Keresés

Részletes keresés

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33028

Kedves Hev!

 

Általában havonta egyszer OKT-zem - amikor a pénzem engedi. Jelenleg a Dunántúlon Nagyvázsonynál tartok és Írottkő felé megyek, északon Bódvaszilasnál és Hollókő felé tartok.

 

Örömmel tölt el, hogy végre az a megtiszteltetés érhet, hogy kirakhatok pecsétet - bár ugye a Kevély-nyeregnél még nem kellettem, mert hát ti magatoktól nagggyon meg tudtátok oldani, de úgy látszik, tempora mutantur....

 

Szóval mostantól ha útra kelek, számíthatsz rá, hogy szólok!

 

 

Az idézeted mit bizonyít?

 

Hogy májusban még be lehetett menni egy magánterületre, bár a lenyomat már akkor sem volt jó.

 

Hm május 14, június 7 az majdnem egy hónap - tehát hol van az az elmúlt két hét?

 

 

Előzmény: HEV (33027)
HEV Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33027

Azért maradjunk a tényeknél:

 

Bejárás: 2011.05.14. Rögzítve: 2011.05.14 23:48:08

Kerítés rendületlenül épül, bejutás még megoldott, pecsét megvan, lenyomat alig használható kategóriájú.

 

Kiegészítésűl csak annyit, hogy mire végig érsz az OKT-n látni fogod, hogy bizony máshol is  van pecsét probléma, de nagyon szivesen vesszük ha Te ezt akár egy helyen is megoldod.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (33025)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33026

Stimt.

 

Én is innen találtam meg az új oldalatokat.

 

Huzamosabb ideig viszont ezt adtátok, úgyhogy kerültem is nagy ívben.

 

 

Előzmény: Remélemilyennicknincs (33023)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33025

Bizony! A XXI században ha tetszik, ha nem a gugli a szentírás!

 

Te hol szoktál keresni információt?

 

(bocs, Te biztos máshol)

 

Már csak azért is, mert én mikor eldöntöttem, hogy OKT-zni fogok még korántsem rendelkeztem pecsételőfüzettel. Azt sem tudtam, hol lehet hozzájutni. (Tudom, Ti már úgy születtetek, hogy tudtátok.)

 

Rákerestem a neten, mi az OKT, Hörpölin oldala jött fel, ráadásul hivatalos honlapként.

 

Ott olvastam el, hogy hol juthat egyáltalán hozzá az ember a füzethez.

 

És mivel volt egy szuper, minden számomra fontos információt összefoglaló oldal, hát már az is csoda, hogy egyáltalán az MTSZ oldalára rákerestem egy idő után.

 

 

Na összegezzük:

 

háromnegyed évig hagyjátok, hogy a túrázók magánterületen kolbászoljanak, amikor valakinek betelik a hócipője, akkor meg besértődtök.

 

Jól látom?

Előzmény: kvte (33022)
kvte Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33024

Hogy kinek mit kéne kitörölni a szeméből...

 

 

"!!! FIGYELEM !!!
Ez a Magyar Természetbarát Szövetség régi honlapja. Böngésszen itt a régi anyagok között, vagy látogassa meg megújult oldalunkat a www.termeszetjaro.hu címen!
"

 

Katt, és már az új oldalon vagy.

 

Ez a régi oldal legteteje, ez fennmaradt, leszedni, módosítani nem tudjuk.

 

Töketlenek vagyunk, na.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (33023)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33023

Kedves HEV, alkalmasint majd ha a pipát kitörölted a szemedből, olvasd el még egyszer mit írtam.

 

Az új verziót éppenséggel megdícsértem.

 

Viszont már megbocsáss, de ezt:

 

http://www.fsz.bme.hu/mtsz/mtszhome.htm

 

 

te sem hívhatod nívós, csalogató honlapnak.

 

Már csak azért sem, mert akkor nem csinátattatok volna újat, amiről ismét szeretném elmondani, hogy jó munka!

 

Én a fenti honlapotokat láttam először és utána döntöttem úgy, hogy na jó, ez komolytalan, maradok a pecsételőhelynél és Hörpölinnél.

 

Egyébként meg én ajánlkoztam ugye pecsét kihelyezéshez és úgy el lettem hajtva, hogy na.

 

Általában ha jószándékkal közeledem és utána arcul csapnak, másodszor már nem futok neki.

 

Bár néha megfeledkezem magamról és eszembe jutnak az ismeretlen túratársak és igyekszem szólni, ha valami baj van, vagy van valami jó. Nézz utánam nyugodtan a pecsételőhelyeken.

 

Szóval a magam módján teszem a dolgom.

 

 

Előzmény: HEV (33021)
kvte Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33022

Melyik a Kéktúra hivatalos oldala? Merthogy amikor elkezdtem, még Hörpölin honlapja jött fel ezzel a címmel...

 

Amit a google elsőnek kiad, az szentírás? A Kéktúra füzetedben a kiadónál mi van írva? Hörpölin? Csak ha már ennyire tudod, hogy ki és miért töketlen...

Előzmény: Remélemilyennicknincs (33019)
HEV Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33021

http://termeszetbarat.hu/turamozgalmak/orszagos_kektura

 

Nagyon szívesen látjuk az írásaidat az MTSZ honlap bármelyik részén, mivel az egészet társadalmi munkában önkéntesek csinálják azaz megpróbálják feltölteni tartalommal -  igy a  "lehangoló oldal" minősítésedet külön köszönöm. 

Igazad van, nem dobott fel túlságosan a több mint 700 RP-DDK teljesítő begépelése, és néha hajnalig vittem fel a turistautakat, túramozgalmakat, pecsételő helyeket. 

Ilyenkor mndig az vigasztal, hogy megnézem mondjuk Te milyen hasonló munkát végeztél a természetjárás érdekében? Hol is a link?

Szóval lehet csatlakozni a munkához, kvte többször kezdeményezte már!

 

 

Előzmény: Remélemilyennicknincs (33018)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33020

Bocs, kétszer mentem el!

 

:D :D :D :D

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33019

Melyik a Kéktúra hivatalos oldala? Merthogy amikor elkezdtem, még Hörpölin honlapja jött fel ezzel a címmel...

 

Fél éve kiváncsiságból megnéztem az MTSZ-ét is, de olyan lehangoló volt, hogy maradtam Hörpölinnél és a pecsételőhelyeknél.

 

Csak most az emlegetett dél-bakonyi túrám után direkt mentem fel, mert a Kislődön megismert túratársak nem ismerték a pecsételőhelyek fórumát (sicc pedig háromszoros teljesítő is volt köztük), helyette az MTSZ honlapra hivatkoztak.

 

Na gondoltam megnézem.

 

Tényleg jobb lett - köszönet érte az önkénteseknek!

 

De ismét egy kérdés - hirdettétek ezt az oldalt valahol?

 

Belső linket alkalmasint érdemes lenne az OKT page-re rakni, mert most fél élet, mire az ember lescrollozik a pecsétekhez.

 

 

De visszatérve a kérdésedre - semmi gond, mostantól oda fogom beírni minden sirámomat! Sőt azt is, ha valami megtetszik.

 

Előzmény: HEV (33017)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33018

Melyik az OKT hivatalos oldala?

Mert amikor az egészet elkezdtem, akkor Hörpölin oldala jött fel ezzel a keresőszóval.

 

Féléve megnéztem az MTSZ oldalát is, de akkor olyan lehangoló volt, hogy maradtam Hörpölinnél.

 

A mostani túrám után mentem fel megint, konkrétan azért, mert a Kislődön megismert túratársak nem tudtak a pecsételőhelyek fórumáról (sicc) és az MTSZ honlapjára hivatkoztak a pecsétet illetően.

 

Na akkor gondoltam megnézem.

 

Jobb lett, tény és való - újfent köszönet az önkénteseknek.

 

De kérdem én - hirdettétek ezt az oldalt valahol?

 

 

Egyébként semmi gond. Mostantól oda fogom beírni az összes sirámomat - meg azt is, ha valami tetszik, mert azt sem szoktam véka alá rejteni.

Előzmény: HEV (33017)
HEV Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33017

Csak azt nem értem, hogy miért nem az OKT hívatalos oldalán kérdezel ha már van ilyen? Persze azt is önkéntesek csinálják. 

Előzmény: Remélemilyennicknincs (33016)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33016

Köszönöm több más túratársam nevében!

 

Azért a cikket hagy egészítsem - pontosítsam kissé.

 

Az utolsó beíró, aki a pecséttel találkozott 2011 május 14én járt ott, MÁR AKKOR A KERÍTÉSEN belülre kellett menjen, kb magánlak sértést vagy mit követtek el.

 

A kerítés - jobban visszaolvasva - már 2010 november 14én állt. Ergo onnantól kezdve aki oda bement birtokháborítást követett el.

 

Nagyon szép szöveg az, hogy "a pecsét elérhetősége biztosított volt végig" de már bocsánat, magánterületen?

 

Az is szép mondat, hogy az "utóbbi két hétben" na igen, merthogy május óta senki nem írt be a pecsételőhelyek fórumára, de hány olyan OKT-ző van, aki nem ír be sehova? Elárulom, rengeteg! Tehát ezt a két hetet 211 július 6 és most jómagam július 10 nem kellene etalonnak venni.

 

És végül, de korántsem utolsó sorban - én becsülettel végigkutattam a környéket. MÉG a megépült kerítés mögé is beillegalizáltam, megnéztem a villanyoszlopokat kint és bent, a kis házat is megnéztem, bementem a másik erdészházhoz, végigkutattam a két adótornyot és a kilátót. SEHOL NEM VOLT elérhető a pecsét.

 

Na jó - fogjuk arra, hogy két cilinderdioptriát viszek az orromon.

 

 

Nagyon örülök annak, hogy a pecsét végre tényleg látható helyre került. Remélem az MTSZ honlapján is frissítik az adatot a pecsét helyét illetően, mert ott még mindig az erdészház előtti oszlop van megadva - amit már a kerítéstől látni sem lehet.

 

Tudom, hogy főként önkéntesek vannak a pecsétek mögött, de épp azért, mert önkéntesek vannak gyorsabban lehetne megoldani az ilyen problémákat.

 

Már ha meg akarjuk oldani (élénken él az emlékeimben az, amikor olvasván, hogy a Kevély-nyeregben nincs pecsét, felhívtam akit ilyenkor fel kell, hogy felajánljam a segítségem, mivel eleve arra túráztam. Hát a válasz morózussága után nem sok kedvem volt több ilyen jótékonykodásra.)

 

Pedig mennyire egyszerű lenne...

Megtudjuk, hogy egy pecsét veszélybe kerül. Itt a fórumon rákérdezünk, hogy nem jár-e arra valaki és nem tudná esetleg áttenni. Fix, hogy nem lenne háromnegyed év eképp egy pecsét cseréje.

 

Végezetül hagy kérdezzem meg - az OKT 50esek mivel pecsételtek? Merthogy nem a "garázs ablakban végig elérhető" pecséttel, abban majdnem zicher biztos vagyok, mert 

 

1. a barlangi állomás lakói elmondták, hogy pár hete egy nagyobb csoport a kilátónál pecsételt

2. egy pecsételőhelyes azt írta, hogy másutt és máshol kapta meg az OKT 50esektől a kabhegyi pecsétet.

 

Gondoljam azt, hogy OKT 50 full pecsétkészlettel túrázik? Lehetne otthagyni belőlük néhányat az eredeti helyszíneken? Mondjuk ott, ahol vagy nincs, vagy rossz minőségű? 

Előzmény: nagypapi (33013)
sincsavar 1.1 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33015

Országos Kéktúra

Tapolca- Keszthely

2011 július 1.

 

fotóalbum

 

Kicsit egyszerűbb szakasz volt a vártnál, de kellemes, sajnos valahogy egyenletesen összeszedtünk egy nagy késést, így Keszthelyre legközelebb több időt kell szánni. 

 

Utazás: Bp. - Veszprém busz 06:00- 08:10; Veszprém- Tapolca keleti sarka 08:20- 09:25. Így megismerhettem a Nagyvázsony- Tapolca utat is a buszból, Tapolca januárbankimaradt részével együtt.

 

Lesenceistvánd felé a főút nem tűnt különösebben rossznak vagy veszélyesnek, irányonként nagyjából 15 másodpercenként jött egy-egy jármű, a laktanyáig járda is volt. A kő-orr medence feletti magassága kb 270 méter, de a melegben többnek tűnt, az út utolsó harmada ráadásul meredek és dzsungelharcos.

 

Innen már könnyű volt Vállus felső széléig, ahol egy jelzetlen elágazásról derült ki, hogy valójában azon kell tovább meni (azfaltútról merőleges jobb kanyar, egyenes keréknyom, balra erdő, jobbra szántó, szemben úgy 300 méterre a völgy túloldala; 150m után van a trükkös bal kanyar)

 

A Keszthelyi hegységben az otthoni úttervezés elégtelenre vizsgázott, több mint két órát haladtunk használható fotó nélkül, pedig biztosan lett volna rá alkalom, csak sajnos nem a kék jelzésen, hanem valami máig ismeretlen letérésen. A Berzsenyi kilátó aztán kárpótolt, a Badacsony csúcsának egy részétől egészen a halvány Kőszegi hegységig terjedt a kilátás.

 

Keszthelyen az új útvonal leginkább összekötő jellegű, viszont csendes és gyorsan bevitt a Helikon parkhoz.

 

Az eredeti tev szerint itt a nézelődés után felszálltunk volna a 21:40 körüli vonatra, hogy Fonyódról fotózhassuk az éjszakai északi partot, mielőtt a másfél órával késóbb induló éjszakai személy hazavisz, de ezt sajnos elbuktuk a lassúságunkkal, és negyed 12-kor egyenesen ezzel a második vonattal hagytuk el Keszthelyt.

 

Azt legalább megtudtuk, hogy a fő teret teljesen átépítik, a tábla szerint november közepe a határidő, remélem jövő tavaszra valóban készen lesz:) Ezt a környéket addig le is zárom kéktúrailag, hosszú kihagyás után most újra egy kis távol-kelet következik.

 

turablog Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33014

Van benne valami... Én is érdeklődve olvastam ennek a szakasznak a leírását, mielőtt ki tudja, hanyadik alkalommal végigmentem rajta :-) Fura volt, na... A füzet kivitelezése viszont nagyon szép - a papír ugyan lehetne vastagabb - ennek viszont az lenne az "ára", hogy nem irkafűzéssel, hanem ragasztva lehetett volna megoldani a kötését, ami jóval többe kerül.

 

Előzmény: hörpölin (33012)
nagypapi Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33013
Előzmény: Remélemilyennicknincs (32990)
hörpölin Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33012

És most egy teljesen más dolog, de ez is kéktúra.

 

Legelőször is le kell szögeznem, hogy minden tiszteletem és megbecsülésem azoké, akik az OKT50-et megtervezték, megszervezték és szabadidejüket nem kímélve most le is vezetik a túrákat! Szóval le a kalappal előttük! De most feltévedtem az MTSZ honlapjára és elolvastam a Hűvösvölgy - Rozália téglagyár közötti szakasz leírását, mivel arra már én is jártam egyszer-kétszer és kíváncsi voltam, mennyire más az én nézőpontom a leírást készítőétől.

 

Hát, meg kell mondanom, a leírásban több tárgyi tévedés is van. Például:

 

"Mindjárt egy kis emelkedővel kezdünk, így jutunk el a Vitorlázórepülő tér széléhez. Itt meg tekintjük a valamikori Hármas-határt, a jelölőköveket."

A repülőtér mellett Budapest régi határkövei sorjáznak, maga a Hármashatár pedig egy pont, ami több kilométerre onnan fenn volt a Hármashatár-hegyen.

 

"E ponttól (a vadaskert emlékművétől) kezdve észrevétlenül emelkedünk felfelé egészen az Árpád kilátóig".

De először erősen lejt az út a Határ-nyeregig, aztán onnan már szintben, gyengén lejtve megy kb. az Oroszlán-szikláig. És csak onnan emelkedik. Néha elég erősen.

 

"Az Árpád-kilátóhoz érkezve megkap bennünket Budapest panorámája, végre nem volt szmog így tisztán kivehetők a nevezetességek. Megszemléljük és azonosítjuk a látható hegyeket. Valamikor nagyon jó meteorológiai viszonyok mellett lehetett látni a Tátrát, nekem volt hozzá szerencsém anno a 60-as évek végén vagy a 70-es évek elején."

Az Árpád kilátóból szvsz soha nem lehetett látni a Tátrát, mert onnan dél felé, Budapestre nyílik kilátás, de ha kivágnánk a fákat, akkor is takarná a kilátást észak felé a Hármashatár-hegy. Talán régebben, a 60-as években, amikor még nem volt ennyire beerdősülve a környék, a Mátrát lehetett esetleg látni. De akkor még porbaf.ngó korú voltam és habár már akkoriban is túráztam a szüleimmel, de nem emlékszem az onnan nyíló panorámára.

 

Az elütésekről, egybe-külön írás, kisbetűk-nagybetűk használatáról nem is beszélve.

 

Kedves kvte!

Mint már fentebb is említettem, minden megbecsülésem a a túrát szervezőké, vezetőké, akik a sok-sok tennivalójuk mellett még arra is időt fordítanak, hogy elkészítsék az MTSZ honlapja részére ezeket a leírásokat, de nem lehetne a közzététel (a feltöltés) előtt átolvasni, kicsit lektorálni őket és a hibákat kiszűrni? Mindezt pedig pusztán azért, mert ez nem egy eldugott pici honlap, egy a milliárd között, hanem a kéktúrát és a kéktúrázást hivatalos koordináló szervezet portálja!

 

Na, és most nyugodtan vessétek rám a köveket, de ez kikívánkozott belőlem.

hörpölin Creative Commons License 2011.07.14 0 0 33011

Ahogy már sincsavar 1.1 is javasolta, a legjobb az, ha a könyvedet a www.turistautak.hu alapján ápdételed! Nekem is olyan kiadású a kéktúra atlaszom, mint a tiéd, én azt csinálom, hogy túrák előtt ellenőrzöm az útvonalat, és a változásokat egy piros golyóstollal átvezetem a könyv megfelelő térképére. Így nem kell a terepen gondolkoznom, hogy mit is láttam a neten, hanem egyből látom a térképen a megváltozott útvonalat. De már van olyan hely, ahol a javítás is javítva van! :-)

 

A vas-megyei szakasz bizony sokat változott: Kőszeg és Tömörd között már szinte teljesen más nyomvonalon halad a kéktúra, valamint Szeleste és Bögöt között már többször is módosítva lett az útvonal, a térképed még a vasút mellé jelzi azt, de a valóságban már teljesen másfelé megy!

 

A szintén említett Szárliget melletti új halastóba, ahol csak búvárharanggal lehetne bejárni az útvonalat (copyright by sincsavar 1.1), az elsők között én botlottam bele tavaly nyáron, én akkor kerestem is terelő utat és az arról készült GPS tracket be is vittem az MTSZ-be, meg ide is felraktam a (30773) hsz-be. Azt mondta benn PV, hogy szól erről a Komárom-Esztergom megyei szövetségnek, akik azóta talán már át is festették a jelzéseket.

Előzmény: vuk087 (33007)
padler Creative Commons License 2011.07.13 0 0 33010

http://www.turabazis.hu/mozgleir.php?id=10

 

Ezek közül a nyéstai már nem érvényes, újból északra, a régi útvonalon kell kimenni a faluból (saját tapasztalat), Felsővadászra bemenetel viszont a módosított térkép szerint, bár mi teljesítménytúrán a régi úton is bejutottunk a faluba.

Nem tudom, mikori a füzeted, de Alsópetény pecsételőhely is lett. Szerintem az új Cserhát térképet érdemes lenne megvenned, nemcsak a változások miatt, hanem mert úgy általában is sokkal jobb.

Előzmény: vuk087 (33007)
sincsavar 1.1 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 33009

Sok helyen változott az útvonal, én még az ismerős elmúlt másfél évből sem biztos, hogy mindet ismerem: Kóspallag északi részén völgy helyett hegy, Keszthely belterületén nagyrészt vadonatúj nyomvonal, Szandaváralja és Cserhátsurány között sok-sok kilométer új út, és már a Szárliget feletti Kázmér-völgy egy darabján is csak búvárharanggal járható a 2001-es útvonal. Érdemes a kirándulás előtt megézni a mindig friss turistautak.hu térképet! Persze a legtöbb helyen még jól használható az atlasz is, de lassanként az új lakóparkok és elkerülő utak miatt is ráférne már egy új kiadás.

Előzmény: vuk087 (33007)
HEV Creative Commons License 2011.07.13 0 0 33008

Több változás is van azóta, akkor jársz a legjobban ha indulás előtt a tervezett szakaszt összehasonlítod a turistautak.hu térképen megadott útvonallal. Ott gyakorlatilag naprakész az útvonal, de a túra hívatalos honlapja itt található:

 

http://termeszetbarat.hu/turamozgalmak/orszagos_kektura

Előzmény: vuk087 (33007)
vuk087 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 33007

A 2001-es Írottkőtől Hűvösvölgyig és a 2003-as Hűvösvölgytől Hollóházáig Cartographia atlaszok kiadása óta történt változás az OKT nyomvonalán? Ha igen, mi változott?

kvte Creative Commons License 2011.07.13 0 0 33006

Most már felkerült az infó, most beszéltem én is Matolcsi Gyurival:

 

FIGYELEM!

A csütörtöki szakasz rajthelye a Rozália téglagyár helyett a Pilisborosjenőhöz tartozó Kövesbérci utcai buszmegállónál lesz (ahol a kék sáv jelzés amúgy keresztezi a 10-es sz. főutat). Ez a 218-as BKV busz 2. megállója a Rozália téglagyár bejárója után. A 218-as busz 20 percenként indul az óbudai Szentlélek térről.

A csapat a jelzett időpontban elindul, de e később érkezők számára egy ideig még az indítási helyszínen lehet regisztrálni, és saját tempóban utolérni a csapat elejét.

Előzmény: olahtamas (33003)
turablog Creative Commons License 2011.07.13 0 0 33005

Első kézből (Matolcsy György) kaptam az infót - meg a kérést, hogy terjesszem.

Előzmény: olahtamas (33003)
radv.ben Creative Commons License 2011.07.13 0 0 33004

Kösz a tippeket, igyekszem összegyűjteni őket.

Hogy lesznek-e cikkek, majd utána dől el, de tervezem.

Előzmény: nagypapi (33001)
olahtamas Creative Commons License 2011.07.13 0 0 33003

hmm, ennek a hivatalos honlapon nem is láttam nyomát.

http://termeszetbarat.hu/esemeny/okt50_rozalia_teglagyar_-_dobogoko

Előzmény: _ZE (33000)
Iljusin76 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 33002

Hali, esetleg valaki tudna nekem küldeni egy Rocki 130 útvonalat a jelzésekkel? Nem találok sehol leírást!!!! Csak a 70-en voltam eddig, ezért nincs meg a 130:-( Ha valaki el tudja küldeni azt megköszönöm!

nagypapi Creative Commons License 2011.07.12 0 0 33001

A jelzettség összességében egyáltalán nem rossz, a füzet térképe a legtöbb helyen elegendő. Bács-Kiskunban lehet leginkább elkavarni, Békésről viszont kvte jóvoltából teljesen részletes leírás áll rendelkezésre. HB-ban van még néhány kritikusabb szakasz.

Olvasd el a ttt túrafórum bejegyzéseit, talán hasznosak lehetnek. Ja, és majd írd be a saját tapasztalataidat is, pls.

Lesz erről is cikksorozat az MN-ben?

Előzmény: radv.ben (32998)
_ZE Creative Commons License 2011.07.12 0 0 33000

Az OKT-vándorlás mai etapja is letudva. Holnap pihenőnap, csütörtökön reggel a Rozália téglagyár helyett a Kövesbérci utcából (218-as busz Kövesbérci u. megállónál kell leszálni, majde elindulni fölfelé az utcában) lesz az indulás a mai infók alapján.

 

 

radv.ben Creative Commons License 2011.07.12 0 0 32998

Az OKT 50-hez képest off, de kérném, akinek van AK-s tapasztalata, válaszoljon:

- elég-e az igazolófüzetben található színes-szagos térkép, vagy a jelzettség annyira rossz, hogy GPS nélkül nem érdemes nekivágni?

- van-e vahol összegyűjtött lista, leírás a látnivalókról, érintésre érdemes helyekről?

Hétvégén váguk neki biciklivel...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!