Keresés

Részletes keresés

Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.09 0 0 182
"A Sárvár előtti szakasz elég durva "

Lehetne hallani részleteket, hogy miért? Legközelebb arra mennénk... (amíg van dízel Porpácnál...)

Hát, én nem tartom durvának. Pedig január végén jártunk arra, néhol térdig beszakadva a szél által felkupacolt hóban, szántáson, csúszós jégen, és közben még az eső is esett :-)
Bögötig a sín mellett mész, van földút, ilyenkor novemberben elég jó lehet. A faluba betonon mész, valahol pecsételsz, és irány dél. Mi nem mentünk el a főutcáig, hanem a Deák F. u. 24-ben "fagyiztunk", és az utca folytatása egyenesen visz az erdő felé. Néhány derékszögű jobbra-balra után keletnek vettük az irányt, (közben Neked még ott lesz a porpáci kitérő,) Csénye után pedig végig betonon mentünk. Ami nem szabályos, mert Csénye-újmajor után a patakparton kellett volna bemenni Sárvárra, de akkor már nagyon tele volt a sárcipőnk.
Szóval azt aláírom, hogy esős időben az út egy jelentős része nagyon sáros bír lenni, de hát ez már csak így van a túrák nagy részénél. De végig sík, és jószerivel el sem lehet tévedni.

Joker

Előzmény: V42 515 (176)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.09 0 0 181
Mi májusban Zircen egy kempingszerű helyen éjszakáztunk, a nevére nem emlékszem, de tudom, hogy a térképen is rajt van. A város ÉNy-i szélén, ha bejössz a kéken, és aszfalt kerül a lábad alá, balra indulsz, és az utca legvégén (kb 2-300m) megtalálod. Sátorhely, faház, kőház, minden volt ott, és a gondnoka valahol szemben lakik, kicsit visszafelé. Ha holnapig senki nem mondja be a hely nevét - amit kétlek -, akkor majd én. A neve alapján biztos eléred telefonon. Mi egy ezrest fizettünk per koponya, számla nélkül. Ebben már ágynemű, meleg víz és törülköző is volt.
Zircen más szállások is vannak emlékeim szerint, pl benn a városban egy egykori munkásszálláson. Borbála. Apropó, ezt ismeritek?

http://infohaz.euroweb.hu/compalm/szallas.htm

Joker voltam

Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.09 0 0 180
Köszönet a javaslatokért!

Macibb

larzen Creative Commons License 2000.11.09 0 0 179
http://www.hotels.hu
(Nem csak a sokcsillagos szállodák vannak benne.)
Előzmény: Törölt nick (177)
V42 515 Creative Commons License 2000.11.09 0 0 178
Porva-Csesznek állomás, turistaszállás pl.
Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.09 0 0 177
Fél-OFF:

Ki tud nov. 11-12-e között turista kategóriájú szállást ajánlani 2 főnek 1 éjszakára Veszprém-Zirc-Várpalota térségében?

Köszi előre is

Macibb

V42 515 Creative Commons License 2000.11.08 0 0 176
"A Sárvár előtti szakasz elég durva "

Lehetne hallani részleteket, hogy miért? Legközelebb arra mennénk... (amíg van dízel Porpácnál...)

Előzmény: TMT (127)
V42 515 Creative Commons License 2000.11.08 0 0 175
Így már jobban hangzik...

Gór: pusztulat... :-((

Előzmény: Carpy (174)
Carpy Creative Commons License 2000.11.08 0 0 174
Helyesbitek: Bogoti orhaz-Sarvar, kiveve azt a szakaszt, amikor keresztezi a Szfv-Szombathely vasutvonalat :)
Gor vmh? :)
Előzmény: V42 515 (172)
larzen Creative Commons License 2000.11.08 0 0 173
Tényleg, hadd kérdezzem meg a nagyérdeműt: aki nem akar bemenni Sátoraljaújhelyre, az a Bányi nyeregnél hol pecsételjen?

Aki nem akar bemenni Sátoraljaújhelyre, az ne pecsételjen. A Kéktúra kiírásban szerepel, hogy:
A zárójelbe tett vasútállomásokon csak akkor kell, ha azok egyben a túra kezdő, vagy befejező helyével esnek egybe. Ezek az állomási épületek a Kéktúra útvonalától ugyanis 0.5km-nél távolabb vannak.
Az Újhelyi vá. zárójeles.

Előzmény: Joker Karakter (164)
V42 515 Creative Commons License 2000.11.08 0 0 172
"Na meg a kektura legunalmasabb szakaszanak: Szeleste-Sarvar.... "

Hogy mondhatsz ilyet? Szinte végig vasút mentén visz! :-))

Előzmény: Carpy (171)
Carpy Creative Commons License 2000.11.08 0 0 171
Van vagy 15 eve, hogy ezt a szakaszt jartam, de elenken el meg az emleke a vasut alatti atbujasnak (jo nagy dagonyaban), a meroleges nyiladekoknak, es a feltunoen sok oznek, szarvasnak. Na meg a kektura legunalmasabb szakaszanak: Szeleste-Sarvar....

V42! Hogy-hogy egy szot sem ejtesz a megszunt Gor vasuti mh-rol. Csak nem kihagytad? :)

Előzmény: V42 515 (170)
V42 515 Creative Commons License 2000.11.07 0 0 170
Sziasztok!

7 hónapnyi kihagyás után vasárnap folytattuk túránkat. Az Ablánc malom – Porpác vasútállomás közötti szakaszt terveztük be, de – hogy még aznap haza tudjunk érni – csak a szelestei vasútállomásig jutottunk. 11.35-kor pecsételtünk Ablánc malomnál (pecsét egy fán, a bejáratnál), majd nekivágtunk Szelestének. A térkép azt jelölte, hogy egy rövid szakasz (500-600 méter) erejéig be kell menünk az erdőbe, majd vissza a műútra, mi az egyszerűség kedvéért és a sietés miatt a műutat választottuk. A jelzés valószínűleg már vissza sem jön a műúthoz, mert mi nem találtuk, így azt tűnt a legjobb megoldásnak, ha felmászunk a vasúti töltésre, és ott gyalogolunk. A vasúti töltésen azonban érdekes dolgot tapasztaltunk: szinte az összes póznán ott volt a kék jel, azaz valamikor itt vezethetett a túra útvonala. Kb. 1,5-2 km-t gyalogoltunk a síneken a Sopron-Szombathely vasútvonalon (egy Bz-t sikeresen túléltünk…), majd ahol a térkép szerint a túra keresztezi a vasutat, ott lementünk a töltésről. Ezt a helyet nagyon könnyű megtalálni, mivel az út a sí alatt visz, azaz a vonat egy hídon megy át. Lementünk a sínről, a kék jelzést a térképnek megfelelően rögtön megtaláltuk, kb. 200 m után azonban dilemmába kerültünk: szívünk szerint egyenesen mentünk volna (el is indultunk), a fákon egy darabon ott a régi jelzés, de jól láthatóan megpróbálták fehérrel lefesteni, azaz jelezni, hogy a jelzés már nem erre vezet! Itt tehát nem egyenesen kell menni, hanem a térképnek megfelelően jobbra, és kb. 200 méter után egy jobb oldali fán meg is van az új jelzés. Ezután a térkép jelzésének megfelelően egy tarvágást kell majdnem teljesen kikerülni: amikor először kerülünk szembe a kerítéssel, akkor a jelzés a kerítés mellett jobbra visz, de kb. 200-300 méter után ismét merőlegesen fordul a kerítésre: itt már nem kell jobbra kanyarodni, hanem ki lehet nyitni a kerítést, a szekérúton keresztben átmenni a tarvágáson, majd a túloldalt a létrán ismét át a kerítésen. Innentől kb. 2-2,5 km-en jó minőségű erdei úton haladunk, kb. 300 méter után balról látjuk a bejövő régi jelzést. A műútról a térképen jelzettnél hamarabb kell letérni, de itt nem lehet eltévedni, a jelzés jó (a térképen jelzettel ellentétben az út kikerüli a Vadkörte-dűlő végi rakodót). Kb. 400 méter után jön a szakasz LEGNAGYOBB eltévedési lehetősége, itt mi 40 (!) percet vesztettünk. Egy útelágazáshoz érünk az erdő szélen, szemben fiatalos. Kétfelé lehet menni (jelzés a közelben sehol!): élesen vissza jobbra vagy előre a fiatalosba. Ha élesen elindulunk felfelé jobbra, kb. 200 méter után egy jobboldali fán látunk egy őskori kék jelzést, de nem ez a jó út. Ez az út egy dombtetőre, egy tisztásra vezet, egy magasleshez (kb. 1 km). A másik lehetőség előre be a fiatalosba. Itt kb. 50 méter után van egy elágazás: vagy egyenesen vagy jobbra fel egy másik magasles irányába. Ha egyenesen megyünk, kb. 500 méter után zsákutcába (és egy szarvascsordába…) kerülünk, így nem marad más hátra, mint vissza a fiatalosban lévő elágazáshoz, és jobbra fel a magasles irányába. Ne tévesszen meg senkit, hogy kb. 500 méteren keresztül nincs jelzés, ez a jó út. 500 méter után egy idősebb erdőbe érünk, innen már nem lehet eltévedni, és a térkép szerint bejutunk Szeleste északi részére. Innen nem a jelzésen, hanem a falun keresztül mentünk az Ölbő-Alsószeleste vasútállomás irányába, és szerencsésen elértük vonatunkat. Az állomásra 14.37-kor futottunk be, szó szerint…

Remélem, ezzel a leírással tudtam egy kicsit segíteni azoknak, akik most készülnek erre a szakaszra.

V42 515 Creative Commons License 2000.11.07 0 0 169
Vasárnap jártam be az Ablánc-Szeleste v.áll szakaszt, ha lesz egy kis energiám, leírom a részleteket. A jelzés - az általad írottakkal ellentétben - mindenütt megvan, csak piszok nehéz megtalálni... :-(( Ahol eltévedtél (Szeleste előtt), mi 40 percig kerestük a jelzést mire megtaláltuk...
Előzmény: kvte (167)
lord Creative Commons License 2000.11.07 0 0 168
Szerintem ez a kenyér-gond nem gond, ha világosban érsz be egy faluba és szánsz időt a helyiekre. Szinte bármit meg lehet venni a házaknál, persze nem mindent érdemes :) helyi viszonyoktól függ. Északon nálam mindig a kecskesajt volt a favorit, szilvalekvár, savanyított gomba effélék. Hagymát, retket, krumplit, babot is adnak el, szezontól függően bármit. Ha meg már üzletelsz általában nem gond, hogy egy negyed kila kenyeret is hozzácsapjanak a pakkhoz és mekkora öröm, ha friss pogácsával vagy lángossal váltják ki ha éppen mégsincs kenyér. Persze novemberben friss sajtot már nem nagyon lelsz, mert apasztanak, de annál több érdekes és ízletes házi mindenfélét találhatsz. (Decemberben pl. a disznótoros és a szilvapálesz. :), aztán vannak a gyümölcsök, mézek, lekvárok, savanyúságok. Nekem úgy kell mindig visszafogni magam, hogy ne vásároljak be nagyon. Bolt? Akár ne is lássam hónapokig.
Előzmény: Törölt nick (163)
kvte Creative Commons License 2000.11.07 0 0 167
Hogy ne csak az Alföldi Kéket favorizáljam, íme egy kis ajánlat az Országos Kéktúráról. Nyáron bejártunk egy részt, Kőszeg és Sárvár között. A leírást már talán láttátok, de most erőt vettem a lustaságomon, és beszkenneltem a képeket is.

ITT

Jó szórakozást!

V. Zsolt, Körösök Völgye Turista Egyesület - Békéscsaba

kvte Creative Commons License 2000.11.07 0 0 166
Hello,

néhány válasz:
-------------------------------

* Kopancsi 2000-10-27 09:53:39 (155)
*
* Békés megye kapcsán talán megemlítettem volna a hatalmas termálvízkicseket, a rengeteg * vadat a Körös-Tisza ártérben, Szeged felé meg jobban bevinném a Kék-túrát a titokzatos * Tisza-Maros háromszögbe. Vezet itt valami Európai-hosszútávú menet, már csak azért is.

--------------------------------

Ez az europai út a kéken megy Bács Kiskun megye felől Mindszentig, ott ágazik le belőle egy piros jel, ha jól tudom, és megy a Tisza, majd a Maros gátján Nagylakig.

--------------------------

* Még annyit, h erről a vidékről a mai napig nincs egy normális turistatérkép , de ennek oka már * nyilván egy másik mese (hármashatár). A heylbéliek nem is
* tudják ám, h Kék-túra, ill. milyen túraútvonalak vannak errefelé, az idegenforgalmi ismertetés
* erről rendszeresen el szok' feledkezni.

----------------------------

Az interneten van ismertető, nem is akármilyen. Keresd meg a Csongrád megyei Természetbarátok honlapját, az összes útvonal rajta van.

Térkép: Sajna igazad van. Bár a mi vidékünkről készült anno 2 Cartographiás térkép (Körös vidék I és III), valamint tavaly egy idegenforgalmi térkép. Ez utóbbi készítőjének eszébe jutott, hogy hátha vannak turistautak a környéken, és valahogy megtalált. Van ilyen is.

-------------------------------------

lord 2000-10-26 22:00:24 (153)

(Kérdéseim: sikerült kideríteni miért "Sasheverő (!) Kocsma" a neve?
Mit értesz az alatt, hogy "Szerintünk mindig a vendégturista fejével, eszével kell gondolkozni… " ?)

--------------------------------------

Sasheverő: képzelj el egy kis falut, nyár van délelőtt, egy nagy Áfész kocsma, játékgépek, egyebek. Benn néhány ember iszogat... Hát ők lennének a sasok.

Vendég fejével: ha sokat mész egy útvonalon, már nem gondolkozol, hogy mikor és merre kell kanyarodni, de ha először mész arra, akkor nyilván nem olyan nehéz elkavarni. Szóval a festéseknél kicsit erre kellene figyelni. Néhol mi jól hasznosítjuk a nyílt túrákon szerzett tapasztalatainkat a jelfestéseknél.

A nyílt túrán általában nem mi megyünk legelől, hagyjuk, hadd menjen előre néhány gyors túrázó, akik viszont még nem jártak az adott útvonalon. Ahol láttuk, hogy megakadtak, és lehetett volna több jelet festeni, akkor legközelebb pótoltuk.

Üdv:

Vidovenyecz Zsolt - KVTE

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.07 0 0 165
>Nagy-Milic szakaszra gondolsz, 5,2km+570m.

Ez kb. olyan lesz, mint egy Mátrafüred-Kékes :-) Vagy ahhoz hasonló. A felétől indul be igazán a szint. A Füzéri-várnál azért figyelj a jelzésekre. A parkoló mellett északra, ha jól emlékszem. Szép útad lesz. Én ezt pár éve áprilisban csináltam meg, és hó volt :-)

Előzmény: Joker Karakter (164)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.06 0 0 164
Ha kis szerencséd van, akkor hóban teszed meg.

Ha bejön a Szabadföld középtávú időjárás-előrejelzése, akkor túl hideg lesz ahhoz, hogy hó essen :-) A tervezett időpont, nov 24-25 a hónap leghidegebb napjainak ígérkezik, idemásolom:
"Változóan felhős, többfelé egész nap tartósan ködös idő. Néhol jelentéktelen csapadékot adó szitálás, hódara fordul elő. Sokfelé fúj erős, időnként viharos északi szél. Hőm. max.: 1, 7, a tartósan ködös helyeken -5, 0 fok. Hőm. min.: -8, 0 fok."
Mindez a 21-26-i időszakra vonatkozik. Mindegy, a lényeg, hogy nem fog esni :-)

Kenyérrel, kajával szerelkezz fel bőven, mert a zempléni kisfalvakban csak annyi kenyér van, amennyit korábban megrendeltek.

Érdekes, erre nem figyeltem fel. De azt tudom, hogy a kocsmák dél és három között sok helyen zárva vannak :-)

A vége egész szintes lesz :-)

Igen, viszont ha nem lenne szint, akkor nem lehetne felfelé menni. Valamit valamiért. Ez most vicc volt.
Egyébként a szint nem probléma. A Füzér -
Nagy-Milic szakaszra gondolsz, 5,2km+570m. Ez pontosan olyan, mint az egyik kedvenc etalonom, a Velem-Írottkő (szombathelyi vagyok). A másik kedvenc etalonom az Oroszlánvár :-)
Olyan infókra gondoltam, mint ami a bányi nyeregnél van, tudniillik hogy sehol nincs pecsét. Tényleg, hadd kérdezzem meg a nagyérdeműt: aki nem akar bemenni Sátoraljaújhelyre, az a Bányi nyeregnél hol pecsételjen? Mert én bementem Bányácskára, és a falu déli végében balra a harmadik házban, egy büfében pecsételtem. És emiatt majdnem lekéstem az utolsó vonatot Pest felé.

Joker

Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.06 0 0 163
Ha kis szerencséd van, akkor hóban teszed meg. A vége egész szintes lesz :-) Engem rendkívüli módon boszantott, hogy amikor felértem a Nagy-Milicre nem volt semmere sem kilátás. Csak ücsörögtem ott az erdő közepén egy kövön. A hármashatár illuziója így hullott pillanatok alatt porba. Sátoraljaújhely mellett a Tengerszem gyönyörű, csak ugye tele szeméttel.
Kenyérrel, kajával szerelkezz fel bőven, mert a zempléni kisfalvakban csak annyi kenyér van, amennyit korábban megrendeltek. No, de gondolom ezeket tudod :-) A népek viszont roppant barátságosak :-)
Előzmény: Joker Karakter (162)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.06 0 0 162
Szevasztok mindenkinek!

Bocs a féléves hallgatásért, csak jelzem, hogy újra vagyok.
Azóta - ahogy azt terveztük volt - szinte teljesen végigértünk, az utolsó 45 km hiányzik, Bányi-nyeregtől Hollóházáig. 3 hét múlva az is meglesz :-)
Szóval ha valakinek infó kell valamelyik szakaszról, csak szóljon bátran, megpróbálok előkaparni valamit. Jókor szólok, ugye? :-)
Haller Vencelnek üzenem, ha még aktuális, hogy a Telekessy erdészháznál van pecsét, a lépcső mellett félúton, egy kopott gumi MTSZ-es, meg egy klassz körpecsét HEVESI TÚRÁK - TELEKESSY ERDÉSZHÁZ - *1980* felirattal, és fent a házban van két további vadi új gumipecsét, az egyiket elkérhetné valaki, és lecserélhetné a régit a fémdobozban, ha arra jár.
A Kevélynyeregnél idén júniusban nem volt semmilyen pecsét, és pont akkor egyedül voltam, és fényképezőgép sem volt nálam. Pilisborosjenőn a cukrászda eladójával beszélgettem a túristaházról, azt mondja, hogy ő még lánykorában járkált fel oda kirándulgatni. Úgy tudja, hogy helyi vagányok gyújtották fel heccből. Pénze meg senkinek sincs, hogy helyrehozza.

Reagálnék FeLaZso néhány észrevételére is.

1) A Harmashatar-hegyen a bufe megszunt (igy abban nincs belyegzo). A tablak szerint a Hegylako kisvendegloben van most a belyegzo, az viszont nem mindig van nyitva (szerdan nem volt: 2000.07.19).
Nekem ez a következőképpen sikerült: ha felülről jössz, ahogy odaérsz azokhoz a lakóház-szerűségekhez, az egészet bal oldalról kerülöd meg, (jó kis kerülő, oda-vissza pár száz méter biztos van,), és egy parkoló felől bemész egy nagy, lebetonozott udvarba. Ott van jobb kéz felől mindjárt az elején egy büfé, ha jól emlékszem, Bakancsos büfé a neve, de az csak 10-6-ig van nyitva, nekem nem volt hozzá szerencsém, de láttam a kiírást, hogy OKT bélyegzőhely (ez 2000. 06.17-én volt). De volt ott még egy vendéglő, tele külföldivel, először nem is néztek túlságosan jó szemmel rám, de aztán az egyik pincér srác előszedett egy pecsétet, a felirata kb így néz ki:

ZSÁMBO
Idegenforgalmi és Szolgáltató Kft.
1037 Budapest, Hármashatárhegyi u. 2.
Tel.: 1886-921


2) A Csucs-hegynel a Boroka bufebol eltunt/elloptak az OKT belyegzot. Kis unszolasra adtak ceges belyegzest. Egyebkent a kis forgalom miatt a bufe kapui zarva vannak, becsongetesre nyitjak ki.
Hát igen. Én beszélgettem a doktor úrral, aki bolgár bevándorló, szomorú történet az övé. Egyébként, lévén szombat, nekem nyitva volt a büfé, bár egy teremtett lélek se volt ott.

3) A Rozalia teglagyarnal nem a vasuti orhaznal, hanem a teglagyar kapuja melletti oszlopon van a belyegzo.
És lehet, hogy szerencséd volt, hogy utánam értél oda. Ugyanis amikor én ott jártam, a pecsét fémdobozában egy darázsfészek volt. Gondoskodtam róluk :-) , de megvan a véleményem arról az emberről, aki a doboz aljába két lyukat fúratott. Ideális bejárat a darazsaknak.

Mára ennyit belőlem

Üdv mindenkinek:
Joker

Ja, és ha valakiből marhára kikívánkozik valami (friss) infó a Sátoraljaújhely-Hollóháza szakasszal kapcsolatban, ne kíméljen :-)
Köszi előre is.

Carpy Creative Commons License 2000.10.30 0 0 161
Nem a pecset a legfontosabb, de ha mar ott vagy, erdemes pocsetelni. Mondom en, aki szinten mindig otthonfelejtem a kektura-fuzetet... :) (ha meg egyaltalan megvan)
Előzmény: nyitottszem (159)
originalqszi Creative Commons License 2000.10.30 0 0 160
én csak sárga turházókat ismerek:DDDDDDDDDDDDDDDddd
nyitottszem Creative Commons License 2000.10.30 0 0 159
Sziasztok!
Új vagyok itt a Fórumban, eddig csak read-only használtam. De ez a topic hozzászólásra érdemesnek mutatkozik ...

Valamikor 90 környékén kezdtük el a kéktúrát. Megcsináltuk néhány szakaszát és rendesen pecsételgettünk. Aztán ez abbamaradt. Most is rendszeresen túrázunk, mindenfelé az országban, de valahogy a pecsételgetésre nem érzünk indíttatást. Valahogy nem a pecsétekért, jelvényért akarunk menni, hanem mert élvezzük.

Rosszul gondoljuk? Egyszer még bánni fogjuk?
Jól gondoljuk? Tényleg nem a pecsét a legfontosabb?

Törölt nick Creative Commons License 2000.10.27 0 0 158
Ilyesmire gondoltam. :DD
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (157)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.27 0 0 157
No igen, a skótok is jól élnek a kísértetekből, mi is kipróbálhatnánk. :-)
Előzmény: Törölt nick (156)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.27 0 0 156
Ááááá, csak nem birom ki. Szóval legalább Ruzsánál megemlíteném, h Ruzsa Sándorról kapta a nevét. (Nem Rózsa, hanem Ruzsának ejtjük). Balástyán a mai napig élnek rokonok és leszármazottak. Az egyik Veszelka-lyányonyoka, még egy szuper kis regényt is írt, de a címe most nem jut eszembe. A fimsorozatra meg talán van ki emlékszik. Én akkoriban voltam kisiskolás.

Ez az ország ilyen legendákból (még élő legendák ezek ám), hülyére kereshetné magát!A tanyavilág boszorkány-történeteiről pedig még csak nem is beszéltünk. Sok ilyen van errefelé is, és szerte az országban. Én ezt is szeretem nagyon a túrázásban.
Néha csak egy-egy régi bolond történet kedvéért áztatja hülyére magát az ember az erdőben.

Felhívnám a figyelemeteket, h a tanyák között estefelé (pl. Ásotthalom, Zsombó) igen veszélyes estefelé kóborolni a kutyák miatt. Ezt most vegyétek komolyan.

Előzmény: Törölt nick (155)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.27 0 0 155
Kedves kve!

Nagyon tetszik az ajánló, szegedi vagyok ezeken a vidékeken elég gyakran kirándulgatunk.

Békés megye kapcsán talán megemlítettem volna a hatalmas termálvízkicseket, a rengeteg vadat a Körös-Tisza ártérben, Szeged felé meg jobban bevinném a Kék-túrát a titokzatos Tisza-Maros háromszögbe. Vezet itt valami Európai-hosszútávú menet, már csak azért is. No de ami van az király és nagyon tetszik.
Gondoltam már, h belépek a Csongár-megyei csapatba (lenne ötlet, meg kedv csinálni), csak annyi minden érdekel, h attól félek szétapróznám magamat. Mindegy a kedvencekben itt marad ez a topic, mindig.

Még annyit, h erről a vidékről a mai napig nincs egy normális turistatérkép , de ennek oka már nyilván egy másik mese (hármashatár). A heylbéliek nem is tudják ám, h Kék-túra, ill. milyen túraútvonalak vannak errefelé, az idegenforgalmi ismertetés erről rendszeresen el szok' feledkezni.

Még egyszer köszi! Király, nagyon tetszik ami benne van!!

Üdv,

Kopáncsi

Előzmény: kvte (152)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.26 0 0 154
Jó hírem van! Holnaptól kívánságodra nyár lesz!
Előzmény: lord (153)
lord Creative Commons License 2000.10.26 0 0 153
kvte
Nagyon sirály a beszámoló. (Nem lehetne, hogy holnaptól nyár legyen? Mehetnékem van.) Ritkán járok azon a vidéken -kb. amikor tehetem akkor nem- és hát nem gondolkodtam volna, hogy ez a táj jó is lehet. Majd jövő tavasszal.

(Kérdéseim: sikerült kideríteni miért "Sasheverő (!) Kocsma" a neve?
Mit értesz az alatt, hogy "Szerintünk mindig a vendégturista fejével, eszével kell gondolkozni… " ?)

SK
Válasz is ment. Ahogy kinéz még a héten elküldöm neked az írott részt (videót nem tudok sajna). Ermak vagy jelentkezik vagy nem.

lord így el és szeva mindenkinek. kösz a helyet.

Előzmény: kvte (152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!