Keresés

Részletes keresés

Házihold Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46531

Tudom miről beszelsz. Ennek ellenére is egy irányból ér fel az útvonal a parkoloba. Azaz keletről:-)

Előzmény: Törölt nick (46529)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46530

Dicsérik a felújított menedékházakat, egyébként is jó kis írás:

Szép kilátás! - A nagy pilisi menedékháztúra

Az alábbiakhoz annyiban kapcsolódik hogy a blog címlapfotója szerintem a Galyatetőn készült, a kilátóban. Jól kivehetőek a Karancs-vidék hegyei.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46529

A Galyatetőre feljövetel alapvetően változott meg a kéken, a régi a Nagyszálló alatt haladt el, majd indult meg lefelé keleti irányban, a jelenlegi útvonal pedig nem teszi meg ezt a kb 500-600 métert déli irányban a szálló alatt hanem egyből indul lefelé a klasszikus Mátra-bércen a Mária-úttal és a régi piros +-tel fonódva.

régebben itt jobbra kellett fordulni, a Nagyszálló "alá", most irány előre a Mátrabércen!

(hátul a bükkön a jelzés) a táblán a régi kék egy kis trükkel kék keresztre javítva.

Előzmény: Házihold (46528)
Házihold Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46528

Igen. A kék irányban vannak a képek. Nem tudom pontosan hogy a Galyatetőre felérés mennyiben változott a kéken de az biztos hogy az irány ugyanez. Ma nem lehetett olyat fényképezni mint amit neked siekrult. De legalább felhők voltak a Kékes körül. 

Holnap butykolom hogy legyen nagyon kép:-)

A kilátó érdekes amennyiben úgy néz ki mintha kész lenne, de el van kerítve és felmenni nem lehet.

Előzmény: Törölt nick (46527)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46527

Köszi szépen a hiteles tájékoztatást! 

Mára ismét megtelt a Nagyszálló, ez jó hír. Meg a többi is.

Jók a képek, nem lehetett volna nagyobb méretben feltenni? Rájuk klikkeltem, 'oszt kisebbek lettek! :-)

A Nagyszálló alatt, a régi kéken készültek a felhős-Kékestetős fotók?

A kilátót már nem építik? Kész van, vagy esetleg tavasszal folytatják?

Több kérdésem nincs.:-)

Macera ON:

Viszont ilyet még mindig nem lőttél! :-) 

macera OFF :-)

Előzmény: Házihold (46524)
Házihold Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46526

nem volt. 

Előzmény: Jesper Olsen (46525)
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46525

Köszönet a friss hírekért. (Vajon fűtés volt a szállóban?)

Előzmény: Házihold (46524)
Házihold Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46524

Megvolt a Galyatetői túra. A múlt hét elég tragikus volt a helyieknek. 3 napig nem lehetett mozogni és áram sem volt. Viszont legalább törtek-dőltek a fák. Elég sok kár keletkezett ingatlanban és ingóságban. A Nagyszálló vendégei is fenn ragadtak, áram és melegvíz nélkül. Az aggregátorról csak a konyha üzemelt. 

Ma már szép idő volt, napsütés nélkül. Tegnap délutánra lett áram. Ma ismét tömve volt a Nagyszálló. Az erdei kirándulás teljesen veszélytelen volt. Az erdőben nincs olyan nagy kár, a jövő évben sok szép túrát lehet csinálni. Töltök néhány képet. Sajna egyelőre csak kisméretűek vannak, azok is telefonnal készültek:) 

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46523

Nem, sajnos ennyi időm ma nem volt. Elmentem kocsival Bakonybélbe, és csak a hegyre tekertem fel és le. Hamuház ma nem lesz, be kell fejeznem hétfőre egy gépet, és holnap nem akarok dolgozni :)

Bakonybél (és a Kőris) viszont teljesen üres volt, látszik, hogy nincs jó idő...

Előzmény: Pulmy (46522)
Pulmy Creative Commons License 2014.12.06 -3 0 46522

Zircig is tekertél ?

Du. azért meg lesz a szokásos  Hamuház is?

Előzmény: Törölt nick (46515)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46521

Kéhlek alássan, vezetés közben nem iszom :) A tízóraim volt benne, Knorr Bögrés fokhagymakrémleves, amihez egy fokhagymás kiflit mellékeltem. :) 

Előzmény: Pulmy (46519)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46520

Vannak kettétört fák, de semmi veszélyes. A Bakonybél-Kőris beton tisztán járható. Amennyire beláttam a Kékre, ott sem volt semmi extrém. Sár van, köd, és eső. :)

Előzmény: kerxy (46518)
Pulmy Creative Commons License 2014.12.06 -2 0 46519

Kimondottan élvezetes ,jó képek.

Mi volt abban a bögrében? Forralt bor v.vala,i lightos?

Előzmény: Törölt nick (46517)
kerxy Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46518

Majd légyszi írd meg mi a helyzet a Kőris körül, mert jövő hétvégére terveztük az Úrkút - Zirc szakaszt :)

Előzmény: Törölt nick (46515)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46517
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46516

Köszönöm a sok reakciót. Eléggé eltérőek a vélemények. Amit még egyéb helyekről összeszedtem:

- a Börzsönyben az erdőben dolgozó munkások védősisak nélkül járják az ösvényeket

- egyik ismerősöm tegnap járt fent a Nagy-Kopaszon (Csergezán-kilátó) Nagykovácsiból indulva: semmi különös problémája nem akadt.

Összegzésként annyit szűrtem le, hogy ha nem körömcipőben indulok útnak és valakinek megadom az útvonalat, többször is bejelentkezem és tényleg ésszel járok a tervezett úton (tehát visszafordulok, ha veszélyes a helyzet), akkor most is elmehetek kirándulni (ráadásul a legmagasabb pont sincs 400 méteres).

Amennyiben ez sikerül, tájékoztatni foglak benneteket.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 46515

Nem akartam általánosítani, egyedül a kisgyóni pánikkeltést nem értem. A többi világos, - az ominózus augusztus huszadika óta, amióta bebizonyosodott, hogy az állam fizeti, hogy pár csökkentett értelmű felnőtt ember nem tudja: viharban nem mászkálunk öreg fák alatt -, mindenki igyekszik maximálisan bebiztosítani magát a későbbi kártérítések ellen.

Én ma készülök a Kőrisre feltekerni Zircről. Az egyik cimborám az a srác, aki a PTSZ elnevezésű lánctalpassal jár menteni (most Dobogókőn voltak), azt mondja, hogy a kollégái vittek fel a radarosoknak aggregátort, mert pár fa megtépte az ottani vezetékeket is, de nincs olyan rossz helyzet, mint a Pilisben volt.

Előzmény: nagypapi (46510)
homerx Creative Commons License 2014.12.05 0 0 46514

ez persze nem neked ssolt, vannak itt onjelolt herok, akik elarasztjak majd a faszbukot katasztrofafotokkal.

Előzmény: homerx (46513)
homerx Creative Commons License 2014.12.05 0 0 46513

es mit csinal a tapasztalt erdojaro az erdoben talalt leszakadt 400kv-os kabellel? atlepi? ket kitort fa kozott a harmadikat megtartja? szlovakiaban mar lattam ledolve egymas utan 30-40 nagyfeszultsegu tavvezetek oszlopot. nem szeretnek ott turazni.

Előzmény: Belsun (46509)
Pulmy Creative Commons License 2014.12.05 -3 0 46512

Jól megérdemelt jutalom :D

Előzmény: Törölt nick (46506)
nagypapi Creative Commons License 2014.12.05 -3 0 46511

Mindig a kék csíkon

Burger Barna két év alatt nyomta le a Kéktúrát, képeiből és emlékeiből állt össze a most megjelent Kék Vándor. Gyalogolni tök jó, és nagyon egyszerű is. Tovább »

forrás: Index.hu

Úgy látom, Vilma néni és a májgombóc jellegű levese igencsak megihlette a szerzőt! :-)

nagypapi Creative Commons License 2014.12.05 -3 0 46510

Kolléganőm kb. 8 km-re lakik tőlünk légvonalban, a kertjükben karvastagságú fenyőágakat törtek le és estek a járdára és a kerítésre. Az M31-nél meghajlott nagyfeszültségű oszlop úgy 10 km-re lehet ide.

Nálunk sima eső volt, de egy deka jég sem, szerencsére.

Egymástól néhány km-re, 100méterekre is jelentős különbségek lehetnek, az erdészetek meg inkább nem kockáztatnak.

Ha valami baleset lenne, egyből mindenki őket szidná.

Nem értem, miért nem lehet kihagyni a tiltott részeket egy hétvégére, miért kell keresni a bajt. Annyi idő lesz még a Pilisben, Börzsönyben kirándulni!

Előzmény: Törölt nick (46500)
Belsun Creative Commons License 2014.12.05 0 0 46509

Az tényleg úgy recsegett. Az ilyennek tipikusan puskaropogás-szerű hangja van.

A videót, ha jól látom, Fizikus csinálta. Az ilyen rátermett, helyismerettel rendelkező embereknek nem gáz bemerészkedni és ésszel közlekedni az erdőben egy ilyen helyzetben. Mintha otthon lenne.

Hobo-bobo-val egyetértek, hogy sajnos megint az a vége, hogy a turisták kitiltva, mehet a favágás nyugodtan... De ennek meg az az egyik oka, hogy a turisták rétege nem homogén. A tapasztalt, az erdőt, a tájékozódást ismerő, testileg-lelkileg-felszerelésileg alkalmas turistákat nem kell félteni és az erdészek sem féltenek, ha már megismernek. Mi ezerszer találkoztunk erdészekkel, vadászokkal a legkülönfélébb helyzetekben, az első reakció mindig az, hogy na húzzatok el innen, aztán néhány perces beszélgetés után - le kell vizsgázni az erdő és a környék ismeretéből előttük - tök normálisak lesznek (van néhány kivétel) és akár még a tilosban is maradhatunk.

A kocaturistákat viszont tényleg félteni kell mindentől, mert még a jelzett turistaúton is eltévednek, megsérülnek, kihűlnek, és az erdészet nem kér a felelősségből, egyszerűbb egy táblát meg egy közleményt csinálni, mint a sérülteket menteni és azután a bíróságra járkálni.

Az a videó egyébként fantasztikus! Ilyen élményt nem sokan élhetnek át még ha tényleg szomorú is egyben!

A rendkívüli időjárási helyzeten kívül az is kell a pusztuláshoz, hogy az erdeink jó része inkább bozótosnak nevezhető. Egy egészséges, háborítatlan erdő röhögne egyet az egészen!

Ide még nem raktam fel (Börzsöny, szerda):

https://www.dropbox.com/sh/81tpq1qpb2pohxp/AAAK27HiLLaMW98EDkV3z7F6a?dl=0

Előzmény: jzp2107 (46508)
jzp2107 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 46508

no user, no problem

örök igazság :-)

VISZONT, azt is el kell mondanom, hogy voltam én már betojva az erdőben

talán írtam is róla, hogy Bélavárnál égett az erdő illetve az avar, nem lehetett régen mert még füstölgött minden, na és miközben jöttem le a hegyről, dőltek ki a fák körülöttem

zabszem++ volt :-)

a Rakk Gyula által belinkelt videón is ilyen érzésem volt miközben hallottam a recsegést (azt nem tudom, hogy csak ügyesen alá volt keverve, vagy az tényleg ott recsegett)

Előzmény: Törölt nick (46500)
jzp2107 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 46507

szerintem állampolgári alapon

vagy mit lehet erre mondani? :-)

Előzmény: Törölt nick (46505)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.05 0 0 46506

...whisky-cola... Nem rossz, nem rossz... :)

Előzmény: Pulmy (46491)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.05 0 0 46505

Off.

Én meg láttam már az orrom előtt történő súlyos balesetet. 

Ettől még vezetek évente 60-70 000 km-t. 

"milyen alapon" című kérdést nem tudom értelmezni, de nem is akarom.

Téma részemről lezárva. 

Előzmény: homerx (46502)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.05 0 0 46504

Kedvenc ilyen élményem:

Békésen bandukolok Jásd felé, alig egy km-re a Római Fürdőtől, ahol nyüzsögtek a turisták. Jön velem szembe 4 középkorú kéktúrázó, vezetőjük egy 50 körüli fazon tiszta stressz, látszik rajta. Előbb a patakátkelés után érdeklődik hadarva ( elmondtam, de tök mindegy volt, tudtam hogy úgy is vizesek lesznek) aztán meg szintén hadarva mondja hogy sietnek, mert VADÁSZAT van ám, meg minden, ki is van ám írva, én nem olvastam? 

Mondom neki, hogy nem, de pont le is sz...m. 

Húú, hát ezt hogy lehet így? 

Mondom neki hogy kéktúrázni meg hogy lehet így hogy mindentől be van csinálva, siet, sík ideg, ennek így mi értelme van? 

(egyébként egész délután sötétedésig egy lövés sem dördült, de kéktúrázó emberünk ennek tudatában végigparázta a Bakony egyik legszebb részét.)

Nem kell mindig mindenről tudni, mert akkor ki van herélve az egész.

Hol maradnak az élmények, amik akkor a legemlékezetesebbek mikor volt bennük egy kis izgalom, váratlan szituáció, kaland?

Normális esetben, ha tényleg van valami akkor meg szólnak. Tereltek már minket is le tök normális vadászok a Bél-kőről, úgy hogy utánunk jöttek terepjáróval a turistaösvényen, de utána nem sokkal már lőttek is. Udvariasak és normálisak voltak.

homerx Creative Commons License 2014.12.05 0 0 46503

azon kivul, h a keket koveted.

Előzmény: homerx (46502)
homerx Creative Commons License 2014.12.05 0 0 46502

vagy rad ne essen a fa. ember! lattal mar ilyet? en igen. hogy talaltad meg? meselj mar! milyen alapon jarsz az erdobe?

Előzmény: Törölt nick (46501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!