Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.12 0 0 4472
1-én találkozhatunk valahol.
vagy a koncerthelyszínen, vagy bárhol Londonban.
én 30-án megyek kora reggel, és csak 9-én este jövök vissza.
Előzmény: kayleigh (4471)
kayleigh Creative Commons License 2009.02.12 0 0 4471

Mi a feleségemmel nagyon rövid időre jövünk, érkezés elsején, a koncert napján, haza 3-án, de a koncert előtt összefuthatunk.

 

Előzmény: Törölt nick (4470)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4470
talizunk május elsején odakint?
Előzmény: kayleigh (4469)
kayleigh Creative Commons License 2009.02.10 0 0 4469
Egyébként ez a februári koncerthónap egyelőre nem alakul túl jól. A hétvégi Instant Flightról lemaradtam (nem ment a gép Londonba a hó miatt), a Fairport Convention pedig eléggé lagymatagra sikerült. De talán ma a Wishbone Ash befűt...
Előzmény: kayleigh (4468)
kayleigh Creative Commons License 2009.02.10 0 0 4468
Nem olvastam, köszi. De nem vagyok letörve, mert úgyis kell utaznom Bulgáriába időről időre, úgyhogy csak "kicsit" megkésve kapom majd kézhez az adagomat.
Előzmény: horat (4466)
horat Creative Commons License 2009.02.10 0 0 4467

Az általad említett számok nem voltak sajnos.

Viszont a Mad-Great Escape duónak nagyon örültem, és az új dalok is ütöttek.

Előzmény: InteriorLulu (4464)
horat Creative Commons License 2009.02.10 0 0 4466

Kayleigh!

 

Ezt olvastad a honlapon?

 

Due to unforeseen circumstances, the 21 February show in Sofia, Bulgaria, has had to be rescheduled to the new date listed below. Original tickets will be valid for this rescheduled show - please contact Eventim on www.eventim.bg for more information. 13 Jun
Sat Sofia
Bulgaria Universiada Bulgaria Eventim

Előzmény: kayleigh (4465)
kayleigh Creative Commons License 2009.02.10 0 0 4465

Hát, a setlisttől azért nem lúdbőrzik előre a hátam, bár az új albumról talán a legjobbakat említetted.

Abban azért majdnem biztos vagyok, hogy bármit játszanak majd Szófiában, nem kell csalódottan hazajönni. Én a This Strange Engine turné óta mindíg megnéztem őket és a mostani az első olyan koncert, amin gondolkoztam, elmenjek-e egyáltalán. Aztán ahogy közeledik a koncert időpontja, egyre jobban kezd megjönni a kedvem, annak ellenére, hogy az új albumon mindössze 4-5 olyan dalt találtam, ami egyáltalán méltó arra, hogy odakerüljön mellé a Marillion név, ami ugye 20 szerzeményből nem túl jó arány.

Na de 2007-ben is aggódtam, és a számomra semmitmondó új kompozíciók a koncerten nagyon ütöttek. Ez volt életem (eddig) legjobb Marillion produkciója, úgyhogy ezt nehéz lesz felülmúlni.

Már csak egy dolog aggaszt, a bolgároknál az egyetemi sportcsarnokban lesz a koncert, nekem pedig ülőhelyem van, úgyhogy a hangzás tekintetében nem vagyok túl optimista.

Előzmény: TMBoy (4460)
InteriorLulu Creative Commons License 2009.02.09 0 0 4464
Tényleg nem szép dolog, én is utálom az ilyet, noha párszor már magam is furakodtam előre.
Viszont jól tetted: jók a képek. :-)
Csak a dalok alapján, amiket írtál, azt hiszem, jobb lehetett a koncert, mint a 2007-es pesti. Na persze kérdés, volt-e a Splintering Heart, a King, a Beautiful, a Man of a Thousand...?
Amúgy meg biztosan nem volt jobb...:-)
Előzmény: TMBoy (4463)
TMBoy Creative Commons License 2009.02.09 0 0 4463
Ezekért a képekért majdnem megverettem magam a cseh rajongókkal:)
Mivel ugye elidőztünk a 'Restiben' mire beértünk a terembe, a hard core szurkerek már elfoglalták helyüket. De mivel gond nélkül vihettük be a fényképezőinket, elhatároztuk, hogy előre vágunk a tömegben. Nem részletezem milyen válogatott káromkodásokat vágtak a fejünkhöz, de lényeg, hogy a második sorig jutottunk. Nem csináltam még ilyet soha, remélem nem is kell többé, ezúton is bocs a csehektől :)
Előzmény: TMBoy (4462)
TMBoy Creative Commons License 2009.02.09 0 0 4462
1
2
3
4
5
6
TMBoy Creative Commons License 2009.02.09 0 0 4461
h


h+g
TMBoy Creative Commons License 2009.02.09 0 0 4460
Tehát megnéztük szombaton a zenekart Prágában. Ezúttal egy kisebb helyen léptek fel mint '05-ben, vagy két éve Pozsonyban. Kis délutáni városnézés után este hét óra fele érkeztünk a Retro Music Hall-hoz, ahol már kint vártak a rajongók a bejutásra. Mi pedig beugrottunk a szomszédos Retro Restaurant-ba, ahol azonnal összefutottunk a zenekarral. Persze volt néhány fotó és kézfogás :)
Fél kilenc körül léptek színpadra, kb. 2 órás volt a műsor. Többnyire az új album dalait favorizálták, amelyek közül kiemelkedett a this train, real tears és a záró happiness. Egyébként pedig, szerintem, ezúttal is az invisible man, neverland páros volt a legjobb. Közben olyan finomságokkal fűszerezve mint az afraid of sunlight, great escape vagy a fantastic place. Nem akarom megsaccolni, hogy egy mai Marillion produkcióból hány százalék Hogarth, de olyan 50 körül biztosan. Hihetetlen ez az ember, amit a színpadon művel és a közönségnek átad.
Összességében elmondhatom, hogy ez a koncert a Marbles - touron nyujtott produkciót nem verte meg /azt hiszem, nekem mindig az marad a legszebb/ de volt olyan jó, mint a 2007-es.
Remélem még sokáig fognak turnézni /nem baj, ha új lemez nélkül:) és látjuk még őket párszor!
InteriorLulu Creative Commons License 2009.02.06 0 0 4459

Hoppá, mik vannak! Ezt nem is tudtam, pedig pár napja néztem rá a fesztivál honlapjára. Ez kuurvajóóó hír!!! :-)))

Előzmény: Markov (4458)
Markov Creative Commons License 2009.02.06 0 0 4458
Kiváncsian várjuk a beszámolódat!
Nekem egyenlőre az bizsergette meg a fantáziámat, hogy a nyári Loreley-progfeszt fellépőinek sorába bekerült a Mick Pointer & Friends - Marillion's Script for a Jester's Show is.
Azért élőben meghallgatni a Grendelt nem lehet rossz!
Előzmény: TMBoy (4457)
TMBoy Creative Commons License 2009.02.06 0 0 4457
Sziasztok!
Most, hogy a turné a közelünkbe ért, készül vki koncertre? Kayleigh-t tudom, hogy Bulgária és gondolom Grendel Peti is abszolválja ezen a turnén a huszonakárhanyadik Marillion buliját:))
Azért engem is jó érzés önt el, ha lenézek az asztalra a billentyűzet mellé, itt a jegy a szombati prágai koncertre:) A harmadik találkozás lesz.
Üdv.
tmb
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.24 0 0 4456
http://www.hardrock.hu/?q=node/8467
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 4455
Helló!

El tudná nekem küldeni valaki elektronyikusan az Iris-Crossing the desert és H Ice Cream Genius albumát? (Avagy egy torrentet)

Előre is köszönet!

kayleigh Creative Commons License 2008.12.23 0 0 4454

Jó hír: végre meghallgattam az új albumo(ka)t, már elsőre lényegesen jobbnak találtam az előzőnél.

Rossz hír: látogassatok el a Progresszív zene általában topikba

InteriorLulu Creative Commons License 2008.12.18 0 0 4453

Igen, a lágyságjellel a keményjelet már akkor is összekevertem, amikor aktívan, egyúttal kötelező módon "tanultam" az oroszt - a zsenge kor esetemben tehát nem teljesen helytálló, bár kétségtelenül viszonylagos. :-)

Az y betű ü-ként való azonosítására sem lehet mentségem, hacsak az nem, hogy fiatalabb felnőttkoromban finnül is tanultam, s ez mélyebb nyomot hagyhatott bennem. :-)

Előzmény: kayleigh (4451)
jobbhorog Creative Commons License 2008.12.17 0 0 4452

Egyébként mint orosz szakos és szláv összehasonlító nyelvtörténetet tanulmányozó ember mondanám, hogy a szlávok az ö és ü hangot nem is nagyon tudják kiejteni. Az oroszban sincs ö vagy ü hang.

Pl. ha egy cseh németül a "schön" szót próbélja kiejteni, leginkább egy seeen (nyílt e hosszan ejtve) jön ki a torkán, az ü helyett pedig hosszú í-t produkálnak.

Előzmény: InteriorLulu (4450)
kayleigh Creative Commons License 2008.12.16 0 0 4451
Barátom, Rothery esetében összekevered a keményjelet a lágyságjellel :-) Persze, zsenge korod mentségül szolgálhat. Az y pedig ógörögben ü, cirillben amúgy u. De nem okoskodom tovább, az biztos, hogy furán hangzik.
Előzmény: InteriorLulu (4450)
InteriorLulu Creative Commons License 2008.12.16 0 0 4450

"Rogyri", "Moüzli" és "Treüavasz" - ezeket ott tényleg így mondják?! :-D

No persze lehet, hogy a bolgárok néhol az orosztól eltérően ejtik a cirillt...

Előzmény: kayleigh (4446)
TMBoy Creative Commons License 2008.12.15 0 0 4449
Ahogy vesszük:)
Koncert ügyileg számomra nagyon visszafogott volt az év.
De '09 februárjában Prágában is játszik ám a zenekar.
Na nálam az a cél:)
Előzmény: kayleigh (4448)
kayleigh Creative Commons License 2008.12.15 0 0 4448

Talált, süllyedt :-))

Te még élsz?

Előzmény: TMBoy (4447)
TMBoy Creative Commons License 2008.12.15 0 0 4447
Sofia, Bulgaria?

:))
Előzmény: kayleigh (4446)
kayleigh Creative Commons License 2008.12.15 0 0 4446

Remélem, a héten meglesz a jegyem a következő fazonok koncertjére:

 

Стив Родъри – китара
Марк Кели – клавишни
Пийт Треуавас – бас-китара
Иън Моузли – барабани
Стив Хогарт – вокали

 

Időpont: feb. 21

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.11 0 0 4445
A "rejestracja" felvételt jelent. "A Marillion énekesének szóló koncertfelvétele"
Előzmény: InteriorLulu (4444)
InteriorLulu Creative Commons License 2008.12.11 0 0 4444

Markov, ott a pont! :-)

Amúgy ez a Naked vajon azt jelenti, emberünk akusztikus koncertet adott?

"Rejestracja solowego koncertu wokalisty Marillion" - az első szó jelentheti talán ezt.

És a War Baby vajh egy Jagger feldolgozás? Hisz látok itt pölö Bowietól is dalt.

Előzmény: sziti (4442)
Markov Creative Commons License 2008.12.11 0 0 4443
Na ezt próbáld meg bármely más topikban: beírsz egy betűt, és az ember egyből tudja, kiről/miről van szó - anélkül, hogy rákattintana a linkre!
:-)
Előzmény: sziti (4442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!