Keresés

Részletes keresés

HEV Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39744

Ha van rá lehetőséged vigyél magaddal olyan digitális fényképezőgépet ami a képre teszi az aktuális dátumot és időpontot.

Az igazolólapon pecsételsz ahol kell mert azzal igazolod a minimálisan szükséges 60 km-t és mellékletben kinyomtatva mellé teszed az indulási és érkezési fotókat is. A fotóknak a helyet és téged is azonosíthatóan kell ábrázolni, ha többen mentek akkor mindenkiről kell kép. Három túranapra kényelmesen szétvágható csak a kezdő és záró pecsét helyének felkeresése között ne legyen több mint 60 óra. Dátumot és időt tartalmazó busz és vonatjegy, pénztárgép blokk is használható.

Előzmény: túramanó (39742)
Güsziológus Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39743

http://www.lokomotiv.hu/29-hirek/friss-hirek/128-folytatodik-az-okt-60-turamozgalom

Itt minden információ elérhető.

A 72 órába belefér a két éjszaka:-)))

Három is belefér, ha este indultok.

Előzmény: túramanó (39742)
túramanó Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39742

Sziasztok!

A 60 éves az OKT jelvényszerző mozgalmat szeretném bejárni. A teljesítéssel kapcsolatban szeretném azt kérdezni, hogy a 60 órát hogyan tudom igazolni? Mivel kevésbé gyors túratárssal mennék, így az érdekelne leginkább, hogy két éjszakázással is lehet e teljesíteni? (Mert ez így ugyebár 3 nap, ami 72 óra.)

Előre is köszönöm a segítséget!

HEV Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39741
Güsziológus Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39740

Gyors vagy.

A részletekről írtam maszekban is.

"Irott-kő mint 0 pont lehetne ugyanaz, mint az RP-DDK 0 pontja? Tehát ahol a két kék a zöld és a piros találkozik?"

Ez természetes, ezért nem specifikáltam.

Lesz EXCEL is, és a szöveg WORD-ben.

"Ha elkészül az új felmérés akkor ezeket a pontokat a terepen is lehet majd GPS-el pontosítani."

Nagyon egy rugóra jár az agyunk.

Nem tudod, ki segített eddig is?

:-)))))

Előzmény: HEV (39739)
HEV Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39739

A túrákra való tervszerű felkészüléshez erre természetesen igény van. Ahogy az RP-DDK-nál is összeszedtem majd az akkori állapotnak megfelelően lemértem a szakaszokat az is kijött, hogy a teljes útvonal 20 km-el rövidebb mint amit a füzet ír.

Ezek a fix pontok a terepen is egyszerűen beazonosíthatók, minden műszer nélkül, tehát akit érdekel pontosan tudhatja, hogy merre hány méter.

Persze ezt a listát (táblázatot) a táv és szint adatokkal feltöltve érdemes lenne egyben közzétenni.

Az AK-ra és az RP-DDK-ra is elérhető itt, igaz néhány éve nincs frissítve, tehát ahol változás volt ott már nem aktuális.

http://termeszetbarat.hu/images/hkm_attachment/0/3/alfoldi-kektura-tavok-2011.pdf

http://termeszetbarat.hu/images/hkm_attachment/0/2/rp-ddk-tavok_2011.pdf

Irott-kő mint 0 pont lehetne ugyanaz, mint az RP-DDK 0 pontja? Tehát ahol a két kék a zöld és a piros találkozik?

http://turistautak.hu/poi.php?id=121439

De ha a kilátó a szimpatikusabb akkor az RP-DDK-t is átrakhatom oda , a határra.

Ha elkészül az új felmérés akkor ezeket a pontokat a terepen is lehet majd GPS-el pontosítani.

Előzmény: Güsziológus (39737)
Güsziológus Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39738

Rögvest egy kiegészítés.

A stabil azt jelenti, hogy könnyen beazonosítható, és nem valószínű, hogy változik.

Az utcaneveket a TérképCentrum térképei alapján szedtem össze.

Ha időközben változott, akkor "kisnyúl".

Előzmény: Güsziológus (39737)
Güsziológus Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39737

Kicsit gondban vagyok.

Elkészült a jegyzék 1.0-ás verziója, vannak még hiányosságok, bizonyára pontatlanságok is, és azt sem gondolom, hogy a megfogalmazások tökéletesek.

Többször írtam már arról, hogy kellenének mérföldkövek az útvonalon.

Nem ragoznám a történetet, már vannak.

148 a "szükséglet", néhány még hiányzik, de ezek nem a legfontosabbak.

Egyeztettem a tuhu-s gurukkal is, a pontok a TUHU adatbázisában is megtalálhatóak, POI-ként, van tehát koordinátájuk.

Amennyire pontos a tuhu, annyira pontos a koordináta, a lényeg azonban az, hogy a pontok az útvonalon vannak.

Ha értelmezhető a turistaút kereszteződés (csomópont), akkor ott, ahol ilyen van.

Sok helyen csak a KÉK és egy országút kereszteződése "feltűnő", ezekben az esetekben itt van a PONT.

Úgy gondolom, hogy ezeknek a pontoknak kéne lenni a szakaszhatárnak, függetlenül attól, hogy hol van a pecsét.

Igyekeztem stabil helyeket kiválasztani.

Ha van érdeklődés, folytatom a közzétételt.

A teljes lista is elérhető lesz.

Az első túra (Írott-kő - Sárvár vá,)

Írott-kő

?

Hétvezér- forrás

Óház-tető felől közelítve a völgyben, az egykori laktanyánál kiágazik egy ösvény (balra), mely a forráshoz vezet.

Itt van a szakaszhatár.

Kőszeg

A kék a Platánfát követően eléri a Táncsics Mihály utcát.

Jobbra, DK-i irányba, K+ jelzés a vasútállomás felé;
a kék balra, ÉNY-i irányba kanyarodik, a Táncsics Mihály utcába.

Tömörd

Kőszeg felől a kék a Dózsa György utca és a Fő utca kereszteződésében balra (észak felé) kanyarodik.

Ebben az irányban van a buszmegálló, és a templom, ahol pecsételhetünk.

Jobbra a bolt, és a kocsma.

Acsádi malom (Ablánci malomcsárda)

A kék eléri az Acsád – Bük országutat, melyen indul Bük irányába (ÉK).

Szeleste

A turistaút-csomópont a Berzsenyi Dániel utca (É-D irányú főút) és a Kossuth Lajos utca kereszteződése.

Bögöt

A Sárvári út és a Deák Ferenc utca kereszteződésében a kék irányt vált,
D-DK felé „indul”.

Ez a kereszteződés a szakaszhatár.

Csényeújmajor

A kék a Mária-kápolna után, a híd előtt a gátra kanyarodik (kelet felé).

Itt van a szakaszhatár.

Sárvár vá.

A kék a vasútállomástól délkeletre, a Hunyadi János utcánál déli irányba kanyarodik. Itt van a szakaszhatár.

hörpölin Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39736

"A topicleírásra kattintva elérhető a faq (gyik)"

Most csak úgy kíváncsiságból rákattintottam a faq-ra, mégis mit ajánl, és látom ám, hogy még az MTSZ régi-új címe van megadva, a Thököly úti. Ha valaki kompetens személy olvassa ezt, akkor javítsa már át a Károly körútira (vagyis a legújabbra)! 

Előzmény: Güsziológus (39732)
hörpölin Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39735

Ha már Güsziológus ajánlotta az én oldalamat, én akkor hadd ajánljam a Magyar Természetjáró Szövetség honlapjának az Országos Kéktúrával foglalkozó oldalait:

http://termeszetbarat.hu/turamozgalmak/orszagos_kektura

Nagyon sok hasznos infó található itt a kéktúrázással, a pecsételőpontokkal és a túraszakaszokkal kapcsolatban.

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/okt_forum

Ez pedig egy másik nagyon hasznos oldal, ahová a kéktúrázók írják le a pecsételőpontokkal kapcsolatos tapasztalataikat. Minden pecsételőpontnak külön oldala van itt, és a rendszeres frissítésnek köszönhetően szinte napra készek az információi. 

Sok sikert a teljesítéshez, és ha bármilyen kérdésed van, itt, ezen a fórumon szinte mindig választ kaphatsz rá! :-)

Előzmény: brigiszkusz (39731)
Güsziológus Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39734

"...minden település önállóan értékelheti és honorálhatja azt, ha a környezetében lévő kéktúra szakaszt végigsétálja egy azon a környéken nyaraló család."

Lehangoló tapasztalatot gyűjtüttem a minap.

Nézegettem, hogy mit kínál Mogyoróska.

Ugye nem kell részleteznem, hogy miért?

Az első helyen ezt hozta a google:

http://bnpi.hu/tanosveny/regec-regeci-tanosveny-48.html

Ez a tájegység már a Zempléni tájvédelmi körzet része.

Sebaj.

Kijelöltek egy tanösvényt, fel a várba, a kéken, oszt jónapot.

2007 óta már ANPI, az pedig nem ma volt!!!

Nagyon szép vendégházak vannak Mogyoróskán, és az autós turizmusnak lehetne egyik célpontja is.

Folytatom a kutakodást természetesen, a következő nekirugasszkodás Regéc lesz.

Előzmény: hörpölin (39728)
diavolo16 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39733

Kedves Brigi!

Elkezdtem megválaszolni a bejegyzésed, de inkább azt javaslom, hogy adj egy e-mail címet, hogy priviben tudjak írni, mert nem lesz rövid. Én már több mint 25 éve túrázom, ha a gyerekéveket nem számoljuk, így (remélem) sok mindenben tudok segíteni!

Ja! És üdv a klubban! :-))))))))))))

Bernadett

Güsziológus Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39732

A topicleírásra kattintva elérhető a faq (gyik)

http://forum.index.hu/Topic/TopicDescription?t=9012640

Itt összegyűjtöttünk anno egy sor fontos információt.

A füzetet az MTSZ forgalmazza, jelenleg a Károly körút 11-ben van a központi iroda.

Pontos cím a neten fellelhető.

A második legfontosabb információforrás az atlasz.

Két kiadás is van, a legfrissebb nemrég jelent meg.

A harmadik információforrás a tuhu.

Végül, de nem utolsósorban Hörpölin honlapja az etalon, ami itt nincs, az talán nincs is:-)))

Konkrét kérdésekre (hol terveztek túrát) biztos kapsz konkrét választ, írj nyugodtan, és várunk a kéktúrázók táborában.

brigiszkusz Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39731

Sziasztok!

Először is engedjétek meg, hogy gratuláljak mindenkinek, aki csak valaha is belekezd a túrázásba.

Alapvetően "Városi élőlények" vagyunk Párommal, de egyik őszi hétvégén elmentünk sétálni Kőszegre, az Írott-kőhöz.

Ez akkora élményt adott mindkettőnknek, hogy alig vártuk a tavaszt, hogy elmehessük valahova ismét. Múlt hétvégén a visegrádi várban voltunk körülnézni. :)

Ebből arra szeretnék kilyukadni, hogy nyaralásaink, pihenéseink során soha nem mentünk ki túrázni, mindig maradt a wellness, meg a fekvés. Az idő múlásával azt vettük észre, hogy igenis szeretnénk túrázni!

Ehhez kérném segítségeteket, mert nem igazán tudjuk, hogy kell nekikezdeni a kék túrának...

Egész télen olvasgatom a fórumokat, de sajnos nem találok konkrét infót arról, hogy hol lehet ilyen füzetet beszerezni, hol lehet a megfelelő irodalmat megvenni hozzá, a térképeket, honnan tudunk infót gyűjteni az útról.

Egyébként az útvonalak teljesíthetők szakaszosan is? Mert egy 30km-es túra nekünk kezdőknek elég soknak tűnik :D

Tudom elsőre ez nagyon sok kérdés, mégis kérlek Titeket, miután átrágtátok magatokat rajtuk, segítsetek elkezdeni ezt a kalandot!

Előre is köszönöm!

Brigi

Güsziológus Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39730

"Köszönöm Güszinek a statisztikákat..."

Ez csak "mustra" volt.

Márknak már jeleztem, hogy készül egy öszefoglaló táblázat, de a múlt heti ülésre még nem tudtam "bevinni":-(((

Már csak kicsi hiányzik, egy hét múlva tehát lesz részletesebb táblázat is.

Ennek utolsó sorát tettem közzé, és lám-lám ismét bebizonyosodott, hogy nem lehet eléggé pontosan fogalmazni.

A statisztika a 148 mérföldkő "besorolása" alapján készült.

Ez a 148 pont határolja az útvonalat, Írott-kő és Hollóháza között.

Előzmény: Hegylako2 (39729)
Hegylako2 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39729

Hali!

megszólítottál így válaszolok:):)

Mindenképpen kibővitjük a pecsételést a tájegységekre. Azaz külön külön lehet igazolni tájegységenként.Cél a gyerek Kéktúra pecsételés és mozgalom kialakítása, de ezt elmondtuk a bizottságon is. a tájegységeket egységesen kezeljük, 13 kis füzetben, színkódokkal, tájegységre jellemző attrakcióval. (gomba, fa , virág stb.....)  és nem mellesleg az ellenőrzés is könnyebb.

megmarad a hagyományos pecsételés, minden pecsételő hely ki lesz cserélve azaz felújítva, qr kóddal ellátva, és kiemelten törekedve az időjárás, és rongálás elleni védelemre.

ezek tervek és elképzelések, és a meló és a közös gondolkodás már most elkezdődhet, de csak a felmérés után tudunk bármilyen konkrétumról beszámolni. Elsődleges cél a gyerekek, fiatalok, közéspiskolások megnyerése, és megismertetése Országunkkal. Majd itt jöttök Ti, akik nálunk ezerszer jobban ismeritek az utvonalat, tele vagytok tapasztalattal, tudással, információval. Ezeket próbáljuk majd beépíteni, gondolom majd sok vitával, de a cél a minél jobb és jobb és egyszerú tervezhetőség, és a minél magasabb minőség.

elmondtam  bizottságon is, vannak eszközeink, magazin, online, szövetségi honlap, ezeken lehet publikálni, megosztani a tudásotokat.

szintén elmondtam, hogy a honlapon belül nagy teret akarunk adni a civilek személyesebb hangulatú honlapjainak, de hozzánk is lehet majd feltölteni beszámolókat leírásokat. Szuperül működik a tripadvisor.com nekünk is hasonlót kellene elérnünk.

És  el kell majd fogadnotok, (pár héten belül kialakítjuk), hogy véleményeket javaslatokat ne csak a fórumra, hanem közvetlenül a szövetségbe is küldjetek majd be. 

már most rengeteg település keres hogy hogyan tudna ebbe a munkába bekapcsolódni. Látják és érzik milyen lehetőségek vannak ebben a mozgalomban.

Köszönöm Güszinek a statisztikákat, neked pedig a fantasztikus excel táblát.

Ha ezeket a tudásokat összeadjuk csak , és még hozunk hozzá másokat ez az időben is meg fog látszódni. sokkal gyorsabban tudunk haladni.

gi

Előzmény: hörpölin (39728)
hörpölin Creative Commons License 2013.04.21 0 0 39728

"Nem szabad elértékteleníteni a gyalogos teljesítést, szerintem ez fontos. Vagyis valamilyen módon az ellenőrzést szigorítani kellene, és ki kellene selejtezni a csalókat."

Az ellenőrzéssel kapcsolatban szívesen elfogadnék javaslatokat, mert már én is gondolkodtam rajta, de nem találtam 100%-os megoldást! Mert amíg marad a hagyományos pecsételőfüzet, és oda hagyományos bélyegző lenyomatokat kell gyűjteni a kéktúrázónak, valamint ő maga dátumozza azokat, addig nem lesz változás! Régebben volt ugye a teljesítés utáni rövid, "vidám hangulatú" beszámoltatás, amikor a kéktúra ellenőr kérdezett párat az útvonalról, ellenőrzendő, járt-e ott a delikvens. Ez persze nem megoldás a kerékpáros (quados, crossmotoros, stb.) teljesítések ellen. A kéktúra ellenőr végignézheti a dátumozást és elvileg, ha a teljesítő a gyalogos sebességnél gyorsabban jár végig egy OKT szakaszt (vagy akár az egész távot), akkor az a vasútállomások dátumos körbélyegzőiből kiderülhet. De még ez is kicselezhető, ha nem az állomáson bélyegez, hanem valahol máshol az adott településen.

Már megoldás lehet erre a problémára a már itt is sokszor megvitatott QR kód használata, ha a "pecsételés" a hozzá rendelt idővel együtt befut a központi nyilvántartás adatbázisába. De az, hogy egy ilyen módszer teljesen átvegye a hagyományos bélyegzés szerepét, és ne csak párhuzamosan működjön azzal, még több évtizedbe is beletelhet. Ráadásul nagyon sokan ragaszkodnak a hagyományos, bélyegzéses igazoláshoz, szerintem is ez hozzá tartozik a kéktúrázás imidzséhez. Kísértem már jópár külföldi társaságot az OKT nyomvonalán, valamennyien élvezték a pecsételést, és az egész hozzá kapcsolódó fílinget. Még a fiatalok is!

"Ami kimozdítana többeket az szerintem talán a hangulatos túrabeszámolók, részben a központi honlapon mert elsősorban ott keresik és egyénileg a teljesítőknél a lehetőségeik szerint."

Szerintem viszont pont a hangulatos túrabeszámolók nem illenek majd bele a központi MTSZ-es kéktúra honlap profiljába. Az MTSZ honlapjának objektívnek kell lennie, tényeket kell közölnie, ebbe pedig nem illik bele a madárcsicsergéses túrabeszámoló - esetleg olyan szinten, mint a pecsételőhelyek fórumán a túraleírások fejezete, ami végül is nem lóg ki a logikámból, mert a szakaszt bejártak tapasztalatai kiegészíthetik az arról közölt objektív túraleírást, ami alapjában véve már most is megtalálható az MTSZ OKT oldalain.

Ha én azt írom a saját oldalamon, hogy mint egy disznó, úgy dagonyáztam egy adott szakaszon, és fülig sáros lettem, mire a végére értem, akkor az olvasók elfogadják, hogy a leírás címe felett olvasható időpontban én ezt tapasztaltam. De ezt nem írhatjuk bele a hivatalos oldalon található hivatalos túraleírásba, legfeljebb azt, hogy csapadékos időben a sárviszonyok miatt nehezen járható lehet az említett szakasz.

"Amit Güszi kezdeményezett a szebb helyekből kialakított résztávok számának növelése is nagyon jó ötlet."

Én alapjában véve kíváló ötletnek tartom a tájegységi gyermek kéktúra jelvényeket, és kiterjeszteném azt minden korosztályra. Egy adott tájegységben 50 km teljesítése belefér bármelyik család nyaralásába, amit az adott tájegységben töltenek el. Ez persze a mostanihoz hasonlóan központilag ellenőrzött és igazolt teljesítés lenne. Ezen kívül, úgy gondolom, minden település önállóan értékelheti és honorálhatja azt, ha a környezetében lévő kéktúra szakaszt végigsétálja egy azon a környéken nyaraló család. Itt mondjuk 15-20 km-ről, vagy pár, az útvonalon található nevezetesség felkereséséről lenne csupán szó. 

"Az MTSZ-nek van komplett nyilvántartása, érdemes lenne megvizsgálni a teljesítők életkor szerinti megoszlását a teljesítés időpontjában."

Ez viszont nagyon jó ötlet, hiszen ebből pontosan megállapítható lenne, kiket kellene célba venni, mint lehetséges kéktúrázókat a különféle reklámokkal. Az adatbázis megvan, hiszen azt még tavalyelőtt vitték gépre azok az önkéntesek, akiket kvte szervezett be ebbe a munkába! 

"Én el tudnék képzelni egy olyan OKT kártyát is ami egyszeri kiváltással ugyan lényegesen magasabb összegbe kerülne de mondjuk 50 % -os szállás kedvezményt kaphatnánk cserébe."

Ha jól tudom, pont ez a célja az MTSZ-nek is, de a teljes tagságra vonatkozóan. De Hegylako2 biztos tudja, merre szeretne ebben a vonatkozásban mozdulni az MTSZ!

HEV Creative Commons License 2013.04.20 0 0 39727

Változás az AK útvonalán!

Kántorjánositól É-ra az M3 autópálya ketté vágta a kéktúrát. Tegnap délután a Nagykállói Szabadidősport és Természetbarát Egyesület (SZATE) tagjai az új nyomvonalat felfestették, egyben a zsákutcává vált régi szakaszt törlőkereszttel látták el.

HEV Creative Commons License 2013.04.20 0 0 39725

Van nekem egy idős túratársam itt Somogyban, már sok éve annak, hogy teljesítette az OKT-t. A szeme leromlott de még napjainkban is szinte minden hétvégén túrázik. A túra felszerelésének része egy fotó , régi hagyományos papírkép a névre szóló OKT igazolása és rajta a jelvénye. Büszke rá és ha megmutatja valakinek mindig van egy két története.

Sokszor beszélgetünk a kéktúráról és Ő mondta egyszer, hogy neki mit jelent. Ahogy minden sportolónak vágya az olimpia és ott a megmérettetés és jó eredmény ugyanez az érzés megvan minden természetjáróban, amíg bele nem kezdünk addig egy elérhetetlennek tűnő álom de általában néhány év után teljesíteni egy olyan sikerélmény mint eljutni az olimpiára. Ezzel én is maximálisan egyetértek.

Aki megcsinálta a kék kört látta Magyarországot aki az OKT-t az is elmondhatja, hogy látott valamit országunkból. Szerintem ez fontos és nem szabad, hogy a teljesítmény hajszolás és a technika annyira előretörjön, hogy elvesszen az egész kéktúrázás hangulata.

Nem vagyok ellensége a kerékpárosoknak, lovasoknak, csak maradjon meg a már 60 éve bevált és sok örömet, élményt adó gyalogos túrázási lehetőség, ne legyen összekeverve.Sajnos most is tudok olyan 'teljesítőt' aki büszkén hirdeti a honlapján, hogy biciklivel megcsinálta a kék kört és ott szerepel a neve a teljesítők között. Nyilván az AK-n ez elfogadott de a többinél én azért erre nem lennék büszke hiszen csalással érte el.

Nem szabad elértékteleníteni a gyalogos teljesítést, szerintem ez fontos. Vagyis valamilyen módon az ellenőrzést szigorítani kellene, és ki kellene selejtezni a csalókat.A kéktúrázás mögött sosem volt politika jó lenne ha ez a jövőben is így maradhatna.

Ami kimozdítana többeket az szerintem talán a hangulatos túrabeszámolók, részben a központi honlapon mert elsősorban ott keresik és egyénileg a teljesítőknél a lehetőségeik szerint.

Amit Güszi kezdeményezett a szebb helyekből kialakított résztávok számának növelése is nagyon jó ötlet. Engem hajtott az is, hogy a három szakaszjelvény részeit megcsináljam, és ki is váltottam őket amikor megvolt. Putnokon túl és Sümegen innen is jó lenne ilyen!

Az MTSZ-nek van komplett nyilvántartása, érdemes lenne megvizsgálni a teljesítők életkor szerinti megoszlását a teljesítés időpontjában.Látatlanban úgy gondolom, hogy két csúcs lehet, az egyik a fiatal felnőtt korosztály 20-30 év körül és egy másik az 50-60 körül. A fiatalok talán a nagyzsákos, sátras stílust követik, még az én korosztályom szeret ágyban aludni és rendesen enni legalább este. Mindkettő teljesen természetes hiszen mások az adottságok, lehetőségek.

Nagy érvágás, visszaesés volt az utazási kedvezmények eltörlésekor, manapság szerintem ez a legnagyobb tétel a költségekben.

Most én az ágyban alvós változatban, utazással együtt egy OKT teljesítés árát 300-400 eFt-ra saccolom, enni mindenhol kell az nem plusz költség.

A turista kártya 5-10 % kedvezménye nem számottevő és kevés helyen lehet igénybe venni, nincs jelentősége.

Én el tudnék képzelni egy olyan OKT kártyát is ami egyszeri kiváltással ugyan lényegesen magasabb összegbe kerülne de mondjuk 50 % -os szállás kedvezményt kaphatnánk cserébe.

Aki már ingyen utazhat az ugye min. 65 éves a nyugdíjas kedvezmény az gyakorlatilag semmi mert egy évben csak 12 utazásra használható fél áron ha jól tudom.

Nagyon kevesen tudják fizikailag folyamatosan megcsinálni a túrát lásd. OKT 50. 4 fő pedig sok segítséget kaptunk.

Szerintem az is sokakat kimozdítana ha lenne minden évben valahol egy több napos szervezett túra amire bárki benevezhetne, általában csak elindulni nehéz ha már van tapasztalat sokkal könnyebb folytatni.

Előzmény: hörpölin (39714)
HEV Creative Commons License 2013.04.20 0 0 39724

Ha nem tudod, hgy valahol merre megy a kéktúra szólj, szívesen megmondom. Az MTSZ természetesen tudja és szerintem Te is így nem egészen értem ezt.

Előzmény: nagypapi (39723)
nagypapi Creative Commons License 2013.04.20 0 0 39723

Egész biztos vagy Te ebben?

Mert egy Kéktúra-bélyegző "önkényes" pótlásából is mekkora balhé lett.

Irónia nélkül: azért a festés előtt csak célszerű lenne egyeztetni az MTSZ-szel, hogy merre is megy az útvonal.

Előzmény: HEV (39673)
ssimi Creative Commons License 2013.04.20 0 0 39722

Lehet. :-)

Előzmény: BaloghP (39720)
ssimi Creative Commons License 2013.04.20 0 0 39721

Szívesen. reméljük, kitart majd a cseréig. ;-)

Előzmény: hörpölin (39719)
BaloghP Creative Commons License 2013.04.20 0 0 39720

zöld Hilux-ja van? akkor vele találkoztunk :D

Előzmény: ssimi (39717)
hörpölin Creative Commons License 2013.04.20 0 0 39719

"Ha így megfelel, akkor szólok az ott dolgozó erdészkollégámnak és megragasztja a bélyegzőt."

Köszönöm szépen a gyors intézkedést, és az ottani erdészkolléga munkáját is, ha megreparálja a bélyegzőt! A pecsételőhelyek fóruma szerint az átlagos minőségű pecsétről kb. három hete vált le a gumilap, és bár a ragasztás lehetővé teszi majd a további stemplizést, azért szólok majd az MTSZ-nél a Pecsétek Őrzőjének, hogy ha nem is sürgősséggel, de cserére érett az a bélyegző!

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.20 0 0 39718

Ez most egy nagyszerű példa arra hogy milyen jól és egyszerűen is működhetne sok minden ha megfelelő lenne a kommunikáció mindenkivel. Nem nagy dolog egy ott dolgozó erdésznek megragasztani egy bélyegzőt, és mégis milyen nagy segítség mondjuk egy alföldi vagy éppen pesti turistának aki évente egyszer-kétszer jár arra, és tud bélyegezni, nem csak egy gumi nélküli csonkot talál.

Köszönjük szépen!

Ha már Mátra...találtam még egy jó hírt a vidékről:

www.hirado.hu/Hirek/2013/04/20/10/Ujraindult_az_uvegfuvas_a_Matraban.aspx

ssimi Creative Commons License 2013.04.20 0 0 39717

Ha így megfelel, akkor szólok az ott dolgozó erdészkollégámnak és megragasztja a bélyegzőt.

Előzmény: hörpölin (39716)
hörpölin Creative Commons License 2013.04.20 0 0 39716

"Nem tom kihez tartozik a mátrai túraszakasz, de ma Galyatető és a Vörösmarty th. között a Nyírjes eh. -nál a pecsétet a gumi nyomat nélkül találtam, szerencsére a fémláda alján meglett a nyomat is így tudtam pecsételni."

Már kapásból ajánlani akartam, hogy fordulj az MTSZ Gyalogtúra Bizottságához, de pontosan akartam idézni, ezért ellátogattam az MTSZ jelenlegi honlapjára. Csodálkozva tapasztaltam, hogy változott az OKT kiírása!

Tavaly még ez volt benne:

"Ugyancsak kérjük, hogy a túrák során tapasztalt hiányosságokat, gondokat az MTSZ Gyalogtúra Bizottságával lehetőleg írásban közöljék."

Most pedig ez:

"Ugyancsak kérjük, hogy a túrák során tapasztalt hiányosságokat, gondokat, az MTSZ Kéktúra Szakbizottságának lehetőleg írásban közöljék."

Akkó' pedig kénytelen vagyok átmenetileg szolgálatba helyeznem magamat, és fogadom az informácót, ugyanis szerintem az erre a fórumra való beírás "írásnak" minősül. :-)

Előzmény: BaloghP (39715)
BaloghP Creative Commons License 2013.04.20 0 0 39715

Sziasztok!

Nem tom kihez tartozik a mátrai túraszakasz, de ma Galyatető és a Vörösmarty th. között a Nyírjes eh. -nál a pecsétet a gumi nyomat nélkül találtam, szerencsére a fémláda alján meglett a nyomat is így tudtam pecsételni. Ha valaki arra jár és van nála ragasztó 2 perc alatt meg lehetne csinálni, nálam sajna nem volt.

hörpölin Creative Commons License 2013.04.20 0 0 39714

"A kis gidát, és anyját nem tudtuk lencsevégre kapni, nagyon fürgék voltak:-(("

Az a legnagyobb hiba, hogy pont ezt nem tudjuk visszaadni, ha valaki kérdezi, hogy miért túrázunk! A kisgidát, meg az anyját, meg az erdő neszeit, meg a virágokon pihenő pillangókat, meg a nyári záport, amitől bőrig ázunk, de pár perc múlva kisüt már a nap, meg a napkeltéket, meg a naplementéket, meg a váratlanul elénkbukkanó panorámákat, meg a faluhelyen ismeretlenül ránkköszönő embereket, meg a... (és itt a végtelenségig lehetne folytatni a sort). Beszélünk itt technikai részletekről ezerrel, és már innen is kezd elsikkadni a túrázás öröme, ami mindannyiunkat összeköt.

"17 erdészház közelében van pecsét. 23 pecsét van távol a településektől"

Pedig szerintem pont ez a kéktúrázás sava-borsa! Az erdőben található pecsétek: az írott-kői, meg az ötvösi útnál lévő, a hármashatári, a cserepes-kői. Nekem már egy erdészház is "civilizáció"! :-) Tudom, a gazdasági érdekek ez ellen szólnak, mert mondjuk a hármashatári stempli nem generál bevételt egyetlen kocsmában, vagy turistaházban sem, de talán létre lehetne hozni pár bályegzőhelyet néhány nevezetesebb ponton: mondjuk a Badacsonyon a Kisfaludy kilátónál, vagy például a Nagy-Gete tetején, esetleg Szandavár romjainál! Szerintem városi legenda az, hogy autóval járnak körbe a lustábbak begyűjteni a stempliket, de ha mégis igaz, akkor legalább megszenvednek a delikvensek, hogy ezeket a bélyegzéseket is begyűjthessék! :-)

Előzmény: Güsziológus (39709)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!