Keresés

Részletes keresés

HoD Creative Commons License 2000.02.24 0 0 18
Ja, Graffiti nyitott ma ugyanerről a témáról egy topikot, csak az oda beírtakat a Matávhoz is eljuttatják. Így inkább oda szüljétek a gondolatokat.
A topikom closolom ;-)
HoD Creative Commons License 2000.02.24 0 0 17
Az index is lehozta a hírt egy cikkben:
http://index.hu/cikkek/0002/matavkezd/

Az időszakfüggetlen átalánydíj úgy veszem ki, csak szóbeszéd marad, a Matáv megint úgy akart gyereket csinálni, hogy csak egy "kicsit", csak "félig". Azonban mint a közhelyszótárból tudjuk, félig nem lehet terhesnek lenni. :-|

HoD

Előzmény: topp (16)
topp Creative Commons License 2000.02.10 0 0 16
Semmi új értesülés mostanában??
Előzmény: HoD (-)
Vajk Creative Commons License 2000.02.03 0 0 15
Aaa, ilyen nem lesz. Pedig ertheto lenne, hiszen a kabelmodemes helyeken a net 8000-ert jon ejjel nappal, folyamatosan havonta.
Arpinak is igaza van nagyban a kapcsolasi dij nevu szemetseggel kapcsolatban.

originalqszi Creative Commons License 2000.02.03 0 0 14
Én is pancho-val értek egyet (habár nem szereti a költeményeimet:DDD)! Pofátlanság ennyit kérni Mo.-on:(((((((
2700.- lesz az alapdíj, min. 3000.- (amíg nem emelik!) a szolgáltató díja! Ez már 5700.- Ft/hó és még fel sem vetted a kagylót! Én hetente pénteken és szombaton netezem otthon, az egy hónapban 8x150 + 4x150 (mert minden pénteken egyszer megszakítanak:((((( és tudom, hogy direkt csinálják a mocskok!!!!!), szóval az 1800 + 12 kapcsolás, kereken 100.-Ft, azaz 1900.-Ft! Igaz a számla még sose volt kevesebb 2700 Ft-nál, pedig kizárólag netre használom, nincs más hívás, mert a többit mobilról intézzük!!!!!! Már meguntam állandóan a matávnak írni:((((( Hátha jó helyre kerül az a csekély többlet:DDDDDD
Szóval az egész akkor lenne cool, ha modjuk 5000.-Ft-ért mindent együtt kapnék, alapdíj, no jó csak 22 órától 7-ig a netet, egye fene! Második vonal?????? Azért hirdették a piszkok, mert már tudták, hogy megemelik az alpdíjat:((((((((
Jöjj el jobb idő, amikor a matáv már nem lesz madár (szeretnek repülni!!! Tudtátok???? és hogy mennyibe kerül egy-egy felszállás????) és pofátlan díjaival a csőd szélén áll a konkurencia mögött:DDDDDDD
Előzmény: pancho (10)
topp Creative Commons License 2000.02.03 0 0 13
Tudtok valahol konkret informaciot?
Mert itt mindenfelerol olvasunk, beszelunk, de sehol egy hivatalos informacio...
Szoval?
HoD Creative Commons License 2000.02.03 0 0 12
Cuitlahuaval értek egyet.
Véleményem szerint az internet akkor használható igazán kényelmesen, ha bármikor költségfüggetlenül érhető el, mint a kábel. Mi több: ez az elvárható
Nyilván az ügy megítélésének különbsége mögött a netezési szokásaink közötti eltérések húzódnak meg.
Nekem, aki kb. 10 Eft-ot költ havonta Inet-telefonköltségre nyilván megérné az időfüggetlen átalány, és még egy erre szánt külön vonal is beleférne. Minek lépkedjen be-ki az ember, ha nem nyomja a telköltség. :-)
Előzmény: cuitlahua (11)
cuitlahua Creative Commons License 2000.02.03 0 0 11
hello

huuhhh, a 7500/ho atalanydijas nethasznalat szerintem igencsak pozitiv lenne. en azonnal kihasznalnam a lehetoseget az biztos. igaz, hogy nem lenne sokkal alacsonyabb a telszamla, viszont barmikor barmennyit ido/szakadas-felelem nelkul lehetne netezni, nem csak hajnalok hajnalaig! hat ez tiszta kanaankent hangzik, biztos nem is igaz, hiszem ha latom, de azert remenykedek. :-)

bye

pancho Creative Commons License 2000.02.03 0 0 10
Lehet, hogy neked ez kedvezmény, de a többségnek nem. Nekem pl. telefonnal + nettel együtt nem volt még 7000 Ft-os telefonszámlám (ISP nélkül persze). Eddig.
Előzmény: Dobcsi (9)
Dobcsi Creative Commons License 2000.02.03 0 0 9
Üdv a Dream Teamnek!

Nos én örülnék a legjobban ha ez igaz lenne. Nekem egy 0-24h-ig általány díjjas net 7500-t, de akár 15 000et simán megérne. Az nem pénz érte....DDDEEEE ilyet a matáv sosem fog csinálni. Ébredjetek már fel, ez itt nem a júeszéj, hanem Magyarország.
A matáv ebben a hónapban is "csak" kb 5000Ft-tal kevesebbet vont le kedvezményként mint kellett volna. Ha nincs részletes számla, nem is derült volna fény a CSALÁSra.
Bemendtem, elmagyaráztam: Erre laza vállrántás, és "Bocs, fizzesse be és majd valamikor jóváírjuk", ezután hosszas ordítozás és főnökrángatás következett.

Szóval jó cég a matáv én szeretem meg minden de ilyen kedvezményt ő nem fog adni. Sajnálom, de szembe kell nézni a valósággal.
Dobcsi

Árpi Creative Commons License 2000.02.03 0 0 8
Ez nagyon szépen hangzik, de egyről ne feledkezzetek meg! A kapcsolási díjnak nevezett csalás eszméletlen nagy üzlet lehet. Nekem pl. úgy lett a múlt hónapban 185 darab felszámolva belőle, hogy becslésem szerint ebből legalább 100 darab volt az "átmeneti túlterheltség" című bemondás, ami ugye minden, csak nem kapcsolás.
kivi Creative Commons License 2000.02.02 0 0 7
Szerintem 4500 Ft-os átalány is nagyon jó lenne. Sőt, jobb. Gondolj arra, hogy nem mindenki tud egyhuzamban online lenni az egész kedvezményes időszakban (pl. szombat délután 3-tól este 9-ig), mert néha telefonálni is kellhet... Ha pl. én 4x30 percig netezek, akkor 4*130 Ft-ot fizetek. Ez így sokkal többe kerülne, mint ha havi fixet fizetnék, és a kedvezményes szakaszban annyiszor csatlakoznék, amennyiszer akarok. Meg aztán a havi 7500 Ft elég sok lenne... ha hozzávesszük a beszélgetéseket is, akkor már megint 10 000 felett vagyunk, vagyis nem nyerünk semmit.
Előzmény: HoD (-)
ÚJ Creative Commons License 2000.02.02 0 0 6
Én is azonos véleményen vagyok. A 4-5e nem üzlet, ezt kapom most is. Jo, le lehet lépni a vonalrol közben, de több elönye nem lenne, és mondjuk ha egy napot most kihagyok, már olcsobb. Bár ez a kedvezményes átalány tényleg jo lenne, de talán ugy 3000-3500 körül, a fölött nincs értelme.
Az egész napra szóló átalány meg szerintem leányálom. Nálunk csak hétjegyüt lehet hivni, igy is 30-35 e az utobbi idöben, telefonálásra szinte alig használjuk, föleg net, akkor miért adná ezt a Matáv 7e-ért? Persze, jo lenne, de ilyen ajánlat után érthetö, ha a Matáv nem veszi a MIME-t komolyan még a kedvezményes tárgyalásánál se.
Azért sok sikert!
Előzmény: pancho (3)
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.02 0 0 5
Egyetértek :))))
Előzmény: pancho (3)
HoD Creative Commons License 2000.02.02 0 0 4
Pancho,
Az amerikai példával igazad van, csakhogy a Matáv eddiglen semmiféle hajlandóságot nem mutatott átalánydíj bevezetésére! Már a két évvel ezelőtti, akkor még az Internettó logó alatt készült "Fehér könyv", amit Nyírőék készítettek a magyar internet akkori állapotáról tartalmazta a "privát bérelt vonal" javaslatát. Ez az 5let nagyon hasonló volt az átalánydíjhoz, de a Matáv látványosan ignorálta.
Ha lesz időkorlát nélküli átalánydíj az említett összegért, akkor szerintem a fenekünket a földhöz verhetjük, csak attól tartok, hogy ezzel a kedvezményes időszakokra korlátozással a Matáv megint ad a szarnak egy pofont.
HoD
Előzmény: pancho (3)
pancho Creative Commons License 2000.02.02 0 0 3
Az a baj, hogy ez még így is kurva drága. Az USA-ban ennyiért (bocs kevesebbért, 25 USD körül) éjjel-nappal telefonálhatsz, percenként máshová, és még az Internet-szolgáltató díja is benne van, meg a kábeltévé nem fizetős csatornái. Ez meg itt csak a net díja lesz, a telefon még pluszba jön rá. Ez a MIME se lehet valami rámenős csapat. A tisztességes ár valahol 3000-4000 Ft környékén lenne, telefondíjjal együtt, egész napra. És a Matávnak már akkor is bőven megérné.
Előzmény: HoD (-)
Vanek Creative Commons License 2000.02.02 0 0 2
Nekem eddig nulla forinttal növelte meg a netezés a telefonszámlámat.
Ha lesz egy kedvező tarifa, akkor esetleg otthonról is megpróbálnék netezni, tehát nőne a telefonszámla (és jaj-jaj, modemet is kéne venni, plusz beruházás), ezért én nem támogatom ezt a kedvezményes ötletet... :-O))
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.02.02 0 0 1
nanehogymánenullázzamle
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.02 0 0 0
Bizony jól jönne, mert most nagyon sok x .000 a telefonszámlám végösszege!

Macibb

Előzmény: HoD (-)
HoD Creative Commons License 2000.02.02 0 0 topiknyitó
A MIME (Magyar Inetezők Magánegylete) tárgyalásokat kezdeményezett a Matávval átalánydíjas internet-telefonköltségről. Arról szólna a történet, hogy mint a kedvenc számok csomagban megad6sz egy telefonszámot (jelen esetben az ISP-t), amit annyiszor hívsz, ahányszor akarsz, fix a havi költség.
A MIME két javaslattal futtott neki a tárgyalásoknak:
1. Az eddigi kedvezményes időszakok alatt érvényes átalány: 4500 Ft/hó
2. A teljes hóra, időszakfüggetlen átalány: 7500 Ft/hó

Ma kaptam egy levelet, hogy a tárgyalások első szakasza lezárult.
Idézet a mailből:
Lényeg: 99 %, hogy március 1-től megszűnik a reszketés a leszakadásoktól, lesz átalány! A pontos számok nem ismeretesek még, de 4 és 5 ezer között lesz
az ára az este 18.00-7.00-ig tartó időszak (hétvégén 15.00-07.00-ig).
Teljesen mindegy lesz, hogy hányszor szakadsz (vagy lépsz) le a netről. Természetesen az átalányt nem választók részére a 150 Ft-os kedvezmény is megmarad.

A problem imho:
Az átalánynak valódi értelme akkor lenne, ha teljesen időszakfüggetlen lenne.
Így csak a leszakadásokat, többszöri ki-be lépkedéseket korrigálja. Ha azzal számolunk, hogy naponta 1x lépsz csak be a kedvezményes időszakban (ami könnyen előfordulhat - pl. akkor benn vagy mondjuk 3-4 órát), 150×30=4500 Ft-ot jelent, és sokat nem spóroltál.
A 7500 Ft/hó teljes átalány viszont tényleg előnyös, ha a MATÁV belemegy. Ezért már érdemes külön telefonvonalba beruházni (legalábbis én így gondolom).

Vélemény?

HoD

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!