Keresés

Részletes keresés

Gorkamorka Creative Commons License 2000.02.13 0 0 6
Ezt most csak emlékezetből mondom, de mintha egy elszúrt pam-beállítás produkált volna nálam ilyen beengedlek/nemengedlek hüjeséget. Bár valószínűleg nem ez a gond. A logban nincs valami izgi?
Előzmény: AirWeen (5)
AirWeen Creative Commons License 2000.01.30 0 0 5
Mjackson!
:-))

Igen, fut az inetd, és bent van a telnet is.
Ismét: ha ezek nem mennének, be sem engedne. De beenged, sőt az ftp megy (nem proftp...) inetd-n keresztül.

netizen:

Attól tartok hogy az ssh-hoz tartozó titkosito modul miatt nem fogadja el a géped a telnet kliensek plaintext sessionjeit..

Őőőő, bocs ezt nem értem.
A másik két gépen ugyanúgy van telnet és ssh, és mindkettő megy.
Igazán nincs szüxség ezek után a telnetre, de mégis: ki a főnök? :-)
Három gép van a localban, mindhármat én configoltam ugyanazokról a CD-kről. Ha vas lenne, akkor vszínű be sem engedne, bár ebben nem vagyok 100%-osan biztos. Viszont szvsz ez a legstabilabb gép "vasilag" :-))

Azért köszi mindenkinek, nem álltam le, néha visszanézek.

AirWeen

Előzmény: Mjackson (3)
netizen Creative Commons License 2000.01.30 0 0 4
hasonló gondjaim voltak win2k-val de az még azt is hozzátette, hogy Connection refused mellé, hogy this server accepts NTLM authentication only... miután erről lebeszéltem, ment a telnet...
Attól tartok hogy az ssh-hoz tartozó titkosito modul miatt nem fogadja el a géped a telnet kliensek plaintext sessionjeit..
Általában igaz, hogy ahol ssh van, nemigazán szokott telnet/rlogin lenni parallel..
Előzmény: AirWeen (1)
Mjackson Creative Commons License 2000.01.29 0 0 3
Ha igen, akkor az /etc/inetd.conf-ban rendesen be van allitva a telnet?
Előzmény: AirWeen (1)
Mjackson Creative Commons License 2000.01.29 0 0 2
Az inetd-t elinditottad?
Előzmény: AirWeen (1)
AirWeen Creative Commons License 2000.01.27 0 0 1
:-)
Természetesen bent van.

Már műxik egy csomó helyen ez a disztrib, nem kellett hozzányúlni soha, ez installkor belekerül. Ez a gondom, és tényleg semmi ötletem sincs. Ha ezek nem lennének bent, akkor be sem engedne. De beenged, csak nem ad shellt, hanem egyből (na jó, 2-3 mp) ...refused.... :-((

Ránézésre _minden_ rendben, az összes beállítás. Ezen kívül meg megy minden....

OK, nem létkérdés, ssh műxik, de azért mégiscsak és vagyok a humánum. :-)

AirWeen

Előzmény: Iwo (0)
Iwo Creative Commons License 2000.01.27 0 0 0
etc/services -ben benn van ez:

telnet tcp 23
telnet udp 23

?

AirWeen Creative Commons License 2000.01.27 0 0 topiknyitó
Ahoy!

Felraktam egy gépre egy Debiant. Erről a CD-ről már teltpítettem egy csomó gépre, soha nem volt semmi gond. Itt is műxik minden, _kivéve_, hogy a telnet daemon mindenféle hülyeséget csinál.... (?)
Akár localhostról, akár másik gépről lépek be, addíg eljut, hogy Escape character is '^]', vár 2-3 mp-et, és kiírja, hogy Connection refused by remote host. Tehát shellt nem ad. Hmmm?
Más minden műxik (ftp, ssh, http), csak a telnet csinálja ezt.
Találkozott már valaki ilyennel? Nem nyúltam hozzá egyik file-hoz sem, mert hogy soha nem volt ezzel gond, de hát tök trivi lenne...

AirWeen

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!