (fogaskerekű) Szent János Kórház megállójában.
Ha a túra után lesz rá igény, a János Kórház környékén keresünk egy kis melegedő helyet, és iszunk egy forró teát (forralt bort).

Rendezvénysorozatunkat a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósítjuk meg.

Üdv. Lilla & Gyula

hörpölin Creative Commons License 3 napja 0 0 70812

Négy hónapja voltam odalenn a piroson, nagy málhával, sátorral, miegymással. Túléltem. Még írtam is róla:

http://www.kektura.click.hu/kdp/szovegek/kdp_07.html

Előzmény: lükepék (70810)
bányabükki Creative Commons License 3 napja -1 0 70811

Lesz vasaló  kidőlt fa éppen elég. :-)

Ízelítő Királyszállás felől indulva időrendi sorrendben: 

Előzmény: lükepék (70810)
lükepék Creative Commons License 3 napja 0 0 70810

Köszi mindenkinek! A lényeg, hogy legyen kidőlt fa (= nem patyolatra kisöpört ösvény), ne legyen csalán és lódarázs. A medvehagyma nagy bónusz lenne de hát most érek rá. 

bányabükki Creative Commons License 3 napja -1 0 70809

Szia!

A Burok-völgy gyönyörű, misztikus és magával raqadó, ráadásul -gondolom tudod- 1979-ig itt vezetett a kéktúra útvonala is.

Turista Magazin - A misztikus Burok-völgy, ahol megállt az idő

Ezért a cikkért háromszor mentem el tavaly a Burok-völgybe, egy alkalommal Királyszállásról indultam körtúrával fotózni.

Igazából a völgy legszebb szakasza talán inkább a Bakonykúti felé eső rész, de tulajdonképpen végig csodaszép, egészen Királyszállásig.

Megtaláltam azt a szakaszt is ahol Rockenbauerék leereszkedtek, nehezen járható, de olyan szakadékok, sziklál vannak, amelyek gyönyörűek.

Tavaly március 15. Ilyenkor a legszebb, és viszonylag jól járható.

Itt jöttek le Rokiék:

Ők meg eltévedtek. Nem kicsit lepődtem meg mikor megláttam a bárányokat a völgyben. :-)

HEV Creative Commons License 3 napja 0 0 70808

Mostanság a legjobb, a lombok még nem takarják a sziklákat, van pár száz kidőlt fa de ha én átjutottam akkor más is át fog. A P+ jelzésű szakasz a vadregényesebb.

jzp2107 Creative Commons License 3 napja 0 0 70807

én április végén voltam, az aljnövényzet még nem magas, túl meleg sem volt, (medve)hagymaszag viszont maximumon

remek volt :-)

legközelebb is csak ilyenkor mennék!

Előzmény: petergabor (70806)
petergabor Creative Commons License 3 napja 0 0 70806

"bújni-mászni kell" :)

Kb. két éve jártam arra. Akkor ez volt a helyzet, de nekem nagyon tetszett. Nyáron lehettem ott, az aljnövényzet sűrű volt, nagy páratartalom és meleg. Télen azért kisebbre kell számítani mindháromból, de azért mégiscsak "bújni-mászni kell".

lükepék Creative Commons License 3 napja -1 2 70805

Sziasztok! A KDP útvonalon található Burok-völgy mostanában mennyire vadregényes? Akad egy szabad vasárnapom, és reménykedve a csalánmentes erdőaljában, mennénk egy karikát Királyszállásról.

Nem bánom, ha bújni-mászni kell.

(oláhtamás, egy kis baráti séta?)

lustaman Creative Commons License 3 napja -1 0 70804

Csak a pontosság kedvéért, van olyan podometer ami a GPS óráknál is pontosabb: https://fellrnr.com/wiki/Stryd

De gondolom ValamiV2 nem stryd-el szaladgál.

Előzmény: olahtamas (70802)
hörpölin Creative Commons License 3 napja -1 0 70803

Először azt hittem, GPS-es mérésről van szó, de mint kiderült, lépésszámlálásról. A telóimra már évek óta telepítve van a Samsung Health, az aszfalton nagyon pontosan tudja mutatni a munkába járást, 8k lépésnél praktikusan mindig ugyanannyi lépést mér 1-2% eltéréssel. De ott aszfalton ballagok minden reggel azonos léptekkel. 70 centis átlagos lépésekkel számolva méterre kijön a guglin mért távolság. Erdőben sokkal pontatlanabbul mér, mert például emelkedőkön kisebbeket lépek, meg kerülgetek dolgokat, így általában többet szokott számolni. De nem sokkal többet, általában 10-20% a többlet.

Előzmény: olahtamas (70802)
olahtamas Creative Commons License 3 napja -1 0 70802

Biztos nem tévedett 4 km-t, hiszen magad is írtad a kitérőket, ami kb 1 km, tehát már "csak" 3 km az eltérés :)

2 mérés összehasonlításának akkor van értelme, ha ugyan azon az útvonalon történik!

Még 1 két technikai kitérő, valamint a fákon való bukdácsolás is simán betehet még 1-2 km-t, és akkor már 10%alá csökken a mérési hiba.

Egy lépésszámlálónál ennél pontosabb mérésre nem is lehet számítani.

https://24.hu/tech/2015/04/02/videoteszt-hihetunk-a-lepesszamlaloknak/

Előzmény: ValamiV2 (70794)
bányabükki Creative Commons License 3 napja -2 1 70801

Tavasszal lányommal mentünk a Zemplénben egy körtúrát a Huták völgyéből a Zabarlán át Regécre, majd onnan a kéken Pengő-kő,  István-kút, azaz a Nyírjesi eh, Mlaka-rét, onnan pedig vissza Óhutára.

A végén lányom mutatta hogy 19.7 km mentünk, ami a telefon szerint valamivel több mint 28000 körüli lépésszámot jelentett.

-Húú, de érdekes ilyen is van? -mondtam én, akkor láttam először ilyet.

-Aha.

-Jó akkor gyerünk, együk már azt a pizzát az "Anyukám Mondtá"-ban... :-)

-Oké, gyerünk.

Kb ennyire érdekes szerintem egy ilyen adat. Ahogyan ValamiV mondta: ez csak játék. 

Már én röstellem hogy erről is írtam, de piszok jó túra volt, az Anyukám Mondta meg egy szuper jó hely. :-)

Turista Magazin - Múlt és jelen egybeforr a zempléni hegyek között

Előzmény: jzp2107 (70797)
ValamiV2 Creative Commons License 3 napja -1 1 70800

Nem annyira fontos a pontos adat, inkább csak egy viszonyítás saját magunknak, hogy kb. hol tartunk. Eddig az autót egyik végponton hagytuk, onnan tömegközlekedés majd vissza az autóig, de most logisztikailag jobb volt egy köztes településen hagyni az autót, és kétszer tömegközlekedni, így viszont el kellett érnünk a vonatot. Vagy várhattunk volna elég sokat, ami így, hogy gyak. az állomás épület előtt kellett állni, mert a váróterem használhatatlan volt nem lett volna olyan kellemes. 

Előzmény: hadidoki (70796)
Bikk Pubi Creative Commons License 3 napja 0 2 70799

Lehet, hogy a ceruza nem volt merőleges.

ValamiV2 Creative Commons License 3 napja 0 0 70798

Ne vegyed már ezt ennyire véresen komolyan. :) 

Amikor futok is vannak különbségek, néha fáradok, néha rákapcsolok. De alapvetően tudok viszonyítani, plusz látom mikor kb. milyen sebességgel mentem. Pl. a túra utáni napon jó lassan futottam, és néha elég magas is volt a pulzusom, talán olyankor ki kéne hagyni egy napot. :) 

Az meg csak egy megjegyzés volt, hogy most nagy volt az eltérés, korábban nem (bár ennek egy része simán összejön a két kitérőből meg a kerülőkből). Meg mondjuk jobban el is fáradtam (jó ebben lehet benne van, hogy 4 hete ápolok beteget, mindenkin végigsöpört az influenza. ) Vártam már, hogy leülhessek, plusz 7 óra nem pisilés után a WC-t is nagyon. :) 

Előzmény: jzp2107 (70797)
jzp2107 Creative Commons License 3 napja -1 0 70797

olyan meg nem lehet hogy mittomén sarasabb az út vagy kövesebb vagy meredekebb és rövidebbeket lépsz, igaz?

ja, mutathat tizedre pontosat is, véletlenül :-)

hadidoki Creative Commons License 3 napja 0 0 70796

Használok én is ilyet napi mozgás mérésére, de túrázáshoz tényleg inkább játék. Ha pontos adatokat szeretnél a leginkább a GPS ami pontos, bár némi differencia itt is adódhat.    

Előzmény: ValamiV2 (70792)
nagypapi Creative Commons License 4 napja -1 1 70795

A csákányospusztai útvonal-módosítás miatt is elképzelhető pár száz méter eltérés.

A kidőlt fákon átmászás és kerülgetésük is miatt is.

Előzmény: hörpölin (70789)
ValamiV2 Creative Commons License 4 napja 0 0 70794

Én nem nagyon hiszem, hogy 4 km tévedett, hiszen 5 órát és 38 percet mentünk folyamatosan, különösebb pihenő nélkül. Max. még az lehet, most, hogy így gondolkoztam, hogy a sok famászás kavart be, ahol mondjuk nem sokat jutsz előre méterben, de kvázi "lépsz". És itt rengeteget kellett akadályokon átvergődni. 

Eddigi szakaszokon szinte tizedre annyi km-t mért, mint amit a füzet írt. 

De végül is nincs akkora jelentősége, ez csak játék valamennyire. Mármint az egész lépésszám dolog. Ülő munkánál meg jó, ha látja az ember, hogy ideje mozogni egy kicsit. :) 

Előzmény: jzp2107 (70793)
jzp2107 Creative Commons License 4 napja -1 1 70793

az idézetek a lépések számáról szólnak (a zöttyenéseket méri)

a lépés hosszát meg akkor becsli (én is így gondoltam, csak azt írtad méri a lépések hosszát)

ezek után szerintem az a csoda, hogy csak 4 km-t tévedett..

Előzmény: ValamiV2 (70792)
ValamiV2 Creative Commons License 4 napja 0 0 70792

Nem ez az én szakmám, nem tudom pontosan hogyan, meg kell adnod a testmagasságodat, testsúlyodat, és valahogy ezekből és a mozgásodból számolja ki az aktuális lépéstávolságodat.

A neten ezeket találtam:

"A lépésszámlálók működési elvében a gyorsulásmérő, giroszkóp vagy több inerciális MEMS (Micro - Electro - Mechanical Systems) érzékelők játszanak szerepet. Az eszközökben megtalálható modern szoftverek a kimenetelek alapján rögzítik a felhasználó által megtett lépések számát, testmagasság alapján felbecsülik a lépés hosszát és így a teljes távolságot, az energiaveszteséget."

"A többtengelyes giroszkóp adatait egy mikroprocesszor dolgozza fel és a mért értékeket azok mértékének is irányának megfelelő mozgások alapján egy a felhasználó által jól értelmezhető „mértékegységre” konvertálja, amelyet mindenki könnyedén megért. Ez a lépésszám. Mivel minden ember másként lép és a lépéseknek sem a hosszát, sem az erősségét nem lehet megmérni ( csak mérőszalaggal és stopperrel) ezért a gyógyászati iparban kifejlesztett nemzetközileg elfogadott algoritmus alapján az emberi testet érő gyorsulásokból bonyolult számítások segítségével számolja ki, hogy a mozgás hány megtett lépésnek felel meg. Mivel azonban valójában nem a lépéseket számolja, – hiszen azt nem lehet – ezért a különböző erőbehatások által kiváltott mikro gyorsulásokból számítja ki a megtett „lépéseket” azaz az emberi test mozgását."

Én egyszer érdekességképpen megnéztem, nekem 62 és 74 cm közötti lépéstávolságokat mutatott. 

Előzmény: jzp2107 (70791)
jzp2107 Creative Commons License 4 napja -1 0 70791

"méri mekkorákat lépek"

és azt hogy?

Előzmény: ValamiV2 (70790)
ValamiV2 Creative Commons License 4 napja 0 0 70790

Ja értem. 

Hát ha azt veszem, hogy mentünk 5 óra 38 percet, amiben max annyi megállás volt, hogy csináltam egy-egy képet, meg ittunk, ezen kívül folyamatosan mentünk, akkor azért nagyjából ez stimmel. Nem GPS-el mértem, hanem okos aktivitásmérővel. A lépések alapján számolja ki a távolságot, méri mekkorákat lépek meg azt is hányat. Futásnál is ezt használom. 

Előzmény: hörpölin (70789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!