Keresés

Részletes keresés

Fődíszpinty Creative Commons License 2019.03.03 -1 0 69120

Értem, és megértem. Remélem a blogban nem voltam túl pikirt. Olyam megoldás nem jöhet szóba ideiglenesen, hogy egyéni útválasztás? Pl. a jelenleg kijelőlés alatt álló, vagy vele legközelebb álló  párhuzamos közút. Már csak azért is mert nemsoká az építés előrehaladásával majd itt sem lehet átkellni.

Előzmény: csg65 (69118)
Bikk Pubi Creative Commons License 2019.03.03 0 1 69119

Remeteszőlős felett a Hosszúerdő-hegy kőtaréja, esetleg a déli bányaudvarok mellől felkapaszkodva. Nagykovácsi túloldalán a Szarvas-árokból a sziklák mellett fölkapaszkodás a Fekete-hegyre (Z+). Ilona-lak - Meszes-hegy átkötés, vagy a Meszes-hegy Perbál felőli oldala. De jópofa a Pilistető a László-kúpjától induló gerincen, a Vaskapu-szikla föntről, lentről, a Háromszázgarádics, a P+ a Simon-halálához a Vörös-útról, esetleg a Postás úton fel a kékről a zöldre.

Előzmény: Gizi aljas Feri (69110)
csg65 Creative Commons License 2019.03.03 0 1 69118

Az AK és az M4 három keresztezését is lejárták, de amíg nem látszanak ill. el nem készülnek a végleges keresztezési pontok (alul- vagy felüljárók), addig fix, mindig járható átkelési pontok nehezen biztosíthatók. Ez idén valószínűleg így lesz, tehát esetlegesen kerülni kell.

Előzmény: Fődíszpinty (69113)
jzp2107 Creative Commons License 2019.03.03 -1 2 69117

Nem vagyok híve a mindenáron külföldre menésnek, de van amire az itthoni tájak tényleg nem annyira alkalmasak.

3 nap a Káposztafalvi-karszton és simán túl lehet adagolni a kitett helyeket

(de ha már itthon, valahol a dédesi vár környékén is van egy ilyen siratófal..)

_ZE Creative Commons License 2019.03.03 0 1 69116

Az Oltár-kő szerintem Nyugati oldal; picit távolabb meg befigyelhet a K3 a Kőkorsónál, illendően lentről, a Lósóskás-rét felől :-)

Előzmény: Zolcsi67 (69114)
Kékdroid Creative Commons License 2019.03.03 0 1 69115

A Hegyes-tető tömbjén a Remete-barlang - Dobozi-orom - Szent-Mihály-hegy szakaszt belekanyarítani egy túrába, ez talán kitett is. Szintén Börzsöny, Hegyes-hegy-orom (Nagybörzsönytől keletre), ez nem kitett, csak meredek.

Visegrádi-hegységben a Vörös-kő a Hétvályús-forrás felől is jó móka.

Esetleg a Naszály Vác-Gombás (sárga háromszög) felől, mondjuk ez sem kitett.

Előzmény: Gizi aljas Feri (69110)
Zolcsi67 Creative Commons License 2019.03.03 0 1 69114

Börzsöny: a Csóványos északi oldala az Oltárkő felé, valamint a Nagy-Mána gerince (remélhetőleg az évekkel ezelőtti jégtörés utolsó nyomait szép lassan pakolgatják az erdészek).

Előzmény: Gizi aljas Feri (69110)
Fődíszpinty Creative Commons License 2019.03.03 -1 0 69113

Kedves túratársak. 

 

https://diszpintyekakeken.blog.hu/2019/03/03/ak_18-19_tura_2_nap_2018_02_28-03_01_letavertes-nagykereki-berettyoujfalu_34_32_km?utm_medium=indapass&utm_campaign=inda_notification&utm_source=notilayer&utm_source=fejlec_bloghu&utm_medium=noti-dropdown&utm_campaign=fejlec

 

Van benne egy két kérdés, amire esetleg Ti tudtok választ adni. Kiemelve:

 

Az M4 építkezések miatti elkerülő útvonalat biztos jól meggondolták, esetleg lejárták? :). A másik a pecsétek elhelyezésének szempontjai is érdekelnének. 

 

Ja és egy megjegyzés. A boltos a Nagykereki szálláson, amikor a pecsét felszereléséről beszélgettünk így fogalmazott:

 

Jött a Videotonos autó és felszerelték. :)

 

Ashi Valkoinen Creative Commons License 2019.03.03 0 1 69112

Gerecse 50 Héreg - Bánya hegyi erdészház szakasza (azt hiszem, zold jelzes) eleg kellemetlenul meredek, raadasul kellemesen emelkedobol eleg alattomosan valt kaptatova aztan negyvegtagossa (foleg, ha sar is van), de olyan nagy magaslatot nem ersz el vele, de tuloldalt lesz a marvanybanya.

Előzmény: Gizi aljas Feri (69110)
_ZE Creative Commons License 2019.03.03 0 1 69111

A Spartacus-ösvénynek is van egy szép szakasza, kellemes túrával összeköthető a Vadálló-kövekkel is akár (Visegrád - Spartacus-ösvény - Pilisszentlászló - P+ - P3 - Prédikálószék - Vadálló-kövek - Dömös). Nekem nagyon tetszik ez az útvonal, igaz, a kitett szakaszok azért még nem a szívem csücskei :-)

Előzmény: Gizi aljas Feri (69110)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.03.03 0 1 69110

Jó meglátás! 

Van olyan, hogy valami ártatlan vadnak néz ki, aztán közben vadász...

 

:)

 

Más.

 

Idei túratervek teljesítéséhez elkezdtem a felkészülést.

És durván konstatálnom kellett, hogy igen, nekem tériszonyom van. Na most ezen dolgozni kell sürgősen. 

 

Ezért arra kérem a tisztelt bíróságot, hogy ha valaki tud Börzsöny-Pilis-Vértes-Gerecse tengelyen valami kitettebb helyet, amihez elég a gyaloglás, még nem kell hegymászótudás és vagy ami nagyon durván meredek, ne tartsa magába - köszönettel venném! Vadálló, Vaskapu, Csikóvár keleti oldal lefelé rajta van a listán.

 

Jelenleg a Kiskevélyen tornáztatom az idegeimet, de idővel be fog ütni a megszokás, minél több és változtosabb a terep, annál jobban járok, szerintem. 

 

Előre is köszönök minden javaslatot!

Előzmény: AttHunter (69109)
AttHunter Creative Commons License 2019.03.03 0 2 69109

Elképzelhető, hogy "vad" alatt mindenki mást ért.

Az egyik vad sétál az erdőben, legelészik, a másik "vad" meg remegő mutató újjal ül a blognak névadó építményben és vár. Nos, lehet, hogy az utóbbiak nyugalmáról van szó. :)

Előzmény: akárkibárki (69107)
jzp2107 Creative Commons License 2019.03.02 0 2 69108

szerencsére csak a jelzetlen földutakat érinti

Előzmény: akárkibárki (69107)
akárkibárki Creative Commons License 2019.03.02 0 2 69107

http://magasles.reblog.hu/ezeket-az-erdoket-el-kell-kerulni

 

Milyen nemes gesztus,hogy egy intenzív vadásztatásos időszakban is aggódnak a vadak nyugalmáért...

jzp2107 Creative Commons License 2019.03.02 0 1 69106

a táblák logikája pont az, ahogy írtad

nem kell (nem szabad) velük foglalkozni, sajnos

 

a Bükkben kezdik/kezdték cserélni őket és állítólag le lesznek cserélve a hibásak mindenhol, majd, egyszer, valamikor

 

Előzmény: Ashi Valkoinen (69105)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2019.03.02 0 2 69105

Közben haladok a kéktúrával napról napra.

 

Sajnos a badacsonyi rész elég nagy csalódás volt. Lesenceistvánd - Sümeg - Szent György-hegy - Szigliget - Badacsonytördemic a Szent György-hegy területén lévő 1-2 km-t kivéve végig aszfaltúton vezetett (ill. a 71-es út mellett kerékpárúton), szép táj, viszont túraként értelmezhetetlen volt a nyomvonal.

 

Illetve a "termeszetjaro.hu" nevével ellátott, sárga irányt, távolságot jelző sárga táblácskákkal is akadt gondom bőven...

 

1. Zalaszántó és Rezi között az aznapi 30 km végéhez közeledve elértem a túra legmagasabb pontját, itt egy tábla fogadott, hogy az OKT vonalán Rezi még 2-3 km, Vállus pedig 6,7 km vagy hasonló. Na most Vállusról tudtam, hogy az majd a Reziből induló következő 30 km-es túrám végpontja lesz, és lehet, hogy az adott táblától valóban 6-7 km távon elérhető Vállus, de az egészen biztos, hogy nem az OKT vonalán.

 

2. Ugyanez a pontatlanság, Szigliget belterületén állok, már a pecsételőhelyen túlhaladva, Badacsonytördemic felé, amikor látok egy ilyen táblát, amely visszairányban jelzi a Szigligeti várat (1 km), előreirányban jelző Badacsonytördemicet (2 km), de ELŐRE irányban jelzi a Szent György hegyet is, amit viszont még Szigliget előtt érint az OKT. A táblán természetesen kék jelzés, OKT vonalán felirat.

 

Valószínű, hogy az a logika mögötte, hogy a tábla irányát követve tényleg elérhető abban a távolságban az adott pont, viszont megtévesztő, mert nem az OKT vonalán haladva éred el az adott pontot, sőt, ahogy az első példában is látszott, az OKT nyomvonalát követve lényegesen hosszabb az oda vezető út...

 

Míg a Vértesben, Gerecsében, Budai-hegységben nem kellett telefonon csekkolnom a nyomvonalat GPS-szel, a szajki tavak óta haladva folyamatos problémát jelent a jelzések hiánya, egyes esetekben meg egyszerűen hibás a felfestés. Keszthely és Vállus között, már Nagymező után északnak haladva két olyan pont is volt, ahol a kék túrajelzés kanyarodásra szólított fel, ám a következő jelzés mégis az egyenesen továbbhaladó úton volt... persze, az elágazástól még nem látszott egyik lehetséges útvonalon sem a következő jelzés... ezeken a helyeken azért is húzós volt, mert a kék és piros jelzés jó darabon együtt megy, és az egyik megtévesztő kanyarodási jelzésnél csak a kék kanyarodott, a piros nem, aztán mégis egyirányban folytatódott mindkettő.

 

http://prntscr.com/ms9c8a

 

kb. a jelölt helyeken, és ezek mind frissnek látszó, új jelzések voltak.

 

Persze, ma már telefon+GPS megoldja az ilyen helyzetet, de azért a mobilinternetnek (háttértérkép), az akksinak (power bank-kel) is vannak korlátai, napfényban meg a kijelző is csak nagy fényerőn olvasható jól. Meg persze a megállással, útkereséssel járó kényelmetlenség.

 

---

 

Viszont a fentiektől eltekintve elég sok szép helyre eljutottam már a túra keretén belül, megismertem egy csomó kis falut, ahová adott esetben majd nem a túra keretén belül is szívesen visszatérnék egy hétvégi pihenés céljából, és a lábaim, hátam, vállaim is kezdik megszokni, hogy lehet gyalogolni napi 30 km-t kb. 20 kg-nyi felszereléssel. :)

donjuan1984 Creative Commons License 2019.03.02 -1 1 69104

Bizony többen! Nem mindig persze, de most azt hiszem elérjük ezt a számot, pláne ha a négylábúakat is beleszámolom :)
Egyfajta telekocsi rendszer a miénk, de special edition :) Több éve van már ez a csapat- én 5, lassan 6 éve ismerem őket-, de úgy igazán talán 3 éve indult be a dolog. jelenleg Marci és a haverok néven futunk, de épp folyamatban van egy "normális" névadási folyamat, illetve lesz egyen cuccunk is :D

Előzmény: csg65 (69103)
csg65 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 69103

Szép nagy csapat lehet! Több, mint huszan?? Saját buszod is van esetleg?

 

A Bableves Csárdát egyébként manapság én is mindig érintem a túra végén, ha arra kékezem, mert Felsőtoldon szoktam szakaszolni és onnan már csak egy köpés. Értem, sőt megértem én a hedonizmust...

Előzmény: Tavaszi Széll (69102)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2019.03.01 0 0 69102

Alapvetően megmaradok én "hedonistának", csak időnként kísérletet teszek a határaim feszegetésére. Ha minden jól megy, holnap egy Palóc Grand Canyontól a Palóc Pompeiig tartó kirándulás zárul majd le hazafelé menet egy Told Gold Fogadó látogatással Alsótoldon. Természetesen a Bableves Csárda lett volna a fő csapásirány, de a csapat létszáma meghaladja a Bableves befogadóképességét.

Előzmény: csg65 (69091)
olahtamas Creative Commons License 2019.03.01 0 0 69101

Az út dokumentálásához hozzá tartozik, hogy lehetőleg mindenről legyen fotó.

Lehet a válogatásba nem kellett volna beletennem, de biztos valakinek említettem, és talán azért hagytam benne, már nem is emlékszem a részletekre.

Előzmény: jzp2107 (69100)
jzp2107 Creative Commons License 2019.03.01 0 1 69100

> Nem is gondoltam, hogy megvannak még ezek a képek, de jó volt visszanézni.

 

az elpusztult állatokat is?

azokat miért fotóztad?

 

a többi kép viszont jó!

Előzmény: olahtamas (69095)
Garofano Creative Commons License 2019.03.01 0 0 69099

Alapvetően nem. De egybemenő manóként (=thruhiker) kb. ez az ami reális. :) 

Előzmény: olahtamas (69096)
Güsziológus Creative Commons License 2019.03.01 -1 0 69098

Nemrég nézegettem a POI-kat Pitvaros és Mezőhegyes között.

Le se tagadhatod, hogy arra jártál. Még képet is találtam az egyik áteresznél:-)

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=137258

 

Jó, hogy beraktad a képeket!

 

Szerintem Pitvaros és Mezőhegyes között járnak, de hogy Királyhegyestől délre, a most már "csak" 5 km hosszú, gyakorlatilag nyílegyenes dűlőúton ki gyalogol, azt nem tudom.

Egy megszállotról tudok:-)

 

Az attrakció arrafelé a Langó-kápolna, a közelében van az M43-as kihajtója, és a busz is megáll. Szerencsére:-)

Hogy ki megy oda gyalog?

 

Kicsit délebbre van egy érdekes kőkereszt.

 

Nincs POI, de van láda.

http://geocaching.hu/caches.geo?id=279

 

Hogy innen délre mi van, azt én sem tudom.

Előzmény: olahtamas (69095)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.03.01 0 0 69097

Szintkülönbségtől függ. 

Van olyan 20km, ami nagyon hosszú tud lenni.

Előzmény: olahtamas (69096)
olahtamas Creative Commons License 2019.03.01 0 0 69096

"20 km hosszú"

A 20 km az hosszú? :)

Előzmény: Garofano (69094)
olahtamas Creative Commons License 2019.03.01 0 0 69095

Jó távoli vidék :)

Szép emlékek fűződnek hozzá nekem is:

http://indafoto.hu/olah_tamas/20120315_szeged/page/9

Nem is gondoltam, hogy megvannak még ezek a képek, de jó volt visszanézni.

Már akkor is néztem, hogy fel kellene deríteni a zöld többi részletét, de aztán valahogy kimaradt.

Azért kíváncsi volnék rá, hogy milyen látogatottsága és követhetősége van a jelzésnek?

Előzmény: Güsziológus (69093)
Garofano Creative Commons License 2019.03.01 0 0 69094

Én a végigmenő manóra voksolok és egyszer már nagyon szeretném kipróbálni, milyen lehet az. :) (Lehet ehhez a Peremtúra a Gerecsében elnevezésű 20 km hosszú utat kellene választanom.)

Előzmény: Gizi aljas Feri (69088)
Güsziológus Creative Commons License 2019.03.01 -2 0 69093

Turistautak Magyarországon

 

Sikerült kihasználni az elmúlt napokat, sok probléma oldódott meg.

A legfontosabb a Marosháti ZÖLD, mely sajnos továbbra sem folyamatos (az M43-ast kerülni kell, jelzés azonban nincs), de a Királyhegyestől délre lévő szakadás "felszámolása" már realitás, a trekk elkészült.

 

Okozott némi problémát a megközelítés, de a szerencse nem pártolt el tőlem, rátaláltam a megoldásra.

Két egykori tanya is felkerül majd a térképre, na és találtam füves utat, mely kb. féltávon kivezet az országúthoz. Azt hiszem, ez nagyon fontos, hisz a dűlőút közel 5 kilométer hosszú, gyakorlatilag nyílegyenes. Egy helyi traktoros mesélte, hogy ez illegális út, a hivatalos térképen sincs, de van.

Az egyik tanya már-már erdőfolt, de még látszanak az épület falai.

A jelenlegi állapot:

Ez az utolsó jelentősebb szakadás a TUHU térképén.

Nagyon vártam már!

csg65 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 69092

Majd elfelejtettem szokásos távirati stílusomban közölni a mai Heyjoe kvíz eredményét:

 

1. donjuan1984 - 4181 pont,

2. soos93 - 3861 pont,

3. mizso - 3687 pont.

 

Gratulálok!

És tét nélkül mehet a menet: //heyjoe.hu/okt/oldal/nemverseny.php

csg65 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 69091

És hova lesz így a hedonizmusod? Bár aki szereti a múlt hétvégi "baráti" időjárást, még akár élvezheti is. :-))

 

Én egy kicsit ropogósra fagytam múlt vasárnap az Írott-kőn az Index stábját várva (befejezték a Kék menetet), ma meg 20 fokban jöttem haza?! Hát mi van itt?

Előzmény: Tavaszi Széll (69090)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!