Keresés

Részletes keresés

lindus256 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 37906

Sziasztok!

Párom idén lesz 30 éves és már régóta vágyik egy teleszkópra (azt hiszem ez a neve), érdekli hobbi szinten a csillagászat, ezért eldöntöttem hogy rokonokkal megbeszélve közösen ezzel lepnénk meg. Még kicsit odébb van szülinapja, de mivel nem apróságról van szó szeretnék kicsit informálódni.

maximum 400 euróig gondolkodok... De fogalmam sincs mit kell nézni ezeken a kütyükön:)Segitenétek?Ajánlanátok valami jót?Gondolom millióféle van, nincs szükségünk a legextrábbra, de a párom azért szereti a minőségi,tartós dolgokat úgyhogy mindenképpen segitségre szorulok!

Előre is köszi!

pleonat Creative Commons License 2014.02.17 0 0 37905

Nagy köszönet ezért a feltöltésért.

Javasolható, hogy más összejövetelekről is készüljön ilyen bemutató.

Előzmény: Törölt nick (37904)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.16 0 0 37904

A tegnapi előadás felvételét feltöltöttem a pleiades.hu-ra.

manitounickfree Creative Commons License 2014.02.16 0 0 37903

ment visszalevél

Előzmény: peterssen (37901)
manitounickfree Creative Commons License 2014.02.16 0 0 37902

könnyebb dolgod lesz, szinte mindennapos jelenség:)

Előzmény: peterssen (37901)
peterssen Creative Commons License 2014.02.16 0 0 37901

Nekem meg a repülőgépes-holdas/napos nem sikerült eddig. :) 

Előzmény: manitounickfree (37900)
manitounickfree Creative Commons License 2014.02.16 0 0 37900

:)

 

 

köszi!

 

 

én is 1 lelkes érdeklődő volnék, de ilyet még nem sikerült elkövetnem:)

Előzmény: peterssen (37899)
peterssen Creative Commons License 2014.02.16 0 0 37899

Az egyik sajtós megjelenés alatt most találta ki valaki, hogy nem is saját fotóm.

Meg különben is túl kontrasztos, meg minden. 

 

 

 

Saját fotó természetesen. Skywatcher 150/1200, barlow kétszerező (ami itt és most valamiért háromszoroz) EQ5 állvány egy tengelyen forgatva. Az adatok a calsky.com oldalról származnak. 

 

Nagyjából ennyi. Én magam csupán érdeklődöm az égi képek iránt, minimális tudással.

 

 

Előzmény: manitounickfree (37895)
manitounickfree Creative Commons License 2014.02.16 0 0 37898

bocsi:)

Előzmény: telescoper (37897)
telescoper Creative Commons License 2014.02.16 0 0 37897

Persze, hogy saját fotóját teszi be.

Előzmény: manitounickfree (37895)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.16 0 0 37896

Jó kis Star Wars :)

Előzmény: peterssen (37891)
manitounickfree Creative Commons License 2014.02.16 0 0 37895

saját fotó?

Előzmény: peterssen (37891)
telescoper Creative Commons License 2014.02.16 0 0 37894

Jó rendezvény volt, nem is volt baj, hogy pár itteni nikkel találkoztam.

Előzmény: Törölt nick (37893)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 37893

Nagyon jó volt ma többetekkel találkozni, beszélgetni. Fura volt látni élőben az arcokat, nem mindenkit így képzeltem el :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 37892

Zolinka, innen is grat.

peterssen Creative Commons License 2014.02.15 0 0 37891

Bátorkodom egynéhány libasorban haladó TIE-vadászt mutatni :)

 

(ISS, 8 kép, PS-ben összesítve)

 

nyakashegyi Creative Commons License 2014.02.15 0 0 37890
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.12 0 0 37889

Sziasztok!

 

Elkészítettem egy remélhetőleg többeknek hasznos tesztet a legnépszerűbb fényszennyezettség szűrőkről (CLS, UHC karakterisztikával). Ha esetleg valakit érdekel a képre kattintva eléri:

Biga Cubensis Creative Commons License 2014.02.11 0 0 37888

mobilra is van egyébként google sky map alkalmazás, ha esetleg van a közeledben okostelefon.

ezek nyilvánvalóan nem helyettesítenek egy jó műszert vagy szoftvert, de arra jók, hogy kábé megmondják, mit látsz magad felett, ha a telefont felemeled és pásztázod vele az eget. GPS, idő, irányítű és a telefon gyorsulásmérőjének adatai alapján elég jól közelítően mutatja az égi objektumokat. (csillagok, csillagképek, bolygók, Messier objektumok)

Előzmény: pancer1 (37883)
pancer1 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 37887

Hát ez a program, ez nagggyonjó... Kösz neked is....!

Előzmény: Francsics Laszlo (37886)
Francsics Laszlo Creative Commons License 2014.02.11 0 0 37886

Kedves Pancer1!

 

Én az ilyen esetekre, amikor megakad a szemed egy égi jelenségen, ami lehet bolygó, Hold, együtállás, csillag, csillagalakzat, és kíváncsi vagy rá, a stellárium nevű ingyenes planetárium programocska letöltését javasolnám. A stellárium könnyen érthetően szimulálja a szabadszemes ég állását, tetszőleges időpontban, tetszőleges földrajzi helyről nézve.

 

De az is jó, ha megkérdezed, mindig akad valaki, aki szívesen válaszol.

 

Laci

Előzmény: pancer1 (37883)
telescoper Creative Commons License 2014.02.10 0 0 37885

Ombre Cimbora!

Csak ne szerénykedj, tudsz te éppen eleget az égboltról. Bár mindenki ennyit tudna!

Előzmény: s-ombre-ro (37882)
Sarkany Creative Commons License 2014.02.10 0 0 37884

DK-i irányban a Vénusz látszik erős fénnyel hajnalban kb. 10° magasságban.

Előzmény: pancer1 (37883)
pancer1 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 37883

Jó estét ! Szeretnék kérdezni valamit, amit Ti, akik jobban értetek csillagászathoz, biztos meg tudtok válaszolni.

 

Ma reggel, kb 06:00 körül kinéztem a szobám ablakán, és kelet felé,( a Nap még nem kelt fel, de már világosodott, aránylag tiszta felhőmentes volt az ég) egy, jól látható, erős fényű csillagot láttam az égen, kelet felé. Hogy milyen magasságban vagy egyéb azt nem tudnám meghatározni, de más csillag ekkor már nem volt kivehető az égen, ez pedig jól érzékelhetően erősebb fénnyel látszott mint egy 'átlagos ' csillag.

 

 Megnéztem ugyan az SSI naprendszer szimulátorban, és azt látom hogy a bolygók állása szerint most nagyon 'egy csapatban' vagyunk, aránylag közel, Merkur, Vénusz, Föld Mars.

 

Lehetséges hogy valamelyik bolygó, a Vénusz, vagy Merkur volt?

 

Választ előre is köszönöm.

 

s-ombre-ro Creative Commons License 2014.02.09 0 0 37882

Szia Kópé!

 

Az csak egy korábbi IPM lapszám, semmi jelentősége.

Rólad eleve felteszem, hogy nem szorulsz holmi bugyuta tesztekre.

Bár én tudnék annyit, mint te a csillagászatról!

Maradjunk ebben! :)))

(azóta ugyanott találtam érzelmi intelligencia tesztet, azt is teljes sikerrel töltöttem ki - még sincs semmi jelentősége - ezt maga a cikk írója is elismeri - ahány ember, annyiféle teszt lenne szükséges! - elnézést az offért, de nálunk amúgy is zuhog az eső, aminek szívből örülök, kell a földnek).

Szép időt, jó észlelést kívánok Mindenkinek!

Előzmény: telescoper (37863)
Tóth Gábor Asztrofotó Creative Commons License 2014.01.30 0 0 37881

Sziasztok,

 

  Sajnos mostanában csak olyankor volt derült idő, amikor a mély-ég felvételek készítését nem tette lehetővé az égen éktelenkedő Hold, ezért bosszúból jól lefotóztam. A képre kattintva elérhető a teljes felbontású változat leírással a honlapomon.

 

 

 

Üdv.,

Gábor

Francsics Laszlo Creative Commons License 2014.01.23 0 0 37880

Sziasztok!

 

Egy közérdekű információt osztanék meg Veletek.

 

Február 15-én szombaton lesz az idei Asztrofotós Találkozó:

 

 

További részleteket itt találtok az eseményről:

 

http://www.ptes.hu/talalkozo2014/talalkozo2014.php

 

Francsics Laci

telescoper Creative Commons License 2014.01.23 0 0 37879

Nem. A vezetés az a követés (tehát óragép, vagy, ahogy említetted léptetőmotor) korrigálása, tehát a követés megy folyamatosan, a vezetés a követés kisebb szabálytalanságait korrigálja.

 

Autoguidernek hívják azokat a ketyeréket, amelyek maguk vezetnek. A maguk azt jelenti, hogy nem kell külön számítógép a vezető kamera képének kiértékeléséhez és a beavatkozáshoz.

Itt van ilyen cucc:

http://www.makszutov.hu/termekek/vezeto--es-ccd-kamera

 

A kézi vezetés eszközei olcsóbbak, viszont fárasztóbb őket használni. Kezdésnek jó, de mára kimentek a divatból. Szerintem indokolatlanul. 

 

Folytassuk inkább mailen, az enyém nyilvános, küldj egy mailt lécci!

Előzmény: Anthonio (37878)
Anthonio Creative Commons License 2014.01.23 0 0 37878

Ahaaa. Én a kézi vezetést úgy képzeltem el, hogy van a rekta és a deklinációs tengelyen is egy-egy mechanikus orsó, amivel nekem kell korrigálni a föld elfordulását. slussz. Amit írtál elég profin hangzik és tökéletes megoldásnak tűnik. Milyen árfekvésben találhatók ilyen kütyük? Esetleg belinkelnél egyet, kettőt?

Előzmény: telescoper (37877)
telescoper Creative Commons License 2014.01.23 0 0 37877

De, a kézi (nem vezérlésnek hívjuk, hanem vezetésnek) vezetés is nagyon pontos tud lenni!

Kell hozzá egy, a fő távcsőre szerelt másik, kisebb távcső és olyan okulár, amiben vannak különböző jelek, hogy lássuk a vezetésre kiválasztott csillag elmozdulását. Ha elmozduln, akkor kézzel kell korrigálni a távcső irányát. De a lényeg az, hogy az ember folyton nézi a kis távcső képét és ez ad infót arra, miként kell beavatkozni. Az automatikusan vezető kütyük is pont ezt csinálják, de ott a kis távcső képét nem ember nézi, hanem egy kis kamera, aminek a jelét kiértékeli egy szoftver és az avatkozik is be a távcső helyzetét korrigálandó. Sokféle megoldás létezik erre is.

Előzmény: Anthonio (37876)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!