Keresés

Részletes keresés

burnie Creative Commons License 2001.03.10 0 0 396
Már korábban is említette valaki, hogy a túrák alkalmával a kutyák sok kellemetlenséget okoznak a túristáknak. Engem egyszer harapott meg egy a Csobánc tövében, és mivel a gazdája sehol nem volt, kénytelen voltam futva menekülni, hogy az újabb harapásokat elkerüljem. A bakkancsom szára szerencsére felfogta a harapást, így nem kellett beoltani veszettség ellen.
Nem tudom nektek van e valami taktikátok a kutyák ellen, vagy csak a szerencsében reménykedtek mint én?
Ez az egész, csak onnan jutott eszembe, hogy olvastam egy hírdetést egy kutya riasztóról.
Felhívtam őket, és azt mondták, hogy ez a készülék valami féle sugárzást (hullámot) bocsát ki, ami a kutyát elriasztja ill. rosszabb esetben (már a kutya szemszögéből) az epilepsziához hasonló tüneteket okoz. Állítólag a Posta is vett ilyet a veszélyeztetett dolgozóinak és nagyon bevált. Egy gond van vele; az ára. Nos, az igen húzós.
Próbált már valaki közületek ilyet, vagy hallott róla? Várom a véleményeket.
Vérfarkas Creative Commons License 2001.03.10 0 0 395
Ha mar a szallasoknal tartunk:
(persze a kektura menten, hogy a topikhoz is kapcsolodjon)

A Bakonyban, Bakonybelen toltottunk el egy ejszakat egyik kekturank alkalmaval. Vadszolo szallo es etterem. Nincs messze a gerence fogadotol a pecsetelohelytol (ami akkor zarva volt). Nagyon jo kis hely. kb 1700/fo egy ejszaka helyben van etterme korrekt arakkal, szobak igenyesek (sajat zuhanyzoval) csocso a szoba elott!! tv... szoval nagyon kiraly.
1 dolog zavart, reggelit csak 500 ft-ert adtak
/fo (bundas kenyer vagy rantotta + tea vagy tej). Ez aranytalan volt azzal amit elozo este ott vacsoraztunk..Igy a szobakban reggeliztunk megpedig a sajat kajankat.

larzen Creative Commons License 2001.03.08 0 0 394
Nem, csak én még nem hallottam vasutaslaktanyáról. Persze el bírom képzelni.
Előzmény: Vaskalap kartárs (393)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.03.08 0 0 393
Igen. Bocs' ha kétértelmű volt.
Előzmény: larzen (392)
larzen Creative Commons License 2001.03.08 0 0 392
Ja, hogy vasutaslaktanya?
Előzmény: Vaskalap kartárs (391)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.03.08 0 0 391
Ez azt jelenti, hogy fennáll-e annak a veszélye, hogy a vasutasok is ott fürdenek, beülnek a klotyóra amikor nagyon sürgős lenne, tehát sorba kell állni.
Előzmény: larzen (390)
larzen Creative Commons License 2001.03.08 0 0 390
Egyben van-e laktanyával??? :-o
Előzmény: Vaskalap kartárs (385)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.03.08 0 0 389
Igazad van. Valóban nem mindegy, de ha ezt szállásonként külön-külön részleteznénk, az ugyanazt jelentené, mintha pontos jellemzéssel lenne leírva minden.
Azért van a pont, hogy képet alkothasson bárki egy szállásról és általánosságban összemérhesse egy másikkal.
Előzmény: Vérfarkas (388)
Vérfarkas Creative Commons License 2001.03.08 0 0 388
Es honnan lehet tudni hogy mibol jott ossze a pont..mert azert nem mindegy
Előzmény: Vaskalap kartárs (385)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.03.08 0 0 387
Nem Rakacaszendről van szó, de a lényeg ugyanaz.
Szerintem nem kell aggódni a fényképező miatt. Olyan előfordulhat, hogy "Bács ááádjon egy huszast!", de engem még nem raboltak ki.
Valóban jó ötlet a településeket felhívni telefonon.
Előzmény: larzen (386)
larzen Creative Commons License 2001.03.08 0 0 386
Nem Rakacaszendről van szó? A bélyegző hely úgy van megadva az MTSZ oldalon, hogy a 'cigánykocsmában'.
Úgyhogy muszáj oda bemennem. :)
Kalandtúra lesz, látom.
Ami kicsit aggaszt, hogy lesz nálam egy over 200k értékű digitális fényképezőgép is, amit a cégem ad kölcsön, teljes felelősségvállalás mellett. :-(
Szállásokról:
tegnap megfordítottam a Cserehát térképemet és két hasábnyi szállásajánlat van rajta. Igen, nem feltétlenül frissek. Feltűnt, hogy egy hátlapon reklámozó cég szolgáltatásai és céljai közt szerepel a Világkiállítás szervezése. Hmmm. Utána látom, hogy "Európai Közösségek". Hát, az már Európai Unió, elég régóta. Aztán nagy nehezen megtaláltam a kiadás időpontját: 1992.
Mindenesetre ez már jó kiindulási alap. Azonkíül összevadásztam az összes polgármesteri hivatal telefonszámát és címét, ha valamire szükségem lenne.

A sátrazást elvetettem.

Előzmény: Vaskalap kartárs (384)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.03.08 0 0 385
Itt vannak az értékelési szempontok:MÁV szállások 100 pontos értékelési szempontjai

Fűtés: adható pont: 0-10
Értékeljük: típusa (központi, vegyes),
szoba hőmérséklete

WC: adható pont: 0-18
Értékeljük: általános állapot 0-5
Száma 0-3
fűtés megléte 0-2
papír megléte 0-2
zárhatósága 0-2
világítás megléte 0-2
mérete 0-2

Zuhany: adható pont: 0-17
Értékeljük: általános állapot 0-2
Száma 0-2
fűtés megléte 0-2
melegvíz (bojler vagy központi, elég-e) 0-5
csap megléte 0-1
zuhanyrózsa leszedhető-e 0-1
dugulásmentes-e 0-1
világítás megléte 0-1
mérete 0-1
fogas megléte 0-1

Szoba: adható pont: 0-25
Értékeljük: általános állapot 0-2
Mérete 0-4
mosdó megléte 0-3
szekrény megléte, állapota 0-2
asztal megléte, állapota 0-2
szék megléte, állapota 0-2
világítás 0-3
ágynemű állapota, mérete 0-4
pokróc van-e 0-1
tükör van-e 0-1
konnektor borotválkozáshoz 0-1

Egyéb: adható pont: 0-20
Értékeljük: étterem közelsége 0-7
bolt közelsége 0-4
zaj 0-3
egyéb közlekedési lehetőség 0-2
személyzet értetlensége, adminisztráció 0-2
egyben van-e a laktanyával 0-2

Szállás általános állapota: adható pont: 0-25

És az eddig értékeltek:

Recsk 80
Dombóvár 53
Pécs 87
Putnok 52
Győr 75
Füzesabony 61

Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.03.08 0 0 384
Igaz, ami igaz; kevés ott a fehér ember, de nem kell félni. Egyik túratársunk például az egyik faluban bement a kocsmába, szomját oltani. Ott derült ki, hogy a faluban két kocsma van: egy a cigányoknak és egy a fehéreknek. És semmi baja nem letta srácnak; jól elbeszélgettek.
Tehát nem kell félni. A cigányok rendkívül barátságosak, nem akarnak meglopni egy szakadt túrázót és nem akarják senki torkát elvágni.
Előzmény: Vérfarkas (383)
Vérfarkas Creative Commons License 2001.03.08 0 0 383
egyedul satorral? Pont azon a kornyeken...
Előzmény: larzen (378)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.03.08 0 0 382
Csereháti szállásokról jut eszembe: létezik "Cserehát turistája" körtúra is. Végig piros sáv jelzéssel. Kb 100 km és nekem nagyon tetszett. Négy nap alatt kényelmesen végigjárható, de a szállásokat valóban jól meg kell szervezni. Szemerén biztos van szállás és megfelelő is (zuhanyzó is van). Szanticskán is biztos van, bár ott nem aludtunk.

Még valamit a szállásokról:
Már szóltam itt a vasúti szállásokról. Ezek változó színvonalúak és a környezetük ellátottsága (meleg étel, bolt, egyéb közlekedés) is különböző. Mégis szerettük volna baráti körben, ha ezeket összehasonlíthatjuk, a szállodákhoz hasonló csillag rendszerben. Nos ez elkészült és hamarosan be is mutatom itt.

Ryan Creative Commons License 2001.03.07 0 0 381
Utolsó kísérlet, linkek nélkül:

Irota: http://www.foldes.uni-miskolc.hu/hat96/bazmegye/irota.htm

Felsővadász: http://www.eastwestindex.hu/ungarn/htmldocs/geo/staedte/f/4370d/index.html

Abaújszolnok: http://www.katolikus.hu/plebania/garazs/abaujsz1.htm

Lak: http://www.olh.hu/borsod/lak/lak.html

Az egészben az a legszomorúbb, hogy gőzöm sincs, mit szúrtam el...
Bocs mindenkitől!

Előzmény: Ryan (380)
Ryan Creative Commons License 2001.03.07 0 0 380
Na még egyszer:
Felsővadász

Lak

Remélem, ez jobb lesz...
Nem megy nekem ez a linkelés :(

Előzmény: Ryan (379)
Ryan Creative Commons License 2001.03.07 0 0 379
Larzen,
a következőket találtam Neked:
Irotán egyetlen lakóházban sincs vezetékes víz :(. Egy kis olvasnivaló:
Felsővadász
Amilyen munkanélküliség arrafelé van, szerintem bárhol szívesen fogadnak. Talán kicsit kockázatos, de legalább izgalmassá teszi a túrát :).
Alternatívaként talán szóba jöhet az abaújszántói kulcsosház, fürdési lehetőséggel:
Lak. Elképzelhető, hogy a polgmesteri hivatalokban tudnak valami jótanáccsal szolgálni.
Előzmény: larzen (378)
larzen Creative Commons License 2001.03.07 0 0 378
A tegnapi tervezés eredménye:
A kijelölt szakasz Regéc - Aggtelek.
Első nap szerda, ekkor délután/estefele indulok Regécről. Innen még aznap elmegyek Boldogkőváraljára(16.4km). Ott találtam pár magánszállás címét. Bár még nem hívtam fel őket, valószínűleg ez rendben lesz.
Második nap vége Felsővadászon (33.7km) vagy Irotán lesz. Eddig még nem találtam sehol szállásinfót ezekről a településekről.
Harmadik nap vége: Bódvaszilas (35.5km). :-( Ha valaki tud valami alternatívát, akkor jelentkezzen!
Negyedik nap: hazaindulás. Remélem lesz csatlakozásom Aggtelekről (27.8km). Még ennek is utánanézek.

A zárójelben a napi távok szerepelnek.

B verzió: viszem a sátram és a hálózsákom. Azért mondjuk fürdeni nem lenne egy utolsó három nap után, szóval ez egy kicsit negatív.

Zolcsi67 Creative Commons License 2001.03.07 0 0 377
Úgy bizony! :-))) És amikor felérsz a Meteor bejáratához, kiterülsz, mint a döglöttbéka :-)))))
Előzmény: pataporc (370)
larzen Creative Commons License 2001.03.06 0 0 376
Köszönöm. Most éppen a túraterv készül. Nehezíti a dolgot, hogy nem igazán szeretnék még ilyenkor sátrazni, viszont ha valami fedett helyen szeretnék megszállni, akkor azt illenék előre jelezni. Ennek hátránya, hogy kötött a tempó, nem érek rá többet nézelődni, mint amennyit elterveztem, és tovább sem mehetek egy faluval, ha túl korán érkezem.
Előzmény: V42 515 (375)
V42 515 Creative Commons License 2001.03.06 0 0 375
Épp most értem haza, most akartam megkeresni... Örülök hogy sikerült, jó túrázást!
Előzmény: larzen (374)
larzen Creative Commons License 2001.03.06 0 0 374
Jól emlékszel! Kis nyomozás után a Cartographia Bosnyák téri boltjában kaptam.
Megkérdeztem a Kék túra atlaszt is: nyárra ígérték, hogy megjelenik.
Előzmény: V42 515 (369)
larzen Creative Commons License 2001.03.06 0 0 373
Na most sikerült neki, vagy nem?
Előzmény: pataporc (372)
pataporc Creative Commons License 2001.03.06 0 0 372
Egymillió futólépés Magyarországon
2001. február 15., csütörtök, 14.16

Egyedülálló sportteljesítményre vállalkozott Németh Csaba hosszútávfutó, aki 18 nap alatt akarja teljesíteni a legendás Kék Túra útvonalat. A vállalkozás nehézségét a puszta tények érzékeltetik a legjobban: 1100 kilométeres táv, 27 ezer méteres szintkülönbség és februári, változékony időjárás.



Németh Csaba 2001. február 14-én Hollóházáról indulva egyedül vágott neki a hatalmas távnak. A kísérlet valóban embert próbáló, hiszen ahhoz, hogy a távolságot időre teljesíteni tudja, naponta 60-70 kilométert kell futnia, dacolva az esetlegesen szélsőséges időjárási viszonyokkal. A hosszútávfutó 124 települést érint a 27 ezer méteres szintkülönbségű útvonalon.

A 33 éves sportember az indulás előtti nap elmondta, hogy bízik a sikerben, mert sokévi kemény edzés, rengeteg tapasztalat van a háta mögött, és úgy érzi, az időjárás sem akadályozhatja meg a táv teljesítésében.

- "Egymillió futólépés Magyarországon", ezt a nevet adtuk ennek a kísérletnek, mégpedig azért, mert erről a híres túra útvonalról készült egy nagyon szép dokumentumfilm, a Másfél millió lépés Magyarországon - mondta Németh Csaba. - Gyerekfejjel láttam először, de máig az egyik legkedvesebb természetfilmes élményem, és így tisztelem meg ezt a szép alkotást. A névadásban szándékaim szerint tükröződik az is, hogy nem elsősorban a sportteljesítmény a fontos ebben az esetben, hanem a környezet és az ember kapcsolata. A legnehezebb feladat az lesz ezen a magányos teljesítménytúrán, hogy a kitűzött eredmény elérése érdekében tökéletes harmóniát kell kialakítanom az étkezés, a regenerálódás és a teljesítmény között. Emellett komoly pszichés megterhelést fog jelenteni, hogy nem lehet hibázni; nem sérülhetek meg, nem tévedhetek el, hiszen nem lesz, aki segítsen. Ha időt veszítek, nem tudom határidőre teljesíteni a távot.



Németh Csaba 20 éve aktív sportoló, aki mindig újabb kihívásokat keres. Egyaránt komoly eredményeket ért el mind az extrém, mind a kivételes állóképességet igénylő sportágakban, így a sziklamászásban, hegyi kerékpározásban, duatlonban, triatlonban, maratoni futásban. Mára már túl van 50 maratoni és több ultramaratoni (250 kilométer hosszú) versenyen, tájfutásban magyar bajnok lett, a Tátrában pedig olyan nehézségű falat mászott szólóban, melyet előtte még senki. A sziklamászásnak egy kivételesen veszélyes válfaját gyakorolja, az úgynevezett szóló mászást, ahol a sportolót nem védik biztosítókötelek.

A Kék Túra útvonal 1952 óta létezik, amelyet azóta - a Magyar Természetbarát Szövetség statisztikai adatai szerint - 3600-an teljesítettek. Érdekesség, hogy az első túrázó másfél év alatt járta be az útvonalat, vagyis 30-szor annyi idő alatt, mint azt Németh Csaba tervezi.

Az "Egymillió futólépés Magyarországon" állomásai

1. nap, február 14.: Hollóháza, Lászlótanya, Nagy Milic (895 m, az ország legészakibb pontja), Füzér, Füzérkomlós, Bózsva, Kishuta, Vágáshuta, Sátoraljaújhely (Bányinyereg), Rudabányácska, Makkoshotyka
Táv: 58,5 km
Szintkülönbség: 1760 m

2. nap, február 15.: Makkoshotyka, Istvánkút, Regéc, Mogyoróska, Arka, Boldogkőváralja, Hernádcéce, Gibárt, Encs, Fancsal
Táv: 59,1 km
Szintkülönbség: 1270 m

3. nap, február 16.: Fancsal, Baktakék, Abaújszolnok, Felsővadász, Irota, Rakacaszend, Tornabarakony, Bódvarákó, Bódvaszilas, Derenk romközség, Jósvafő
Táv: 73,8 km
Szintkülönbség: 1320

4. nap, február 17.: Jósvafő, Aggtelek, Zádorfalva, Gömörszőlős, Kelemér, Putnok, Uppony, Dédestapolcsány, Mályinka, Bánkút
Táv: 60,7 km
Szintkülönbség: 1100 m

5. nap, február 18.: Bánkút, Bélapátfalva, Szarvaskő, Sirok, Kékestető
Táv: 65,4 km
Szintkülönbség: 2500 m

6. nap, február 19.: Kékestető, Mátraháza, Galyatető, Mátraszentlászló, Mátraszentistván, Ágasvár, Mátraverebély, Sámsonháza, Nagybárkány, Nagymezőpuszta, Alsótold, Felsőtold, Hollókő
Táv: 61,7 km
Szintkülönbség: 2220 m

7. nap, február 20.: Hollókő, Nógrádsipek, Cserhátsurány, Szandaváralja, Becske, Kétbodony, Romhány, Felsőpetény, Ősagárd
Táv: 58,5 km
Szintkülönbség: 1500 m

8. nap, február 21.: Ősagárd, Katalinpuszta, Nógrád, Csóványos, Kőspalag, Törökmező, Nagymaros
Táv: 65,2 km
Szintkülönbség: 2670 m

9. nap, február 22.: Nagymaros, Visegrád, Pilisszentlászló, Dobogókő, Pilisszentkereszt, Csobánka, Pilisborosjenő, Budapest (Bécsi út), Hármashatárhegy, Hűvösvölgyi Úttörővasútállomás
Táv: 60,4 km
Szintkülönbség: 1960 m

10. nap, február 23.: Hűvösvölgy, Piliscsaba, Piliscsév, Kesztölc, Dorog, Tokod, Mogyorósbánya
Táv: 56,4 km
Szintkülönbség: 1480 m

11. nap, február 24.: Mogyorósbánya, Péliföldszentkereszt, Pusztamarót, Bányahegy, Nagyegyháza, Szárliget, Várgesztes
Táv: 64,5 km
Szintkülönbség: 1760 m

12. nap, február 25.: Várgesztes, Kőhányáspuszta, Gánt, Csókakő, Bodajk, Isztemér, Kisgyón, Tés, Jásd
Táv: 65,4 km
Szintkülönbség: 1520 m

13. nap, február 26.: Jásd, Bakonynána, Nagyesztergár, Zirc, Borzavár, Kőrishegy, Bakonybél, Németbánya, Városlőd
Táv: 53,2 km
Szintkülönbség: 1180

14. nap, február 27.: Városlőd, Úrkút, Kabhegy, Nagyvázsony, Balatonhenye, Szentbékkála, Káptalantóti, Balatontördenic, Szigliget
Táv: 66,3 km
Szintkülönbség: 1680 m

15. nap, február 28.: Szigliget, Tapolca, Lesenceisvánd, Vállus, Gyenesdiás, Keszthely, Hévíz
Táv: 44,3 km
Szintkülönbség: 820 m

16. nap, március 1.: Hévíz, Rezi, Zalaszántó, Hidegkútpuszta, Sümeg, Kisvásárhely
Táv: 47,2 km
Szintkülönbség: 790 m

17. nap, március 2.: Kisvásárhely, Ötvös, Hosszúpereszteg, Káld, Gérce, Szentimrehegyközség, Sárvár
Táv: 66,1 km
Szintkülönbség: 260 m

18. nap, március 3.: Sárvár, Csénye, Bögöt, Szeleste, Tömörd, Kőszeg, Irottkő, Velem
Táv: 70,2 km
Szintkülönbség: 1230 m


larzen a hegyimenő Creative Commons License 2001.03.06 0 0 371
Ez nekem nem okozhat problémát. :)
Előzmény: pataporc (370)
pataporc Creative Commons License 2001.03.06 0 0 370
Tenyleg, a viz remek! Csak az az emelkedo ne lenne utana (Lofingato vagy mi is a nepies elnevezese :))!
Előzmény: Zolcsi67 (362)
V42 515 Creative Commons License 2001.03.06 0 0 369
Ha jól emlékszem, Csereháti településszövetség, majd otthon megnézem este!
Előzmény: larzen (368)
larzen Creative Commons License 2001.03.06 0 0 368
Csak nem a Cartographia kiadásában.
Ki adja ki? Az MTSZ? Hol lehet venni?
Előzmény: V42 515 (367)
V42 515 Creative Commons License 2001.03.06 0 0 367
Létezik Cserehát térkép!
Előzmény: larzen (366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!