Keresés

Részletes keresés

simson Creative Commons License 2000.03.10 0 0 52
Itt az átalány ez a téma is elsüllyedhet. Ennyi!
enginer Creative Commons License 2000.02.29 0 0 51
ice!

A vonal vizsgálatnak nincs értelme, mert van amikor 10 órát is fentvagyok megszakadás nélkül. Azért tuti, hogy nem hardware vagy szolgáltató probléma, mert amikor megszakad a vonal felemelem a telefont és kurva erős "hálózati bugás" van benne. Amilyen szerencsés vagyok a vizsgálat alatt pont nem búgna.
Na nesze, csak emlegetnem kellet!!!!!!
Dobott a rohadék és búg mint a barom.
+150Ft :((

Melyik mobilra gondolsz?
A MATÁV "Biztonsági csomag"-jának megfelelő praktikumra vagy a dominóra?
Elég biztonságos az már biztos, drágább mint a mobil!!
A mobil szolgáltatóknál tudod miért fizetnek alapdíjat??
Neked, de csak neked elárulom:
Azért mert kapnak egy közel 100eFt-os készüléket 10 vagy 20eFt-ért!!! Azt a maradék 80e-et kell kifizetni.
A pannon 14eFt-os praktikumja olcsóbb perdíjakkal megy mint a MATÁV biztonságija!!!
MATÁV 12x1512,50=18150 + a telefonálás
PANNON 14400Ft 1évre és ebből 18000Ft lebeszélhető

Érdekes, most nézem csak hogy ez a MATÁV a MATÁVnál is drágább!!!
És mennyire törődik a nyugdíjasok egészségével is.
Az öreg befizet 1512,50Ft-ot és ezért 27Ft-os percdijjal(+7,50 kapcsolási díj) telefonálhat. Viszont, ha nem fizet alapdijat és kigyalogol a fülkébe akkor 12 (itt nincs kapcsolásidíj)Ft-ért beszélgethet.
Szerintem ezek szövetkeztek a TB-vel.
Az 1512Ft-ból megtudja venni a gyógyszereit és minden telefonálásnál mozog egy picit a friss levegőn.
Szerintem a képviselők is csak államérdekből szavazták meg ezt a dijcsomagot, vagy mert azt hiszik ők soha sem lesznek nyugdíjasok.
Eddig úgy tudtam, hogy a fülke percdíja azért magasabb, mert nem fizetek alapdijat.
ice!
Akkor most mi is indokolja ezt a 1512Ft-os alapdíjat és a kapcsolási díjat????
Vakuljak meg, ha értem.
(Hátha te megtudod magyarázni.)

Láttad már azt a MATÁV reklámot amiben az a hajasbaba telefonál aszt visszarakja a mokaszinját a polcra?
Csinálhatnának egy olyat is amiben egy öregnéni odamegy a telefonhoz, de ekkor hirtelen megfordul felvesz egy NIKE cipőt és így szól:
"KÖSZÖNÖM, INKÁBB GYALOGOLOK"

Előzmény: icecube (50)
icecube Creative Commons License 2000.02.26 0 0 50
enginer:

- kértél már vonalvizsgálatot?
- ne fárassz már az előfizetési díjjal, akkor anyázd már egy kicsit a mobilszolgáltatók
előfizetési díjait is...

ice

Előzmény: enginer (34)
Andrist Creative Commons License 2000.02.26 0 0 49

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Nagy összegű a Matáv számlád ?
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

- Szeretnél magadnak számlarészletezőt készíteni, mielőtt megjön a Matáv számla?
- Szeretnéd pontosan tudni, milyen hosszan neteztél és mennyit kell
ténylegesen fizetned a Matáv felé?
... ha igen, akkor:

1.) Állítsd be a modemlog funkciót (Naplózás):
Start - Settings - Control Panel - Modems - (Aktuális modem kiválasztása) Properties -
Connection - Advanced - Append To Log (bekapcs.) - OK

2.) Írj egy levelet az andrast@netposta.net címre bővebb információért...

Udv,
Andras

simson Creative Commons License 2000.02.25 0 0 48
Most mindjárt sírok.Nekem is 9600 volt az érték és azt állítottam át.Evvel az értékkel azt állítod be hogy a port milyen sebességgel kommunikáljon az eszközzel amit rákötöttél.Akkor mégiscsak a Matáv piszkálta meg a dolgokat, mert neked ugyanezzel a beállítással nem volt gondod.Esetleg jót tett a "driver frissítésem".A franc tudja.Ezért utálom a Windows-t, az ember nem tudja mi történik a háttérben mindig csak találgatok.
Előzmény: Replay (47)
Replay Creative Commons License 2000.02.24 0 0 47
simson!
Most néztem meg, nekem 9600-ra volt állitva, de most átraktam a legnagyobbra. Én ezekhez a be-
állitásokhoz nem értek, ez mit jelent?
simson Creative Commons License 2000.02.24 0 0 46
Jó estét!

Ma egy kellemes meglepetés ért az ügyintézők mindenhol korrektek és segítőkészek voltak.
Telefon az Inerware-nek (lehet, hogy PCM kódolású a vonal), utána a Matáv, (mégsem az, de azért megcsináltak egy vonalellenőrzést: minden OK). Közben én sem tétlenkedtem és beállítást módosítottam (vezélőpult/ rendszer/ eszközkezelő/ com1 port) a sebességet feltettem 115200 bps-re és egy kissé beletúrtam a modem .inf fájljába. Most több mint 5 órája fenn vagyok és nem volt még szakadás.Viszont nem tudom ezt minek köszönhetem.A saját beállításomnak vagy a Matáv megmozgatta az érintkezőket és ettől javult meg a kapcsolat.Egyébként én is a XXI. kerületből vagyok.Neked milyen sebbességre van állítva a com portod amire a modem kapcsolódik?

Előzmény: Replay (44)
Recoil Creative Commons License 2000.02.24 0 0 45
Nekem is Rockwell
xviii ker
egész pontosan milyen beállitásokra gondolsz?
Replay Creative Commons License 2000.02.24 0 0 44
Simson!
Én Bp.XXI.ker. És Rockwell belső modemom van.
simson Creative Commons License 2000.02.24 0 0 43
Recoil!

A számláló 150Ft-nál megáll.Ha a vonal megszakad és újra kapcsolódsz akkor ismét előlről kezdi a számlálást függetlenül attól, hogy előtte hol állt a számláló.Ez a kedvezményes időszakban korlátlan számban előfordulhat.18 és 22 óra között 3,7Ft/perc 22 órától 2,6Ft/perc.Ebből látszik, hogy kb. 40 és 55 perc alatt éred el a kedvezményt.Ha "sikerül" többször is megszakadni -főleg 22 óra előtt- akkor a telefonszámlára az nagy hatással lesz.Én is nagy izgalommal várom a számlámat, miután volt olyan éjszaka ami egy ezresbe került.

Replay!

Melyik kerületből kapcsolódsz, vagy nem is Budapestről?
Milyen beállításokat használsz?
A legfontosabb:milyen modemet?

Előzmény: Recoil (42)
Recoil Creative Commons License 2000.02.24 0 0 42
Kissé összekavarodtam........namost ha elkezdek netezni 6 után DE egyszercsak megszakad a vonal akkor:
1.A következö hivás is csak 150 ft igy öszzesen 300 at fizetek arra az éjszakára? VAGY
2.Ha ujra telefonálok akkor már nincs kedvezmény hanem átvált egyszerü éjszakaiba?
Válaszokat elöre is köszönöm.
Replay Creative Commons License 2000.02.23 0 0 41
Szia simson!
Nem lehet, hogy más a probléma? Nekem is interware
van és nekem nem szokott megszakadni, esténként 4-5 órát vagyok fenn egyfolytában.
Előzmény: simson (40)
simson Creative Commons License 2000.02.23 0 0 40
Jóestét kivánok!

A 150Ft-os dolog nekem nem jön össze.Lehet hogy rajtam múlik, de sajnos mióta az Interware-rel kapcsolódok azóta mindennap legalább 2-3 alkalommal újratárcsázásra kényszerülök.Használja még valaki ezt a szolgáltatót?Van valami ötlet?Nem inaktivitás miatt dob ki a szerver hanem egyszerűen szakad a vonal.Egy hete ha 3 óránál többet vagyok fenn az már kész csoda.Fura módon az előző szolgáltatónál nem volt ilyen problémám.
Minden ötletet szívesen veszek akár emilben is.
Előre is köszönöm.

enginer Creative Commons License 2000.02.15 0 0 39
Az lehetne, ha nem MO-on történne ez a dolog.
Itt bizonyos emberek és érdekeltségi köreik törvényenfelül állnak.
A MATÁV nem pályázhatott a mobilszolgáltató piacon mint új szolgáltató, a monopoltörvények miatt. Arra viszont nincs törvény hogy meg sem veheti az ország legnagyobb mobilszolgáltatóját, és az ország második legnagyobb vezetékes hálózatával rendelkező MOL RT-t, továbbá több kerületben a kábel TV hálózatot. Arra lennék kiványcsi, hogy amikor megszünik a monopoliuma akkor kinek ad telefont a konkurencia. Ezt valamelyik MATÁVos is nyyilatkozta, hogy nemfélnek a monopolium lejártakor a konkurenciától, mert addigra nemhagynak neki helyet a piacon. Ezért mernek 50%-ot emelni az alpdíjjon, és persze ebből fizetik a további terjeszkedést. Elvégre belekell húzni a terjeszkedésbe, rövid már az idő. A törvények szerint az új ügyféllel nemfizethettetik ki a hálózatépités költségeit, de a régiekkel igen. Erről nemszól a törvény.:((
Előzmény: székkutas (38)
székkutas Creative Commons License 2000.02.15 0 0 38
Éppen ezt kérdezem, hogy vajon "törvényileg" kifogásolható e ez az egész tarifarendszer?
Előzmény: enginer (37)
enginer Creative Commons License 2000.02.15 0 0 37
1. Van egy olyan törvény miszerint a szolgáltató a hálózat kiépitésének költségeit nem terhelheti a fogyasztóra.
2.A mobil szolgáltatóknál vannak olyan "előfizetések" amiknél nincs alapdíj!!!!
3.A kapcsolásidíj nemférbele az alapdíjba?? szerintem minimum az egyik felesleges!
4.A nemzetközi tapasztalatok alapján a magas alapdíjba belefér a korlátlan helyibeszélgetés.
A MATÁVnál a kedvenc internet előfizetés irreállisan magas díjába is csak 80% kedvezmény van ami persze nemvonatkozik a kapcsolásidíjra és a kedvezményes időszakra!!
Előzmény: székkutas (35)
székkutas Creative Commons License 2000.02.15 0 0 36
Az első mondat helyesen így hangzik:
Ezt én sem (talán mások sem) értem!
Előzmény: enginer (34)
székkutas Creative Commons License 2000.02.15 0 0 35
Ezt én (talán sokan mások sem) értem!
1./telefon létesítési költség -megfizetem, hogy hozzámhozzák a vonalat és a központra rákötik.
2./előfizetői díjat fizetek a rendelkezésre állásért.
3./kapcsolási díjat fizetek, azért mert valami kütyü dolgozik a tárcsázásomat követően.
4./BESZÉLGETÉSI DÍJAT FIZETEK! (ezt nem tudom hogy miért, hiszen ha igaz a kapcsolást követően minden nyugalmi állapotban van. A dolog működését már megfizettem az 1-3 pontokban!
Nem is értem, hogy egy OKOS jogtudós miért nem foglalkozott més eddig ezzel a kérdéssel!
Mind a négy tétel átalánydíjat takar. Nem lehetne vajon részletezni, hogy melyikért mit kapok?
Előzmény: enginer (34)
enginer Creative Commons License 2000.02.15 0 0 34
Hát igen, az évszázad legnagyobb találmánya a kapcsolási díj, az már biztos.
Legszivesebben Nóbeldijra jelölném az ipsét aki kitalálta, csak valamiért nem publikus a neve. :)))
És ehhez még hozzáadod azt a kétezerakárhányszáz Ft alapdíjat amiért nemkapsz semmilyen szolgáltatást!!
Előzmény: Ruszli (33)
Ruszli Creative Commons License 2000.02.14 0 0 33
Az se nem rossz, amikor 1x2x visszadobja a kezdeményezést, miközben látszólag a felhasználónevet meg a jelszót ellenőrzi. Én kértem december-januárról részletes számlát: minden ilyen eset 8-9 forintot eredményezett. A csúcs az volt, amikor 50 perc alatt 11x bontott el. Sok kicsi...
enginer Creative Commons License 2000.02.14 0 0 32
Ez nem a megoldás (sajnos), csak ilyenkor hallom, hogy mennyire búg a vonal. :(((
A mai technikával szerintem a MATÁVnak nem nagy kunszt szaggatni a vonalat ha akarja, de szerintem sem erről van szó. Azért ennyire nincs üldözési mániám, de hogy valamit csináltak az tuti. Tavaly egész évben stabil 48000-es kapcsolataim voltak, idén 44000 a max és azt is dobálja még ha nem búg a vonal akkor is.
Ha meglesz a megoldás megírom!!!

A technikáról meg csak annyit, hogy szerinted elküldi a telefonod a hívás azonosítót??
Ugye nem mert ha mobilt vagy bármilyen kijelzős telefont hívsz nincs szám.
Igaz?
Na akkor hívd fel a mentőket és jelents be egy fars riasztást.
És láss csodát megkeresnek a rendőrök, de nem azért mert a mentős első kérdése: milyen számról is hívott?

Előzmény: székkutas (31)
székkutas Creative Commons License 2000.02.14 0 0 31
Enginer!
Leírod, hogy mit csinálsz, (nullázol,stb..) és akkor mi van? Ez mire megoldás?
Előzmény: enginer (29)
enginer Creative Commons License 2000.02.14 0 0 30
A 143-ról olvastam valamelyik topicban, hogy azt válaszolják fizessen elő az ISDN szolgáltatásunkra ott nincs megszakadás
:((((((((((
Előzmény: icecube (28)
enginer Creative Commons License 2000.02.14 0 0 29
4 éve telepitett digitális központon vagyok.
Van jobb megoldás is mint amit irtál:
felveszem a kagylót lenyomom a 0-át és ilyenkor elhallgat a tárcsahang és néha olyan erős hálózati búgás van, hogy nemcsodálom ha szerencsétlen modem dobálja a vonalat. Változóidőközönként változó erősséggel. Megszakadásaim csak január óta vannak. Tavaly napi 12 órát használtam megszakadás nélkül!!! Szerintem több mint érdekes.
Előzmény: icecube (28)
icecube Creative Commons License 2000.02.14 0 0 28
Én elhiszem hogy megszakad, de nem kell hozzá
szándékosság, mert egyes központok tényleg szarok.
Már több fórumon is megkérdeztem, itt is megteszem: folyamatában hogyan képzelitek a dolgot? Analóg központnál Géza bácsi rohangál, és nyomkodja a megszakítókat? Digitálisnál meg Marika böngészik a kompjúterében. :))

Én eddig nemcsak itt hanem más fórumokon
is próbáltam már egyeseknek segíteni, de egy
személyben mégsem lehetek Matáv ügyfélszolgálat,
szóval ha ilyet tapasztalsz, jelentsd be a 143-on,ha egyszer nem elég akkor 5-ször.

ice

Előzmény: enginer (27)
enginer Creative Commons License 2000.02.14 0 0 27
Én is a DATANETnél vagyok, 1 éven keresztül szinte minden nap fentvoltam a NETen du. 6-tól reggel 7-ig, megszakadás nélkül. Amióta felhívtak a MATÁVtól és megkérdezték, hogy érdekel-e az ISDN vonaluk, azóta mindig megszakad a vonalam. Van amikor 4 óra múlva, ma például 18 perc!!!!
Persze ez is csak véletlen egybeesés, és rémeket látok.
A modem és a gép nem változott!!!
Előzmény: icecube (24)
nils Creative Commons License 2000.02.14 0 0 26
A kedvezmény nem csak és kizárólag Matávos vagy EPT-s területen él, aki nem ilyen helyen lakik, legjobb, ha konkrétan rákérdez a szolgáltatójánál.
1212? Hmmm... Hagyjuk!
nils
simson Creative Commons License 2000.02.14 0 0 25
Hello Icecube!

Úgy látszik mással is "szerződése" van a Matávnak.Na de félre a tréfával.Nem tényt közöltem hanem a tapasztalatomat.Végeredményben a lényeg az hogy a Matáv jogtalan haszonhoz jut a megszakadt vonalak újrakapcsolása révén.Növelve ezzel az amúgy sem kicsi hasznát.

Előzmény: icecube (24)
icecube Creative Commons License 2000.02.14 0 0 24
Sziasztok,

azért ez már fantasztikus, hogy ekkora tájékozatlansággal nyílnak mostanában topikok :)

1. a 150 Ft-os kedvezmény megmaradása már hetekkel ezelőtt ismert volt
2. ha a kedvezmény csak a Matávnet előfizetőket
érintené az összes ISP kapásból be is perelné
a Matávot..azért néha gondolkodni is kéne....

A Matáv - Matávnet szakadás "összeesküvésről":
egyrészt sajnálattal kell közölnöm hogy nincs
ilyen, nekem pl. anno analóg vonalról a Matávnet
szakadt meg a legtöbbször, a Datanet viszont alig.

Aki az 1212-t írta: ha ilyen ökörséget mondanak, akkor kérjétek a csoportvezetőt, és meséljétek el neki mit is mondott az előbb a kollégája.

ice

Előzmény: Giggio (-)
simson Creative Commons License 2000.02.13 0 0 23
Furcsa hogy mióta nem a Matávnettel netezek azóta rendszeresen leválok a hálóról.Ma is háromszor történt meg.Ami a legérdekesebb,hogy az első mindig a 150 Ft-os "álomhatár" közelében.Vajon miért.Biztis véletlen.Igy lesz a 150-ből legalább 300 hogy a Matáv se járjon rosszul.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!