Keresés

Részletes keresés

Jesper Olsen Creative Commons License 2019.02.08 0 0 68957
Tavaszi Széll Creative Commons License 2019.02.08 -1 1 68956

Kizárólag a szövegértési nehézségem orvoslása céljából kérdezem.

 

Jól értem, hogy egy olasz turisztikai honlapon az Országos Kéktúra ismertetését azért nem tartod a legszerencsésebbnek, mert a csatolt képen a turistajelzéseket tükrözve ábrázolják?

Előzmény: garass (68948)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2019.02.08 -1 0 68955

A kinti cokmokkal mondjuk 30 km meg megy, de utana mar a masnap vacak - igazabol worst case van nalam, nem azert, hogy muszaj lenne kintaludni a minuszokban. De egy kintalvas utan (irottkőn fent aludtam) azert kevesbe kipihent az ember :)

 

Igazabol a gondok ott kezdodtek, amikor ket egymast koveto este is kintalvasra jutott, es persze az a tervezhetetlenseg, hogy a kulonbozo szallast ajanlo oldalakon lehet oda is foglalni, ahonnan majd szolnak telefonon, hogy "amugy nem vagyunk nyitva, bocsi". Mindenesetre igy marad inkabb a minimalfelszereles es napi 45-50 haladas, meg a vonatos/buszos eljutas elengedese...

 

Facebook-csoportnak mi a neve?

Előzmény: jzp2107 (68953)
jzp2107 Creative Commons License 2019.02.08 -1 0 68954

igazából nem heyjoe-é a szállásoldal, az egy külön kezdeményezés de csinált hozzá egy térképi réteget így látszik az ő tervezős oldalán (amin a korlátozások, pecsétek stb stb, szóval minden egy helyen)

 

https://heyjoe.hu/kiszallas/index.php#8/47.300/19.500/alap-turajel-szallas

 

Az esetleges tervezéshez szakaszolás nincs a honlapodon? (tehát települések közötti távolságok)

Szintmetszetet találtam, de az nem teljesen erre való, erre használni kicsit nehézkes

 

(nem értem miért nem vállalnak MTSZ-ék külföldre postázást, a szállítási ktg kiszámítása miatt? tehát hogy nehezebben automatizálható?
és ezzel a lendülettel akkor az ángliuson kívül az összes határon túli magyart is kizárták a kéktúra füzet rendeléséből? nem lehet, hogy ha írnak az info kukacra akkor el lehet "manuálisan" intézni?)

 

végül a 6-os ponthoz: durván tudnak öregedni ezek a csemeték

valószínűleg a foglalkozása is belejátszik, nekem se a túrázás lenne a hobbim ha mondjuk levélkézbesítő lennék és egész nap mozognék hanem a TV nézés :-)

 

 

Előzmény: hörpölin (68951)
jzp2107 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 68953

Bocs, nem biztos hogy értem a kérdést.

Egyben akarod csinálni, szállást nem találtál, eddig OK.

De ha úgyis viszel kintalvásra alkalmas cókmókot, akkor miért kell 40 km-t menni egy nap?

Mert be akarod fejezni mondjuk 30 nap alatt?

 

FB csoportban mintha lett volna valaki aki most télen egyben megcsinálta (de lehet hogy megcsal az emlékezetem..)

[én biztos nem vállalkoznék rá]

 

Előzmény: Ashi Valkoinen (68952)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2019.02.08 -1 0 68952

Hat most kicsit elkeseredtem, megszakitas es gepiesitett logisztika nelkul telen nem jo OTK-zni. Az "egesz evben nyitva" szallas uzemeltetoi elutazva, van, ahol 40 km-es darabon nem sikerult szallast intezni, ennyit meg nem tudok haladni egy nap, ugy, hogy masnap is kellene menni, plane 8-10 napos turara, szukseg eseten kintalvasra is alkalmas cokmokkal. Muszaj leszek tobb darabban megcsinalni. 

 

Van olyan a topiklakok kozott, aki vegigcsinalta egyben a turat, ugy, hogy sosem telt el 24 ora a tura pihentetese es folytatasa kozott?

hörpölin Creative Commons License 2019.02.08 -1 1 68951

Csak szép sorjában, mint a falusi bíróság!

 

1. Nem szégyellem, egyszerűen csak azt konstatáltam, hogy a honlap átalakításának egyik stádiumát észrevették, észrevettétek.

2. Az angol szöveg teljesen a saját szüleményem, hogy úgy mondjam, én követtem el magányos tettesként. A hibáival tisztában vagyok.

3. Több külföldi túrázós gyűjtőlapra is be van ajánlva az oldal, most újra átnézem majd ezeket és keresek új oldalakat is. Ha van tippetek, hol lehet még ajánlani, ne fojtsátok magatokba! :-)

4. Heyjoe-nak van már szállásajánló oldala is? Na, majd utánanézek és ajánlom azt is! Nem is tudtam róla. Viszont van részletes, angol nyelvű túraleírás már szinte a teljes útvonalról - itt már csak a Cserehát és a Zempléni-hegység hiányzik.

5. Épp most bukott meg a TuristaShop a szememben, mert külföldre nem vállalnak szállítást. Egy ánglius keresett meg vele, úgyhogy neki majd postázok egy OKT igazolófüzetet.

6. &son már felnőtt ember, középfokú földmérői és felsőfokú térinformatikusi végzettséggel. Már van munkahelye is, szóval dolgozó ember. Egyébként nem túrázik. De keményen koptatja a turistabakancsait a terepi felméréseknél. Szerintem az utóbbi időben jóval több kilométert tett beléjük, mint én a sajátjaimba! :-)

Előzmény: jzp2107 (68950)
jzp2107 Creative Commons License 2019.02.08 -1 0 68950

Nekem nagyon tetszett az angol kedvcsináló a honlapodon (úgyhogy igazából nem is értem miért lenne ez "megbukás" még ha félig viccen is írtad.. Tán szégyellni kellene?)

A szöveg teljes egészében saját munka, vagy volt segítséged? (ugyanez (a segítség) felmerült bennem az olasz lap kapcsán, gondolom nem véletlenül találtak meg guglival..)

 

Nem kattintgattam végig 100%-ban, ezért nem tudom, de van pl szakaszolási lista (táv adatokkal) a külföldieknek? Esetleg heyjoe szállásos térképes lapja be van linkelve?

Mert akkor már csak az MTSZ elérhetősége kell ahonnan a füzetet be lehet szerezni és jöhetnek a külföldi hordák tömegei :-)

(no meg valahogy megmarketingelni az oldalad hogy eljusson a potenciális idegen országbeli érdeklődőkhöz.. nem is tudom hol kezdeném, talán E4 wiki oldalán?)

 

 

+1: juteszembe, &son túrás múltja nem igazán folytatódott az OKT után? az létezik hogy már kb egyetemista?

bocs az IRL kérdésekért, de ennyi talán még belefér

 

 

Előzmény: hörpölin (68949)
hörpölin Creative Commons License 2019.02.08 -1 1 68949

Na, most megbuktam, mint megboldogult Rottenbiller! Néhány hete működnek még csak az angol oldalak az új formátumban, jelen pillanatban épp a téli köntösükben. Már dolgozom a többi oldalon is, a kerékpáros és KDP oldalak a hét végére készülnek majd el (pontosabban akkor töltöm majd át a homokozóból, hogy bárki láthassa őket), aztán jönnek majd a "nagy" oldalak, az AK, az RPDDK és az OKT. A leírt sorrendben.

Előzmény: hadidoki (68947)
garass Creative Commons License 2019.02.07 0 1 68948

Az akkor nem festői hiba, csak egy képkezelői manőver. Szerencsére, bár reklámnak nem a legszerencsésebb így sem.

Előzmény: Bikk Pubi (68946)
hadidoki Creative Commons License 2019.02.07 0 0 68947

Hörpölin! Szóval nemzetközi vizekre evezel?! ...nem semmi!! 

Gratulálok az olasz sikeredhez!

Bikk Pubi Creative Commons License 2019.02.07 0 0 68946

Az Upponyi-szorosnál, a Dedevárra vivő útnál levő fa. A kép tükörkép, ahogy már említették.

Előzmény: garass (68944)
akibard07 Creative Commons License 2019.02.07 -1 0 68945

De az, csak tükrözve van a kép. 

Előzmény: garass (68944)
garass Creative Commons License 2019.02.07 0 1 68944

Csak tudnám, hogy a legalsó jelzés mi lehet. Nagyon remélem nem egy rom jelzés.

Előzmény: HEV (68943)
HEV Creative Commons License 2019.02.07 -1 2 68943

Egy kis kék reklám Olaszországban

 

Érdemes a cikk végén lévő linkre is kattintani!  Nem az MTSZ oldalra vezet!

jzp2107 Creative Commons License 2019.02.04 -1 1 68942

és van a tóban egy 45 méter magas fúrótorony, bódé, munkagépek stb..

https://geocaching.hu/caches.geo?id=1528

 

Előzmény: nagypapi (68941)
nagypapi Creative Commons License 2019.02.04 -1 0 68941
Előzmény: nagypapi (68940)
nagypapi Creative Commons License 2019.02.04 -1 0 68940

Ajjaj, itt van egy cikk egy érdekes helyről, amely egyben a Pusztai vándor jelvényszerző túra egyik ellenőrzőpontja, ráadásul a kódot is elárulják:

https://www.turabazis.hu/turamozgalom_ismerteto_268

 

Teljesítette ezt a mozgalmat valaki a topiklakók közül? Ha igen, mik a tapasztalatok?

V43 1279 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 68939

Urak!

 

Tud esetleg valaki valakinek nem kellő, pecsétmentes és jó állapotú Északi zöld igazolófüzetről, amitől megválna?

annyi baj legyen Creative Commons License 2019.02.03 -1 0 68938

Azt azért jó lenne megérni, hogy a korlátozások egy egységes felületen megjelenjenek. A vadászatok időpontját és helyszínét a kormányhivatalnak mindenképpen le kell jelenteni, innen kezdve csak akarat kérdése, hogy ezt megosszák. És nem kinyomtatott, kézzel befirkált majd lefényképezett papírok közzétételével (mert ilyen erdészet is van!), hanem egységes, feldolgozható formátumban. A túrázónak és a vadászat szervezőjének is egyformán érdeke, hogy ne zavarják egymást.

Előzmény: annyi baj legyen (68937)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.02.03 0 1 68937

A SEFAG, mint a többi erdészet, azt kiáltja ki erdőnek, ami az éppen hatályos  2009. évi XXXVII. törvény szerint erdőnek minősül. Az, hogy konkrétan mi minősül erdőnek, a 6. §-ban van részletezve.

Előzmény: Mr Long (68936)
Mr Long Creative Commons License 2019.02.03 -1 2 68936

A SEFAG talál 5 egybefüggő fát és erdőrésznek kiáltja ki? LEgalább a piros nincs zár alatt, azon lehet bandukolni.

Előzmény: annyi baj legyen (68932)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.02.03 0 1 68935

A Sefag google térképéről le lehet kml-ben tölteni. Onnan már csak egy lépés volt, hogy átalakítsam geojson-ná. Aztán csak másfél óra kellett, hogy a heyjoe.hu-n az egy esemény - egy poligon paradigmát egy esemény - n poligon paradigmává alakítsam. Hátravan még az egész n esemény - n poligon átalakítás, hogy amikor több időpontot kiad egy erdészet, ne kelljen az aktuális lejárta után mindig kézzel beállítani a következőt, de ez már csak az őszi szezonra lesz kész.

Ma még át kel néznem a tegnapi kódot is, mert tesztelni nagyon nem volt időm, és kedvem este :D

Előzmény: csg65 (68934)
csg65 Creative Commons License 2019.02.02 -1 0 68934

Ugye nem azt akarod mondani, hogy ezt az irdatlan mennyiségű polinomot Te rajzoltad meg? Inkább végre le lehetett valahonnan tölteni, ugye?

Előzmény: annyi baj legyen (68932)
csg65 Creative Commons License 2019.02.02 0 2 68933

Köszi! Nagyon képben vagy, hogy merre kószálok éppen. Jobb a békesség, a Keszthely-Boglár 2 napja lesz inkább a következő, mert az már márciusban "felszabadul". Egyébként, ha ez így megy tovább, akkor a szántódiaknál már csak pár hónap marad egy évben szabadon látogatható, most már csak 8 hónap ilyen, ha jól emlékszem az őszi hasonló 2 hónapra. Azért ez eléggé bosszantó.

Előzmény: HEV (68931)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.02.02 0 0 68932

 

Sefag poligonok immár részletesek.

Előzmény: HEV (68931)
HEV Creative Commons License 2019.02.02 -1 1 68931

Figyeltem hogy erre jársz azért tettem be.

Ha megnézed a SEFAG részletes térképét akkor a Siójut - Kiliti - Töreki - Balatonendréd szakaszon nincs vadászterület. Endréd - Köröshegy között van :-(  A Széchenyi kopjafa és a Vaskereszt az ami beleesik az erdei részbe, szerintem tudod, hogy telefonon kinél lehetne érdeklődni, hogy a tervezett túranapon át tudsz e menni azon a pár km-en,  vagy nem.

 

 

Előzmény: csg65 (68930)
csg65 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 68930

Hát ez az én formám! Épp a Siójut-Balatonföldvár szakasz jött volna. Akkor most már marad áprilisra...

Előzmény: HEV (68924)
HEV Creative Commons License 2019.02.01 -2 1 68929

Valóban, de én a Szántódi Erdészetet tettem fel, ott minden évben szigorúbb a korlátozás, nyugodtan vissza lehet olvasni a tavalyit is, és értelmezni. 

http://mtsz.org/cikk/a_sefag_zrt._tarsas_vadaszatai_2017_2018

 

Előzmény: olahtamas (68926)
Güsziológus Creative Commons License 2019.02.01 -1 0 68928

És szöveg is:-)

"A korlátozás nem érinti a jelzéssel ellátott túraútvonalakat, illetve a szilárd burkolatú utakat."

Előzmény: olahtamas (68926)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!