Keresés

Részletes keresés

Raul Creative Commons License 2000.08.08 0 0 33
Sajnos kénytelen vagyok előrángatni ezt a topicot. Gondolom, minenki sejti, miért. Egyszer még csak-csak lenyeli az ember a dolgot, de most már másodszor küldenek kéretlen csomagot, ezúttal 2.786 Ft értékben. Mit tegyek??? Mindenesetre holnap felhivom őket, az biztos. És arra az időre elfelejtem a jólnevelt modoromat.....
ComWare Creative Commons License 2000.02.25 0 0 32
Újra ideírom: nézzétek meg ezt.
elf Creative Commons License 2000.02.20 0 0 31
A Com-Ware velem is eljatszott egy ilyen mokat. A poen a dologban az, hogy a cimem csak mint volt Commodore-vilag elofizetoe lehetett meg nekik, azota nem volt veluk semmilyen kapcsolatom.
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.19 0 0 30
A Comware-nek van egy elenderes webszájtja, még üres.
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.19 0 0 29
Az Internet kifejezetten alkalmas eszköz az ilyen cégek lejáratására, illetve feljelentésére.

A rendőrség persze nagyonnem szereti az ilyen ügyeket, mert nincsen rá embere, hogy feldolgozza az ügyeket. Ez is csak olyan, mint a bliccelés a BKV járatokon, vagy gazdaságos, vagy nem.

Innen nézve gazdaságosnak tűnik. Ha abból az alaphipotézisből indulunk ki, hogy ezek az ügyek nem egyediek, magyarán nem 5-10 ilyen csomagot gyártanak (ami eléggé alapos, hiszen egy cégnek nem aprópénzt kell termelni), akkor az már elegendő ok lehet arra, hogy megmogyorózzák.

A rendőrség mellett van egy másik szervezet is, az APEH rendőrség. Hogy itt történt-e adóügyi visszaélés, azt nem lehet tudni, de hét ugye, ha nincsen igazi, csak kamu megrendelés van, az ugye a bizonylati fegyelem megsértése, és az ilyen cégekre ki lehet vetni egy nagyobb tétel adóbírságot.

Ha meg közben találnak esetleg egy kevés okirathamisítást is, akkor az megint nagyon ciki. Akkor szegény Garamvölgyi kénytelen lesz a következő alkalommal a bűnözési statisztika romlásáról is számot adni.

Szóval fel a fejjel, van megoldás.

Degeczi Creative Commons License 2000.02.17 0 0 27
Biztos, h telefonkonyv.
Az eliras miatt ez eleve egyertelmu, masreszt nekem hatarozottan ugy remlik, h nem voltam Cov elofizeto raadasul azok az idok ota 2x is elkoltoztem, megis megtalalt ez a kuldemeny. A telefonkonyvben a nevem mellett szamitastechnikai foglalkozas all - nyilvan ezert kerultem hat a listajukra (persze nem vettem at, es ez a topicnak hala, mar meg sem lepodtem igazan).
Ha pofabeveres, feljelentes-alairas kell abban viszont benne vagyok, eszmeletlen mocsoksag az ilyen eljaras.
Előzmény: Szatmari Peti (25)
Frank Owl Creative Commons License 2000.02.17 0 0 26
Nekem tuti, hogy onnan nézték ki mert el van irva. Kértem a telefontársaságot, hogy javitsa, de ezt csak személyesen lehet elintézni, nekem meg nincs időm elmenni hétköznap délelött!
Előzmény: Szatmari Peti (25)
Szatmari Peti Creative Commons License 2000.02.17 0 0 25
Szerintem nem a telefonkönyvből szedték a címeket. Anno rendeltem pár CoV-ot a ComWare-től, olyan két-három alkalommal. A ComWare akkor ritka rendes cég volt, nekem a CoVboy küldött úgy újságokat, hogy még nem is fizettem értük, és a levélben kérte, hogy a mellékelt csekket azért fizessem majd be.

Ezután rendszeresen jöttek tőlük reklámok, hirdetések, szórólapok, majd az általatok is ismert csomag, amit a család persze átvett. Telefon, majd személyes visszavitel után kifizették az árát. Szóval szerintem nem a telefonkönyvből szedték a címeket, hanem a régi CoV-os, esetleg mióta a CoVboy 576-os lett, a két újság adatbázisából egyszerre szedték ki a címeket, akiket megörvendeztettek a dologgal. Ritka undorító dolog, de sok ilyen szemét cég van, az a szomorú, amit az elmaradhatatlan Werner Zsolt hozzászólásban elhangzott, hogy régen ez egy nagyon rendes cég volt, sokan megbízhattunk és meg is bíztunk bennük.

Előzmény: Frank Owl (17)
saldi Creative Commons License 2000.02.11 0 0 24
nekem is ez jott, de nem vettek at az osok :))
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.11 0 0 23
Talán 2 hónapja nekem is jött ilyen csomag, de szerencsére itthon voltam, és
nem vettem át. Valószinűleg ugyanilyen tartalommal bírt. (feladó a Com-ware,
és CD-méretű volt, olyan 3-4 lemez magas)

Mgaby

Előzmény: Frank Owl (20)
ComWare Creative Commons License 2000.02.11 0 0 22
Nézzétek meg ezt.
Janibacsi Creative Commons License 2000.02.10 0 0 21
Nahát, ez azért télleg nem semmi... nekem még nem volt szerencsém ilyen "váratlan adományokhoz". Azért ez tényleg nem a Nyilas Misi pakkot kapott esete... ;oI

JAno

Frank Owl Creative Commons License 2000.02.10 0 0 20
Bocs elfelejtettem irni: természetesen csak próba verzió a Delphi telepitő...
Előzmény: Frank Owl (19)
Frank Owl Creative Commons License 2000.02.10 0 0 19
Hát ja : Doom I linuxos forráskódja meg Delphi 5 telepitő stb....
Előzmény: happe (18)
happe Creative Commons License 2000.02.10 0 0 18
semmire nem jok azok a cd-k, nagy gagyi -sot regi- shareware/freeware valogatasok, csupa olyan programmal, amit barhonnan ingyen letolthetsz...
Előzmény: Frank Owl (17)
Frank Owl Creative Commons License 2000.02.10 0 0 17
Nos a 4 CD ára 2570.- Ft postaköltséggel együtt. De hangsúlyoznom kell itt nem a pénzről van szó, hanem az eljárást kifogásolom! Mivel vidéken lakom az utazási költség kb. 1500 Ft körüli összegre jönne ki. Ennyit nem ér az egész, hogy visszavigyem!
Azért jótanácsként a cégnek : ha esetleg küldtek volna egy tájékoztatót az általuk forgalmazott termékekről lehet, hogy rendeltem volna.... Igy jártak!
A cim: 1114 Bp. Bukarest u. 3.

Szóval amint látom több helyen is próbálkoztak...
Ja és bocs mindenkitöl, hogy hirtelen felindulásomban nem néztem körül nincs-e nyitott topic ebben a témában.

FotexZoli Creative Commons License 2000.02.10 0 0 16
menjen a halál retkes f@szára az ilyen cég(vezető)

vidd vissza a CD-ket, ha akarod veled megyek, és ha kell rájuk borítjuk az asztalt, hogy végre magukhoz térjenek a sutyerákok

Előzmény: Frank Owl (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.10 0 0 15
Szerintem ua. jött neki, mint nekem. Kb. 4000.
saldi Creative Commons License 2000.02.10 0 0 14
Frank Owl : Mennyibe kerultek a cd-k ? mert en is kaptam valami cdcsomagot amig nem voltam otthon, de szerncsere nem vettuk at... Sajna a ceg neve nem derult ki...
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.10 0 0 13
Én is kaptam ilyet. S mivel a régi címemre ment, ahol az anyámék laknak, így át is vették azt. Tudja valaki ezeknek a pontos címét? Csak postafiók volt a levélen. Szeretném személyesen beverni a képüket.
Raul Creative Commons License 2000.02.10 0 0 12
Én is kaptam ilyen 4 CD-s csomagot a Com-Ware-től. Ez a cég véletlenül nem az egykori CoV kiadóinak az érdekeltsége? Legalább is én azt gondoltam, hogy onnan tudják a cimemet, mert anno CoV-előfizető voltam.
fargo Creative Commons License 2000.02.09 0 0 11
Egy alkalommal velem is próbálkozott egy cég, jött egy utánvételes csomag, amit én állítólag 15 ezer forintért megrendeltem volna egy cégtôl. (A nevükre sajnos nem emlékszem, közzétenném, de régen történt.) Bementem a postára, és ragaszkodtam hozzá, hogy láthassam, mi van a csomagban, mielôtt kifizetném, mert nem rendeltem semmit. A postás csajszi egy fél óráig hisztizett, hogy ô nem nyithatja fel, de végül is megfenyegettem, így kötélnek állt. A csomagban egy fénymásolt, irkafűzött, kb 100 oldalas iromány volt, arról szólt, hogy hogyan legyünk milliomosok.

Persze nem vettem át, a csajszi ragaszkodott volna hozzá hiszen fel lett bontva, de én nem rendeltem ilyesmit, úgyhogy csomag maradt. Hosszas szóváltás után a csajszi sírva fakadt, elárulta, hogy több száz (!) ilyen csomagja van, és mindenki vagy visszahozza, vagy vele kiabál.

A címemet egyértelműen a telefonkönyvbôl szedték.

dinyus Creative Commons License 2000.02.09 0 0 10
1x velem is megcsinálták ezt (pont a com-ware), nekem is szülők vették át... felhívtam őket, csodálkoztak nagyot, mondták, vigyem vissza. visszavittem, visszaadták a pénzt. értetlenkedtek, én meg hagytam a francba, van nekem jobb dolgom is, mint ilyen hüjeségek miatt veszekedni. azóta nem próbálkoztak.

dinyus

happe Creative Commons License 2000.02.09 0 0 7
a comware bekaphatja... alig ismerek olyat akit ez a szemet ceg nem akart atverni.. sajna engem sikerult mert a szulok atvettek a csomagot, mert nem voltam otthon...
es leszarom a szemelyisegi jogaikat ;)
Előzmény: Frank Owl (6)
Frank Owl Creative Commons License 2000.02.09 0 0 6
COM-WARE KFT volt a ludas és ha ezzel megsértettem a személyiségi jogait, akkor bocs! Nem én kezdtem...
Előzmény: Laci (5)
Laci Creative Commons License 2000.02.09 0 0 5
Azért tedd csak közkinccsé a cég nevét szerintem. A másik, hogy én a helyedban visszavetetném velük.
Frank Owl Creative Commons License 2000.02.09 0 0 4
Elvileg azt mondták, hogy visszaveszik ha gondolom, de mire utánna járnék szerintem mégegyszer annyi pénzt ráköltenék mint amennyibe ez a "kaland" került! Tehát marad a megelőzés!
Előzmény: el_mariachi (3)
el_mariachi Creative Commons License 2000.02.09 0 0 3
Régi jó bevált módszer a telefonkönyves, de amit írsz, az viszonylag új (legalábbis nekem). Annak idején "csak" azzal próbálkoztak, hogy a telefonkönyvből kinézett címekre beetető leveleket küldtek – biztos mindenki emlékszik rá – ilyenekkel, hogy ön autót, utazást, üdülési jogot, stb. stb. nyert. Az átvételhez viszont kötelező a rendelés a különböző bóvlikat árusító katalógusból. Ez egészben az az igazán dühítő, hogy ennyire hülyének nézik az embert. Egyébként gondolom a te esetedben az átvétel után már hiába reklamálsz, aki így "adja el" az áruját, nem igazán kínál visszavételi garanciát. A fogyasztóvédelmet kéne értesíteni a cégről, nekem meg írd meg a cég nevét, aztán rendelek nekik úgy 10-15 hűtőszekrényt meg porszívót egy általam gyártott freemailről. :-) Hadd örüljenek.
I. Blasius Creative Commons License 2000.02.09 0 0 2

Az ilyen szemétségek ellen nehéz védekezni, egyszer az én nevemben is rendelt valaki 18 db Ámokfutók CD-t, és csak az volt a mázlim, hogy ilyen irreálisan magas számot rendeltek ebből a szarból, így felhívtak a csomagküldő cégtől, hogy tényleg kiküldjék e ezt a nagy mennyiséget. Ha viszont kevesebb lett volna a rendelés, minden további nélkül kiküldik, és akkor megszívom.

Végül is nem kötelező átvenni az ilyen csomagot, és egyszerűen erre kell figyelmeztetni a családtagokat is, még mindíg jobb elmenni a postára, mint megszívni egy nem várt csomag átvételével.

Frank Owl Creative Commons License 2000.02.09 0 0 1
Köszi!
Előzmény: el_mariachi (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!