Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.28 0 0 6403

Én is tanácsot szeretnék kérni.

Ma, ahogy locsoltam a növényeimet, láttam, hogy a földből(?-ről?) rengeteg apró kis légy szállt fel. Gondolom, ez nem olyan jó, nem szeretném, ha az első alkalommal, amikor nem magától hal meg a növényeim 100%-a, akkor ilyen kis izék tegyék be a kaput.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.28 0 0 6402

Hello kertészek !

Most vettem észre a mentámon ilyen barnás foltokat. Talán mentarozsda lehet. Kérlek segítsetek a diagnosztizálásban-megoldásban, jól sejtem, ez gomba ? Ha igen, milyen védekezés lehetséges ellene ? Olvastam, hogy vissza kel vágni minden hajtását (de mekkorára ?). Ez tényleg segít ?

Mivel szeretném felhasználni, így nem célszerű a leveleket tépkednem, mivel többön is megjelenik. Csak félek hogyha visszavágom, idén már nem élvezhetem az ízét. Megoldás lenne, ha lakáson belül élne tovább ?

Készítettem képeket, remélem látható a lényeg .

Előre is köszi a segítséget !

Üdv: Zoli

 

unartis: Creative Commons License 2012.04.27 0 0 6401

Szia!

 

Szépek a palántáid, a Habanero-t és a Cayenne-t nem ismerem, a többi van nekem is, a kakukkfű a sziklakerti törmelékes talajon teljesen kivadult, már irtanom kell, az szurokfűt meg alig bírtam megfékezni nagyon agresszív kint a földben , a bazsalikom és a majoránna várja a kiültetést a kertbe.

Előzmény: FantasyLandia (6398)
unartis: Creative Commons License 2012.04.27 0 0 6400

Szia!

 

Milyen helyen tartotad eddig (lakkásban, udvaron), milyen időközönként locsoltad, nem száradt ki nagyon a földlabda a cserépben, száraz a levele, vagy csak foltos?

 

Tudom, hogy sokat kérdezek, de elég rossz a kép nem nagyon látszik, hogy milyen a levél.

 

A babér mivel mediterrán növény, hűvös és világos helyen érdemes teleltetni, kiültetésig tartani, már március közepétől ki lehet ültetni a kertbe, ha bokorrá neveled akkor télire némi takarással kint is lehet hagyni, mert az elfagyó levelek hamar pótlódnak.

Azzal biztosan jót teszel neki ha kiülteted,  ha életben van, akkor be fog indulni szépen.

Előzmény: Zitka (6399)
Zitka Creative Commons License 2012.04.27 0 0 6399

Szerintetek mi baja lehet a babéromnak? :-(

 

Épp most akartam kiültetni (kb. két hónapja vettem cserepesen), erre látom, hogy elég sok ágacskán így néznek ki a levelek. :-(

 

Színe:

 

 

 

fonákja:

 

FantasyLandia Creative Commons License 2012.04.25 0 0 6398

Sziasztok!

Valahol olvastam, hogy a Habanero nem szereti a közvetlen napfényt. Szerintetek igaz-ez?

 


Addig pedig egy kis ízelítő a Kakukkfű, Borsikafű, Oregano és a Cayenne palántáimról...

 

                

 

unartis: Creative Commons License 2012.04.25 0 0 6397

Nálunk a lakásban 17 c ° van most reggelente, sajnos 14 órai üzemidő alatt csak 20 c°-ra melegítette fel a belső levegő hőmérsékletet a 18 W-os fénycső, ezért vettem nikecell táblákat amit méretre vágás után az akvárium üvege alá és köré tettem, így már elfogadható a lett belső hőmérséklet, 14 órai üzemidő alatt 17 c°-ról 28 c°-ra melegíti minden nap.

A vetéstől számított négy nap után elkezdtek csírázni az agávé és jukka magok, nyáron pálmát fogok vettni, ősszel meg dugványokat szeretnék gyökereztetni, (babér, citrusfélék)

Előzmény: peoplex31 (6396)
peoplex31 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 6396

Ötletes megoldás!

Előzmény: unartis: (6395)
unartis: Creative Commons License 2012.04.21 0 0 6395

Szia!

 

Elég  friss még a dolog, tegnap állítottam be, vetettem jukka és agávé magokat.

Ez egy akvárium ami felett egy fénycső van.

 

Itt az index fórumon, a yukkák topikban Sidona írta le az övét a  1342 és a 1368. hozzászólásokban, én ez alapján csináltam az enyémet, mivel a közeljövőben nem fogok nagyüzemileg előállítani kis magoncokat vagy dugványokat, ez nekem megfelel.

 

Előzmény: peoplex31 (6394)
peoplex31 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 6394

Beszélnél a magkeltetődről bővebben? Esetleg kép van róla?

Előzmény: unartis: (6393)
unartis: Creative Commons License 2012.04.20 0 0 6393

Kész van a mag keltetőm, amiben állandó hőmérséklet és párás környezet vár a keltetni szánt magokra és a gyökeret nevelő dugványokra, ősszel babért is szeretnék dugványozni.

Előzmény: J. Kathryn (6392)
J. Kathryn Creative Commons License 2012.04.19 0 0 6392

De szép lett :) Anygalka :D

Előzmény: unartis: (6391)
unartis: Creative Commons License 2012.04.19 0 0 6391

Itt van egy újabb kép a  babérról:

 

unartis Creative Commons License 2012.04.16 0 0 6390

Szia!

 

Idén vetettem jukka magokat, én is hasonló képen jártam el, így nem a gyommagok keltek ki, a kis jukkáknak nem volt versenytársuk, ki fogom próbálni növény dugványozásnál is :-)

Előzmény: J. Kathryn (6389)
J. Kathryn Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6389

Volt egy évfolyamtársam, nála aztán mindig minen szaporodott sikerrel. Ő azt csinálta, hogy a palántázásra szánt földet egy tepsiben átsütötte. Gondolom ezzel sokféle fertőzést meg lehet előzni.

Előzmény: unartis (6385)
unartis Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6388

Valahol hallottam, hogy ki lehet rakni a babért a kertbe, csak a nevelésnél kell arra figyelni, hogy ne fát neveljél belőle, hanem bokrot, amit gyakori drasztikus metszéssel lehet elérni, ha így vissza is fagy egy-egy keményebb télen, gyökér közelből könnyen újul a tavasszal. 

Előzmény: J. Kathryn (6383)
unartis Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6387

A tűző napot sem nagyon szereti, egyik évben napos helyre tettem, hogy jobban és szebben nőjön, gondoltam a babér mediterrán növény, kapjon teljes napfényt, abban az évben alig nőtt valamit.

A kertben van egy hatalmas sárgabarack fa, annak a közelébe, déli fekvésbe kerül minden évben kiültetésre, így nem egésznap éri a tűző nap, itt szépen kielégítően fejlődik.

Előzmény: peoplex31 (6382)
unartis Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6386

A nylon tasak egyenletes párás meleg környezetett teremtett, 20-22 c° nappali hőmérséklet, de lehet, hogy a fűtőtest közelsége ennél jobban is felmelegítette. Az ablakok nem szigeteltek, ha nem ment a fűtés akkor 10 c°-ra is lehűlhetett.

 

Van egy nagyon jó könyv ami mindenféle növény vegetatív szaporítási módját leírja:

 


Jeszenszky Árpád: Oltás, szemzés, dugványozás

 

Előzmény: peoplex31 (6381)
unartis Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6385

Szia!

 

November elején miután a kertből kiszedtem és beültettem a babért egy cserépbe, vágtam le néhány ágvégi hajtást, volt ami a kertbe üveg alá került, át is telelt csak még nem indult be.

A képen láthatók cserepe gáz konvektor feletti ablakpárkányon volt, egy nylon tasakkal a pára érdekében letakarva. Elég gyakran permeteztem a télen, sajnos a kerti föld nem a legjobb közeg a dugványozásra, legközelebb mosott homokot fogok teríteni a laza földkeverékre, addigra megcsinálom a mag és palántanevelőmet, ott lesz idő gyökeresedni, párás-meleg környezetben.

 

Igazad van, le kellett volna feleznem a dugvány levelét a folyadék vesztés megakadályozása miatt, citromnál így csináltam én is. Habár ami dugvány elpusztult, ott a levél épp volt, csak a vessző kicsit megrothadt, a levélnyelet levágtam megmostam, mivel semmi baja nem volt,  utána ment konyhai felhasználásra.

Előzmény: J. Kathryn (6380)
peoplex31 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6384

Nálam jönnek szépen a friss hajtások, így azt gondolom megmaradnak. Idén majd okosabban csinálom.

Előzmény: J. Kathryn (6383)
J. Kathryn Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6383

Hát ezek nekem A.D. alkalmazott botanikai gyakorlatok voltak. Nem emlékszem, mi lett a sorsuk és akkor még nem volt kertem :(

A saját babérral én is úgy jártam, mint te. Egy darabig még sínylődött, aztán feladta. A szomszédomé DK irányú rézsűre lett kirakva és úgy nő, mint a természetes élőhelyén. Azt nem tudom, a mostani telet hogy vészelte...

Előzmény: peoplex31 (6381)
peoplex31 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6382

A szülők a telet nagyon rosszul viselték, egy korompenész nevű betegséget kaptak, de úgy néz ki, hogy kiheverik. A lombjuk 85%-át, és az egy éves hajtások 50%-át vesztették el. :-(

A gyümölcsfa alatt való tartásukat kerülni kell, mert a róluk lecsöpögő harmat fertőzött, amit a levéltetvek gyártanak.

 

Tavaly április 11-én így néztek ki:

 

Idén, a betegséget követően:

Előzmény: peoplex31 (6381)
peoplex31 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6381

Én is párásítok nekik, egy mini üvegházban tartom míg le nem gyökeresednek. A levelekből csak 3-4-et hagytam, és kb. 1/3-ra visszavágtam. így dugványoztam el kicsit meszes, és trágyás komposztba. Ez majdnem olyan mint amit a szakirodalom javasol. Azthiszem ott több réteg közeget javasol, alulra komposztföld, felülre homok.

Így néz ki ez a dolog:

 

Ha nem lettem volna lusta, megérte volna megkeresni az INCIT-8-at is, és megmártani a dugványok végét benne, de remélem ettől függetlenül is sikerülhet. A jobb sarokban másfajta babér van, azért más a színe.

unartis nálad mennyi idő alatt gyökeresedett meg, és mennyire volt meleg rájuk?

Előzmény: J. Kathryn (6380)
J. Kathryn Creative Commons License 2012.04.12 0 0 6380

Nem kell neki "izzasztó"? Csak csodálom, hogy mennyi levelet hagytál neki :)Olyasmit tanultam anno, hogy felére kell vagdosni ezeket és le kell borítani a dugványokat. Egyik szomszédom meg kiültette a babérját úgy 3-4éve (?) és gyönyörűen növekszik nála.

Előzmény: unartis (6379)
unartis Creative Commons License 2012.04.11 0 0 6379

Elvileg melegtalpon 100 %-os biztonsággal gyökeresedik, nálam 3 dugvány volt egy cserépben, 1. megrothadt, 2. még nem mozdult, ez a 3. megindult.

Előzmény: peoplex31 (6378)
peoplex31 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 6378

De jó neked! Szurkolj nekem mert én is tettem le 4 dugványt! :-)

Előzmény: unartis (6376)
unartis Creative Commons License 2012.04.11 0 0 6377

Csongrádon is láttam egy zöldségesnél, 370 Ft/ cserép áron

Előzmény: J. Kathryn (6370)
unartis Creative Commons License 2012.04.11 0 0 6376

Beindult a babér dugványom:

 

unartis Creative Commons License 2012.04.11 0 0 6375

Orvosi zsálya a sziklakertben:

 

unartis Creative Commons License 2012.04.11 0 0 6374

Kakukkfű a sziklakertben:

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!