Keresés

Részletes keresés

Mijo Creative Commons License 2001.02.04 0 0 69

Ha nem, nem ! Mit tegyünk !

"2.A Fórumban, annak "sajátneves" létét, ill. státuszát vitató szövegeket, továbbá idegen nickek beírásait indoklás nélkül törli a moderátor."

marfai Creative Commons License 2001.02.03 0 0 67
Kedves Mijo!

Akkor legyen meg...
Belátom, hogy ez szükséges.

Márfai Péter vagyok. Honlapomról mindenfélét meg lehet rólam tudni, ha valakit érdekel :-)) elérhetősége: marfai.hu. Más megközelítésben a marfai nick-hez tartozó adatok tartalmazzák a rólam szóló információt.

Thernesz Tibort és Muty Mijót személyesen ismerem. A Bajai régió fórum működési szabályait ismerem és elfogadom.

Márfai P.

Előzmény: Mijo (65)
Mijo Creative Commons License 2001.02.03 0 0 65

Személyesen tett felkérésükre visszaigazolom, hogy "marfai" nicknév mögött Márfai Péter, valamint "Thernitibi" nicknév alatt Thernesz Tibor, létező bajai polgárok találhatók, akik ellen, mint a Bajai régió Fórum levelező résztvevőiként semmi kifogásom sincs !

Muity Mijo
Baja

Mijo Creative Commons License 2001.02.03 0 0 64

Nos, kérem, kezdjük ismét az elejétől, ki lészen jogosult részt venni az Index elektronikus lap, Bajai régió Fóruma eddig nyitott témaköreiben levelező beszélgetéseket folytatni, új topicokat nyitni ! Mert az alábbiak szerint pillanatnyilag még senki, ezért a szabályzat szövegtartalmát figyelembe véve, megkezdem ismét a bemutatkozást, amire tisztelettel felkérek minden eddigi és új résztvevőt. A nulla helyzet a legkritikusabb, így két olyan személyt kérek fel élő mivoltom kontrolljára, akikkel személyes ismeretségben vagyok, így velük akadály nélkül és zökkenőmentesen mód nyílhat az oda-vissza igazolás lefolytatására.
Ez a két személy Márfai Péter és Thernesz Tibor bajai lakosok, akikkel e soraim rögzítését követően felveszem a kapcsolatot, tisztázom velük a most rögzítettek szükségszerűségét és lényegét, valamint felkérem őket bejelentkezésre, és Szabályzatban rögzítetteknek megfelelően a személyemmel kapcsolatos visszaigazolásra. Kérésüknek megfelelően ezt én is megkívánom tenni velük kapcsolatban.
Köszönöm mindenki végtelen türelmét és megértését, sajnos csak így tudjuk megteremteni fórumunk zavartalanságát anélkül, hogy zárt klubbá válnánk !

__________________________________________________________________________________________________

Bajai régió Fórum

Ez a Fórum az Indexen belül egy különleges, az alapítók által kialakított szabályokkal, szokásokkal rendelkező klub.

Bajáról szól, bajaiak és a régióban élők részvételével, bajaiaknak, Baja környékieknek, bárhol is éljenek a világban.

A házigazdák joga eldönteni, kit látnak szívesen vendégül és kit nem. Minden idelátogatónak, ha vendég szeretne lenni, a következőket kell tudomásul vennie:

1.A Fórumon kizárólag saját névvel vállalt hozzászólásokat fogadnak el. Ha egy jelentkező személyazonossága kétséges, akkor a felmerült kételyt érdemben tisztázni kell. A bemutatkozás akkor tekinthető megfelelőnek, ha azt legalább két bajai résztvevő felelősséggel visszaigazolja.

2.A Fórumban, annak "sajátneves" létét, ill. státuszát vitató szövegeket, továbbá idegen nickek beírásait indoklás nélkül törli a moderátor.

3.A topicok témáját érdektelen, vagy provokáló bejegyzésekkel megzavaró vendégek beírásaik kommentár nélküli törlésére, ismétlődés esetén letiltásra számíthatnak.

__________________________________________________________________________________________________

Muity Mijo, 48 éves Baján élő polgár vagyok, ma passzív sajtótudósító, szerb nemzetiségi képviselőként, és a Bunyevác Túlélők Egyesülete elnökeként folytatok, általam közhasznúnak vélt tevékenységet.

Tisztelettel felkérem Márfai Péter és Thernesz Tibor barátomat, szíveskedjenek visszaigazolni civil létemet, és az itt történő felbukkanásom valódiságát !

Köszönettel: Muity Mijo
Baja

Mijo Creative Commons License 2001.02.03 0 0 63

Oké, kedves Péter, már világos, csak az lepett - zavart - meg, hogy végre mást is meglep hívatlan idegenek jelenléte :(...

Mijo

Előzmény: marfai (62)
marfai Creative Commons License 2001.02.03 0 0 62
Kedves Mijo!

Mi nem érthető? Amint láthatod, közvetlenül az előző hozzászólásaimat megelőzi két hozzászólás, amely vitatja a "Bajai régió fórum..." működési szabályait, prvokatív és amúgy érdektelen. Lehangoló. :-(

Márfai P.

Előzmény: Mijo (61)
Mijo Creative Commons License 2001.02.02 0 0 61

Kedves Márfai Péter, most akkor miről is van szó ..??

marfai válasz erre | adatok | e-mail 2001-02-02 21:09:12 (59)

Nem tartom szerencsésnek, ha számomra ismeretlen nick név szerint emleget. Tolakodás.

Márfai P.

[előzmény : (58) marfai, 2001.02.02 21:07]

marfai válasz erre | adatok | e-mail 2001-02-02 21:07:14 (58)

Van itt egy-két hozzászólás, ami provokáló, a szabályokat vonja kétségbe és érdektelen.

Márfai P.

marfai Creative Commons License 2001.02.02 0 0 60
Nem tartom szerencsésnek, ha számomra ismeretlen nick név szerint emleget. Tolakodás.

Márfai P.

Előzmény: marfai (59)
marfai Creative Commons License 2001.02.02 0 0 59
Van itt egy-két hozzászólás, ami provokáló, a szabályokat vonja kétségbe és érdektelen.

Márfai P.

marfai Creative Commons License 2001.01.31 0 0 56
Kedves Zoli!

Az előző szövegből kimaradt egy hangsúly!
A tény az, hogy valóban megértelek, de nem értek veled maradéktalanul egyet. Nem látszik nagy különbségnek (mert nem is nagy) ez a megkülönböztetés, de lényeges. Szélső helyzetekben egy hangsúly, egy gesztus meghatározó, ügydöntő lehet.
Ha kérhetem maradjunk ennyiben... :-))
Márfai P.

Előzmény: zindexm (54)
marfai Creative Commons License 2001.01.31 0 0 55
Kedves Zoli!

Konkrétan a "Legyen béke!" felszólítás volt a mondandóm lényege.

Az egyetnemértésem tartalma az, hogy nem célszerű a becsületsértést a modortalansággal összemosni a szabályozásban, mint kifejettem, míg a Te javaslatod hajlamos ezt megtenni, ami a moderálás parttalanságához vezet/het. Ezért azt javasoltam, hogy dolgozni kell még rajta...

Attól, hogy a P.N moderálási szabályaiban ez szerepel szó szerint, még nem jelenti azt, hogy az Index, vagy a Bajai Szalon szabályzatának szintén ezt a gumiformulát kell alkalmaznia. Én nem tenném.

Márfai P.

Előzmény: zindexm (54)
zindexm Creative Commons License 2001.01.31 0 0 54
Kedves Péter!

Irod: "...nem a teljes egyetértés kimondása..."

Konkrétan, melyik résszel nem értesz egyet?

Zoli

Előzmény: marfai (53)
marfai Creative Commons License 2001.01.31 0 0 53
Kedves Zoli!

Én ugyan éppen az eltérő, árnyaltabb véleményemet fogalmaztam meg. Arról van szó, hogy a felsoroltak egy része valóban tűrhetetlen és tilos/tiltott, míg van olyan része, amely kellemetlen és részben stílus és téma kérdése, ami a fogalmazó ízlésére jellemző...
;-)) Ez azért inkább a megértés, és nem a teljes egyetértés kimondása.
Legyen béke!

Márfai P.

Előzmény: zindexm (51)
S.TAJCS Creative Commons License 2001.01.30 0 0 52
Egyetértek az elottem szólókkal, kiegészítve azzal, hogy az idonk vészesen fogy - ahogy a hozzászólók száma is!
Sanyi
Előzmény: zindexm (51)
zindexm Creative Commons License 2001.01.30 0 0 51
Kedves Péter!

Teljesen igazad van, de én a moderátori szabályleírásából másoltam be az adott idézetet és NEM a főszerkesztői beírásból!
Egyébként örülök, hogy többen ugyanazon a véleményen vagyunk ebben a témában!

Zoli

Előzmény: marfai (50)
marfai Creative Commons License 2001.01.30 0 0 50
Kedves Zoli!

Nekem az a benyomásom, hogy a Petőfi Népénél sem így fogalmazzák meg a szabályt, itt pedig a M.m. érvényes, ami részben tartalmazza a felsoroltakat...

Ezt a formulát Mijonak írta le a szerkesztő, mert ilyennek ítélte azt, amit a bácskai nemzetiségekkel kapcsolatban nyitott P.N. topicban írt. Ugyan nem volt alkalmam olvasni a P.N.-es megnyilvánulást, csak a ledorongolást, de itt is előfordul, hogy Mijo egyik másik szövegét a kemény stílus miatt kommentár nélkül kipenderíti a moderátor.

A felsorolással az a baj, hogy különböző súlyú cselekedeteket (bűncselekménytől a modortalanságig) vesz egy kalap alá. Így nem alkalmas arra, hogy a szabályrendszerbe illesszük.
Valahol a minősíthetetlen hangnemnél kell elkezdeni, aztán a személyeskedéssel folytatni, és így tovább haladni a keményebb ügyek felé.

Dolgozni kell még ezen... :-))

Márfai P.

Előzmény: zindexm (48)
Tiborcsik Creative Commons License 2001.01.30 0 0 49
Egyetértek az előttem szólóval.
(zindexm-mel)
zindexm Creative Commons License 2001.01.30 0 0 48
Javaslom, hogy a Petőfi Népénél már bevált moderálási szabállyal egészitsük ki a sajátunkat!

Törlésre kerül az a hozzászólás amely:
"Mások szólásszabadságának csorbítására alkalmas hozzászólások, törvénybe ütköző megnyilvánulások, fenyegetés, személyeskedés, rágalmazás, emberi méltóság és jó hírnév megsértése, a vitapartner lejáratása, szidalmazása, minősíthetetlen hangnem."

Szerintem ezek olyan elemi szabályok, melyek elfogadása bármely társaságban alapvető!

Tiborcsik Creative Commons License 2001.01.25 0 0 47
Szerintem az enyém jó poén volt...
ZöPö Creative Commons License 2001.01.25 0 0 45
Ismét nőtt a tehetetlen tömeg.
Előzmény: Tiborcsik (44)
Tiborcsik Creative Commons License 2001.01.25 0 0 44
Azt mondja a Mijó, ex 4818. Gondolom a városi topikra gondol. Na de melyik sorszámára? Az eredetire, amit azóta rég kimoderáltak? Azért ex?
:))))
ZöPö Creative Commons License 2001.01.25 0 0 43
Igen, igen. A fizikában ugye a tömeg a tehetetlenség mértéke. Minél nagyobb egy test tömege, annál nehezebben változtatja meg mozgásállapotát. Az egységnyi tehetetlenségű test tömege 1 kg.

Esetünkben a forgó mozgásról (pörgésről) van szó.

Mijo Creative Commons License 2001.01.25 0 0 42

Ígéretemhez híven: exnyolc !!! Nevem, mama, stb. ...! Ja, és ex-4818 :((( !

Előzmény: zindexm (41)
zindexm Creative Commons License 2001.01.25 0 0 41
Ismeretlen mailcím: mijo@bajavaros.hu

NO COMMENT!

Mijo Creative Commons License 2001.01.24 0 0 40

Már megbocsáss, Péterem: "Részemrol lezárva, ha megszólít, ot is felkérem arra - exnyolc ! -, mint a többi hasonszorut !"

Szomorú lenne, ha csak ettol lenne kevésbé érdekes az éved :)!?

Mijo

Előzmény: ZöPö (39)
ZöPö Creative Commons License 2001.01.24 0 0 39
Tehát nem tudtok leállni. No, akkor érdekes évünk lesz. :-/
zindexm Creative Commons License 2001.01.24 0 0 38
NO COMMENT!!!
Előzmény: Mijo (37)
Mijo Creative Commons License 2001.01.24 0 0 37

Tudnék, Péterkém, de minek ? Túlságosan undorító a háttérzene, mintse hogy más, gyanutlanokban keltsek gyomorforgató undort :(.
Reméltem, hogy lesz ebben az "egyetemistában" annyi graft, hogy nem hazudtolja meg önmagát, és valóban eltünik más olyan vizekre, ahol még hisznek neki. Csak a legyek változnak ....

Egyébként igazad van, tettem én eddig is erre a fajtára, teszek ezután is, miért is hittem, hogy megválaszol a neki feltett kérdéseimre. Részemrol lezárva, ha megszólít, ot is felkérem arra - exnyolc ! -, mint a többi hasonszorut !

Amúgy meg örülök neked :)! Neked, igen !

Mijo

Előzmény: ZöPö (36)
ZöPö Creative Commons License 2001.01.24 0 0 36
Meddig akarjátok még ezt ragozni? Újat egyikőtök sem mond. Menjetek ki a hóra, verekedjetek meg, jót tesz az a kis mozgás a friss levegőn!
zindexm Creative Commons License 2001.01.24 0 0 35
Ha tükör előtt állsz, minek látod magad?
Előzmény: Mijo (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!