Keresés

Részletes keresés

Stiggs73 Creative Commons License 2002.04.04 0 0 1225
Topictársak
Járt valaki mostanában a Törkmezői th-nál? Úgy hallottam felujutás alatt áll. Ami érdekelne, a Büfé és az étterem működik?
Előre is köszi
Stiggs
VadMalac Creative Commons License 2002.04.04 0 0 1224
Hi!
Lehet, hogy volt már szó róla, nem olvastam vissza, bocsi.
hétfőn kékeztünk és Hollókőn a Szabó kocsmában csak néztek, hogy pecsétet akarunk. Hová lett???
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.04.03 0 0 1223
Csakazértis
Dél-dunántúli
Kohász
Cserehát
Olajos
Rákóczi
Előzmény: Vaskalap kartárs (1222)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.04.03 0 0 1222
Kohász
Előzmény: Vaskalap kartárs (1221)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.04.03 0 0 1221
Na, mégegyszer...
Dél-dunántúliKohászCserehátOlajosRákóczi
Előzmény: Vaskalap kartárs (1220)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.04.03 0 0 1220
Március utolsó hetében négy napot a Bükkben túráztunk. Az első három nap a „Jubilleumi körtúrát” teljesítettük a következő bontásban:
­ Bükkszentkereszt-Hollóstető-Répáshuta-Felsőtárkány
­ Felsőtárkány-Szilvásvárad
­ Szilvásvárad-Bánkút-Ómassa-Lillafüred-Bükkszentkereszt
Ez egy kb. 60 km-es körtúra, végig jelzésen, ami kb. 2000 m szintemelkedéssel jár. A jelzések jók, tájolót nem kellett használni. Az út rövid szakaszokon a Bükki kékkel egy nyomvonalon halad, ami nem azonos az OKT-vel. Egyébként Bánkúton „találkoztunk” azzal is, sőt a túrajelentére a kéktúra bélyegzőt nyomtam, ami kifogástalan állapotú és a síház gondnokától kell kérni.
Ez a körtúra egyébként nem jelvényszerő, hanem csak egy egyszerű körtúra.
Azon ínyencek kedvéért, akik az országos kék után is vágynak egybefüggő, több napos túrákra, leírom ide amiről tudok:
­ Dél-dunántúli Kéktúra
­ Dél-dunántúli Piros túra (körtúra) és
­ Pest megyei Piros
­ Kohász Kék és
­ Cserehát Turistája (körtúra)
­ Balatoni Kéktúra
­ Olajos körút (körtúra)
­ Rákóczi emlékút
­ Bükki Kék (körtúra)
­ Jubileumi körtúra

És a jelvényei:
Dél-dunántúli

Kohász

Cserehát

Olajos

Rákóczi

asciimo Creative Commons License 2002.04.02 0 0 1219
Ember tervez.... baratnoje vegez.

Szoval ido hianyaban annyira jutottam, hogy elmentem Kisgyonra, de nem innen gyalogoltam, hanem utana atmentem Bakonynanara, es ott setalgattunk a Romai furdoig, meg a masik iranyba is.
A Kisgyon-Bodajk halasztva egyelore.
A Kisgyoni pecsetet szerencsesen megtalaltam, ugy van ahogy mondtad, Güszi. A Videoton kulcsoshazban egy nagyobb tarsasag hasznalt sportLadakkal keszulodott bulizni, kint heveresztek a teraszon es a tuzo nap ellen szuszi-szemuveggel vedekeztek, jozansag ellen pedig sorrel. :)
A hazban bent egy szogon log egy nejlonzacsko, benne parna+pecset.

Bakonykutibol majd aprilisban tudositok..

asciimo

Előzmény: Güsziológus (1218)
Güsziológus Creative Commons License 2002.03.28 0 0 1218
Van egy telefonszám az atlaszban. Ha jól tudom, Südy Árpádné a gondnok, Ő biztosan tudja, mikor vannak a "hivatalos" kulcsosházban. A bélyegző ui. bent van a házban, de ha a ház zárva van, akkor Zete módszere a célravezető.
A gondnok Két túra teljesítő (rajta van Felazso listáján), biztosan készségesen segít.
Az sem mellékes, hogy a hét végén már vélelmezhetően lesz élet és a büfé is működni fog.
A platón kicsit figyelni kell, mert a kanyarodás jelzése nem a legjobb!
Előzmény: Zete (1217)
Zete Creative Commons License 2002.03.27 0 0 1217
A bélyegzők begyűjtéséhez:
Kisgyónnál nem tudom, jelenleg mi a helyzet, de tavaly eltartott egy ideig, amíg a helyszínen rábukkantam. Szóval, a jelzett kulcsosház udvarán volt ugyan egy tábla, hogy ez a bélyegzőhely, de ott nem volt senki. Egy másik háznál láttam kisétálni egy öregurat, attól érdeklődtem, és kiderült, hogy náluk van. Ez a másik épület egyébként működő kulcsosház volt akkor legalább is. Tehát a legjobb, ha addig nézelődsz és kopogtatsz, amíg elő nem kerítesz valakit, nem kell egyhamar feladni :-)
Előzmény: asciimo (1213)
asciimo Creative Commons License 2002.03.27 0 0 1216
Guszi,ktax!

Mindkettotoknek koszonom az infot. Valszg. szombaton megyek, szetnezek, majd megirom az eredmenyt. A Bodajki buszmegallo az fontos, mert en Bodajkig megyek autoval, Bakonycsernye busszal, Kisgyonig bekocogok, es ugy vissza.

Meglepoen hosszunak talalom az uj utvonalat igy az adatok alapjan, ezek szerint a kektura szummaja mar 1100 felett van?

asciimo

Güsziológus Creative Commons License 2002.03.27 0 0 1215
Megelőztél.
Az én füzetem ui. otthon volt.
Két, talán hasznos kiegészítést tennék. Az egyik a fehérvárcsurgói pecsételő hely neve, elérhetősége és a tulajdonos neve. Íme:

Fehérvárcsurgó
Becsali kocsma (22) 418-229
Baráth Tibor

Elfogadható áron adnak ki szobát és még főznek is, ha előre megbeszélitek.
A másik a közlekedés. Bodajk Fenyő büfé (pecsételő hely) előtt van a buszmegálló, 17:00 körül indul és 19:00-kor van Budapesten a busz.
Végül egy kérés. Asciimo! Ha Bakonykútiban jársz, nézz körül a buszmegállónál (szemben a Polgármesteri Hivatallal), állítólag már van kinti pecsét is. (A kocsma ui. rapszódikusan van nyitva.)
Várom visszajelzésedet!

Előzmény: ktaxxyxx (1214)
ktaxxyxx Creative Commons License 2002.03.26 0 0 1214
A Kéktúra-füzet szerint:
...
Kisgyón - Bakonykúti 11,5km 200m
Bakonykúti - F.csurgó 8km 250m
F.csurgó - Csókakő vm. 12km 80m
9. túra összesen: 57,1km 1070m
+ Kisgyón, Gyöngyvirág kh.- OKT 0,3km (és Bakonynánán és Jásdon is menni kell pluszban a bélyegzőhöz 600, ill. 900m-t.)

Nemrég készült egy színes térképvázlat az új kék-szakaszról (Tájoló Térképészeti Ügynökség - Ez itt a reklám helye!), azon is vannak km-adatok, de nekem abból nincs pld-om!

Előzmény: asciimo (1213)
asciimo Creative Commons License 2002.03.26 0 0 1213
Haho mindenkinek!

Gusziologus es nyomdasz jart arra legutobb, ezert elsosorban bekik szol a kerdes, de barki valaszat szivesen veszem.

Hany km a Kisgyon-Bodajk szakasz az uj uton menve(Bakonykuti-Fehervarcsurgo) ? Vagy az is eleg lenne, ha a 9. sz tura(Zirc-Bodajk) uj hosszat benyogne valaki, ebbol mar ki lehet szamolni.

Valoszinuleg mennek oda most szombaton.

udv.

kvte Creative Commons License 2002.03.25 0 0 1212
Szarvas Matyi nevében is szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, akik jótanácsokkal, észrevételekkel, drukkolással támogattátok a Kéktúra-futást az elmúlt hetekben, külön megköszönve a kísérő futóknak, akik talán nem is sejtik mennyit segítettek azzal, hogy elterelték a figyelmet a monotonitásról, és a fáradt lábakról.

Köszönjük:

Körösök Völgye Turista Egyesület - Békéscsaba

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.03.25 0 0 1211
Hoppá, hát nekünk nagy mázlink volt a Bükki kilátásokkal! :-)

A Kossuthon az új őrségi nemzeti parkról beszélnek MOST.

Előzmény: kvte (1204)
asciimo Creative Commons License 2002.03.25 0 0 1210
kvte!

Nagyon orulok, hogy Matyi sikeresen teljesitette a tavot, es hogy a nepszerusites is sikerult.
Le a kalappal a Matyi teljesitmenye elott! Szeretnem ha tovabbitanad jokivansagaimat az idei terveihez, teljesitmenye engem egy ideig meg biztos motivalni fog, ahanyszor kocogas kozben eljutok a holtpontra.

udv, asciimo

ui. Azert nem teszik a vegyesboltba a belyegzot, mert az emberek nagy szazaleka HETVGEN kirandul, es akkor a vegyesbolt 11kor zar. A tobbseg nem fel6-kor indul a terepen. Jo esellyel 6-kor kezded a megkozelitest, 9-10 fele a turazast.

Előzmény: kvte (1209)
kvte Creative Commons License 2002.03.25 0 0 1209
Kéktúra futás, 17. nap

Csénye - Írottkő

Elérkezett a nagy nap, a kéktúra futás vége. Hihetetlen nehéznek tűnt az elején, és most mégis a tervezett időben, a tizenhetedik napon volt a vége. Számtalan nehézség volt az út elején, legfőképpen az időjárás okozott gondot.

Fél hatkor indult el Matyi Csénye elől, az út eleje simán telt. Bögötön volt gond a pecsételéssel, Szelestéig még a tájékozódásra sem kellett figyelni. Tömördön 10-kor találkozott Prohászka Zsolttal, a Békés megyei Közgyűlés sportreferensével, aki innentől végig vele futott.

Ilona-várnál a ferdén lejtő út miatt kellett a bokára vigyázni, de az azt követő szakaszon be lehetett hozni a késést. Szükség is volt erre, mert a kőszegi vasútállomáson 12.00-kor a TV2 és az RTL Klub televízió stábja fogadta Matyit.

Az utolsó rész maradt hátra a kéktúrából, a Kőszegi-hegységben. Az elmúlt két nap kissé elkényeztette Matyit, ehhez képest most két kitartóbb emelkedő is volt az Irottkőig. Az utolsó kilométeren kőszegi iskolások kísérték, majd 14:40-re érték el hazánk leghosszabb túramozgalmának nyugati végpontját.

Kisebb ünneplés után még egy levezető szakasz következett Velemig, ahol újabb újságírók kértek interjút. Szarvas Matyi az elmúlt 1100 km minden fáradtságával a lábában, a sikeres teljesítés tudatában boldogan válaszolt kérdéseikre.

kvte

kvte Creative Commons License 2002.03.25 0 0 1208
Kéktúra futás, 16. nap

Ötvös - Csénye

A Kemenesháton át a Rába-völgyéig tartó nap reggel 6.10-kor indult. Matyi 1/2 8 után érte le a Szajki-tavakat, köszönhetően a a tiszta erdőnek és a jó jelzéseknek. Kisebb pihenő következett Hosszúperesztegen, majd a Tomaji-erdőben, friss irtáson átkelve futott tovább Káldig.

A Farkas-erdőn keresztülvezető szakasz csodaszép volt, ráadásul haladni és lehetett. Gérce után a Ság-hegy látványa kísért, majd Sitke érintése után több mint egy órával következett Sárvár. Itt jó darabon a városban kellett haladni. Utána Gyöngyös-patak partja kellemes volt.

Az utolsó előtti szakasz vége Csénye előtt volt, az Újmajornál, ahová 1/2 3-ra ért be Matyi. Erre a néhány km-es hosszabbításra a távolságok egyenlő eloszlása miatt volt szükség.

kvte

kvte Creative Commons License 2002.03.25 0 0 1207
Kéktúra futás, 15. nap

Keszthely - Ötvös

A Kéktúra-futás következő szakaszát reggel 6-kor kezdte Matyi. Hévízig meglepően jó körülmények között lehetett haladni, mintegy 5 méter szélességben kiirtották a korábbi bozótot - ennek ellenére jelzés nem volt...

A Gyöngyösi-csárda zárva volt, csakúgy, mit a kocsma Reziben. (Miért nem lehet a 11-től nyitva lévő kocsma helyett a korábban nyitó boltba rakni a hivatalos kéktúra-bélyegzőt?) Zalaszántóig kellemes rész vezet, a Sztúpa előtt volt némi bizonytalanság.

A Tátikavár emelkedője kemény volt, utána viszont hosszabb részen aszfalt következett. Kellemesen lehetett futni, bár a meleg miatt Sümeg után Matyi lelassult a tervhez képest. A Dergecsi-erdőben alig volt jel, ráadásul az ösvény is elég halvány volt. A mai adag az Ötvösi vasútállomás bekötőútján ért véget.

kvte

kvte Creative Commons License 2002.03.25 0 0 1206
Kéktúra futás, 14. nap

Szentbékkálla - Keszthely

A Káli-medence csodálatos látványát csak kiemelte a jó idő. Az első 20 km többször kínált csodálatos panorámát. Badacsonytördemictől két békéscsabai futó kísérte egy darabon Matyit.

Szigligeten a bélyegzéssel volt gond, a Szent-György hegyen pedig feltámadt a szél - nem is akármilyen. Rendkívül erős lökések, ráadásul pont szemben - pedig ez a szakasz Tapolcán át Lesenceistvándig végig aszfaltos, azaz könnyű lehetett volna.

A Kő-orrára vezető emelkedő kemény volt, utána kellemesebb lett a terep. Vállus után a Pórak-háti völgyben kilométereken át nem volt jelzés, ami kissé elbizonytalanította Matyit. Ezt leszámítva hamar beért az aznapi célba, Keszthelyre.

kvte

kvte Creative Commons License 2002.03.25 0 0 1205
Kéktúra futás, 13. nap

Borzavár - Szentbékkálla

A Magas-Bakony méltóbban nem is mutatkozhatott volna be: szinte rögtön Borzavár után következett a Kőris-hegy meredek nyugati emelkedője. Matyinak ez egy kissé brutális volt, de szerencsére már 1/4 8-kor fenn volt a csúcson. A Bakonybélbe vezető lejtő kellemes volt, szép idő, és rengeteg vad volt.

Jól jött a Németbányáig tartó rész, az erdei úton nem kellett figyelni a tájékozódásra, csak a futásra. Itt ugyan volt egy bizonytalanabb szakasz, de korántsem olyan vészes, mint a túra elején. Gyorsan eltelt a Városlőd - Úrkút szakasz, jöhetett a Kab-hegy.

Itt mintha kisebb terelés lett volna, a TV-torony útbaejtésének nem volt sok értelme. Nagyvázsonyig ismét rengeteg vad volt az út mentén. A Kinizsi-vár után a mezőn kanyargó szakaszt leszámítva nem volt gond.

A Csicsói-erdészházat nemrég újíthatták fel, jól néz ki. Nem mondható el ugyanez az Eötvös-kilátóról, amely elég romos, ha így marad, hamarosan összedől. A napi célba du. 5 előtt ért Matyi, kissé lazára véve a tempót (ugyanakkor a tervezett távnál többet tett meg).

kvte

kvte Creative Commons License 2002.03.25 0 0 1204
Jönnek a beszámolók rögtön, a múlt héten eléggé be voltam havazva; majdnem annyira, mint szombat délután a Vár-kúti turistaház a Bükkben, Eger fölött:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

kvte

szaferi Creative Commons License 2002.03.25 0 0 1203
Még vidámabb dolog a barack kontra tőgymeleg tenéntej, mármint annak akinek bírja a gyomra és azt lesi, hogy a többi igen mókásan járkál a sátorba be és onnan ki..

Történt még 1991-ben a Zempléni részen, hogy Regécre értünk, pont akkor léptek be a faluba a tehenek is, és mondta is az egyik gazda-néni, hogy nyugodtan menjünk be tejért. Adott is rendesen olyan igazi, meleg tejszínes tejet. Aludni egy bácsi pajtájában aludtunk, ott pedig egy barackfa állt és csábosan kínálgatta termését. Nosza.... Sokaknak igen kellemetlen maradt a regéci látogatás :-)

Észrevettétek már, hogy minden faluban a templomtornyot kell keresni és 200 méteres körzeten belül ott van a kocsma és a pecsét ?

Előzmény: kukucs33 (1202)
kukucs33 Creative Commons License 2002.03.22 0 0 1202
Még, hogy mellékes, mondd ezt egy politikusnak, meg is harap...

Amúgy a körtebefőtt az egy vidám dolog:
Már nem 'tom mikor, de jópár éve a cimborámmal valahol az Őrségben hajnaltájt (ca 6-7 óra lehetett max.) betértünk a helyi bótba elég leharcoltan (miután kb negyed hatkor a sátrainktól száz méterre megkezdték a fakitermelést), ahol én is egy körtebefőttet kértem. A pult másik oldaláról csak annyit kérdeztek, hogy kétdecis vagy félliteres? Végül sikerült meggyőzni, hogy én TÉNYLEG BEFŐTTET AKAROK, NEM PÁLINKÁT. Viszont az nem volt erjedt....

Előzmény: hurvinek_2 (1201)
hurvinek_2 Creative Commons License 2002.03.22 0 0 1201
... helyesen '98 helyett '89, de ez mellekes
Előzmény: hurvinek_2 (1200)
hurvinek_2 Creative Commons License 2002.03.22 0 0 1200
Latom szoba jott a Kohasz-kek.
Emleknek mar kellemes eset:
'89 aprilisaban csinaltuk meg. Az akkor meg unnepnek szamito 4.-et valahogy figyelmen kivul hagytuk es arra a napra nem volt kajank. Masnap nyitaskor ott altunk Istenmezejen a kozert elott, nem kell mondanom mennyiere ehesen. Nos, en karpotlasul az elozo napi ehezesert, gondoltam nyitok egy kortebefottel, aminek a levet egy huzasra kiittam. Akkor ereztem csak, hogy erossen erjedt volt. Szoval ott ultem '98 aprilis otodiken reggel 7:05-kor Istenmezejen a kozert elott ... szinte reszegen

Vigyazzatok :)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.03.20 0 0 1199
Tiszta véletlenül épp ma került a kezembe a 2000-es Pilis 50 kitűzője. (Na persze rendes kitűző mindig a gazdi szeme előtt van. :-)) Úgy emlékszem, többféléből választhattunk, és én azt húztam, amelyik "A kevélynyergi Stromfeld Aurél turistaház" címet viseli. Legalább egy rajzom van a régi turistaházról. Örülök a jó híreknek, és kíváncsi vagyok, hogy fog majd kinézni, ha felépül tényleg.
Güsziológus Creative Commons License 2002.03.20 0 0 1198
Komentár nélkül:
http://www.szote.u-szeged.hu/in1st/rosa/turamozg/dornogr.htm
Güsziológus Creative Commons License 2002.03.20 0 0 1197
Kommentár nélkül:
http://www.szote.u-szeged.hu/in1st/rosa/turamozg/dornogr.htm
Ermak Creative Commons License 2002.03.19 0 0 1196
Kb. 10 éve.
Előzmény: h-alga (1195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!