Keresés

Részletes keresés

V43 1279 Creative Commons License 2019.09.09 0 0 70089

Így van.

Előzmény: hadidoki (70056)
Fődíszpinty Creative Commons License 2019.09.09 0 1 70088

Az első és az utolsó nemsokára útba esik :). A középső nekem is határeset. 300 km autózást biztos nem ér meg :), de lehet járok arra "véletlenül". 

Előzmény: jzp2107 (70087)
jzp2107 Creative Commons License 2019.09.09 0 1 70087

az első határeset, a másik kettőt tuti hagynám a francba

tudod miért?

mert simán lehet hogy holnapután egy tollvonással megvariálják az útvonalat úgy, hogy az lesz a hivatalos amerre te is jártál

 

kár rááldozni az útiköltséget, időt egy ilyen kis nyúlfarknyi korrekcióra.. inkább csinálj egy egész napos túrát arra amerre még nem jártál 

Előzmény: Fődíszpinty (70085)
olahtamas Creative Commons License 2019.09.08 0 1 70086

A Pilisszentkereszti szurdokban híd cserék zajlanak, így az OKT ezen szakaszát a kék háromszöggel jelzett gerincen javasolja kerülni a PPZRT.

 

Fődíszpinty Creative Commons License 2019.09.08 0 0 70085

       Eme első kép Karcsa előtt van, nagy eső után, nehezen járhatónak ítéltem váltás ruha nélkül, és tömegközlekedéshez kötve a földutat. A közúton besétáltam Karcsára. Pótolom. Eme 2. ugyan az csak nem tudom törölni. ☺😂 Ez a 3. Tompahát elnéztük a letérést. Sztem pótolom. 4. Kántorjánosi, a régi jelzés még látszott amerre mentünk, a földút be volt szántva hóólvadás közben voltunk, tömegközlekedve. Szintén pótolom. Ne ezekből látszik, hogy tényleg vaskalapos hülye vagyok. ☺. Nem kell komolyan venni. ☺

Fődíszpinty Creative Commons License 2019.09.08 0 1 70084

Egyetértek Veled. Ez az én kékem. Az meg a tied. ☺ Mondjuk én már tényleg túltolom. De annyit magyaráztam "osztottam az eszet ", hogy már magamnak tartozom azzal, hogy így járom. ☺ 

Előzmény: hadidoki (70082)
olahtamas Creative Commons License 2019.09.07 0 1 70083

25:30: "A most születő hivatalos kéken, csak a mérőkereket küldtük végig, mi kitérőt tettünk Herencsény felé..."

Az idézet természetesen a másfélmillió lépésből van.

 

Nos mi most ezt úgy abszolváltuk, hogy a Cserhátsurány - Nógrádsipek szakaszt a jelenlegi hivatalos útvonalon gyalogoltuk le, visszafele pedig a jelenleg zöld Z -vel jelzett úton jöttünk Herencsénybe, ahol felkerestük a filmben szereplő templomot is.

 

Akinek kedve van a kalandhoz, annak tudom ajánlani ezt a zöld Z jelzést, de aki a csalánnal és egyéb szúrós növényekkel hadilábon áll, azt óvatosságra intem :)

Előzmény: hadidoki (70082)
hadidoki Creative Commons License 2019.09.07 0 3 70082

Fődíszpinty barátunk véleménye egy vélemény, mely erősnek látszik, hisz a kiírás szavaiból ez következik. Ha Ő ezt így gondolja jónak, járja így. Szívből kívánok neki sok szép túrázást!

 

Csakhogy az élet soha nem fehér vagy fekete, az élet egy csodálatos árnyalat-skála. Egy kb. 1100 km hosszú túrán nehéz ezt végig betartani, és az én véleményem szerint nem is ez a fontos. A lényeg, hogy ne a csalás legyen a cél, hanem a túra, a látnivaló, az élmény. Én is jártam olyan RP-DDK szakaszt, ahol a kiírás szerinti 30km-ből 60-at csináltam, mert más látnivaló is érdekelt, és nem mentem oda vissza, ahol letértem. Akkor csaltam? Szerintem nem, de mindenki ítéljen a maga belátása szerint.

 

De nem is erről a jelenségről beszélgetünk, hanem az autóval megjelenő ember 10 bélyegzőfüzettel, és mindegyikbe bélyegzést kér. Ezen már el lehet gondolkozni, de engem ez sem érdekel... számoljon el ő a saját lelkiismeretével, és az ellenőrökkel. Na meg minek is csalni, hiszen a lényegből, az élményből marad ki, valamint ki hiszi el azok közül akik valóban lejárták? A harmadik mondatánál úgyis lebukik... 

Előzmény: petergabor (70078)
Fődíszpinty Creative Commons License 2019.09.07 0 4 70080

Ez ahhoz tartozik amit nem értek. Ha kirándulok arra megyek amerre akarok. Ha kéktúrázok arra amerre a jelzés és a kiírás mondja. Ha érdekel valami lemegyek a kékről megnézem majd vissza. ahol letértem. Tudom ezt sokan viccesen ortodox kéktúrának hívják :). Sajnos ennek a túrának az a neve, hogy útvonalkövető túra. De nem győzködni akarlak. :). Részemről tényleg mindenki arra és úgy kéktúrázik ahogy szeretne. Itt egyszer egy tapasztalt kéktúrázó írta nekem. Vannak  a kéktúrázók, és vannak a kéken túrázók. A múltkor  valahol a terepfutás verseny és a tájfutó verseny közötti különbséggel próbáltam érzékeltetni a jelenséget. Az első esetben a kijelölt úton kell menni, a második eseteben Te választhatsz utat. Mindkettő jó verseny, de más. Peace.

Előzmény: petergabor (70078)
Pulmy Creative Commons License 2019.09.07 -1 0 70079

no emberek. Ezt a postot most láttam a közösségin. Értem én,hogy demo meg marketing és miegymás ,de pár "szemfüles" biztosan akad aki kihasználja az alkalmat. Legalább tettek volna rá vmi megkülönböztetést (lehet,hogy van,ez nem derűl ki számomra a képből)

petergabor Creative Commons License 2019.09.07 0 0 70078

Én volt, hogy nem a kék jelzésen mentem. A vele párhuzamosan futó egyéb jelzések érdekesebbnek tűntek. Persze azért így hosszabb lett nem is kevéssel.

Ez a Keszthelyi-hegységben volt: Hatlábú pajta, kutyasírok, Szent Miklós kolostor romjai...

Nem is értettem, miért nem arra vezet a kék.

Előzmény: Fődíszpinty (70076)
KFeri_2+4 Creative Commons License 2019.09.06 0 0 70077

Augusztus közepén ismét hazai tájakon, a Pilisben túráztunk. Rövid fényképes beszámoló a Pilisi Kilátások csobánkai túrájáról.

Fődíszpinty Creative Commons License 2019.09.06 -1 0 70076

Mikor idekeveredtem hosszan vitatkoztam erről az igazolásdologról, mint később kiderült az ellenőrökkel. :), Magam részéről nem hittem el, hogy vannak emberek akik bármely alapos ok nélkül nem a jelzésen mennek. Be kellett látnom tévedtem. Ami a facen megy néha az igazán érdekes. De elengedtem. Sztem nem lehet jót kitalálni. Ez a buszos érdekes, de azért várni hétvégén órákat a kis falukban, hogy jöjjön a busz az azért vicces lenne. Pecsétek olyan helyeken ahova nem lehet csak gyalog menni se rossz, de akkor meg aki csalni akar közel megy autóval... mindent ki lehet játszani. Sztem ezzel nincs dolga annak aki törkszik a szabályos teljesítésre. Persze bosszantani bosszanthat.

Előzmény: Törölt nick (70074)
Fődíszpinty Creative Commons License 2019.09.06 0 1 70073

 

Jó kis iromány. Kedvenc helyem a Cuha völgye, és környéke.

 

"Ezen a szakaszon kellett volna elhaladni a Zabolai Pál ház(Noszlopy-kunyhó) romjai mellett,melyeknek ma már sajnos a nyomai sem láthatóak"

 

Erről eszembe jut az Erdélyi táborozásunk 11 éve Zeteváralján. A panziós felkínálkozott, hogy felvezet minket a Zete várához. Zergeb...emelkedőkön felkaptattunk, majd büszkén mutatja : itt volt, öregapám még állítólag látott pár követ belőle. Azóta is emlegetjük :)

Előzmény: Pulmy (70072)
Pulmy Creative Commons License 2019.09.06 -1 0 70072

Még a nyáron "piroskodtunk" a Magas-Bakonyban.Most lett egy kis időn valami beszámoló félét írni a túráról. Fogadjátok szeretettel.

Fődíszpinty Creative Commons License 2019.09.06 0 0 70071

Alig várom. :)

Előzmény: Pulmy (70069)
olahtamas Creative Commons License 2019.09.06 0 1 70070

A Pilisi Parkerdő pl. szándékosan szüntetgeti már meg a szemetesgyűjtőket, hogy ne is jusson eszébe senkinek szemetet hagyni az erdőben.

 

Előzmény: Pulmy (70068)
Pulmy Creative Commons License 2019.09.06 -1 0 70069

Neked még aránylag jó a helyzeted ,Mi ott tartunk,hogy már csak több napos utakra érdemes elindulnunk,de kinek van annyi ideje,hogy haladjunk is.

 

Vigyázz,mert a KDP -n lassan elérünk,aztán jól megidegenvezethetsz,aztán megen én jövök a Balaton körön.Ott jó sok helyen megtudlak majd idegenvezetni :D

Előzmény: Fődíszpinty (70067)
Pulmy Creative Commons License 2019.09.06 -1 0 70068

nem értem ,miért jó hogyha  vki elcipeli a konzervjeit,italait stb. az erdő közepébe,miért hagyja el a szemetét? Még ha van is gyűjtő edény. Ez csak nekem magas vagy más is gondolkodik így?  

 

Fődíszpinty Creative Commons License 2019.09.06 -1 0 70067

Egyetértve Veled. Is. :)

 

A track nekem is eszembe jutott már, azt rájöttem milyen szépen bele lehet nyúlni utólag. A fotó lenne a legjobb megoldás. Főleg az Alföldön. Agybajt kapok a térjünk le 800 métert egy bélyegzésért. :). Most ott tartok, hogy 5 óra túrázásra jut 7 óra vezetés/utazás. Ez már nem túl hatékony :). És olcsó se . De sajna már nincs sok. Oszt jöhet a Balaton kör.

 

Előzmény: Pulmy (70065)
Pulmy Creative Commons License 2019.09.06 -1 0 70066

a két iker:

 

 

 

Pulmy Creative Commons License 2019.09.06 -1 1 70065

Teljesen egyetértek Veled!  Mindenki a saját lelkiismeretével kell elszámoljon,a lényeg,hogy szeresse meg a túrázást. Aki csalni akar úgyis csalni fog.  

 

Nekem a Balaton Körtúra a vesszőparipám,ott nincs szigorú nyomkövetés,csak ajánlott útvonal (amit Te is preferálsz ) igazolópontok és a lényeg : fényképes igazolások. Ezeket a kiíró általában a nehezebben megközelíthető helyekre teszi,így lényegesebben csökkentve a csalásra sarkalló hajlamot. Mert aki megmássza a Tóti-hegyet,Gulácsot,Badacsonyt etc. vagy elbotorkál a Nagy-Berek kietlen világába egy csatornához az már meg fogja érdemelni az igazolást,független attól.hogy Ne adj Isten kihagy az aszfaltos,nehéz szakaszokon pár métert.

 

Ezért kéne az OKT-n is a nehezebben megközelíthető pontokra vmi igazolás féle,ahogy a Lokó-pihenőhöz került,úgy lehetne a Csóványoson,Getén,Milicen,Naszályon etc.etc.... Ilyen pontokat a másik két mozgalmon is lehetne bőven találni. Legjobb lenne egy fotó,mert fényképező mindenkinél van,vagy csak egy pecsét. GPS okos dolgok már nem bíztos,hogy mindenkinél vannak ,így a modernebb megoldások egyelőre még nem feltétlen játszanak.

Előzmény: hadidoki (70056)
llakli Creative Commons License 2019.09.06 -1 1 70064

Vissza kéne állítani a vizsgázást. Itt inkább egy beszélgetésre gondolok a tisztelt teljesítőkkel.

A vizsga ténye már önmagában elriasztaná a csalókat.

Előzmény: hadidoki (70056)
jzp2107 Creative Commons License 2019.09.06 0 1 70063

hogyan lehet ezzel egyenesen menni?

meglehetősen nehezen :-)

 

ez egy játékos/vetélkedős kenutúra volt, ez volt az egyik állomás

kint volt 2 bólya, odáig kellett elvergődni, szlalomozni és vissza

időre

engem beültettek háttal, úgy eveztem ahogy mondta a főkormányos, hol előre hol hátra, aztán valahogy 1:18 környékén be is értünk

ez elég jó idő volt, engem meglepett (főleg hogy a 2 kölyköm is ott evezett és azért ők nem olyan erősek azért mint egy felnőtt :-)

 

Előzmény: petergabor (70052)
petergabor Creative Commons License 2019.09.06 0 2 70062
Előzmény: Simulacrum (70061)
Simulacrum Creative Commons License 2019.09.05 0 1 70061

Én hallottam olyat, hogy CV-be beírják, hogy Kéktúra teljesítő. Van itt HR-es megerősíteni?

Előzmény: petergabor (70059)
Fődíszpinty Creative Commons License 2019.09.05 0 0 70060

Igen. Én sem értem. A kedvenc mondatom, mindenki a maga kékjét járja. Erre lenne  válaszom, csak konfliktuskerülő alkat vagyok. ☺😂

Előzmény: petergabor (70059)
petergabor Creative Commons License 2019.09.05 0 1 70059

Zárva találtuk a bélyegzős kocsmát. Az aznapra tervezett szakasz gyalogos megtétele után kocsival mentünk vissza a szállásra és megálltunk az akkor már nyitott kocsmánál és "drive-in" bélyegzést kértünk és egy kávét meg egy rostos gyümölcslevet :).

De sajnos tényleg vannak olyanok, akik "szép" ruhában kérik a bélyegzőt. Persze ez is lehet az, hogy hetekkel ezelőtt ők is zárva találták a kocsmát.

Egyébként a túrát magunknak csináljuk, nem? Soha nem is értettem, mi haszna van valakinek abból, hogy autóval szerzi meg a teljesítés igazolást. Kap 100,- kedvezményt a kőszegi teljesítmény túra részvételi árából? Nem hiszem, hiszen az ilyen "túrázó" nem teljesítménytúrázik. 

Csak idézni tudom az előttem szólókat: "önmagukat csapják be".

 

Előzmény: Fődíszpinty (70057)
Fődíszpinty Creative Commons License 2019.09.05 0 0 70058

Bocs. Tehát értem úgy, hogy  a jelölt útról nagy kitérőt jelentett a pecsételés. ☺

Fődíszpinty Creative Commons License 2019.09.05 -1 0 70057

Engem is láthattak már autóból kiszállva pecsételni, de ennek nem volt soha köze a rövidítéshez ☺. Annál inkább ahoz, hogy pl. a pecsét nem a jelzett út mellett volt jelentős kitérővel. Vagy pl mint a peresi gátőrháznál tervezett látogatás miatt nem tértem le,/meg hajnal is volt/ majd gondolván nyitvatartási időben visszatérünk. Majd zárva volt. De ilyen ez a popszakma.☺

Előzmény: csg65 (70055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!