Keresés

Részletes keresés

rozaa Creative Commons License 2014.05.26 0 0 44379

OK. 9-kor a tetthelyen.

Előzmény: Pápai vándor (44378)
Pápai vándor Creative Commons License 2014.05.26 0 0 44378

Szia!

Az a busz ami ehhez a komphoz vinne csak munkanap közlekedik , legkorábban 9.00-kor tudok Nagymaroson lenni , de szerintem az is bőven elég mert az aznapi táv úgyis" csak" 18 km  ,   a második nap a húzósabb  Kóspallagtól - Nógrádig.

31-én szombaton pedig a Hűvösvölgy - Rozália téglagyár szakaszt tervezem bejárni , oda is szívesen veszem mások csatlakozását .

Előzmény: rozaa (44377)
rozaa Creative Commons License 2014.05.26 0 0 44377

Pápai Vándor: Június 1-én Nagymaros-Visegrád vmh. 7ó 50p jó? Szállásunkat megoldom.

Güszi: Júliusban tudnók menni.

Előzmény: Pápai vándor (44327)
Güsziológus Creative Commons License 2014.05.24 -2 0 44376

Köszi.

Most nem találkoztam senkivel Vágáshután, de legutóbb én is úgy tapasztaltam, hogy lenne vállalkozókedv.

Akkor a völgy volt a problémás, ez nem változott, de a Bózsva - Füzérkomlós szakasz sokkal fontosabb lenne!

Pár hónappal ezelőtt még bíztam abban, hogy valami csak lesz, de ahogy telnek a napok, egyre inkább az a meggyőződésem, hogy az lesz, amit "kézbe veszünk".

Még nincs végleges nyári menetrend, de ennek prioritása van.

Előzmény: hadidoki (44372)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 44375

Szia!

Kiindulópont: Velem, turistaút-elágazás (Rákóczi utca / Kossuth utca / Petőfi utca sarok)

1. változat: Velem - Szerdahelyi-patak völgye - Írott-kő (Kubát Hugó turistaút / Piros sáv)

Táv: 5,11 km Szint: 550 m

0,00 Velem

3,87 RP DDK - Kubát Hugó turistaút találkozás

5,11 Írott-kő, Árpád-kilátó

2. változat: Velem - Szent Vid - Írott kő (Kék rom - Kék kör - Kék kereszt - Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra)

Táv: 6,06 km Szint: 550 m

0,00 Velem

1,60 Szent Vid kápolna

3,31 Hármashatár-hegy, parkoló

5,13 RP DDK - Kék kereszt találkozás

6,06 Írott-kő, Árpád-kilátó

Mindkét útvonal folyamatosan emelkedik (jelentéktelen max. 50 méteres össz ereszkedővel), sőt, a táv / szint arányból az is látszik, hogy a kaptató bizony meredek. Úgyhogy 3 km/óra átlagsebességnél nagyobbal ne Számolj!

Persze léteznek még ezeken kívül is megoldások (jelzetlen utak közbeiktatásával), de az általam javasolt két út a legrövidebb, amely végig turistajelzéseken vezet.

Egyébként a következő honlapon Te magad is számolhatsz túraútvonal adatokat: http://openmaps.eu/vectormap (A JAVA-t Engedélyezned kell a böngészőben. A fenti ikonokkal Tudod vezérelni a térkép mozgatását, méretét, az útvonaltervezési beállításokat). Amíg a Tuhu (http://turistautak.hu) tervezője gyengélkedik, addig itt érdemes útvonalat tervezni. De ezt már HEV túratárs is többször megírta.

Üdvözlettel:

Rakk Gyula

térképész-térinformatikus

Előzmény: HopoldiGal (44373)
HEV Creative Commons License 2014.05.24 0 0 44374

A táv 5,5 km, a piros sáv jelzésen, a szintemelkedés kb 580 m és ez időben legalább két óra amit kb. 2 óra alatt lehet megtenni. 

Előzmény: HopoldiGal (44373)
HopoldiGal Creative Commons License 2014.05.24 0 0 44373

Hali!

Egy kérdésem lenne:Velemből az Írott kőig pontosan mennyi idő az út,és azt hány óra alatt lehet megtenni?Mekkora szintemelkedésre számítsak?

Előre is köszi!

hadidoki Creative Commons License 2014.05.24 0 0 44372

Csak jelzem:
Vágáshután a bélyegzőhely (volt vendéglő) tulajdonosa szívesen kitisztítaná ezt a bizonyos benőtt Bózsva - Füzérkomlós közötti szakaszt (gondolom juttatásért). Állítása szerint fel is ajánlotta a kéktúra valamilyen képviselőjének, de elodázó választ kapott. Esetleg érdemes ezt is számításba venni.

(Április végén jártam arra, akkori az információ.)

Előzmény: rozaa (44361)
Güsziológus Creative Commons License 2014.05.24 -2 0 44371

Bocsánat, de lemaradt a kép.

Előzmény: Güsziológus (44370)
Güsziológus Creative Commons License 2014.05.24 -2 0 44370

Nagyhuta előtt

Örömmel "jelentem", a KÉK kényelmesen járható Nagyhuta előtt.

Tiszta jelek is vannak, még Nagyhuta felől is jól látszik, hogy a jelek nem a földúton keresendők, be kell menni a fák közé.

A pad is megvan, aki elfáradt, az itt megpihenhet, mielőtt "véglegesen" bebújik a fák közé.

Festik a jeleket a Tehénkosár völgyben, a jelzés alapok már elkészültek.

Az út itt-ott sáros, de a völgy izgalmas, kár, hogy a KÉK csak érinti a szurdokot.

Az már nem fért bele, hogy a szurdok másik oldalán az ösvényen "sétáljak" egyet, de néhány apró pontosítás azt hiszem, sikeres lesz.

Güsziológus Creative Commons License 2014.05.24 -2 0 44369

Az ötlet kissé meredeknek tűnik, hisz oda-vissza kb. 500 kilométert kéne autózni.

Mivel a 37-es út katasztrofális állapotban van, minimum 4 óra oda, ugyanennyi vissza.

Még nem tudom, mikor lesz a "záró" túrám, hisz ami fontos volt, azt már bejártam, a Milic-túra nem problémás, stabil az útvonal, "csak" menni kell.

Ha eldől, mikor leszünk arrafelé, akkor azt megteszem, hogy beírom ide, na és bepakolom a szerszámokat.

Kell fűrész, ágvágó, metszőolló, na és kesztyű.

Ha valaki abban az időben arra jár, akkor lehet pontosítani az időpontot.

A tisztítás önmagában nem hatékony kiruccanás, de ha már ott vagyunk, akkor egy fél nap belefér.

Legutóbb zárva volt Füzéren a múzeum, azt meg szeretnénk nézni, a vár nem biztos.

Ha valakit érdekel, itt jelezze!

hadidoki Creative Commons License 2014.05.23 0 0 44368

Örülök, hogy ha most nem is, azér láttad már a szurdokot. Mert ezt bizony látni kell! Élménydús, szép túrákat kívánok, várom a további útjaid beszámolóit! 

Üdv: hadidoki

Előzmény: HEV (44367)
HEV Creative Commons License 2014.05.23 0 0 44367

Köszönöm, természetesen elolvastam a beszámolódat indulás előtt :-) Ezért is igyekeztem csak biztonságosan mozogni. Ezt a hozzászólásodat - engedelmeddel - belinkeltem a beszámolómhoz. Az óvatosság sosem árt! Végigjártam én is korábban már ezt a szép szurdokot alulról felfelé, még abban az időben amikor normálisan lehetett benne közlekedni.

Előzmény: hadidoki (44364)
Güsziológus Creative Commons License 2014.05.23 -2 0 44366

Érdeklődéssel olvastam a cikket, sajnos, mi kihagytuk a szurdokot.

Ami a problémákat és a sorrendiséget illeti.

Kéne olyan lista, mely azt tartalmazza, hogy hol látunk problémákat!

Két éve én átadtam egy listát az akkor elnöknek, azzal a céllal, hogy legyen kiindulási alap.

Hát, az általam akkor fontosnak ítéltek közül nem valósult meg semmi.

Biztos, én láttam rosszul.

Előzmény: HEV (44362)
Güsziológus Creative Commons License 2014.05.23 -2 0 44365

Azt hiszem, az alábbi a kommunikáció csúcsa:

http://termeszetbarat.hu/cikk/korlatozas_a_tarjanka-szurdokban

A cím:

Korlátozás a Tarjánka-szurdokban

Az alcím:

Változott a Tarjánka-szurdok látogatási rendje

A lényeg.

Nem látogatható.

Pár éve sikeresen "leereszkedtünk", óriási élmény volt.

Ha nem lett volna a kötél, akkor nem tudom, hogy értük volna talajt, de ezt leszámítva arra koncentrálhattunk, hogy ez bizony csúcs.

Az ok a fokozott balesetveszély, de ez elég gyenge érv.

Kár.

hadidoki Creative Commons License 2014.05.23 0 0 44364

Kedves Hev! 

Nagyon sajnálom, hogy nem találtál rá a létrákra, de óvatosságod indokolt volt. Küldök egy kis emlékezést a 2010 áprilisi utamról, talán egy kis kárpótlást is jelent a kimaradt élményekért:

A széles kocsiútról váratlanul a fák közé tereltek a  jelek, mivel egy kitérőt terveztem itt a szurdokvölgy felé. Pár lépés után már látszott is az erős lejtő szakadékban folytatódó falához rögzített létra felső ága. Alig villant át az agyamon, hogy itt nem lenne jó elesni, mikor már csúszott is ki a lábam. Egy 20 kg-os zsák teljes tehetetlenségével húzott a szakadék felé.

Vadul dolgozott az agyam, és minden igyekezetemmel azon voltam, hogy elkapjam a létra villáját. Szerencsére fél méterrel az egyetlen, utolsó biztos pont előtt szelídült a lendület, és stabilizálódott a helyzetem. Az ijedségen kívül semmi bajom nem lett, de egy darabig bizony a torkomban vert a szívem. Lefelé a létrán azon filóztam, hogy nem sok esélyem lett volna a túlélésre, ha ide lecsúszom.

Ennek fényében mondhatom, a szurdok „félelmetesen” szép. A homokkőből kialakult fantasztikus alakzatok, a monumentális méretek, a sziklákról lecsüngő indák különös romantikát adtak a helynek.  

Előzmény: HEV (44357)
nagypapi Creative Commons License 2014.05.23 0 0 44363

Szarkazmus ON:

Úgy látszik, a 2,5 milliárd forintból az útvonal kitakarítására már nem futotta. Kellett a pénz a centiméter-pontos felmérésre.

HEV Creative Commons License 2014.05.23 0 0 44362

Ha már rendbe rakás ...

Sok olyan szakasza van a kék körnek amire ráférne egy kis 'támogatás'  ilyen az RP-DDK-n a Nagybakónaki  Kőszikla szurdok és az alján a források területe. Lehet, hogy magánterület és ezért nem foglalkoznak vele?  Mivel egy ideje látom, hogy Somogy - Tolna - Baranya megyében is van látható fejlesztés viszont Zalában még nem találkoztam ennek nyomaival sem. Igaz még az elején vagyok a megyének.

Ha valaki nem ír azért még olvasni nyilván tud és talán nem késő még a 'Kicikla' megmentése a kéktúrázóknak!

Előzmény: Güsziológus (44356)
rozaa Creative Commons License 2014.05.23 0 0 44361

Szia Güszi! Egy un-ortodox ötlet: a fórumról kedvet érző önkéntes csapattal teleautó rendszerben megoldható lenne - én benne volnék. A rendbe rakott szakasz két végére meg kitáblázzuk, hogy milyen jó fejek vagyunk! :) OT?

Előzmény: Güsziológus (44356)
AttHunter Creative Commons License 2014.05.23 0 0 44360

Csak egy megjegyzés: A Tátrában újra (10éve volt az a brutális szél) pusztított a "Lengyel szél" és nemrég volt szerencsém túrázni a Fischbacher alpokban lévő Hochlantsch környékén, és ott is elég komoly viharkárok voltak.

Egy érdekes cikk az emberről és a vihar okozta fairtásokról:

http://www.origo.hu/tudomany/20140522-magas-tatra-fenyo-szelvihar-termeszeti-katasztrofa-a-rengeteg-lucfenyo-miatt-tarol-a-szelvihar-a.html

nagypapi Creative Commons License 2014.05.23 0 0 44359

Puszta ténymegállapítás.

Néhány éve a Bakonyban és a Börzsönyben (meg biztos más helyeken is) nagy kárt okozott az eső-szél kombó, a lepusztított hegyoldalt meg sokan az erdő"gazdálkodás" eredményének vélték. Pedig nem.

Pozitív példa egyébként, hogy a Keszthelyi-hegységben Nagymezőnél tábla magyarázza el, hogy mi történt a fenyvessel, és mit miért tesz az erdészet.

Én a magam részéről jóhiszeműen állok az erdészetek munkájához, nem gondolom, hogy a rövid távú gazdasági érdeket a környezeti fenntarthatóság elé helyeznék.

Kb. ennyit akartam ezzel megfogalmazni, az előtte levő ":(" meg arra utal, hogy én sem örülök neki.

Előzmény: garass (44350)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 44358
HEV Creative Commons License 2014.05.23 0 0 44357
Güsziológus Creative Commons License 2014.05.23 -2 0 44356

Rendbe rakhatnák a Bózsva - Füzérkomlós közötti szakaszt is!

Az állapotok változatlanok, a hidak még bírják, de hogy hol a kék?

Méteres növények (repce) között egy időnként igen csak sáros keréknyomban tudtam menni, majd egy idő után (nem loggoltam) visszamerészkedtem, még a "nagy híd" előtt.

Jelzést nem láttam.

Keserves küzdelem volt, az ösvény még látszik, de jelzés sincs, csak a remény, hogy hamarosan vége lesz.

A hatalmas, kidőlt fa még ott van a hídon, csak elkorhad!

Ráadásul itt nem is lehet jogvita, hisz az útvonal az egykori vasút nyomvonala, pár 10.000 forint elég lenne, kimenne két közmunkás kaszával és ágvágóval, a távolság kb. 1 km.

Érdekes, hogy az országút előtti szakasz, melyet egy éve alaposan megtisztítottam, csodás állapotban van, néhány ágat kellett volna metszeni, de nagyon ki volt számítva az időm.

A Füzér - Hollóháza szakasz miatt még visszamegyek a "völgybe", több napos kiruccanást tervezek, lehet, hogy belefér majd egy alapos tisztítás Füzérkomlós felől.

Én többre értékelném, ha ezt a szakasz kitisztítanák, de ne legyünk mások ünnepének elrontói!

Előzmény: AttHunter (44355)
AttHunter Creative Commons License 2014.05.23 0 0 44355

Akkor jártam erre, amikor a hídnak csak a vaseleme volt (talán emlékeztek a képre, beraktam), és az Alba Regia forrás helyén is csak épphogy elkezdődtek a munkák.

Ez nagyon szép lett. Tényleg csodálatos és példaértékű a forrás környezetének kialakítása.

Remélem következik a többiek(Szép Ilonka...) rendbetétele is.

Előzmény: Törölt nick (44354)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 44354
garass Creative Commons License 2014.05.22 0 0 44353

OK

Előzmény: Törölt nick (44352)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.22 0 0 44352

...irónia volt...

Előzmény: garass (44351)
garass Creative Commons License 2014.05.22 0 0 44351

Hogy mennyi jelzést kell majd helyreállítani, arról még nincsenek felméréseink, jelenleg nem is járható minden terület. Még szerencse, hogy az OKT festés dugába dőlt, mert így festőink hadba vethetők.

Előzmény: Törölt nick (44349)
garass Creative Commons License 2014.05.22 0 0 44350

Azért ezt a mondatodat nem tudom hová soroljam. Viccnek azért nem mert maga a téma nem annyira vicces. Sajnos, nagy a kár.

Kritikának meg azért nem, mert nem állja meg a helyét. LEgalább is köreinkben az erdészeti munkákat kellő figyelemmel tudjuk kísérni, hisz legalább oly gyakran járjuk az erdőt, mint a kezelője. A természetvédelmi őröknél meg biztosan gyakrabban, mert őket területünkön az ujjainkon is meg tudjuk számolni és még a bakancsot sem kell levenni.

A fakivágásokról így kellő rálátásunk van, és nem vagyunk annyira elvetemültek, hogy mondvacsinált erdőirtással vádoljuk az erdészeket. Amikor szót emelünk, annak mindíg van alapja. Legalább is nálunk ez így működik. 

Előzmény: nagypapi (44348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!