Keresés

Részletes keresés

olahtamas Creative Commons License 2019.02.22 0 0 69067

Hány fő volt az egyesületben, aki kérte az MTSZ tagságot, itt ez ami jelentősen módosítja a nevező értékét a képletben :)

 

Előzmény: jzp2107 (69066)
jzp2107 Creative Commons License 2019.02.22 -1 1 69066

> egyesületnek 100 főig 10.000 Ft azaz 100 Ft/fő

 

ez változott mostanában?

amikor én voltam tag néhány éve, ott valami 1500-2e ftot kértek (bocsánat, remélem jó összeget írok, de nem emlékszem pontosan)

ez akkor volt mikor az a bankkártya formájú izé járt hozzá

(és ez nem az egyesületi tagdíj volt, azon felül kérték az MTSZ tagságra/kártyára)

 

 

> Cserébe nyilván nem kap semmit. 

 

a semminél azért többet:

a túraminősítés lehetőségét (érdemes természetjáró stb)

néhány túramozgalom csak MTSZ tagsággal elérhető

arra sem emlékszem hogy túravezetői képzéshez felététel az MTSZ tagság? valami ilyesmi rémlik, de lehet hogy rossszul

 

nem tudom van-e még valami?

Előzmény: HEV (69065)
HEV Creative Commons License 2019.02.22 0 1 69065

Az Osztrák tag 57 eurós normál tagdíjat fizet ez ma kb. 18.000 Ft

Ezt kapja cserébe: https://www.alpenverein.at/portal/service/mitgliedschaft/index.php

A google könnyedén fordítja.

 

Magyar tagokat is felvesznek!

Az Alpenverein egy európai szervezet nyilván nem hasonlítható össze a létszáma az MTSZ-el, de az osztrákoknál nagyságrendileg annyi tag van, mint az MTSZ-ben

 

MTSZ tagdíj a tagnak 0 Ft egyesületnek 100 főig 10.000 Ft azaz 100 Ft/fő. 

Cserébe nyilván nem kap semmit. 

 

Előzmény: jzp2107 (69063)
HEV Creative Commons License 2019.02.22 0 1 69064
jzp2107 Creative Commons License 2019.02.22 -1 3 69063

Mit kap egy Alpenverein tag a tagságáért, és mit egy MTSZ tag? (tudom hogy közvetlenül nem lehetsz MTSZ tag csak egy másik jogi személyen (egyesületen) keresztül, de remélem azért értjük a kérdést)

Garofano Creative Commons License 2019.02.22 0 1 69062

Én néhány perc keresgélés után nem találtam erre vonatkozó friss adatot. 2017-ben egy Tassy Márkkal készült interjú alapján 12 000 fő volt. Ez egybecseng a te számításaiddal. :)

Előzmény: Tavaszi Széll (69061)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2019.02.21 0 0 69061

... a Magyar Természetjáró Szövetségének?

Előzmény: Tavaszi Széll (69060)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2019.02.21 0 0 69060

Gyanítom, hogy nem szabad összevetni a két szervezet tagságát, de ezek alapján az Alpenverein taglétszáma nagyjából negyvenszerese az Magyar Természetjáró Szövetségének?

Előzmény: Garofano (69058)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.02.21 0 3 69059

Szeretem én is azt a környéket. Pihenés a Weichtalklamm fölött.

Előzmény: Tavaszi Széll (69057)
Garofano Creative Commons License 2019.02.21 0 2 69058

Arrafelé elég nagy élet van. Pont tegnap láttam, hogy az Alpenvereinnak már több mint 573 000 tagja van, és csak tavaly 5 %-kal nőtt a tagok száma. 

 

Jó kis túra lehetett. Már egy ideje a bakancslistán van a hótalpazás kipróbálása.

Előzmény: Tavaszi Széll (69057)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2019.02.20 -1 4 69057

Van élet a kéken túl is. És van élet a határokon túl is. Nem is annyira rossz ...

A hétvégén sikerült 33%-kal növelnem a hótalpas túráim számát. A Schneeberg (2017) és a Stuhleck (2018) után most egy igen népes csapattal jártam a Rax-fennsíkon. És hogy ne legyek teljesen off: ha lenne Encián Emlékek igazolófüzetem, akkor 40 ponthoz juthattam volna.

„Ezek mellett nagyon szerették a raxi mászóiskolát is, az Ottó menedékház közelében levő sziklakapu mellett. 
Feladat: … és a raxi mászóiskola felkeresése.
Pontozás: ... 40 pont”

A 40 pont helyett kaptam szikrázó napsütést, sok-sok havat, lenyűgöző panorámát a Weisser Kogel és a Jakobskogel csúcsáról, nagyon jó társaságot, a hegy tövében megbúvó falu éttermében sajtgombóc levest, bécsi szeletet valami lenyűgöző salátával és egy korsó búzasört.

Bátran merem ajánlani ennek a mozgásformának a kipróbálását. Teleautóval, bérelt hótalppal, korai indulással, kései hazaérkezéssel nem okoz elviselhetetlen költséget.

És még csak annyit: sokadszor győződhettem meg arról, hogy Ausztria a természeti adottságai miatt (is) irigylésre méltó ország.

Csak néhány fénykép.

Itt még nem kellett a hótalp

 Még itt sem kell a hótalp

 Hómező

 Baljós árnyak a Schneeberg árnyékában

 Ottohaus - na itt már elkelt a hótalp

 Jakobskogel

 

jzp2107 Creative Commons License 2019.02.19 -1 3 69056

10 éve én is bringáztam, szép küzdelem volt

A most újraolvasott blogbejegyzésemből tudom, mert az emlékek ennyi idő alatt már megszépülnek :-)

 

a szántóföld mellett egy srác a böszmenagy schnautzerét sétáltatta, mikor elhaladtam mellette ráköszöntem és megkérdeztem nem szed-e le a kutya? Azt mondta nem, ezt meghallotta a kutya és egyenesen felém.. Végül valóban nem szedett le de a gatyámat meg a táskámat megszaglászta, azaz minden tiszta nyál lett :-)

 

[...]

 

Távolabb egy birkanyáj kelt át az úton, illedelmesen megálltam hátrébb, hát nem kiszúrtak a kutyák? Mind a 8 vagy mennyi! Így falkában irtó bátrak voltak és mind egyszerre ugatott fejhangon, gazdája száját csak "hova mész betyár" mondat hagyta el, részéről ezzel le volt rendezve. (mindegyik Betyár, vagy csak egynek szólt?) Mondjuk az életemet nem féltettem de a nadrágomat azt igen :-) Vagy 300 métert üldöztek, a jóanyjukat!

 

[...]

 

Amit korábbi szakaszokon panaszul felhoztam a homok miatt azt most ünnepélyesen mind visszaszívom! :-D
Itt még ugyan nem sokat toltam, hanem ha már nem ment akkor megálltam pihegni. Amikor viszont mentem akkor a bicó úgy dobálta a farát a mély homokban mint egy kényes menyasszony. Szép lassan azért kitapasztaltam ennek is a technikáját, legfontosabb szabály hogy ne akarj gyorsan menni. Úgysem megy és csak ficánkol + kifáraszt :-)

 

A PMP vonalvezetése is segített a sok törésével, minden törésnél lehetett reménykedni hogy az út onnantól majd talán jobb lesz. Legnehezebben a 3 km-es egyenes darabokat viseltem, elég nehezen tudtam magamnak bemagyarázni hogy a közepétől majd jobb lesz..

 

 

---

 

Viszont a borókás nagyon tetszett, arra a blog nélkül is emlékeztem!

 

Előzmény: bmalag (69055)
bmalag Creative Commons License 2019.02.19 0 0 69055

Szép küzdelem lehetett bringával a homokban. Felénk a homokvihart "vasadi eső"-nek is nevezik.

Péteri után a Széles úton lévő első tanyáknál (a 4-es úttól 1 km-re a bal oldalon) mostanában zárva vannak a kapuk és a kutyaállomány is megfogyatkozott.

Viszont onnan 1,5 km-re a Vasadi (2.)-főcsatorna előtti juhászatnál (jobb oldalon van) 2 láncra kötött kutya jelez a 3 szabadlábon lévőnek és azok ki tudnak jönni a kerítésen.

Az általad tanyabokornak nevezett résznél ritkábban futok, de az elmúlt évben ott nem volt gond.

A csévharaszti részt már nem ismerem ilyen szempontból.

annyi baj legyen Creative Commons License 2019.02.18 0 0 69053

Szerintem csak egy sima tripód, háromszögelési ponton.

Előzmény: Güsziológus (69052)
Güsziológus Creative Commons License 2019.02.18 -1 0 69052

Szép hetet mindenkinek!

 

Lenne egy kérdésem.

Az alábbi gúlát Csanádpalota határában, a M43-as úttól délre láttuk.

Tudja valaki, mi lehet a funkciója?

Láttam hasonlót Mezőkovácsháza határában is.

hadidoki Creative Commons License 2019.02.17 -1 1 69051

Ezek szerint: izsolt = jzp2107

  

Bocs! Gyanús volt, de nem voltam biztos az azonosságban.  :-)  Köszönöm a képet!

Előzmény: jzp2107 (69050)
jzp2107 Creative Commons License 2019.02.17 0 0 69050

részletkérdés, de 18:20-kor már majdnem Keresztétén voltam :-)

 

annak viszont örülök hogy ha bárki hasznosítani tudja a feltöltött képeket

Előzmény: hadidoki (69049)
hadidoki Creative Commons License 2019.02.17 0 2 69049

Hát én csak 1 fővel növelem a "tömegek" létszámát, nekem nagyon bejön a magam társasága. :-)

Május 1-i hétre tervezem, ami persze még változhat, időjárás, szabadság, betegség, stb. függvényében.

 

"És miért a kelet-nyugati irány?" ...nem is tudom, valahogy így éreztem jónak. Talán azért mert szeretek távolabbról hazafelé haladni. Erről a számosdiról nem is tudtam, de csak ezért nem fordítom meg az irányt.

 

Mostani etapot Tornanádaskáig tervezem, aztán majd sorban egészen Börzsönyig. Szokásom szerint nem kötöm magam a hivatalos úthoz, Arra tervezek amerre érdekel és amerre még nem jártam. Így pld. Tornai-várat (N48 36.656 E20 52.475) is szándékozom megnézni, melyre izsolt (2018.5.12. 18:20-kor N48 32.307 E20 51.829 készített) Mapillary-n található fényképe hívta fel a figyelmemet.

 

http://tornavidek.info/tornai-var http://tornavidek.info/tornai-var

  

Élvezetes, jó utat kívánok magunknak!

Előzmény: jzp2107 (69048)
jzp2107 Creative Commons License 2019.02.17 -1 0 69048

köszönöm!

valóban Hollóháza-Pusztafalu között tájvédelminek látszik

 

igen, elvben mindegy hogy melyik oldalon rakom le a sátrat, bár ha jön a hatóság akkor talán egyszerűbb magyarázkodni a mi oldalunkon (a többiről (jóindulat/rosszindulat) nem is beszélve)

 

tegnap keresgéltem a májusi gyerek kéktúrás bükki etapunkhoz is szállásokat (nem sátorral), megdöbbenve láttam hogy Bánkúton egy sátorhely mosdóhasználattal annyiba fáj mint egy rendes ágyas/szobás férőhely

Előzmény: nagypapi (69045)
jzp2107 Creative Commons License 2019.02.17 0 0 69047

Na, egész tömegek lesznek tavasszal az északi zöldön :-)

Szabad tudni hogy mikor mész? Hátha összefutunk..

 

És miért a kelet-nyugati irány?

abból az irányból nem látszanak a határköveken a számok, egy "játékkal" kevesebb :-)

(azért tettem ki a smiley-t mert hülyén hangzik hogy ez is számít, de a számok növekedésén jó érzés látni hogy az ember halad)

Előzmény: hadidoki (69041)
alnibell Creative Commons License 2019.02.17 -3 0 69046

Más, de talán nem érdektelen.
Mivel más módon nem tudom megtenni, itt jelzem, hogy a TuHu új raszteres térképén, a GeoJaunt-on a POI típussal azonos nevű pontszerű objektumok nem jelennek meg. A POI nevének minimális megváltoztatásával, pl. egy pont hozzátoldásával ez a hiba megszűnik, a POI-k láthatóvá válnak. (Magasles -> Magasles.)
Ez a megoldás már 2017. augusztus 3. óta ismert, csak alkalmazni kellett volna. Többek között itt: http://turistautak.hu/dev.php olvasható róla.
Az alábbi két képernyőkép készítése között pár óra telt el. Az egyiken nincsenek magaslesek, a másikon, ugyanolyan nagyítás mellett már vannak. Csak a nevüket egészítettem ki egy ponttal.

Előzmény: HEV (68999)
nagypapi Creative Commons License 2019.02.17 -1 1 69045

Nemzeti park terület nincs a Zemplénben, csak tájvédelmi körzet, de sátrazás szempontjából ez is ugyanaz a kategória. Rossz hír, hogy - ahogy a lenti térképen látszik - éppen Hollóháza-Füzér ilyen terület az északi zöld mentén, jó hír, amit hadidoki is írt, hogy az egyéjszakás sátrazást valószínűleg nem veszik annyira komolyan. Amúgy ha jól emlékszem, Rokiék is a Nagy-Milic alatti sátrazással kezdtek.

A csereháti részen nem nagyon látok védett területet.

http://www.termeszetvedelem.hu/_user/downloads/orszvedterkep/NPI_2008-04.jpg

 

Érdekes lehet még a szlovákiai szabályozás, hiszen nagyrészt a határnyiladékban vezet a zöld, neked meg elvben gondolom mindegy, hogy az út melyik oldalán vered fel a sátrat. 

 

Előzmény: jzp2107 (69040)
bmalag Creative Commons License 2019.02.16 0 1 69044

Ha kutyával jössz, akkor jönni fognak rád a vasadi tanyákból is. Van 2-3 juhászat is a vasadi részen, azokból is jönnek ránk menetrendszerűen.

Kutya nélkül szerintem nem lesz gondod. 

Előzmény: Törölt nick (69042)
Zolcsi67 Creative Commons License 2019.02.16 0 0 69043

Egyedül az M5-ös felüljáró előtti szakasz (ha Hosszúberek felől jössz), az úgynevezett Proli-parlag lehet cinkes (elég putris), de az se vészes. Vasadon nem találkoztam kószáló kutyával.

 

OFF a szakaszt tekintve, de PMP: a délegyházi működő kavicsbányák bátor őrzői miatt azért kellett egy kisebb kerülőt tennem, az úton járókra is morogtak, pár méterrel beljebb, az erdőben már nem zavarta az ebeket a jelenlétem.

Előzmény: Törölt nick (69042)
hadidoki Creative Commons License 2019.02.16 0 2 69041

A Zemplénnek is vannak olyan részei, ahol nemzeti park, és elvileg nem szabad sátorozni. Viszont az elmúlt 15-20 év alatt, melyet szinte végig sátoroztam, egyszer sem okozott ez gondot, pedig voltak nemzeti parkos táboraim. (Igazság szerint én már nem is nézem, hogy elvileg hol szabad és hol nem) Tapasztalatom az, hogy ha "este felvered, reggel tovább mész", nem szólnak, hisz semmi gondot nem okozol senkinek. (...vagy mire észrevennének már ott sem vagy.)

   

Ha megnyugtat én is tervezem magamnak ezt az utat tavaszra (mondjuk én keletről nyugat felé haladok), és mondanom se kell, hogy sátorral megyek.   

Előzmény: jzp2107 (69040)
jzp2107 Creative Commons License 2019.02.16 -1 2 69040

Miután elküldtem jöttem rá hogy hát tényleg nem az, az egyik kép az AK-n készült, nem lehet belekötni :-)

 

ha már írtál

Zemplénben szabad sátrazni? az nem nemzeti park, igaz? (Hollóháza, Füzér környéke, északi zöldet tervezgetem és az elejére a csereháti részre nem leltem szállást, muszáj lesz sátrat vinnem, akkor meg már lehet hogy bevállalnám végig - de ez még nem kristályosodott ki)

 

Előzmény: hadidoki (69039)
hadidoki Creative Commons License 2019.02.16 0 2 69039

Nem off ez, hisz erről szól ez a topik, és nem fotós szakmai fogásokról.  (lásd fényképek tükrözése)

 

Jó pár éve Gemencen találkoztam én is egy vaddisznó kondával. Nagyon élveztem meglesni ezt a családi idillt. 

    

Előzmény: jzp2107 (69038)
jzp2107 Creative Commons License 2019.02.16 -1 4 69038

hétvégén szabad offolni?

 

két kép a Gemenc - Árterek világa című filmből

szabványos illetve szabványon kívüli malackák a szabványosan illetve szabványon kívül eső módon festett jelzések előtt

 

annyi baj legyen Creative Commons License 2019.02.15 0 2 69037

Igen, mi is ez alapján kezdtük el akkor keresni, és álltunk neki telefonálni, aztán jöttek a kiábrándító rész. De igazából nem bántam, bár jó, ha az ember este rögtön mehet fürödni, aludni, és nem kell még a tömegközlekedéshez is igazodnia, de én szeretem a túrák előtti tervezgetést is. Viszont azért van egy összeghatár, amit azért nem fogok átlépni, tehát azért, hogy valahova este megérkezem, és reggel továbbmegyek, nem fizetek 5000+ forintot, inkább átszervezem a szakaszolást. Én teljesen megértem, ha a tulajdonos ennyiért adja ki, hiszen én sem adnám olcsóbban, ha ennyiért is kiveszik, de nekem annyit nem ér meg.

Előzmény: pozo (69035)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.02.15 0 0 69036

Mi is Rimóccal, a pénzügyi részen kívül is. Egy szépen felújított parasztházban volt a szállás:

Előzmény: Jesper Olsen (69034)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!