Keresés

Részletes keresés

pavarotti Creative Commons License 2019.08.26 0 0 70006

Ez (aszfaltos úton hosszabb szakaszon jelzés) sok helyen problémás, kérdőjeles.

Véleményem szerint, a hálózatos gondolkodás, útvonaltervezés, táblás jelölések miatt meg kéne tartani ezeket az utakat, de olyan módon, hogy (szakmai füzetek/szabvány szintjén szabályozva) ezen utak esetében

 - elegendő lenne az aszfaltos rész elején és végén egy irány- és távolságjelölő tábla, valamilyen egyértelműsítő felirattal/ikonnal ("Végig az aszfalton"). /Természetesen aszfalt-elágazás esetében az elágazásnál jelölés kell, de ez viszonylag ritka "esemény" az erdei műutakon/

 

Továbbgondolás tárgya, hogy szükséges-e ezen felül a szokásosnál lényegesen ritkább, de mégiscsak egyéb festett jelzés is - ha igen, akkor megfontolandó lehetne az aszfaltra festés is - tapasztalatom szerint kisforgalmú utakon ez meglepően sokáig bírja.

 

Előzmény: garass (70005)
garass Creative Commons License 2019.08.21 0 1 70005

A Jávorkút-Sebes közötti jelzés megszüntetés még nálunk is vita tárgya. A sok látványosságot felvonultató útszakasz megtartása csábító. Ami ellene szól, az épp az aszfaltosság. Elvileg ide nem szükséges a jelzés, anélkül is jól követhető. Ugyanakkor a jelzéselhagyással csökkenhet az amúgy is sok jelzett út, aminek a karbantartása nem kis feladat.

Előzmény: Bikk Pubi (70004)
Bikk Pubi Creative Commons License 2019.08.21 0 0 70004

Köszönöm, a Z+ Z-re változtatásáról (tervéről) nem tudtam. Mondjuk az egyéni problémám, de a sárga létrási becsatlakozásától a piros jávorkúti letéréséig tartó utat nagyon hangulatosnak tartom aszfaltossága ellenére is.

Előzmény: garass (70003)
garass Creative Commons License 2019.08.21 0 1 70003

Ez úthálózat rendszer rendezési kérdés. A Lusta-völgy - Jávorkút - Ómassa Bükki kékjét és a majdani Nagyvisnyó-Bánkút-Nagymező-Török út Z sávját így K+ jelzés köti össze. Tehát két hosszútávú sávjelzés átkötése a magasabb rendű jelzés színét kapta.

A megyehatáron futó Z jelzés gondozása már Heves megye felségterülete. Amit én tudok róla, hogy Bánkút és Nagymező között a Z+ jelzés még e hónapban Z sávra változik. Aztán tovább, a Nagyvisnyóra menő Z+ is megváltozik, de nem az idén.

 

Előzmény: Bikk Pubi (70002)
Bikk Pubi Creative Commons License 2019.08.21 -2 1 70002

Mi baj volt a vadkerti zölddel? A felújításra (mert az ráfért volna) nem jár annyi, mint az új K+ jelzésre? Most a Z+ a zöld végétől indul majd Nagyvisnyóra?

Előzmény: garass (70001)
garass Creative Commons License 2019.08.21 0 2 70001

Kedves Erdőjárók!
Turistautak változásai a kelet-bükki Kis-fennsík és Garadna-völgy térségében 2019.
1.
• A kék kereszt (Kohász kék) jelzésű turistaút nyomvonala Szentlélek - Ómassa - Garadna - Közép-Garadna közötti szakaszon törlésre került. Új nyomvonal: Szentlélek - Szentléleki-völgy - Heteméri-völgy - Három-kúti-völgy -Helyiipari-forrás - Közép–Garadna.
A nyomvonalváltozás indoka: A korábbi Ómassa - Garadna - Közép-Garadna közúti forgalommal terhelt aszfaltos út kiváltása, ill. Ómassa - Szentlélek között a Bükki kék sáv jelzéssel való fonódás megszüntetése.
• Köpűs-forráshoz déli irányból kék kör jelzés vezet a korábbi, most megszüntetett sárga kör jelzés helyett.
• A sárga négyzet turistaút Szentlélek és Garadna vá. között megszűnt, helyét átvette Szentlélek és Három-kúti-völgy/Pisztráng tanösvény útelágazás között az új kék kereszt jelzés, Három-kúti-völgy/Pisztráng tanösvény útelágazás és Garadna buszmegálló között a korábban is létező sárga kereszt jelzés.
A fenti leírások az 1. számú térképvázlaton tekinthetők meg!
2.
• Zöld sáv megszűnik Garadna vá és Nagymező között. A megszüntetés indoka: a Bükki kék sáv jelzéssel való fonódás megszüntetése, aszfaltos utak jelzettségének csökkentése.
• Garadna – Sebes-víz mésztufa vízesés elágazás között ezentúl a sárga kereszt jelzés vezet, mely a Örvény-kői elágazás - Aranylépcső - Három-kúti-völgy - Garadna korábbi sárga kereszt jelzés meghosszabbítása, így összekötve két bükki sárga sáv jelzést. (2.sz térképvázlat)
• Garadna - Szövetség-forrás - Huba-forrás között sárga kör jelzés vezet a korábbi, most megszüntetett zöld kör jelzés helyett. (2.sz térképvázlat)
• Nagymező – Kecskeláb-rét között ezentúl a kék kereszt jelzés vezet, összekötve a Zöld sávot és a Kék sávot (Bükki kék) (3.sz térképvázlat)
• Kecskelábrét - Jávorkút - Bolhás - Sebesvíz panzió elágazás közti Zöld sáv jelenleg megszüntetés alatt áll.

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.08.18 -3 2 70000

Okés.

Három nick-em van. Remélemilyennicknincs, Morcos Indián és Gizi Alias Feri.

 

Az ok - sosem tudom megjegyezni a jelszavamat. Háromszor kellett gépet cserélnem, mind a háromszor új nick lett, mert nem tudtam megoldani máshogy. Igen van, amikor szőke vagyok a számítógéphez.

 

Jelenleg két gépem van. A régi gépem két nick jelszavát mentette el Giziét és Remélemilyennicknincsét. Az új gépembe találomra beírtam a két jelszó közül az egyiket, amit a Google Chrome jóvoltából sikerült előbányászni, így a régi gép Gizi az új gép Remélemilyennicknincs.

 

Tehát én nyugodt szívvel felvállalom mind a hármat. Nevem adom mindegyikhez. Ezekután azt hiszem Wikiben is lehetne ennyi gerinc.

Előzmény: Jesper Olsen (69998)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.08.18 -2 4 69999

És még valamit a jótollú topik társunkról. Ne felejtsük el, hogy ő kezdetektől fogva odatörleszkedett a szervhez- Élénken él az emlékezetemben, hogy mekkora truvájl volt neki megszerezni a szervezet vezetőségének e-mailcím listáját. Még kezdő túrázóként és szerintem kérdezzük meg Hörpölint is, hogy indult a cikksorozata. 

Ezzel nem a teljesítményét akarom leszólni, csak azért nyissuk ki a szemünket, hogy az ángyom-térgye kalácsa rendszer nem múlt el.

 

És jelenleg egy ángyom nincs, akinek a tégye kalácsát örömmel nyalogatnám. :)

 

 

Előzmény: Gizi aljas Feri (69996)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.08.18 -2 2 69998

Te is többet használsz. :-) (És folyton magas labdákat kínálsz.)

Előzmény: Gizi aljas Feri (69996)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.08.18 0 2 69997

Schneeberg Fademsteig úton teljesítve.

Imádtam a mászásos részeket, bár volt, hogy roppantul be voltam tojva - ott ahol a plató alatti részen egy függőlegeshez közelítő falon csak egymás felett álló harántlefutású lemezekbe kapaszkodva, fél talpszélességben lehetett haladni.

 

Jó móka volt. 

 

Összevetve a Tátrával - azt hiszem, az Alpok azért kellemesebb, mert itt változik a táj, színesebb, erdősebb. A Tátrában egy-egy úton napszámra ugyanazt a sziklát fogod látni.

 

Ettől függetlenül a Rysy megmaradt még teljesítendő feladatnak.

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.08.18 -3 2 69996

Nyugodtan használhatnád a saját nick-ed :) Nos már küldtem anyagot, nem is egyet, le se szarták. Úgyhogy én is leszarom őket. Ide beírom, hátha egynek eszbe jut ötletet lopni. :D

 

A mentalitásos problémákhoz nincs türelmem. :)

 

Előzmény: viki_liks (69991)
V43 1279 Creative Commons License 2019.08.17 0 0 69995

Nem tűnik nehéznek :)

Előzmény: jzp2107 (69994)
jzp2107 Creative Commons License 2019.08.17 0 0 69994
V43 1279 Creative Commons License 2019.08.17 0 1 69993

Külföldön nagyobb kultusza van ennek mint itt. Teljesen más terep, teljesen más hozzáállás és az igény/segítőkészség rá.

Előzmény: viki_liks (69991)
V43 1279 Creative Commons License 2019.08.17 0 0 69992

Azért durva lenne, ha semmi köze nem lenne a természethez...sokaknak nincs hozzá köze (hétvégi büfékörutas szemetelőknek), de ne általánosítsunk.

 

A bürökrácia részben van igazad.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (69990)
viki_liks Creative Commons License 2019.08.17 -3 1 69991

idehaza mindig azon sopánkodunk, hogy máshol milyen flottul mennek a dolgok, bezzeg itthon

 

 

VS

 

 

Ezzel szemben, ha felmegyek a PCT az AT weboldalaira

 

 

Itt úgy néz ki, éppen te sopánkodsz. 
De van egy jó hírem: senki nem fog megakadályozni, hogy kezdjél például egy cikksorozatba a  Turista Magazinba, mint ahogy pár jó tollú topik-, és túratársunk már megtette. Szerintem még önálló rovatot is kapnál.
Ja, hogy ez munkás dolog, és egyszerűbb számon kérni, hogy MÁS miért nem csinálja meg NEKEM?

Előzmény: Remélemilyennicknincs (69990)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2019.08.16 -2 3 69990

Mindig érdekes szembesülnöm azzal, hogy idehaza mindig azon sopánkodunk, hogy máshol milyen flottul mennek a dolgok, bezzeg itthon. Ugyanakkor amikor itthon lehetőség lenne valamit egyszerűsíteni, akkor szokott az jönni, hogy csak írd ki azt mindenki azt csinál, amit akar, illetve ha nem tudsz valamit, kérdezz.

 

Ezzel szemben, ha felmegyek a PCT az AT weboldalaira, akkor még ugye arról is részletes infót kapok, hogy hogy kell az erdőben kakálni. Lehet, hogy nem véletlen?

 

Lehet, hogy ők már tudják azt, hogy aki ma túrázik annak már semmi köze nincs nemhogy a természethez, de még azokhoz a könyvekhez se, amiből a korábbi generációk magukba szívták a természet ismeretet?

 

 

Előzmény: jzp2107 (69986)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2019.08.16 0 1 69989

Jó példa, csak tegyük hozzá, hogy amikor autóvezetést tanulsz, akkor az oktatód elmondja neked, sőt ha jól tudom a kresz vizsga része, hogy miként vezess olyan területen, ahol ilyen táblát látsz. ;)

 

Előzmény: nagypapi (69985)
AttHunter Creative Commons License 2019.08.16 0 0 69988

Ez esetben jól látod.

Felelősség elhárítva: "Én szóltam, nem megmondtam."

 

Bár biztos megemlítettem itt is, valamikor 15 éve történt velem:

Rám szakadék, családi séta, tömeg. Aztán mögöttem egy ordító hang: "Vigyázz!!!"

Nem kellett kétszer mondani, földre le, csecsemőpóz. Még nem értem el az anyaföldet, amikor előttem húsz-harminc centire elzúgott egy jó félkilós kő.

Gatyacsere, ordibálás felfelé a fenn sétálóknak..., (azt hiszem a szülők és foglalkozásuk is szóba került)

Kb. egy másodpercen múlott, és rontottam volna a falulétszámot.

 

Azóta nem jártam ott, és nem is akarok.

Előzmény: jzp2107 (69986)
jzp2107 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 69986

omlásveszély, továbbhaladás csak saját felelősségre

ennyit kell kiírni oszt jónapot

Előzmény: nagypapi (69985)
nagypapi Creative Commons License 2019.08.15 -1 0 69985

Olyan ez, mint a "szarvasveszély" tábla.

Bárhol, bármikor jöhet szarvas (kis túlzással, Pesten a belvárosban nem, bár mióta bement a vaddisznó az MLSZ-be, ebben sem vagyok biztos), de ha kinn van a tábla és jön, akkor sokkal sokkal nagyobbat szívsz, mint ha nincs, és úgy jön.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (69984)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2019.08.15 -1 1 69984

Látva a Rám szakadék omlásveszélyére felhívó közösségi médiába berakott cikkre adott kommenteket azt hiszem jobb lenne, ha az MTSZ a jövőben ilyen esetekben nemcsak a tényt tenné be, meg egy felhívást arra, hogy "menjen mindenki óvatosan" mert ennek ilyen beírások lesznek a következményei a mai természettől elszokott világban:

 

"Azon gondolkodom, hogyan lehetnék "fokozottan óvatos"?!
A KRESZ táblák között is létezik egy "omlásveszély" tábla, de azt nem tanítja a KRESZ, ebben az esetben hogyan is kell viselkedni.
Menjek kicsit gyorsabban, hogy hamarabb elhagyjam a veszélyes útszakaszt, vagy lassítsak, ha omlik akkor meg tudjak állni?!...
Túrázóként mit tehetek? Vegyek sisakot? A kavicsoktól megvédhet, de az omlástól aligha.
Tudja valaki, hogy mikor lesz az omlás és mekkora szikla fog megindulni? Nem? Akkor hogyan legyek fokozottan óvatos? Vegyek be előre fájdalomcsillapítót és vigyek magammal gipszet és gézt? ..."

 

Talán szerencsésebb lenne a balesetveszély tényén túl részletekbe menni, hogy mégis mire figyeljen az ott túrázó. Nagyon érdekes dolog ez, hogy magyar nyelven nem találtam tájékoztató anyagot arra nézvést, hogy kőomlást egyáltalán hogy vegyen észre az ember előre és ugye nem mindenki megy el hegymászó tanfolyamra, hogy ilyen dolgokat elsajátítson, ugyanakkor angol nyelven azonnal jött a cikk, sőt cikkek csarnok elsőre.

 

 

 

 

V43 1279 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 69983

Nem követem, lehet 4 év alatt változott. Az biztos, hogy én ezen az útirányon át jutottam el Velembe, a szállásra. Tehát gyalogosan járható ez a verzió, lehet, hogy nem jelzett azóta már végig.

Előzmény: akárkibárki (69958)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.08.15 0 0 69982

Köszönöm!

Előzmény: pavarotti (69978)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2019.08.14 0 1 69981

:D Korrekt.

 

Egy biztos volt, ő kezelte a telefonos GPS-t. :)

Ez egy fonák ütés vissza ;)

Előzmény: Jesper Olsen (69980)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.08.14 -1 1 69980

Még papucsuk sem volt? :-) Bocs, magas labda.

Előzmény: Gizi aljas Feri (69979)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.08.14 0 1 69979

RÁM-szakad-ék.  Nomen est omen. :) Múltkor innen mentettek egy derék családot - papucs, GPS telefon térkép, meleg ruha, kaja-ital nuku. Ez a hidegebb részén volt a nyárnak. 

Előzmény: AttHunter (69976)
pavarotti Creative Commons License 2019.08.14 0 0 69978

Nem garantálom hogy mindegyiken van jelzés, de gyors átnézéssel pörgethető.

Egy-egy adag ugyanaz a jelzés, a háromból kettő adag "régi" jelzések.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1b48HCA-n-H3MmSqNcDdNCpyMEPHQpF2D?usp=sharing

 

https://drive.google.com/drive/folders/17jdrXkvLyzH6x60L2Hhsy4s5EiUY1gVU?usp=sharing

 

https://drive.google.com/open?id=0B1CX2QJM7WUXRTJ3bFNzM3ZWeEU

 

Előzmény: annyi baj legyen (69967)
HEV Creative Commons License 2019.08.14 0 1 69977
AttHunter Creative Commons License 2019.08.14 0 0 69976

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!