Keresés

Részletes keresés

nagypapi Creative Commons License 2016.02.05 -4 0 55269

Valami hiba lehet, fényképezd le és küld be! :-)

Előzmény: jzp2107 (55258)
garass Creative Commons License 2016.02.05 0 4 55268

Pedig ha van ide helyismereted, akkor két feltétellel érthető lesz.

1/ a déli irányba hiányzik egy iránymutató tábla, Makkoshotyka felé.

2/ az oszlop helytelenül, nem az OKT-K4 leágazási pontjába lett téve, ezért a koncepciós elv alapján a K-sávon kell elindulni, hogy a K4 ágon lejuss a Hutákhoz.

Ennyi.

Előzmény: Csuhás (55265)
Pulmy Creative Commons License 2016.02.05 -4 0 55267

   Nagyfernekágtól mind a régi,mind az új nyomvonal jól követhetően fel van festve. Viszont ott gond lesz az épülő új gyorsforgalmi úttal. Jelenleg még át lehet menni a készülő úttesten. Mi lesz ott az új útvonal? Van róla valami infód?

Előzmény: rozaa (55264)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.05 -4 0 55266

Ott volt jelzés ősszel is, az egy sík terep, plusz tanösvény is egyben. Festettek amíg bírtak.

A Zalaszántó felőli oldalról nem lehet megközelíteni Rezi várat a kéken, sőt a kék romon sem nagyon.

Előzmény: osm (55256)
Csuhás Creative Commons License 2016.02.05 -4 0 55265

Továbbra sem találok logikát pl az az EM779utj Kecske-háti nyereg tábla. Egyik irány Eszkála  a másik Makkoshotyka. Ezzel szemben a táblákon egyik irányban Újhuta a másikon Középhuta szerepel két kék jelzés társaságában. A problémám az hogy sem Újhutára sem Középhutára NEM megy a kék túra. Így a tábla információs értéke szerintem csak azért nem zérus mert az egyik irányban szerepel az Eszkála, és a Gerendás rét amik legalább valóban a kéken elérhetők.  Mondhattok bármit de ha egy kék nyilas táblán az egyetlen útirány nem a kékre esik akkor az nem segíti hanem félrevezeti a turistát. 

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55252)
rozaa Creative Commons License 2016.02.05 0 3 55264

Elveszve a térképek tömkelegében, összehasonlítottam az MTSz ttrmap, az Egon által megadott (nyilván ez ugyanaz)és az osm-ban lévő felméréseket, megállapítom, hogy az osm RP-DDK Nagyfernekág 86-os főút Zalalövő felel meg a valóságban felfestett útvonalnak. Egyébként minimális az eltérés, a hivatalos felmérők bementek a főútról, de az a rész bokatörős.

Pompiere Creative Commons License 2016.02.05 0 4 55263

Látva a webappot - amely nagyon hasznos - azért laikusként is felvetődik néhány kérdés a kék körrel kapcsolatban, annak ellenére, hogy ez már veszett fejsze nyele, jelentős változások nem lesznek, nem lehetnek ill. volt már itt polémia róla:

Minek szinte minden irányváltáshoz tábla? Mivel az esetek nagy százalékában még a gyakorlott túrázó is szakaszhatáron kezdi meg az etapját ezért teljesen érthetetlen, hogy jellegtelen irányváltási pontoknál információs táblák halmaza fogadjon. Egy kezdő (kék)túrázó biztosan nem valahol a szakaszvégpontok között kezdi a túráját, már csak a pecsételés miatt sem, ha érdekli egyáltalán a pecsételés. (Én sem az ásotthalmi Dugonics-erdő közepén (DA265UTJ-2) kezdtem az AK-t, hanem elbuszoztam az egyik szakaszhatárhoz, pecsételtem és indultam.)

Van ahol húsz kilométerre húsz tábla esik! Nem is értem! Holott egy táblacsoport a szakasz indulópontján, egy a közepén és egy a végén, még egy kezdőnek is bőven elegendő információt szolgáltatott volna. Természetesen a becsatlakozó jelzéseknél elfért volna egy tábla, hogy mutasson valami úticélt a másik jelzésen.

Érdekes az a kényszer is, hogy egy adott úticélt több irányból (még a nem turistaút felől) is meg kell mutatni. (Erre utal az azonos táblakép, de ellentétes végein elhelyett  nyíl, az oszlopon pedig párhuzamosan szerelve.) Véleményem szerint bőven elég lett volna ha az csak a kék úton közlekedve olvasható. Ez most olyan mintha egy X alakú közút kereszteződésben az összes irány jelzőtáblája egy oszlopon kapott volna helyet.

Lenne még kifogásom, de se időm, sem energiám erre.


Természetesen elküldöm a fotóimat a jelzett címre. Készült több is. Már csak az a kérdés, hogy a postafiók képes-e fogadni...

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55243)
garass Creative Commons License 2016.02.05 0 4 55262

Megerősítem, mi december elejétől ezzel dolgozunk és vetjük össze a terepen látottakkal.

Itt ragadnám meg az alkalmat egy hibabejelentésre, mert ez bárkit érinthet.

A Bükk-hegység Diabáz-bg nevű oszlopánál (EM986UTJ) a webapp program hibás! 3 Jósvafői tábla jön fel!!!!!!

Minden mást majd személyesen...

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55251)
a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.05 -4 0 55261

Szervusz,

majd rakunk fel projektes régióhatárokat is a térképre és akkor látható lesz, melyek voltak a nem fejlesztett (nem konvergencia) régiók.

Előzmény: Pulmy (55260)
Pulmy Creative Commons License 2016.02.05 -4 0 55260

   Azt  akkor sem értem,hogy a Göcsej és az Őrség eldugott falvaiban egy árva tábla sem került,ugyanakkor pl. Keszthely és Hévíz környéke tele van.  Nem hinném,hogy az az említett két település fejletlenebb lenne mint mondjuk Felsőszenterzsébet ,Kustánszeg vagy akár Velemér. 

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55246)
jzp2107 Creative Commons License 2016.02.05 -4 0 55259

még valamikor ősszel számoltam be róla hogy a Börzsönyben egymást érték az egyforma táblák

rákerestem ebben a táblanyilvántartóban, korrekt, mert ott vannak a táblák képei

én viszont úgy látszik nem voltam korrekt, vagy legalábbis jó megfigyelő mert nem egyformák a táblák csak a felületük 95%-a

az egyiken erdei béka van, másikon szalamandra, nagyjából ennyi a különbség

vagy az egyiken a bal oszlopban van a felújított turistaház, a másikon középen

 

ha rákerestek a EM062INF -re, és kicsit visszanagyítotok ott van 4 tábla egymástól párszáz méterre, érdemes megnézegetni (sajnos permalinket nem találtam)

jzp2107 Creative Commons License 2016.02.05 -4 0 55258

találtam egy P+ -et az új táblákon :-)

jzp2107 Creative Commons License 2016.02.05 -4 0 55257

na jó, de mi a helyzet a hídnál? arról sajnos nincs kép

Előzmény: osm (55256)
osm Creative Commons License 2016.02.05 0 0 55256
Előzmény: olahtamas (55255)
olahtamas Creative Commons License 2016.02.05 0 3 55255

Én sem gondoltam volna, hogy eltérő útvonalon lett valahol táblázva, mint ahogy felfestve, de tévedtem...

donjuan1984 Creative Commons License 2016.02.05 -4 0 55254

Hát láttunk már csodát, de bízzunk benne, hogy ezúttal valóban jó az út is.

Előzmény: HEV (55253)
HEV Creative Commons License 2016.02.05 0 4 55253

Nem gondolnám, hogy egy járhatatlan útvonalat tábláznak ki!

Előzmény: donjuan1984 (55250)
a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.05 -4 0 55252

Minden megfigyelés hasznunkra válik és megvizsgáljuk, amit bejelentetek.

Előzmény: jzp2107 (55249)
a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.05 -4 0 55251

Szia Tamás!

A tagegyesületek vezetőinek lett körbeküldve , amennyire tudom.

Tehát publikus volt, csak nem eléggé.

 

Köszönjük a segítséget előre is.

 

üdv

Egon

Előzmény: olahtamas (55247)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 55250

Ez komoly, tényleg elkészült? :) Van híd is meg minden?

Előzmény: HEV (55248)
jzp2107 Creative Commons License 2016.02.05 -4 0 55249

bocsánat az értetlenkedésért, de milyen típusú hibákat "szabad" bejelenteni?

úgy értem minek van értelme, mi az amit javítani is fog valaki?

mi az amit vártok?

 

-ha rossz irányba mutat a tábla? (felszerelési hiba)

-megrongált tábla

-ha fonódó jelzés (pl itt a múltkorjában említett piros) hiányzik a táblákról?

-ha egy távolabbi ponthoz nincs feltüntetve a jelzésváltás?

-ha egy távolabbi pontnál a kékről való letérésnél nincs tábla?

 

 

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55243)
HEV Creative Commons License 2016.02.05 0 4 55248

Jó látni, hogy Zalaszántó és Rezi között is elkészült és ki is van táblázva az új útvonal.

olahtamas Creative Commons License 2016.02.05 0 5 55247

Az ilyenek miatt nem értem az MTSZ-t !

Az általad adott link is él már egy jó ideje, de nem tették eleddig publikussá. ( vagy a még most sem az, csak engedély nélkül raktad ide? )

Segítség kell nekik, de nem adják meg, hogy mihez, hogyan.

És ez így van, mióta a TTR gondolata megjelent...

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55246)
a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.05 -4 1 55246

Itt a körbeküldött webapp, ami segíthet a hibabejelentés során:

 

http://mtszgis.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=decda107864c4a308f55587ddf3f9929

 

 

Előzmény: ssimi (55205)
a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.05 -3 0 55245

...mármint elvileg van, az is baj, ha nincs:)

Előzmény: a jóságos Egon bácsi (55244)
a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.05 -4 1 55244

Mindegyik útjelző oszlopon van helyjelölő tábla, azon vannak a koordináták.

Előzmény: Pompiere (55242)
a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.05 -4 2 55243

Kedves Pompiere,
egy percig sem vitatom az offtopic véleményed,
annyit tennék csupán hozzá, hogy minden probléma megoldása szemlélet kérdése is.

OFF

 

Ahogyan a tájékozódás módja is. Azt természetesen elismerem, hogy a jelenleg bizonyos tájak túrázóit szórakoztató, helyenkint tán még kaotikusnak is teccő helyzet nem segíti túlzottan a helyes tájékozódást :D de legalább felhívja a figyelmet pl. a térképhasználat fontosságáraJ

 

ON


Itt azokra a társadalmi csoportokra célzott elsősorban a koncepció és azokat a rétegeket kívánta elsőképpen megszólítani, motiválni, akik számára kevésbé ismert a természetjárás és kevés terepi tapasztalatuk van (de akik tartalmas és egészséges, elérhető hobbira vágynak, főként pl. fiatalok, családosok). Nekik teljesen más szokásaik vannak - más kérdés, ki mennyire találja idegesítőnek - és a mobil- Ill. webappokra fogékonyabbak. Ebbe szivároghat némi generációs eltérés is, de ez korántsem áthidalhatatlan.

 

Szóval fogadjátok el, hogy alapvetően nem e túraveterán-fórum hozzászólóinak terepi tapasztalataihoz (+tereptani, térképészeti, placcbéli  stb. tudásához) lettek igazítva a dolgok. Ezért lett a festésen túl más, gyakran feleslegesnek tűnő tájékoztató elem is erősen hangsúlyozva a projektekben. Sulykolva. (pl. a megközelítő táblák, azokat magasztaltátok elsőkéntJ ha jól emlékszem)

 

Ahol tényleg feleslegesek, onnan majd áttelepülnek oda, ahol hiány van, a megfelelő korrekciót követően (ezért is jön jól, hogy "nyitva hagytuk" a logikát, meg hogy ott figyel a helyjelölő tábla a koordinátákkal).  

Szerencsére ez a kisebbik gond, mert a hibák zöme kapkodós szerelésből fakad. (amit el lehet képzelni, meg lehet érteni, és egyáltalán nem mindenhol ez a helyzet!). A legtöbb hibás eset tehát csavarhúzóval és néhány könnyebb kéziszerszámmal kezelhető, mert arról van szó, hogy töknemarrahanemmáshuvá mutat az a szerencsétlen táblanyíl. Lesznek olyan helyek is, ahol akár az ásót is le kell majd szúrni.

 

Ezért kérlek benneteket, hogy ne csak kipellengérezzétek a hibákat, hanem segítsetek mihamarabb rendezni számunkra is a sorokat azzal, hogy minden észrevételeket elkülditek a

bejelentes@termeszetjaro.hu

 

címre, hogy feldolgozzuk a bejelentéseiteket, hogy felmérjük és mihamarabb megszűntessük a rendellenességeket.

 

Kérünk arra is titeket, hogy a helyjelölő táblákat is fotozzátok le külön, ha van rá mód ne csak totálba' és élesen, hogy az azonosítót ki lehessen olvasni - hasonlóképpen a táblanyilakról is szükség lenne egyre-egyre, tehát min. 3 fotó segítségével érthető meg gyorsan az irodából a terepi helyzet, tipizálható a probléma és helyszínelhető hatékonyan (pl. csoportosítva, logisztikai szempontok szerint is, egyebek).

 

Köszönettel:

Egon

Előzmény: Pompiere (55242)
Pompiere Creative Commons License 2016.02.04 -4 1 55242

OFF

 

Annyi előnye azért van a gecocahing-es formátumnak, hogy informatív. Ha valaki tisztában van a hazánkban levő tizenegy (Degree Confluence Point) helyével, akkor a fok, decimális perc formátummal el tudja magát helyezni a térképen (már ha érdekli egyáltalán). Decimális foknál, ember legyen a talpán aki a tizedesekből kiszámolja pontosan fejben, hogy éppen milyen percen is van éppen.

 

ON

 

 

A koordináta megjelenítés az oszlopokon csak arra jó, hogy ha tönkreteszik a táblákat, akkor pontosan meg lehessen határozni a javítani kívánt helyet. Más haszna semmi.

 

Ha az lett volna a cél, hogy a GPS nélkül túrázók segítséget tudjanak hívni, ha pl. megtámadja őket egy farkas falka, akkor minden oszlopra fel kellett volna írni az aktuális hely koordinátáját.

Előzmény: olahtamas (55222)
Pompiere Creative Commons License 2016.02.04 0 4 55241

Nem volt azokon a táblákon piros jelzésre utalás semmi, ráadásul az egyszeri túrázó is rá....ik mert a falut pont az ellentétes irányban mutatják.

Előzmény: nagypapi (55219)
a jóságos Egon bácsi Creative Commons License 2016.02.04 -6 0 55240

A mobileszköz nem feltétlenül tudja, mert valamiért nincs GPS vétel. Offline térképre is fel tudod magad szúrni. A DMS fokhálós térképen is segít tájékozódni. Vagy be tudod diktálni a helyzeted valakinek, ha nincs nálad GPS vevő.

Előzmény: jzp2107 (55236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!